Ma zezam se malo, sretno u svakom slučaju, bit će financijskih izdataka bome da se to restaurira kako treba :ok:
procjena ugrubo 12 :hap:
a gle koliko bude bude, takvih novih nema, ove koje su žive cjena je u plafonu, kad god vidim taj auto rastopim se, to mi je pojam coupe vozila talijanske industrije
najveća fora i izazov nije restauracija, nego održati projekt tajnim od strane žene, osigurati dovoljno budgeta za koji ona ne zna :tooth: a gle kurve i cuga budu samo krasna uspomena :hehe:
Jaooo doma su te htjeli sigurno :batin kad su vidjeli sto si dovezao :funny: ili nisu ni vidjeli jer je mrak ::) bome sretno :ok:
doma nije ni išla nego pravo majstoru :tooth:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: Darjan - 18-11-2015, 00:24:29
Kakva ljepotica!
Nadam se da znaš u što se upuštaš i da će prateći tim majstora biti na razini jer šteta bi bila da bacaš novce u vjetar. 105 serija ima dosta specifičnosti ovisno o godini/modelu tako da bi bilo dobro da i na to obratiš pozornost. Sretno! :ok:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: danko0013 - 18-11-2015, 00:28:40
Nadam se da znaš u što se upuštaš i da će prateći tim majstora biti na razini jer šteta bi bila da bacaš novce u vjetar. 105 serija ima dosta specifičnosti ovisno o godini/modelu tako da bi bilo dobro da i na to obratiš pozornost. Sretno! :ok:
Hvala
Tim majstora je odusevljen autom vec smo imali prvi okrsaj gdje sam ja spomenuo da bi mogli gtam repliku raditi a oni dobro da mi ruku i vrat nisu strgali tu sve mora biti kako je bilo nekad nema drkanja petljanja
Mladi su, imaju volju i znanje vise im ne treba
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: killergame - 18-11-2015, 01:56:00
Vidim, da se odabrali istu taktiku natovaranja i dostave kao moj kolega kad smu natovarala jednu 1750 približno u istom stanju - preko noči, da se ništa nije vidjelo kaj vozimo, u kvakvom stanju i kamo :hehe: ::)
Sreča sa ovim avtima je to, da se za njih dobije više dijelova nego za recimo 159 ::) Čak i svi moguči dijelovi šasije.
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: GTzadar - 18-11-2015, 06:36:39
:hello:
:love:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: Anton - 18-11-2015, 06:41:34
Pravilo br 1. Zene znaju sve nase tajne Pravilo br 2. Mi nikad ne saznamo njihove Pravilo br 3. Prije bi ti oprostila 19 godisnju plavokosu jebaljku nego 12.000€ :funny:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: Danko - 18-11-2015, 06:48:36
Čestitke i sretno...jedva čekam početak radova.ne sumnjam da će na kraju biti među najljepšim primjercima ;)
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: Mika - 18-11-2015, 07:15:38
Uuuuuuuu, ovo će biti odličan projekt! :ok: Svaka čast na volji entuzijazmu! Čim više slika radova, molim! :hehe:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: ST-alfija - 18-11-2015, 07:31:53
:ok: svaka čast (TO JE I MOJA ŽIVOTNA MISIJA) :tooth:,očeš niklovat kuku ili če bit mat crna :?: :smijeh
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: danko0013 - 18-11-2015, 07:36:16
Vidim, da se odabrali istu taktiku natovaranja i dostave kao moj kolega kad smu natovarala jednu 1750 približno u istom stanju - preko noči, da se ništa nije vidjelo kaj vozimo, u kvakvom stanju i kamo :hehe: ::)
Sreča sa ovim avtima je to, da se za njih dobije više dijelova nego za recimo 159 ::) Čak i svi moguči dijelovi šasije.
ma samo izvlačenje se otegnulo tako da jednostavno nije išlo brže
Pravilo br 1. Zene znaju sve nase tajne Pravilo br 2. Mi nikad ne saznamo njihove Pravilo br 3. Prije bi ti oprostila 19 godisnju plavokosu jebaljku nego 12.000€ :funny:
ja imam svaki dan posla sa nekoliko žena bude to sve ok :tooth: ne trebam znati njene tajne pa vjerujem da da
Inace trenutno kopam sta je tocno za motor unutra da znam u kojem smjeru idemo
Najsmjesnije je sto je auto mix djelova od barem 3 auta pa ni nisam siguran sta je tocno
Po broju sasije je 1600 gt junior a ima elemenata svega
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Alfazd će ti znati sve detalje , od šasije ,motora, mehanike i etc :da:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: kile - 18-11-2015, 08:19:42
:respect: :respect: :respect: kolega
držim fige i veselim se projektu, i uopće ne sumnjam da će biti vrhunska pila... to se ti polako pripremaš za stare dane.. oldtajmerčić, šešir na glavu i :drive: :drive:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: danko0013 - 18-11-2015, 08:22:01
držim fige i veselim se projektu, i uopće ne sumnjam da će biti vrhunska pila... to se ti polako pripremaš za stare dane.. oldtajmerčić, šešir na glavu i :drive: :drive:
Ma nikakav sesiric hocu se voziti sad dok mogu
To ti je meni glupost kao sa 70 nabaviti 20g staru djevojku imas sve a nemres nista
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: Prta - 18-11-2015, 09:13:11
:respect: :respect: ovo se zove projekt :mehanic
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: kile - 18-11-2015, 09:17:30
To ti je meni glupost kao sa 70 nabaviti 20g staru djevojku imas sve a nemres nista
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
a gle u većini slučajeva ljudi u mladosti nemaju love niti vremena za takve stvari, a onda s godinama dobiješ više slobodnog vremena, više novaca, djeca odu živjet svoj život i šta ti drugo preostaje nego, složit neki unikatni primjerak za kojim sliniš cijeli život i lagano kruzati s ženom i ekipom u pili... a kažu ljudi da ta druženja oldtajmeraša znaju biti vesela... ::) ::) ::)... znam čovjeka iz kvarta sa cca 60-70 godina, ima alfu gt bolesno dobru, i uz to 4 fiat coupea kje slaže i gušta s njima, alfu skoro i ne vozi... :tooth: :tooth:
Naslov: Odg: Bertone Coupe
Autor: danko0013 - 18-11-2015, 09:37:52
moram promjeniti naslov jer kako kopam dalje šta je točno ovaj auto sve više kontradiktornih informacija nailazim
zasad znam da je broj šasije od 1600 GT junior mada vizualno ima tu svega
čekam motor info
čekam info od Alfe koja je boja orginal i boja interijera
bude to zanimljivo :hop:
Naslov: Odg: AR 1750 GTV
Autor: barba Oro - 18-11-2015, 09:53:07
nisam te stigao zvati onaj dan jer samo imao jebe sa prikolicom pa dok smo ju iščupali iz one livade još je od onda stavio rubnjake pa je bio show ju i prenesti prijeko i natrpati
sad kad budem jedan dan prema ZG išao ti se javim za cugu klopu :ok:
Pusti felge.. De sredi auto da vidimo koja ce bit boja, kako ce izgkedat, pa cemo glasat sta joj najbolje stoji.. 😃 Iako to je old school pa bi ja mozda isao na neke original ili replike..
Pusti felge.. De sredi auto da vidimo koja ce bit boja, kako ce izgkedat, pa cemo glasat sta joj najbolje stoji.. 😃 Iako to je old school pa bi ja mozda isao na neke original ili replike..
Cjena je stvarno luda, ali naprave avto prekrasan. Baš kao Zender Milano za moju 164. Cjena svake godine veče (polovne u slabom stanju več oko 1000€ :fp: ) ali avto sa ni jednim ne izgleda bolje.
Cjena je stvarno luda, ali naprave avto prekrasan. Baš kao Zender Milano za moju 164. Cjena svake godine veče (polovne u slabom stanju več oko 1000€ :fp: ) ali avto sa ni jednim ne izgleda bolje.
njega budemo integrirali da radi preko tipki na tom starom radiju i spojili preko pojačala iz jednog radija kojem je riknula pločica tako da bude mogao tjerati sve preko 4 zvučnika kao normalan radio
još moram nabaviti neke oldschool mrežice zvučnika koji budu odgovarali plan je dva u tablu i dva na zadnu policu
ali ovo nam je bitno bilo zbog obnove table da odmah pripremimo šta će ići u nju
Nadji na popisu sa linka ispod svoje brojeve. Prvi stupac je broj serije,drugi stupac je kod motora koji je udaren na blok motora u sklopu broja motora i treci stupac je model,a ovaj ispod je tvoj.
Imas jos dva nacina za odrediti motor ako je netko slucajno davno prekucavao brojeve na bloku i to: 1.Po simbolu sa prednje strane glave 2.Po udaljenosti baze glave od pumpe vode
Nadji na popisu sa linka ispod svoje brojeve. Prvi stupac je broj serije,drugi stupac je kod motora koji je udaren na blok motora u sklopu broja motora i treci stupac je model,a ovaj ispod je tvoj.
Imas jos dva nacina za odrediti motor ako je netko slucajno davno prekucavao brojeve na bloku i to: 1.Po simbolu sa prednje strane glave 2.Po udaljenosti baze glave od pumpe vode
pa sam ja kontaktirao muzej i oni su mi odgovorili
Tipo 00526/A*S
Cilindrata cmc 1570
N.Cil. 4 L
Ales 78
Corsa 82
Valvole cilindro 2
Rapp. Compr. 9 : 1
Pot. Max / giri 103,7 / 5500
Coppia max / giri 13,95 / 4600
Alimentazione 2 carbur. d.c.
Impiego 11535 11534 10526S
Po tome je motor iz 105.26s 00526as Giulia Nuova Super što meni nije problem dok vjerujem da nekome bi bio
baš me zanima pogon šta je :da:
Znaci da je netko u medjuvremenu promjenio motor. Nema veze. Po godinama je to ta generacija.
Pogledaj diff od ispod i sve ces znati.
I vrati joj originalne male stopove i pripazi da ti unutrasnjost bude identicna (instrumenti i tabla su ti o.k.) jer razna godista i razne kubikaze istog auta nisu imale puno stvari istih.Ni rukohvate,ni kvakice,ni instrumente itd.Samo po tim detaljima si ih moga prepoznati dali je ova ili ona,a ne danas svi imaju sve isto.
Znaci da je netko u medjuvremenu promjenio motor. Nema veze. Po godinama je to ta generacija.
Pogledaj diff od ispod i sve ces znati.
I vrati joj originalne male stopove i pripazi da ti unutrasnjost bude identicna jer razna godista i razne kubikaze istog auta nisu imale puno stvari istih.Ni rukohvate,ni kvakice,ni instrumente itd.Samo po tim detaljima si ih moga prepoznati dali je ova ili ona,a ne danas svi imaju sve isto.
da netko je prćkao
budem diff izvidio samo moram prvo kuku skinuti :funny:
moj je već prćakan po interijeru ja ću probati vratiti sve kako treba, najveći sex će biti sjedala, prošli vikend su prodana jedna koja sam znao u Srbiji da stoje, druga je debil bacio na otpad i danas mi kaže kolega sprešano nema ništa od toga
imam na još jednom jestu šansu no to ću znati u ponedjeljak kad odem sam vidjeti
zadnje i prednje lampe idu male kakve trebaju biti
gulia super 1600 jel su njena prednja sjedala kao na 1600 junior ili su drugačija
A jel ima taj auto pricu? Ciji je bio? Odakle je dosao u RH, kada? Koliko dugo i zasto stoji...?
ima priču da već 15g stoji napušten i da je prije toga bio kompletan sve drugo sa kime god pričam dobivam drugu verziju znaš kad sve što meni fali je izgubljeno :fp: pola love sam dao jednom čovjeku pola drugom, oni su u glavi imali samo koliko taj auto vrijedi složen :fp:
dobra stvar je što bez obzira što je već jednom rađena limarija što izgleda da nije bio lupan nikada nego samo slagana hrđa
uglavnom sada bude imao krasnu priču i tretman kakav zaslužuje, ako ništa drugo budem imao gdje prespavati kad me žena izbaci :tooth:
Šteta što je onaj moj susjed išao nazad u Njemačko. U Slo dolazi opet negdje u 5 mjesecu sljedeče godine. On je baš enciklopedija ovih GT. Ima jih več 30+ godina. Sve zna po brojevima, motorima, itd..
Šteta što je onaj moj susjed išao nazad u Njemačko. U Slo dolazi opet negdje u 5 mjesecu sljedeče godine. On je baš enciklopedija ovih GT. Ima jih več 30+ godina. Sve zna po brojevima, motorima, itd..
Mislim da kad ovaj auto zavrsim budem i ja svasta znao jer pred godinu dana mi je to sve bilo isto
Ja sam na početku svje mješao i još danes mi nije dosta jasno. A on ima svega boga od papira i zna kje je koji štift, šaravf, od koje do koje godine je bio koji djel. Ali dobro. Ja sad več nakon x godina isto znam sve o 164 :hap:
Malo je "čudan" kao svi mi Alfisti, ali kad znaš kako treba pričat sa njim, onda je ok ::)
Svaka čast na kupnji,drago mi je da je još jedna spašena od zaborava i da će,očito,vrlo brzo na cestu! Definitivno pratim temu jer i ja imam istu pa da vidim šta me sve čeka ubrzo ;) Samo hrabro naprijed! :ok:
Svaka čast na kupnji,drago mi je da je još jedna spašena od zaborava i da će,očito,vrlo brzo na cestu! Definitivno pratim temu jer i ja imam istu pa da vidim šta me sve čeka ubrzo ;) Samo hrabro naprijed! :ok:
ima priču da već 15g stoji napušten i da je prije toga bio kompletan sve drugo sa kime god pričam dobivam drugu verziju znaš kad sve što meni fali je izgubljeno :fp: pola love sam dao jednom čovjeku pola drugom, oni su u glavi imali samo koliko taj auto vrijedi složen :fp:
dobra stvar je što bez obzira što je već jednom rađena limarija što izgleda da nije bio lupan nikada nego samo slagana hrđa
uglavnom sada bude imao krasnu priču i tretman kakav zaslužuje, ako ništa drugo budem imao gdje prespavati kad me žena izbaci :tooth:
Ovo je slika iz 2008. dok je još stajala u jednom dvorištu u Dubravi
E, to će ti bit najbolji rođ. poklon! P.S. zanima me jedna stvar-jel se moš obratit direktno u tvornicu Alfa Romea glede informacija o ovoj GT Juniorki?
E, to će ti bit najbolji rođ. poklon! P.S. zanima me jedna stvar-jel se moš obratit direktno u tvornicu Alfa Romea glede informacija o ovoj GT Juniorki?
Ta me informacija zanimala, čisto da znan, nikad se nezna oće li mi zatribat :?:. Tj kako je to izgledalo, ti si in posla informaciju koje auto imaš (broj šasije,godište?) a oni tebi info o dijelovima?
Ta me informacija zanimala, čisto da znan, nikad se nezna oće li mi zatribat :?:. Tj kako je to izgledalo, ti si in posla informaciju koje auto imaš (broj šasije,godište?) a oni tebi info o dijelovima?
A to ne
Ja poslao broj šasije oni neke informacije o autu ali dijelovi i to zaboravi to moraš sam iskopati
Ja poslao broj šasije oni neke informacije o autu ali dijelovi i to zaboravi to moraš sam iskopati
Ima tu ljudi na forumu koji mogu pomoći
Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
E to me zanimalo. A da si ih pita kolika je cijena za kompletne informacije o svim dijelovima, bi li ti dali? :hehe: :hehe: U svakon slučaju sve najbolje sa projektom. Ne zaboravi ostavit bičvu kraj postelje na svetu Lucu i svetog Nikolu (ono, bio sam dobar ove godine)...ko zna, možda ti i ostavi neki dio :ok:
Da se prikopcam na temu Sretno s projektom, i da bude cim manje glavobolja i da se odradi kako spada i kako Alfa zasluzuje
P.s. neki su spominjali krizu srednjih godina, pa ajde da se radi o kakvom oldiju nišana ili osti (vw) pa da je za kruz.. Ovo je vec za probudit djecaka u sebi, pretvorit se u buntovnika i zapaprit svima po lijepim zavojitim cesticama druzeci se najcesce s brzim ablendom, lijevim zmigavcem, te obilazenjem smetajuceg uz reski zvuk Norda :love:
Napravi nešto tipa alfaholics alfi i to ti je najbrži put do kraja sa najmanje živaca i novaca. Ganjanje originala je uzaludan posao kod ovakvog stanja auta gdje je već nekad auto mesaren i gomila sitnica ispod lima za koje ne znaš ni kako izgledaju je postalo tehnički višak. Ne mislim da fale vanjski dijelovi koji se vide kao krom, farovi, žmigavci, već gomila sitnica ispod lima koji isto moraju biti original da bi priča imala smisla, svaka šajba mora biti na svom mjestu kad pričamo o dobroj restauraciji, a i da imaš sve to, broj motora se ne poklapa sa šasijom.
Ambiciozan datum završetka radova, nadam se da ćeš uspijeti, volio bit ovo čim prije vidjeti na nekom meetu :ok:
moraš sad da sam rekao budem dogodine dok se malo oparim odoše pare dalje a auto ne makne
sad ću rješiti sve dokle imam keša a kad pukne keš ima i djelova sa 159 za prodati i kad sve resurse iscrpim ako treba budem minus digao ili nešto tako izveo da bude gotova jer neuspjeh nije opcija
Zadnjih 15 dana presvlacenje interijera sta ne bude novo
Cca15.04 probni dir
Kroz par dana rega i otklanjanje nedostataka
25.04 osmjeh od uha do uha i djir nekud
Nek mi je sa srecom
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
:care .... :respect:
Meni nisu vjerovali jednom kad sam rekao da će brod 8m plovit 15.7. Iskusni meštri me popljuvali .... 9 mjeseci , sam , .... kasnio je 15 dana jer je bosch pumpa blokala al bio je gotov. Tako da sami naprid , pogledam ti ovih dana scudeto :hap: I slike cekamo :Horse:
Meni nisu vjerovali jednom kad sam rekao da će brod 8m plovit 15.7. Iskusni meštri me popljuvali .... 9 mjeseci , sam , .... kasnio je 15 dana jer je bosch pumpa blokala al bio je gotov. Tako da sami naprid , pogledam ti ovih dana scudeto :hap: I slike cekamo :Horse:
Kao što sam rekao, uvijek se neko sranje nađe ako planiraš sve u dan... Ali Danko je krenuo opako pa računam da je uzeo i malo rezerve u plan ;)
Meni nisu vjerovali jednom kad sam rekao da će brod 8m plovit 15.7. Iskusni meštri me popljuvali .... 9 mjeseci , sam , .... kasnio je 15 dana jer je bosch pumpa blokala al bio je gotov. Tako da sami naprid , pogledam ti ovih dana scudeto :hap: I slike cekamo :Horse:
Datume nisam lupao nego su definirani unaprijed sa majstorima
Zelim puno srece,zivaca i novaca za isposlovati sve ali kako radis sve projekte i ovaj ce biti priveden kraju...nadam se da si nasao prave mestre za radit jer koliko vidim posla ima puno...myalfa imas sve sto ti padne na pamet ali pretpostavljam da znas za to. Ja sam berlinu doveo u red bit ce iduci tjedan na cesti.
Zelim puno srece,zivaca i novaca za isposlovati sve ali kako radis sve projekte i ovaj ce biti priveden kraju...nadam se da si nasao prave mestre za radit jer koliko vidim posla ima puno...myalfa imas sve sto ti padne na pamet ali pretpostavljam da znas za to. Ja sam berlinu doveo u red bit ce iduci tjedan na cesti.
Sretno
Opa
Daj otvori temu i baci par slika
Ako imas viska djelova pasu meni neke stvari sa gulije uglavnom pizdarijice
Ako imas viska djelova pasu meni neke stvari sa gulije uglavnom pizdarijice
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Hahaha visak dijelova ne postoji u ovom sportu, sve sto imam moram cuvat nikada ne znas kada ce postati ne dobavljivo...ako zelis slozen motor kako treba rollspeed matulji, slozio je vecinu 105 serije u Hrvatskoj a i dosta u Italiji,svi dijelovi su sa myalfa shopa, za 4 rada dana su dostavljeni u Hrvatskoj. Ako zelis dam ti kontakt zna jako puno i nije forum majstor.
Hahaha visak dijelova ne postoji u ovom sportu, sve sto imam moram cuvat nikada ne znas kada ce postati ne dobavljivo...ako zelis slozen motor kako treba rollspeed matulji, slozio je vecinu 105 serije u Hrvatskoj a i dosta u Italiji,svi dijelovi su sa myalfa shopa, za 4 rada dana su dostavljeni u Hrvatskoj. Ako zelis dam ti kontakt zna jako puno i nije forum majstor.
:respect: za projekt i za volju, Nadam se da će ti se rokovi poklopit a tako i keš. Svaka čast. Onda na ljeto ženi 159 da vozi na more a ti u GT i lagano điranje. Vjerujem da bi u tom guštao... Usput staneš do mene na janjca i odmoriš pa dalje... :hehe: Imaš +
:respect: za projekt i za volju, Nadam se da će ti se rokovi poklopit a tako i keš. Svaka čast. Onda na ljeto ženi 159 da vozi na more a ti u GT i lagano điranje. Vjerujem da bi u tom guštao... Usput staneš do mene na janjca i odmoriš pa dalje... :hehe: Imaš +
159 ide dalje bas jer je zena nece voziti jbg
Junior bude puno joy ride ruta odradio a jedna je sigurno starom cestom prema moru
Nadam se da imas dobre mestre te puno kontakata u mobu koji imaju dijelove koji ti fale te znanja gdje ih pronaci ili pripasati sa druge alfe ili dobrog tokara da izradi nesto cega nema ili je pohabano.
Bio sam kod par ljudi kaj se bave profi ili hoby restauracijama i vidio sam koliko je to posla i vremena i na kraju para potrebno da se neka hrpa trulezi i poluraspadnute unutrasnjosti, sa ili bez motora dovedu u stanje vozljivog auta a na kraju i dovrsavanju.
I moj pokojni dida je sam usao u taj svijet ali nazalost nije projekt nikad zavrsen do kraja. Opel Olimpia aka Julka je u voznom stanju i regana ali fali jos tu puno sitnica da bude oldtimer tip-top. Najskuplje stvari su krom lajsnice, lampice i lampe, brzinomjer. To sve da se dovede u stanje novog kosta puno love koje se zasad nema.
Ali sve u svemu gust je vozit stari auto preko 60godina :drive::drive:
Nadam se da imas dobre mestre te puno kontakata u mobu koji imaju dijelove koji ti fale te znanja gdje ih pronaci ili pripasati sa druge alfe ili dobrog tokara da izradi nesto cega nema ili je pohabano.
Bio sam kod par ljudi kaj se bave profi ili hoby restauracijama i vidio sam koliko je to posla i vremena i na kraju para potrebno da se neka hrpa trulezi i poluraspadnute unutrasnjosti, sa ili bez motora dovedu u stanje vozljivog auta a na kraju i dovrsavanju.
I moj pokojni dida je sam usao u taj svijet ali nazalost nije projekt nikad zavrsen do kraja. Opel Olimpia aka Julka je u voznom stanju i regana ali fali jos tu puno sitnica da bude oldtimer tip-top. Najskuplje stvari su krom lajsnice, lampice i lampe, brzinomjer. To sve da se dovede u stanje novog kosta puno love koje se zasad nema.
Ali sve u svemu gust je vozit stari auto preko 60godina :drive::drive:
Rok su predlozili majstori ne ja
Konatakata imam a bome i vjestine snalazenja da iskopam sta treba
Hrpu toga sam vec rjesio sto je falilo tako da sam blizu kraju skupljanja djelova
Necu se ubijati da bude sve do kraja odmah neke stvari se mogu i naknadno bitno je da mehanika i limarija budu top a sitnice se u hodu rijese
Majstori su decki mladi imaju volju i znanje
Sto je najbitnije imaju svoj tokarski, cnc, 3d printer, 3d skener, pec za karbon tako da sve sto ne budem nabavio budemo proizveli
ajde samo polako jer rokovi su da se krse al nadam se da ce bit sve po planu....tko ti radi limariju....i nadam se nagodinu da cemo otici na neki joyride....nesto slicno ovom ali bez prikolice
ajde samo polako jer rokovi su da se krse al nadam se da ce bit sve po planu....tko ti radi limariju....i nadam se nagodinu da cemo otici na neki joyride....nesto slicno ovom ali bez prikolice
nego sto se dogidilo ovom forumu, jedva 3 posta dnevno. jel to povezano sa tim sta si kupio pravu alfu pa si si sad kao ozbiljan ili sta?
ne nego treba zaraditi za ovu hrđu što je boja drži na hrpi :funny:
ponude za djelove su da te herc ostavio 3700€ plus dostava ovo 500€ ono 700€ ono 150€ dođe mi da otvorim tvornicu djelova za oldtimere postati ću milijunaš preko noći dva okrugla žmigavca kao za stojadin 150€ :fp:
ne nego treba zaraditi za ovu hrđu što je boja drži na hrpi :funny:
ponude za djelove su da te herc ostavio 3700€ plus dostava ovo 500€ ono 700€ ono 150€ dođe mi da otvorim tvornicu djelova za oldtimere postati ću milijunaš preko noći dva okrugla žmigavca kao za stojadin 150€ :fp:
zato se i ide na gtam replike u ovakvim projektima,
u zadnjih 14 dana sam 3 noći spavao doma i sutra ujutro opet idem dalje tako da nisam ni auto vidio
platio sam ljude da rade ne da rade selfije, ako šta zapne nek zovu u suprotnom nek rade, brat ih obiđe i prati tijek radova i kupi djelove od mene doma koji dolaze i nosi u radionu jbg drugačije ne ide
Pa tooo. Daj svako toliko par slikica, znaš da smo svi nestrpljivi ovdje. Znam da želiš wow efekt postići kada odjednom bude gotova ali biti će wow i ovako i onako.
ne kužim selop bude bolje svijetlilo i moći ću se bolje voziti po mraku, kad se sjetim fiatovih lampi iz 90ih boli me glava odmah
moja 75-ica je postala selo cim sam izvukao iz nje orginal 1.6 motor i kao takva nikad nece vrijediti i nije joj ni namjena bila da bude ista drugo doli igracka.
uredujes alfu staru 40 godina i stavljas cuning lampe sa golfa dizs :roll: dal si uopce vidio kako svijetle orginal lampe? ne slazes fiat tipo nego povijesno auto. sad si samo korak udaljen od hondinog motora unutra jer je jeftiniji nego set brtvi za orginal alfin
moja 75-ica je postala selo cim sam izvukao iz nje orginal 1.6 motor i kao takva nikad nece vrijediti i nije joj ni namjena bila da bude ista drugo doli igracka.
uredujes alfu staru 40 godina i stavljas cuning lampe sa golfa dizs :roll: dal si uopce vidio kako svijetle orginal lampe? ne slazes fiat tipo nego povijesno auto. sad si samo korak udaljen od hondinog motora unutra jer je jeftiniji nego set brtvi za orginal alfin
orginalne lampe imam spojio usmjerio i odlučio naći rješenje jer to je K
ne slažem povjesno vozilo nego auto meni za gušt neće ići od honde ništa
lampe su univerzalne 7" tada su svi auti od forda alfe golfa jagura koji god hoćeš tog doba imali ili 7" ili 5" nema treće mjere
ili slazi original pa ces zaradit koji respect na susretu ili slozi malu ljutu jurilicu pa ces zaradit respekt na cesti. vidi sta ti je bitnije. ako je hondin motor jaci, meći.
ili slazi original pa ces zaradit koji respect na susretu ili slozi malu ljutu jurilicu pa ces zaradit respekt na cesti. vidi sta ti je bitnije. ako je hondin motor jaci, meći.
Kakav mrtvi hondin motor
Jedine neorginalne stvari ce biti radio ali u retro looku a i treba mi nesto da ispunim tablu jer su je rezali i slagali na konzolu i te lampe
Meni je bitnije tko te respektira uostalom kome ne pase ne mora gledati ni auto ni pratiti temu
Simple as that
A meni je ovo 4 projekt auto da nije daily driver prvi ovako star i sve ide orginal sta moze ici drugo idu replike jer nema orginala
moja 75-ica je postala selo cim sam izvukao iz nje orginal 1.6 motor i kao takva nikad nece vrijediti i nije joj ni namjena bila da bude ista drugo doli igracka.
uredujes alfu staru 40 godina i stavljas cuning lampe sa golfa dizs :roll: dal si uopce vidio kako svijetle orginal lampe? ne slazes fiat tipo nego povijesno auto. sad si samo korak udaljen od hondinog motora unutra jer je jeftiniji nego set brtvi za orginal alfin
O tako si mi falio, ti ćuning fušeru sa hyundai crvenom 12 v 75 icom na 17 cola belim reli felgama sa skoljkama koje se nemogu štelati pa vozis u položaju fetus na carski rez... :Hugs:
O tako si mi falio, ti ćuning fušeru sa hyundai crvenom 12 v 75 icom na 17 cola belim reli felgama sa skoljkama koje se nemogu štelati pa vozis u položaju fetus na carski rez... :Hugs:
Slušaj ovoga .. od sve sile dobrih fiatovih motora ti izaberes najgoreg. A boja nije hyundai nego sa kukuljanova iz cromosa kao i tvoja. Sve kao neke orginal boje a onda ih zamjesate kod najjeftinijeg ponuđača.
ili slazi original pa ces zaradit koji respect na susretu ili slozi malu ljutu jurilicu pa ces zaradit respekt na cesti. vidi sta ti je bitnije. ako je hondin motor jaci, meći.
Pričamo o lampama hrc, sa ovim ce zaraditi respect na onom vw meetingu u dresdenu
i meni su krepala kratka svijetla kad sam se vracao sa mora na tom sranju od auta. negdje u gračacu, pa sam vozio pod dugim lampama do macole. tu i tamo netko zablendao inace sve 5.
htio sam popraviti ali u onoj vukojebini neznas jel ce međed ili vuk iskocit. a ni svijetla nema nigdje.
i meni su krepala kratka svijetla kad sam se vracao sa mora na tom sranju od auta. negdje u gračacu, pa sam vozio pod dugim lampama do macole. tu i tamo netko zablendao inace sve 5.
htio sam popraviti ali u onoj vukojebini neznas jel ce međed ili vuk iskocit. a ni svijetla nema nigdje.
Meni izgara ploča sa osiguracima. Već sam 2 sjurio u tjedan dana. Ne kuzim zasto ne izgori osigurač.
Mene u gk više strah da mi antun ne iskoči. Lako ja sa medvjedom
gori ti kutija jer jedino sta valja je lim na tvom autu. zato trk u metis dok jos mozes mozes dobit stagod. poslije ni to neces moc uvalit kad krene cvijetat.
Ja bi ode bija na tankoj granici između komplet originala,ili svega počupanog vani,roll bara i turbaka unutra :Crazy
Teško je pametan biti,al svakako sam radiš,sam plaćaš,ili kako bi reka jedan moj prijatelj,sam si je kupija pa ako ćeš i kenjati u nju,niko se nema što petljati :ok:
Ja bi ode bija na tankoj granici između komplet originala,ili svega počupanog vani,roll bara i turbaka unutra :Crazy
Teško je pametan biti,al svakako sam radiš,sam plaćaš,ili kako bi reka jedan moj prijatelj,sam si je kupija pa ako ćeš i kenjati u nju,niko se nema što petljati :ok:
A ne mehanika ostaje orginal 1600 i unutra i sve jedino sta bude neorginal su kotaci i lampe
Ide u bok ko iz p, i slajfa i stoji na mjestu, sa sperom zakopca i ispucam se, ali zato najveca i najdraza promjena mi je po kisi, ima kontrole, dok bez si ko po jajima vozis, ugl kad se naviknes na sve, to je to. Na jacim autima jos vise dolazi do izrazaja to sve... jakov nadam se da redovito bokaris, ja mogu samo po kisi :tooth: ma jbo to, odo ja djir, kisa pada da ne propustam priliku :craz
Po meni svaki auto zadnji pogon bi trebao imati speru :oldman:
Ide u bok ko iz p, i slajfa i stoji na mjestu, sa sperom zakopca i ispucam se, ali zato najveca i najdraza promjena mi je po kisi, ima kontrole, dok bez si ko po jajima vozis, ugl kad se naviknes na sve, to je to. Na jacim autima jos vise dolazi do izrazaja to sve... jakov nadam se da redovito bokaris, ja mogu samo po kisi :tooth: ma jbo to, odo ja djir, kisa pada da ne propustam priliku :craz
Po meni svaki auto zadnji pogon bi trebao imati speru :oldman:
cjela filozofija oko juniora i glavni krivac za njega nije posjedovanje 147 i 159 i prije 164 itd nego mazda mx5
taj auto sa nejakim 110ks 1,6 motorom isto bez špere je totalno fun, kad sam mozgao šta dalje htio sam nešto u što budem uložio lovu ali na kraju bude to i vrijedilo te novce a ne kao sa mx5 koju sam uložio 8000 i sad ne mogu dobiti 6000
od starijih auta bertone kupei imaju jako dobar balans laki su i motori su poprilično jednostavni i izdržljivi isitina skupi su za restauraciju ali kad se slože su super, druga stvar, uz par pametno odabranih dodataka bude ludilo vikend auto
kad na to sve se doda izgled po meni nema puno filozofije
meni nikad ionako nije bitno bilo da auto bude brz po ravnom nego kako se sam auto vozi zato sam i zadovoljan sa ovim 1,6 orginalnim i uz malo niži ovjes sa svim novim elementima malo šire i niže gume bi trebao biti super
nažalost sve je to teorija jer nisam nikad vozio ni jedan ali po papiru bi to trebalo biti tako
ako se ovo sve potvrdi planiram u budućnosti još jednu alfu iz tih godina složiti ali gdje mi nimalno ne bude bitna orginalnost nego da si dam oduška a da to bude nešto što nitko u biti ne želi kao i ovog juniora što ga je gledalo milion ljudi a nitko ga nije kupio jer je rupa bez dna i ne može se restaurirati orginalno kako to naši vrsni restauratori rade u mjesec dva i onda sajam
Ma sve 5, zabava je zagarantirana sa i bez spere i bit ce to gust vozit Kazem jedino u svom slucaju posto sam probao obe solucije, da je meni velika razlika sa i bez i puno draze sa sperom, netko to nece ni primjetit, pogotovo na slabijem autu...
Ma sve 5, zabava je zagarantirana sa i bez spere i bit ce to gust vozit Kazem jedino u svom slucaju posto sam probao obe solucije, da je meni velika razlika sa i bez i puno draze sa sperom, netko to nece ni primjetit, pogotovo na slabijem autu...
ogromna je razlika ali po meni ako auto ima ks na 110ks je to :dontno:
Onakvi za 35k€ se restauriraju par godina, a ne u pola godine do godinu, i na njima je svaki detalj apsolutno isti originalu i nema mjesta za kompromise slicne oko nicega
Ali u svakom slucaju vjerujem da nebudes stavio u auto 20k€ nego manje, a u svakom slucaju sve to sto stavis vjerujem da budes izvukao ako dodje do toga da moras prodati, a sve u medjuvremenu slozi onako da tebi bude funkcionalno i da izgustas to sto si ulozio, a za prodaju i kasnije lako vratis te neke sitnice jos originalne koje imas :ok:
Onakvi za 35k€ se restauriraju par godina, a ne u pola godine do godinu, i na njima je svaki detalj apsolutno isti originalu i nema mjesta za kompromise slicne oko nicega
Ali u svakom slucaju vjerujem da nebudes stavio u auto 20k€ nego manje, a u svakom slucaju sve to sto stavis vjerujem da budes izvukao ako dodje do toga da moras prodati, a sve u medjuvremenu slozi onako da tebi bude funkcionalno i da izgustas to sto si ulozio, a za prodaju i kasnije lako vratis te neke sitnice jos originalne koje imas :ok:
mislim da me nisi skužio
taj auto 99% bude orginal od starta to jest koliko god to može biti jer su novi djelovi koje nije proizvela Alfa
neće u startu imati neke detalje koje je teško nabaviti a nemam ih da izradimo repliku i možda sve ne stavim odmah jer neću imati dovoljno novaca npr neke lajsnice koje koštaju bogatstvo a meni je prioritetnije dati više love za kočnice npr ali to sve budem sa vremenom sredio, bitno je da vozi i da uživam a neke stvari se u hodu budu rješavale uostalom zimi nema vožnje pa budem imao fore za dorade
firma u austriji je dala ponudu za 3 mjeseca od ostavljanja auta do registracije a slagali su strašne aute
kod nas to većinom ide takva priča jer je malo ljudi koji imaju lovu da rješe sve u šutu pa onda kreće priča o pedantnosti i orginalnosti, i većinom to radi ekipa od jednog ili dva čovjeka pa normalno da traje, ovi imaju lika za struju koji radi interijer, lika za mehaniku i limariju grubu, limara lakirera i jednog potrčka koji im pomaže oko svega i imaju sistem tko šta radi, dok ovi dvojica rade limariju on radi instalacije, kroji ih iz nule
uostalom i u ovom autu bude fina cifra kad bi to stavio na lovu od 159 odem po novu Giu :da:
Kak sad ti nije vazna brzina po ravnom nakon svih onih turbo kitova :cofe2:
nisi u toku, 159 je bila ludo vozna i jako lijepo je držala cestu snage je bilo dovoljno, to je uostalom još jedan argument protiv 2,4 ali nije ovo mjesto za to
To je onda druga stvar ako budes naknadno u hodu kroz godine nabaljao te sitnice da bude full oem :ok: :ok:
Ma nabavio sam sad skoro sve
Moram jos par stvari pojedinacno rjesiti i onda jedan veci order pizdarija i imamo sve orginal
Ostati ce nesto sitno mozda i nista da bude falilo ovisi o dobavljacu
Kupio sam ja toga vec citavo cudo sto polovno sto novo tako da nema straha ne bude zavrsila kao cuning cudo, jedino mozda felge dobije drugacije i vece i te lampe a i jedno i drugo imam orginal a i npr ono sto nije orginal je upgrade npr budem stavio ebc disk i plocica pa po meni je to bolje nego oem da stavim
sjedala su sex....ako ces kad razmisljat o nekima sto bolje drze guzicu a opet retro izgledaju pogledaj si od simce rally sjedala...cak imaju i replike koje se rade identicne
sjedala su sex....ako ces kad razmisljat o nekima sto bolje drze guzicu a opet retro izgledaju pogledaj si od simce rally sjedala...cak imaju i replike koje se rade identicne
E vidis, ovo je meni potpuno krivi razlog za prihvatiti se bilo cega. Kada radis radi to za svoj gust, ne zbog reakcije drugih.
Sent from my Samsung Galaxy Note 4 using Tapatalk
Eee da ...ma lako za druge ... ja sam gotovo odusta od svega a onda prije dvije godine stojimo u koloni i čekamo pokret prema korzu kad proleti roly sa svojom giuliom pun gas vaauuuuuuu .... ufff :love:
Nema slika dok ne sjedne na kotace zasad je jos uvijek na raznju i vrti se Ovjes je na remontu dio putuje novi Ja se zbrajam za narudzbu svega sto jos fali
berlina 1750 uredna limarija (složena) svi djelovi interijer motor obnovljen treba djelove ovjes posložiti interijer presvući za prvu ruku i ne 6000€ papiri HR uredni više info na pp
Dosli i cepovi to jest 3d stickeri koji su kao ar logo naprijed orginalni
Ovjes skoro kompletan
Opruge -3 novi osrav amortizeri
drugi tjedan bi trebalo doci jos neki seleni da se sve sklopi pjeskareno lakirano i sve novo na njemu
Pedale i svi cilindri takoder bi drugi tjedan teebali biti gotovi
Sjedala i oplate isto gotove samo trebam otici po njih, onda nosim tablu da radi i zadnju policu
Nazalost ono sto necu moci sad rjesiti su jos sve krom lajsne i gume oko stakala vrata i sajle i sl pizdarije jer sam se ispucao na druge aute koje sam kupio a moram i zeni giu uzeti, jbg cekam bonus prvog kvartala tako da to mogu tek u 4 mjesecu naruciti
Tako da zbog sveg navedenog a i samog postupka lincenciranja kao povjesno vozilo auto nece moci na susret u banja luku jbg nadam se da do grobnika bude a ne zelim nesto ubrzati da ne bude kako treba napravljeno
Btw ako se nekome ne svidaju felge bmk isto tako svima koji su bili uvjereni da bude uspio hvala na vjeri stvarno sam dao sve od sebe da to rjesim na vrijeme ali ne ide
Svejedno mislim da bude gotova i do kraja 6mjeseca da to bude jedna od brzih restauracija kod nas
Sa sljedecim bude lakse jer sad znam gdje sta uzeti
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Naslov: Odg: Alfa Romeo GT 1600 Junior
Autor: Big D - 02-03-2016, 20:33:37
Gle, ak ti to staviš na cestu do ljeta, napravio si heben posao.
Btw ako se nekome ne svidaju felge bmk isto tako svima koji su bili uvjereni da bude uspio hvala na vjeri stvarno sam dao sve od sebe da to rjesim na vrijeme ali ne ide
moji čekaju montažu na 164 :)
drugo? ...slažeš auto sebi...trošiš svoje pare...kome se ne sviđa nek' si kupi jednu pa nek slaže....lako je tuđim kurcem mlatiti praznu slamu....i promjeniti jednu gumicu na špini i praviti se pametan....
samo lagano...bez žurbe...napravit' ćemo mi meet restauriranih auta ako ne stigneš na neki službeni :ok:
drugo? ...slažeš auto sebi...trošiš svoje pare...kome se ne sviđa nek' si kupi jednu pa nek slaže....lako je tuđim kurcem mlatiti praznu slamu....i promjeniti jednu gumicu na špini i praviti se pametan....
samo lagano...bez žurbe...napravit' ćemo mi meet restauriranih auta ako ne stigneš na neki službeni :ok:
Deal
Ma bio bi gotov da nije ujebao taj sa ovjesom mada imam ja B rjesenje ne predajem se lako
drugo? ...slažeš auto sebi...trošiš svoje pare...kome se ne sviđa nek' si kupi jednu pa nek slaže....lako je tuđim kurcem mlatiti praznu slamu....i promjeniti jednu gumicu na špini i praviti se pametan....
samo lagano...bez žurbe...napravit' ćemo mi meet restauriranih auta ako ne stigneš na neki službeni :ok:
Zadnjih 15 dana presvlacenje interijera sta ne bude novo
Cca15.04 probni dir
Kroz par dana rega i otklanjanje nedostataka
25.04 osmjeh od uha do uha i djir nekud
Nek mi je sa srecom
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Iako nemaš šanse sa ovim rokovima vrijedi pozdraviti entuzijazam i volju. Realno, da se ove godine provozaš to je itekakav uspjeh. Nema prave restauracije u kratkom roku.
Iako nemaš šanse sa ovim rokovima vrijedi pozdraviti entuzijazam i volju. Realno, da se ove godine provozaš to je itekakav uspjeh. Nema prave restauracije u kratkom roku.
Ali na kraju se valjda isplati...
:kokice:
Da nije zapelo sa ovjesom koji je trebao prosli tjedan biti gotov vise manje smo u roku jbg gluposti uvijek zajebu
Slazem se da bude i u 6 mjesecu gotova to je 7mj sto je jaaaako dobro a to zna svako tko je nesto slicno radio
Ma...na tvom mjestu bio bih zadovoljan da u devetom mjesecu uzmem par dana godisnjeg i provozam je po obali... Ne radis restauraciju svake godine. Jednom kad radis neka bude kako treba. Bez pritiska.
Ma...na tvom mjestu bio bih zadovoljan da u devetom mjesecu uzmem par dana godisnjeg i provozam je po obali... Ne radis restauraciju svake godine. Jednom kad radis neka bude kako treba. Bez pritiska.
Ja budem
Cim ovog zavrsim otvaram novu temu i drugi ide na slaganje samo u skroz drugom smjeru auto je nabavljen sa papirima sad trazim motor onda trebam jos diferencijal od 2.0 i show moze poceti
Cim ovog zavrsim otvaram novu temu i drugi ide na slaganje samo u skroz drugom smjeru auto je nabavljen sa papirima sad trazim motor onda trebam jos diferencijal od 2.0 i show moze poceti
Cim ovog zavrsim otvaram novu temu i drugi ide na slaganje samo u skroz drugom smjeru auto je nabavljen sa papirima sad trazim motor onda trebam jos diferencijal od 2.0 i show moze poceti
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
a naslov teme će biti??? kako dobiti rastavu braka u par minuta... :lol :lol :lol
Cim ovog zavrsim otvaram novu temu i drugi ide na slaganje samo u skroz drugom smjeru auto je nabavljen sa papirima sad trazim motor onda trebam jos diferencijal od 2.0 i show moze poceti
Nazalost nije sve tu placa imam ja i firmu i birc i fast food i web pizdarije i drkam djelove znaci 100% dnevno sam u pogonu telefon mi non stop radi i to oba. A i ja imam volju kakvu ima malo ljudi i nista mi nije tesko
Nazalost nije sve tu placa imam ja i firmu i birc i fast food i web pizdarije i drkam djelove znaci 100% dnevno sam u pogonu telefon mi non stop radi i to oba. A i ja imam volju kakvu ima malo ljudi i nista mi nije tesko
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Inace svaka cast na trudu neznam esam piso vec... Sam slabo ti to slikas, ko bi cito ovo sve, a znas da slike govore 1000 rijeci :)
Kak se zove birc i di je da svratim na kave kad se budem iso vozit motorom?
Svaka cast starac i nemoj da te more rokovi, slazes sebi za gust i ona poznata BTK za sve bit ce to prava raketa a pogotovo druga. P.S dolazim na zaluzane da ti skinem dizela s trona osim ako...... otom potom
Svaka cast starac i nemoj da te more rokovi, slazes sebi za gust i ona poznata BTK za sve bit ce to prava raketa a pogotovo druga. P.S dolazim na zaluzane da ti skinem dizela s trona osim ako...... otom potom
Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
ajde da i to vidimo :clap:
samo znaš da ja budem do tad imao i drugog dizela na 19 gewindama ovo ono :song:
samo znaš da ja budem do tad imao i drugog dizela na 19 gewindama ovo ono :song:
bome je
ja sam zadužen za logistiku
fali ovo nađi kupi pošalji, da mi netko vidi ispis online kupovine šlagirao bi se :da:
A mozda dodjem sa zadnjim pravim od 6 krigli i 0.2 gratis hehe. Uglavnom u garazi je na polici prevaga samo da stignem ugradit, jeb ga sad sam tatko u ranoj fazi pa ne stignem nista. U svakom slucaju radujem se da vidim tu zvjerku
Svejedno ako ulovis vremena, uleti prišarafit nesto. Fora je sudjelovati. Ja sam šmriglao, brusio, četkao, rastavljao, sastavljao, stavljao motor... Bla bla bla.... Bas je gušt!
Svejedno ako ulovis vremena, uleti prišarafit nesto. Fora je sudjelovati. Ja sam šmriglao, brusio, četkao, rastavljao, sastavljao, stavljao motor... Bla bla bla.... Bas je gušt!
ja sam sad stigao doma ujutro u 6 idem ća i tako u krug :fp
a moram i ženu servisirati da mi se ne prišteka neko :tooth
a psihicki se pripremam za 10-15g odlezati koliko sam cuo da se dobija za ubojstvo jer neke majstore moram zatuci najmanjim kljucem koji imaju 6-7 predpostavljam da traje
a psihicki se pripremam za 10-15g odlezati koliko sam cuo da se dobija za ubojstvo jer neke majstore moram zatuci najmanjim kljucem koji imaju 6-7 predpostavljam da traje
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Ovako nešto:
Naslov: Odg: Alfa Romeo GT 1600 Junior
Autor: Big D - 26-04-2016, 20:03:54
Kupiš bocu votke....zgaziš ga s autom...eksiraš bocu votke...sačekaš 10 minuta....i zoveš muriju...3 godine prdekane...uz dobro vladanje i uvjetno...za 6 mjeseci si vani...
Krivo su razumjeli koja je donator, a koja primatelj :tooth
Jbg, malo šale. A sad ozbiljno - ni jedan komad lima ne vrijedi ni živaca ni ičeg, ma koliko ti je stalo do njega. Napravit će se, misli kako ćeš guštati kad bude gotova - i što prije zaboraviti muke kako je došlo do rezultata :ok:
Ako se radi o lošoj kvaliteti radova, mijenjaj majstora. Ako se radi o sporom napretku, ne forsiraj i pusti da se odradi, na ovakvim projektima je dobro odrađena limarija više od polovice posla, jer džaba ti nove lajsne, farovi i svi ostali dijelovi kad ruzina počne izbijat...
Jednostavno sam se pomirio da smo drzava prepuna majstora koji su puni price a poslovne profesionalnosti nula bodova
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Gle...saša ti je reko realno stanje...drugi majstor je objerucke primio posao bez da je uopće realno razmislio koliko tu ima posla...i sad se zakopo...
Ti si dovezao toliko loš auto da saša koji je stvarno vrhunski limar za sve pare svijeta nije htio to radit...tak da pol je majstor kriv, pol ili čak više ti što si takvu rđu dopeljo... Nemoj sve na majstore sasipavat i govorit kak su idijoti
Gle...saša ti je reko realno stanje...drugi majstor je objerucke primio posao bez da je uopće realno razmislio koliko tu ima posla...i sad se zakopo...
Ti si dovezao toliko loš auto da saša koji je stvarno vrhunski limar za sve pare svijeta nije htio to radit...tak da pol je majstor kriv, pol ili čak više ti što si takvu rđu dopeljo... Nemoj sve na majstore sasipavat i govorit kak su idijoti
Osobno sam gledao sastavljanje takvog auta ... majstor nebi trebao uzet posao ako nezna, nema volje , nema vremena ili etc. Dobar majstor to sastavi jako brzo , pogotovo ako mu doneseš gotove dijelove limarije.
Gle...saša ti je reko realno stanje...drugi majstor je objerucke primio posao bez da je uopće realno razmislio koliko tu ima posla...i sad se zakopo...
Ti si dovezao toliko loš auto da saša koji je stvarno vrhunski limar za sve pare svijeta nije htio to radit...tak da pol je majstor kriv, pol ili čak više ti što si takvu rđu dopeljo... Nemoj sve na majstore sasipavat i govorit kak su idijoti
Nije problem odraditi posao nego lakomost
Znaci posto su meni pristali odraditi za relano jako nisku cijenu uzeli lovu i onda umjesto da stisnu i zavrse su uzeli druga dva auta tako da je moj junior ostao na rostilju
Lovu mi nemaju za vratiti a ne stignu ga raditi jer svabo je ipak pametniji pa ima ugovor ovjeren kod javnog biljeznika a i on ima x auta koje treba raditi pa je to dugorocnije
Ja sad cekam da zavrse neke stvari a onda sve vozim dalje a sa tim jos neke stvari jer oni nisu svjesni da mene nitko nikad nije uspio zajeb pa nece ni oni
Realno nisu svi majstori isti i ovo je limarija skola edition i nije to nikakva mudrost neizvediva ali nazalost jako je malo kojih zna i umije i jos ktome je korektno
Poslano sa mog SM-N9005 koristeći Tapatalk
Naslov: Odg: Alfa Romeo GT 1600 Junior
Autor: Big D - 11-05-2016, 13:12:04
Često je zaheb platiti unaprijed. Čovjek pokaže da je ozbiljan i da posao neće ostati nenaplaćen, a onda meštar uzme lovu, obeća se držati roka, ali onda odjednom mora složiti ovaj ili onaj auto, a tvoj stoji. I nije tak sam kod limara, puno je meštara koji funkcioniraju na taj način.
Često je zaheb platiti unaprijed. Čovjek pokaže da je ozbiljan i da posao neće ostati nenaplaćen, a onda meštar uzme lovu, obeća se držati roka, ali onda odjednom mora složiti ovaj ili onaj auto, a tvoj stoji. I nije tak sam kod limara, puno je meštara koji funkcioniraju na taj način.
Nažalost većina tako funkcionira kod nas. Čak i da ne platiš unaprid , ako ubode bolji posao, odee on i bez para a ti se misli ... :roll:
Ako ti velim da je meni limar po preporuci na jednom dijelu poda koji je trebalo odrezati i staviti novi komad ugurao stakloplastiku za barke. I premazao. I dovidjenja. Kad sam skuzio, veli on da je to tako praksa i da se iselio i vozi kamion u inozemstvu i da mi nemre vratit pare ni popraviti to ( nebi mu ni dao ).
I onda ponavljaj sve. Placaj isti posao dvaputa. I jos cu jednom.
A dobro, ponekad ima i realnih iznenađenja koje nisu mogli sagledati prilikom ugovaranja posla.
Radio sam sam dvije rekonstrukcije i znam da tek kada počneš kopati po nečemu vidiš što te čeka. Stan sam mislio renovirati za 3-4 mjeseca - renovirao sam ga, ne znam više koliko, valjda dvije godine. Ista priča sa Nivom, ali dobro kod mene se to može pripisati neiskustvu. S time da kod ovako zahtjevnih projekata kao što je Junior, mislim da nema ništa na brzinu.
A dobro, ponekad ima i realnih iznenađenja koje nisu mogli sagledati prilikom ugovaranja posla.
Radio sam sam dvije rekonstrukcije i znam da tek kada počneš kopati po nečemu vidiš što te čeka. Stan sam mislio renovirati za 3-4 mjeseca - renovirao sam ga, ne znam više koliko, valjda dvije godine. Ista priča sa Nivom, ali dobro kod mene se to može pripisati neiskustvu. S time da kod ovako zahtjevnih projekata kao što je Junior, mislim da nema ništa na brzinu.
Nije problem posao niti odraditi isti nego je problem sto se ljudi ne drze dogovrenog jer su lakomi na lovu
Rekao sam da cu uzeti 4l uk ulja i otici politi ona druga dva auta koje rade kad budu pri kraju
Upravo su peripetije s majstorima jedan od razloga zbog kojih se ne upuštam u slaganje nečeg starijeg. Nadam se da će kvaliteta radova biti na razini jer limarija je osnova auta, ostatak lako promjeniš i nadogradiš.
Upravo su peripetije s majstorima jedan od razloga zbog kojih se ne upuštam u slaganje nečeg starijeg. Nadam se da će kvaliteta radova biti na razini jer limarija je osnova auta, ostatak lako promjeniš i nadogradiš.
Sent from my iPhone using Tapatalk
slažem se
problem nije kvaliteta rada nego nedostatak istog :batin
Ova nazalost mada izgleda bolje u startu od prve je u jako losem stanju jer je jako lose limarija napravljena a jos losije polakirana pa tu bude i vise ili isto posla kao na prvoj
Kako nema motor i getribu samo diff iza moram uzeti getribu za nju a za motor imam jos dilemu sta
Prvi izbor je 2.0 ts iz 164/75/155 pa ga sloziti ili na struju ili na karbove to cu odluciti kad limarija bude pri kraju
Drugi je ako naleti kakav 1750/2000 gtv
Treci i zasad najmanje izgledan 1600 iz juniora
Auto je orginal 1600 iz 74g za njega imam interijer i eksterijer 1750 koji sam nabavio u toliko dobrom stanju da sam ga samo ocistio
Takoder za prvog je nabavljeno sve od karoserije sto je nedostajalo kvake stakla mehanizmi sjedala i tabla koji su obnovljeni u orginalno stanje
Nabavljeni su i novi volani za oba
Imam set farova orginal 1600 set 1750 i set za golfa kako je rekao netko
Zadnje lampe imam na kraju sad 4 orginalna seta od koji je jedan turbo rijetki od giulia sprint gta koji ima alu kuciste i dvodjelan je
Dva seta opruga 1 set novih amorta i planiram dva seta dati reparirati jedan stock jedan tvrde
Imam 6 setova kotaca od 14-15 iz tog doba 3 orginala 3 aftermarket koji su tada bili aktualni
Jedan set komplet podvozja potpuno obnovljen seleni kugle sve novo jos dva imam za obnoviti
Dosta toga sam mozda i zaboravio
Hrpu djelova sam uzimao vani oko dostave istih mi je i par clanova kluba pomoglo buzz,mareo,bole tako da im hvala i ovim putem a trebati cu ih jos
Na njoj su neke sitnice pokrpane i ovjes repairan i sad je spremljena i ceka da se zavrsi jedan junior da nju odvezem da se sredi do kraja i da se moze lakirati i sastavljati
Mene tjesi da vecina stvari koje su bile problem za nabaviti i skupe su nabavljene sada samo da se limarije srede polakira i da se prede na mehaniku i sastavljanje
:ok: :da: je gušt pratit kad se ove oldtajmer teme aktiviraju :respect: danko
Gle sjebao sam se kad sam jednog probao voziti i ja sam rekao da to moram imati
Drugi je dosao bezveze u potrazi za djelovima
Berlinu sam uzeo jer sam uz nju dobio neke super djelove za juniore koji su rijetki a nema ih zamjenskih a kad ih nades orginal nove cijena je da se ukenjas i prvo sam je mislio prodati ali nakon super ponuda koje sam dobio i slusanja prica kako takvih ima u super stanju za tu lovu vani poceo sam gledati oglasnike pa sam i vidio jednu kombinaciju koja mi se svida i odlucio ju zavrsiti
Na njoj su neke sitnice pokrpane i ovjes repairan i sad je spremljena i ceka da se zavrsi jedan junior da nju odvezem da se sredi do kraja i da se moze lakirati i sastavljati
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
ovakva kod mene ima jedna bijela... U postupku restauracije. No poznavajući vlasnika,nebu to skoro.... Možda i nikad a neće da proda.... :metak
A kad to sve središ otvoriš mali muzej svih kola sa slikama kako si šta radio uz ulaznice naravno kao jedan lik u Austriji koji isto ima privatni muzej poršea.
A kad to sve središ otvoriš mali muzej svih kola sa slikama kako si šta radio uz ulaznice naravno kao jedan lik u Austriji koji isto ima privatni muzej poršea.
Ne imam drugi plan koji nije prodaja da si netko ne bi to pomislio
Generalka motora je cca 1000 ojra. A di još mjenjač sredit .....
Nije radena generalna nego je motor pregledan sve sto treba da se osvjezi napravljeno i dalje se moze normalno voziti novi dihtunizi reparirani karbovi postelani a mjenjac je rastavljen pregledan ociscen novo ulje i nazad sastavljen
Nije radena generalna nego je motor pregledan sve sto treba da se osvjezi napravljeno i dalje se moze normalno voziti novi dihtunizi reparirani karbovi postelani a mjenjac je rastavljen pregledan ociscen novo ulje i nazad sastavljen
Kod nas se mahom lupaju cjene divlje
Meni taj motor ne vrijedi vise od 150-200€ max
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Ma slažem se , samo što ja nebi ubacivao nesto a da nije sve rastavljeno i pregledano i sastavljeno. To rekla kazala blabla hmm :roll:
Pa da stisnem dva puta po gasu a klipnjača byby :D
Ja cijelu giuliu i hrpu mehanike pridavao za 10000 pa niko nije htio :fp
Ma slažem se , samo što ja nebi ubacivao nesto a da nije sve rastavljeno i pregledano i sastavljeno. To rekla kazala blabla hmm :roll:
Pa da stisnem dva puta po gasu a klipnjača byby :D
Ja cijelu giuliu i hrpu mehanike pridavao za 10000 pa niko nije htio :fp
Set dihtunga nije skup rastavi se i pregleda ali jedna stvar je motor koji mozes upaliti na stolu i snimiti kako radi i ovaj kojem ne mozes radilicu okrenuti
A gle za cjenu ne znam sta ti reci uvijek je skupo onom tko kupuje i malo onome tko prodaje
Bolje ti nju slozi znam da imas sa kime sad van sezone svaki dan pomalo
Set dihtunga nije skup rastavi se i pregleda ali jedna stvar je motor koji mozes upaliti na stolu i snimiti kako radi i ovaj kojem ne mozes radilicu okrenuti
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
Ma jedino kompresiju izmjerit pa ajd. Neznam cijene motora , okvirno sam pitao za svoj ako bude kad bude. Nije blokiran al nema teorije da ne prođe kopletno rastavljanje i pregled svega ako ikad dođe na red . Da ju sastavim pa da motor crkne uuuuu drito u presu bi je odveo.
Ma jedino kompresiju izmjerit pa ajd. Neznam cijene motora , okvirno sam pitao za svoj ako bude kad bude. Nije blokiran al nema teorije da ne prođe kopletno rastavljanje i pregled svega ako ikad dođe na red . Da ju sastavim pa da motor crkne uuuuu drito u presu bi je odveo.
Radi gospodin polako i pedantno nisam ga htio puno ometati uglavnom ovo sto se vidi ima iskrojeno drugo tako da moze uklopiti nove podove i pragove i rubnjake koje imam
Ako se ispjeskari nece imati po cemu krojiti, uglavnon kaze on ostati ce krov i jos par detalja od orginalne skoljke
Uglavnom kad mu dosadi ovaj prede na drugog na kojem ima manje posla pa kaze da mu on dode kao odmor naspram ovog
Sreca je sto drugi nece trebati dijelova limarije kao ovaj prvi pa je to plus za budget
Radi se pomalo (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170504/520ce0f02f5657f27e9e79e6c330aa88.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170504/5acf023d31b87d1ffce0ace4fc737982.jpg)
Berlina napreduje kako zasad stvari stoje bude prestigla juniore (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/e245936250a8b590703c7a4bd9f6c857.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/6d6dcda2d3dc655877410d35fb855861.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/b7d26e7bc0d3d0f3d27b2059861a7f7d.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/5401ba3aa4c069b189ca3463fd6cf4cb.jpg)
Berlina napreduje kako zasad stvari stoje bude prestigla juniore (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/e245936250a8b590703c7a4bd9f6c857.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/6d6dcda2d3dc655877410d35fb855861.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/b7d26e7bc0d3d0f3d27b2059861a7f7d.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180327/5401ba3aa4c069b189ca3463fd6cf4cb.jpg)
Poslano sa mog Mate10 pro koristeći Tapatalk
Izgleda kao onaj glineni model , koji su nekada izrađivali prije proizvodnje. :)
Prva faza gotova (https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/c7c30113975525b532bc6d0c8588c7f0.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/778afb5b18f51252eb7b4dc9c68b877e.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/696bf941a807f1d5b02dc2ff4c382b2a.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/be53f65999ccb4bed5c7b34f6d670fef.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/2f3c2d0afd3509dcd052363992c9b08b.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/396d6d096dd70ee6a8d2ca48a72e38a4.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180408/09e955f64f43d832f8e70291d0aed7bd.jpg)
Još malo(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/ce598ff053d6d07dd2d4b5d33dd2122f.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/0434d5dd0ed754890798bb1017789764.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/5938758af797ab61e6f65e55182b0bc4.jpg)(https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180413/bd47799983bab7b63a5e86482152c932.jpg)
Prekrasni auti. Samo ako mogu kritiku dat za relativno malo slika. Naime, stvarno su rijetki slucaji restauracije ovih auta pa bi volio da mozemo to pratit s tobom barem kroz fotke... I sretno..
Prekrasni auti. Samo ako mogu kritiku dat za relativno malo slika. Naime, stvarno su rijetki slucaji restauracije ovih auta pa bi volio da mozemo to pratit s tobom barem kroz fotke... I sretno..
Ne stignem sve
A juniori jos nisu ni blizu ovoj fazi, dosla zadnja i prestigla ih sve