12-11-2019, 21:04:24

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1548830 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #23820 u: 24-07-2019, 10:27:57 »
seb,nakon ciscanja map i maf neszira potrosnja mi se povecala za nekih 2l (makar na ekranu,na kazaljci tesko ustanoviti).
dali je moguce da je do map senzora jer bio je toliko zmazan da je zapeklo po njemu.
po meni, prije bi bacio neku grešku i prije bi osjetio neku anomaliju u radu motora nego da samo poveća potrošnju...probaj vidjet na dijagnostici kako rade senzori

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23821 u: 24-07-2019, 10:28:26 »
Hvala puno, ovo sa diznom mi djeluje najvjerovatnije kada se ohladi i kada dugo stoji da se teško startuje. Zamajac je od zimus nov, kao i nosači motora, zamjenio sam dosta stvari, ne znam zašto se javi taj udarac, ono je najvjerovatnije samo posljedica jer inače pali jako glatko i lijepo. Hvala još jednom.

Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
:pivo:

Offline Tomo.S.

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
    • Široki Brijeg BiH
« Odgovori #23822 u: 27-07-2019, 02:22:21 »
Želim napraviti optimalni tjuning, 19 jtd 110 kw. Ugradio bi downpipe , skinuo srednji lonac i stavio proročni. Da li je to najbolja opcija za motor ili da ostavim sondu i katalizator u loncu a ispraznim sadržaj DPF filtera?
Šta je najbolja opcija za motor?
Ovako je sada složen ispuh.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23823 u: 27-07-2019, 06:49:45 »
Želim napraviti optimalni tjuning, 19 jtd 110 kw. Ugradio bi downpipe , skinuo srednji lonac i stavio proročni. Da li je to najbolja opcija za motor ili da ostavim sondu i katalizator u loncu a ispraznim sadržaj DPF filtera?
Šta je najbolja opcija za motor?
Ovako je sada složen ispuh.

umjesto DPFa protočni lonac a odostraga isto protočni lonac-i. Umjesto gornjeg kata downpipe. Sve senzore ostavit na autu

Offline goran156

• Trade Count: (-1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 159 2.4 JTD-M
    • Čakovec (sv.križ)
« Odgovori #23824 u: 29-07-2019, 08:06:09 »
Pozdrav,
Planiram preventivno zamjeniti remenicu radilice pa me zanima dali u obzir dolazi samo original ili ima i koja zamjenska marka da je ok? Koja joj je cijena?
Također me zanima za španer staznog remena dali ima koja marka koju treba izbjegavati ili je svejedno šta uzmem?
AR 159 2.4jtdm

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23825 u: 29-07-2019, 09:43:08 »
Pozdrav,
Planiram preventivno zamjeniti remenicu radilice pa me zanima dali u obzir dolazi samo original ili ima i koja zamjenska marka da je ok? Koja joj je cijena?
Također me zanima za španer staznog remena dali ima koja marka koju treba izbjegavati ili je svejedno šta uzmem?
AR 159 2.4jtdm
2.4 samo org, skupa ko vrag, oko 2.500kn

Offline Kristijan89x

• Na probi
  • *
  • Alfa 147 1.9 jtdm,Fiat punto 1.2
    • Zabok
« Odgovori #23826 u: 31-07-2019, 22:36:28 »
Pozdrav Seb, vidio te jučer u Zaboku to jest, Gt-jku.. Kakva imaš iskustva sa teknorot vilicama, donjim...

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23827 u: 01-08-2019, 09:29:49 »
Pozdrav Seb, vidio te jučer u Zaboku to jest, Gt-jku.. Kakva imaš iskustva sa teknorot vilicama, donjim...
nisam to bio ja. Prodo sam auto prije 6 mj u Krapinu.
Na žalost nikakva

Offline Tomo.S.

• Na probi
  • *
    • Široki Brijeg BiH
« Odgovori #23828 u: 02-08-2019, 00:14:57 »
Poštovani.
Alfa GT 19 jtd 150 ks, 2009 godina. Auto prešao 125 000 kilometara. Izvađeni swirlovi. Montirao Downpipe, ispušni lonac umjesto DPF filtera, blokirao EGR. Urađena nova optimalna mapa, softverski ugašen EGR i DPF. Sonda ispod Downpipe ostavljena a sonda kod DPFa poništena.
Kod skidanja predkatalizatora majstor je dirao rukom unutra turbinu i probao utvrditi luft i kaže da turbina ima malo aksijalnog lufta i on misli da ne odstupa puno.
Pri remapu se pojavio nagli skok od pola bara. Sa 1.1. bari, skoči na 1.65 i onda obori pritisak i prati dalje dobro. Auto se ponaša dobro i ide dobro, linearno ubrzava i nema problema u vožnji. Kada se naglo ugasi auto tada se čuje kako turbina ostane malo fućkati?
Da li je potrebno raditi turbinu ili zanemariti ovaj problem. Što savjetujete - hvala?

Offline domac

• Učim polako
  • Alfa 147 1.9 jtd 115
    • Popovača
« Odgovori #23829 u: 03-08-2019, 17:11:32 »
Pozdrav,
prilikom kretanja s mjesta ponekad cujem tupi udarac iz desnog kotaca, sumnjam na unutarnji homokineticki a kad u mjestu pomicem kotace rukom cuje mi se ovakav zvuk https://youtu.be/rGPoujx401Q

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23830 u: 03-08-2019, 17:53:35 »
Poštovani.
Alfa GT 19 jtd 150 ks, 2009 godina. Auto prešao 125 000 kilometara. Izvađeni swirlovi. Montirao Downpipe, ispušni lonac umjesto DPF filtera, blokirao EGR. Urađena nova optimalna mapa, softverski ugašen EGR i DPF. Sonda ispod Downpipe ostavljena a sonda kod DPFa poništena.
Kod skidanja predkatalizatora majstor je dirao rukom unutra turbinu i probao utvrditi luft i kaže da turbina ima malo aksijalnog lufta i on misli da ne odstupa puno.
Pri remapu se pojavio nagli skok od pola bara. Sa 1.1. bari, skoči na 1.65 i onda obori pritisak i prati dalje dobro. Auto se ponaša dobro i ide dobro, linearno ubrzava i nema problema u vožnji. Kada se naglo ugasi auto tada se čuje kako turbina ostane malo fućkati?
Da li je potrebno raditi turbinu ili zanemariti ovaj problem. Što savjetujete - hvala?
moglo bi biti da šteka promjenjiva geometrija zbog nečeg...začađenja ili oštećenja lopatica ili nešto ne štima oko rada VGT ventila tipa loš vakum zbog napuknute cijevi ili ne valja overboost ventil

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23831 u: 03-08-2019, 17:55:17 »
Pozdrav,
prilikom kretanja s mjesta ponekad cujem tupi udarac iz desnog kotaca, sumnjam na unutarnji homokineticki a kad u mjestu pomicem kotace rukom cuje mi se ovakav zvuk https://youtu.be/rGPoujx401Q
to je normalan zvuk..dolazi od nekud zbog neke zračnosti koja mora postojat...mjenjač, zamašnjak, zglobovi,.. po meni je to ok

Offline irsq4

• Sa stažom
    • Vinkovci
« Odgovori #23832 u: 07-08-2019, 14:41:10 »
Fiat/Alfa 1.3 jtdm

Dali se lanac i dijlovi distr. mijenjaju po potrebi ili na interval i koji je?
Ima li 55 kW DPF?
Na kojim godištima su išle izmjene na tim motorima? Prvenstveno me zanima za fiat punto/opel corsa.
Ima li nešto specijalno na tim motorima što bi trebalo pregledati?

Offline Tomo.S.

• Na probi
  • *
    • Široki Brijeg BiH
« Odgovori #23833 u: 07-08-2019, 21:03:11 »
moglo bi biti da šteka promjenjiva geometrija zbog nečeg...začađenja ili oštećenja lopatica ili nešto ne štima oko rada VGT ventila tipa loš vakum zbog napuknute cijevi
ili ne valja overboost ventil

Može li savjet ? Obzirom da kod mene niko ne radi Alfe, od čega krenuti, pretpostavljam prvo skinuti turbinu i uraditi reparaciju? Šta još eventualno napraviti? Hvala.

Offline Jasin93

• Na probi
  • *
    • Hrvatska Kostajnica
« Odgovori #23834 u: 09-08-2019, 22:46:38 »
Seb
1.9 16v 103kw
Jedva upalio nakon duzeg verglanja... Dovezo se do kuce sasvim normalno bez cudni zvukova i loseg odaziva na gas i ugasio i vise nece da upali... Senzor radilice kad otkopcam izbaci gresku cim vratim greske nema. Senzor sa regulatora kad otpojim izbaci gresku, kad spojim nema je isto tako i sa visoko tlacne. Od filtera pa do regulatora i od regulatora do visoko tlacne nema goriva takoder logicno ni do dizni ne dolazi... Da li da sumljam samo na regulator ili ima jos opcija?

« Zadnja izmjena: 09-08-2019, 22:50:16 od Jasin93 »

Online litlebastard

• Član Alfa Kluba 3
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 156sw JTD, GTA,155wb,Punto,850 tc nacionale
    • zagreb
« Odgovori #23835 u: 09-08-2019, 23:27:25 »
Ili relej,il je pumpa u rezervoaru izdahnula ili ecu
The perfect blossom is a reare thing.You could spend your life looking for one and it would not be a wasted life.

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Jasin93

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23836 u: 10-08-2019, 10:21:19 »
Fiat/Alfa 1.3 jtdm

Dali se lanac i dijlovi distr. mijenjaju po potrebi ili na interval i koji je?
Ima li 55 kW DPF?
Na kojim godištima su išle izmjene na tim motorima? Prvenstveno me zanima za fiat punto/opel corsa.
Ima li nešto specijalno na tim motorima što bi trebalo pregledati?
malo ih je koji su doživjeli interval koji je prvo bio da se nikad ne mjenja a sada je na 240t km
Ovisi o za koje tržište je bio. Danas ga moraju imat
Kakve izmjene?!
Nema. Sve moraš

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23837 u: 10-08-2019, 10:22:38 »
Može li savjet ? Obzirom da kod mene niko ne radi Alfe, od čega krenuti, pretpostavljam prvo skinuti turbinu i uraditi reparaciju? Šta još eventualno napraviti? Hvala.
vidjet kako radi VGT ventil... vidi vakumske cjevi i overboost ventil, skinut turbo i ocistit promjenjivu geometriju

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Tomo.S.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #23838 u: 10-08-2019, 10:23:48 »
Seb
1.9 16v 103kw
Jedva upalio nakon duzeg verglanja... Dovezo se do kuce sasvim normalno bez cudni zvukova i loseg odaziva na gas i ugasio i vise nece da upali... Senzor radilice kad otkopcam izbaci gresku cim vratim greske nema. Senzor sa regulatora kad otpojim izbaci gresku, kad spojim nema je isto tako i sa visoko tlacne. Od filtera pa do regulatora i od regulatora do visoko tlacne nema goriva takoder logicno ni do dizni ne dolazi... Da li da sumljam samo na regulator ili ima jos opcija?

a teško za reć... ima x toga sto može spriječiti startanje motora

Offline Jasin93

• Na probi
  • *
    • Hrvatska Kostajnica
« Odgovori #23839 u: 10-08-2019, 12:18:25 »
a teško za reć... ima x toga sto može spriječiti startanje motora

Sok salter je bio iskocio, al i dalje cim spojim pumpu na dek nece ju pokrenut, samo direktno +/- i onda radi