18-12-2017, 18:21:05

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423210 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #920 u: 06-06-2007, 16:16:07 »
Majstore naš jedno pitanje.

Dakle promijenio sam MAF kako si mi i rekao, ali događa mi se to da do 4000 ide ok, a onda opet ne vuče. Primjetio sam da mi se više grije nego prije ( npr. vozim se 100 u šestoj a temp. na 90 stupnjeva.) Malo sam se raspitao i svi misle da mi neka od bobina neradi. Šta mi je činiti jer mi je puno promijeniti svih 6 pošto i sam znaš koliko koštaju. Kako ispitati koja ne radi?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

motor mora mirno radit...ak se breca onda ištekavaj injektor po injektor i tamo di nema promjene u radu znači da taj cilindar iz nekog razloga ne radi...nemoj mjenjat djelove bez veze na kontu toga kaj sam ja pretpostavio...

Suhara

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #921 u: 06-06-2007, 17:13:26 »
Pozdrav Seb, tokom jučerašnjeg pljuska proletio sam kroz lokvu i auto mi se dva puta izgasio, nakon što sam ga drugi put upalio krenuo je nekakve čudne zvukove proizvodit (kao da škripi) i posljedica toga mi je da u leru glasnije se čuje motor i jos neki piskutavi zvuk ima  :?:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #922 u: 07-06-2007, 11:53:25 »
Pozdrav Seb, tokom jučerašnjeg pljuska proletio sam kroz lokvu i auto mi se dva puta izgasio, nakon što sam ga drugi put upalio krenuo je nekakve čudne zvukove proizvodit (kao da škripi) i posljedica toga mi je da u leru glasnije se čuje motor i jos neki piskutavi zvuk ima  :?:

smočio se negdje pa se ugasio...škripio ti je stazni remen koji se namoćio pa proklizavo

Offline otrov

• Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • 156 1.9jtd Giugiaro Notte Blu
    • Dreznik Grad
« Odgovori #923 u: 08-06-2007, 01:02:23 »
Pitanjce?
Sad kad sam išao na posao upalim hlađenje i auto samo grije, palim klimu, odvrnem na najhladnije, ono i dalje topao zrak šiba?
Voc vrong?
Audentes deus ipse iuvat

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #924 u: 08-06-2007, 07:26:08 »
Pitanjce?
Sad kad sam išao na posao upalim hlađenje i auto samo grije, palim klimu, odvrnem na najhladnije, ono i dalje topao zrak šiba?
Voc vrong?

ne radi klapna za smjer topli hladni zrak ak puše toplo...ak puše jednako toplo kak je vani onda ne radi klima

dslavisa

• Gost
« Odgovori #925 u: 08-06-2007, 08:30:02 »
bog seb, malo poduze ali pliz ako ti se da procitat:

dakle, citavu zimu je bilo recimo sve ok, sad je opet zagrijalo, prva kisica i opet problemi.
vec sam pisao o tome...znaci problem je u tome da cim je malo vlage po autu i temperatura zraka preko 20 stupnjeva, na hladno kad upalim auto prvih par minuta trokira, ne moze uzbrdo uopce krenut. neki dan cak i nakon duze voznje kad je bio topal auto...po kisi...odjednom osjetim da se motor "valja"...nemirno radi na leru...pod gasom nekad malo zatroka i tako...

dok je bilo hladno nije ga bilo briga dal je bila kisa ili suho...sve je bilo OK.

bio je auto vise puta na dijagnostici, ali nikad nista nisu otkrili jer jednostavno se u tom momentu taj problem nije pojavljivao. e sad, posto sam se docepao dokumentacije ECU-a i napravio neki programcic za live diagnostiku parametara, volio bih znat na koje parametre obratit pozornost kada se to pocinje desavat. inace gresaka u memoriji nema (osim kad ih ja sam ne uzrokujem odspajanjem nekih senzora).

i jos jedna stvar, 2x mi se desilo dok je auto radio i bio spojen na PC sa ovim programom da se auto jednostavno ugasio. kao da mu je netko iskopcao kontakt. pa je i jos jedno pitanje, dal se preko diagnostike moze poslat komandu za gasenje auta, ili u kojim slucajevima se to desava?

moguce da imam par bugova u programu, ali mislim da se nikako auto ne bi trebao ugasit ako je spojen na dijagnostiku.

tnx.

temperatura vode,zraka,protok zraka,sonda lambda...
no može bit da ti je sve ok a da imaš neispravan software u centrali...ima jedna serija auti di su tak napravili sw zbog manjeg zagađivanja i auti na temp od 15-25 st/celz trokiraju...pomoći nema osim drugog sw-a kojeg nemreš nabavit nego mora ići druga centrala

Jel mozes preko broja sasije ili nekog drugog podatka saznat dal sam taj sreckovic koji ima upravo taj soft?

može po broju sa centrale...sve prepiši pa mi javi

Seb, kolega ima alfu 156 '98. godiste i ima isti problem - nema snage i gusi se prvih par minuta kad se upali.
Interesuje ga moze li se kod tebe instalirati novi softver i koliko to kosta?

Juka

• Gost
« Odgovori #926 u: 08-06-2007, 13:16:18 »
Poštovanje! Pitanje: nedostaje mi par releja Alfa GTV 2.0TS na mjestima E2,E9,E10,gledao sam u auto dati al tam nema niš pametnog oko tog koji bi trebali ić.2 releja su manje(kocke) a jedan je mal veći(pravokutnik),koji bi trebali ić? amperaža? Tnx

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #927 u: 08-06-2007, 16:11:54 »

[/quote]

Seb, kolega ima alfu 156 '98. godiste i ima isti problem - nema snage i gusi se prvih par minuta kad se upali.
Interesuje ga moze li se kod tebe instalirati novi softver i koliko to kosta?

[/quote]

pa možda nije stvar do njega...a ako je takav problem tu nema sw-a koji rješava taj problem...može se nekaj napravit ali nepomaže reprogramiranje

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #928 u: 08-06-2007, 16:12:45 »
Poštovanje! Pitanje: nedostaje mi par releja Alfa GTV 2.0TS na mjestima E2,E9,E10,gledao sam u auto dati al tam nema niš pametnog oko tog koji bi trebali ić.2 releja su manje(kocke) a jedan je mal veći(pravokutnik),koji bi trebali ić? amperaža? Tnx
pa jel ti radi sve na autu?

Juka

• Gost
« Odgovori #929 u: 09-06-2007, 00:02:15 »
A sve radi al pitanje kak! recimo maglenke rade ko svijeće,klima ne radi pošto ne čujem da se upali kompresor niti diže obrtaje,bar je tak na audiju bilo a možd je još nešt.vidim da su ostali 20A,sad ne znam dal bi i ovi isti bili :?:

Offline otrov

• Sa stažom
    • Dreznik Grad
« Odgovori #930 u: 10-06-2007, 16:37:56 »
Pitanjce?
Voc vrong?

ne radi klapna za smjer topli hladni zrak ak puše toplo...ak puše jednako toplo kak je vani onda ne radi klima
Brijem da klima radi, jer se čuje paljenje i onaj škljoc!
A di je ta klapna, je li to neko mudro slovo ili treba na servis?
Audentes deus ipse iuvat

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #931 u: 10-06-2007, 18:59:12 »
Pitanjce?
Voc vrong?

Treba se raskopati dosta toga, mislim da ćeš morati u servis...ista stvar se meni desila, rikla klapna, tj. servo motorić od klapne toplo-hladno...i klima samo toplo puhala...

Offline otrov

• Sa stažom
    • Dreznik Grad
« Odgovori #932 u: 10-06-2007, 21:32:02 »
Šit, a baš je ljeto počelo, i meni auto samo grije!
Koliko to košta?
Audentes deus ipse iuvat

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #933 u: 11-06-2007, 07:38:13 »
Pitanjce?
Voc vrong?

na zeznutom mjestu...ispod na sredini armature

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #934 u: 11-06-2007, 07:39:00 »
A sve radi al pitanje kak! recimo maglenke rade ko svijeće,klima ne radi pošto ne čujem da se upali kompresor niti diže obrtaje,bar je tak na audiju bilo a možd je još nešt.vidim da su ostali 20A,sad ne znam dal bi i ovi isti bili :?:

mislim da nije do toga

Juka

• Gost
« Odgovori #935 u: 11-06-2007, 12:15:08 »

mislim da nije do toga
Neam pojma,neko je nešt tu drkao jer nemam ni prekidača za sva 4 žmigavca sam rupa,nešt ću valjd već smislit.ne kužim šta bi bilo s klimom jer na dijagnostici kaže da je sve uredu,tj. nema grešaka :?: hvala svejedno

Offline otrov

• Sa stažom
    • Dreznik Grad
« Odgovori #936 u: 11-06-2007, 21:50:36 »
Pitanjce?
Voc vrong?

Seb, znači moram raskopat cijeli auto iznutra?
Audentes deus ipse iuvat

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #937 u: 12-06-2007, 07:29:50 »
Pitanjce?
Voc vrong?

možda ne...ovisno di je pozicioniran motorić koji ne valja

Offline SiKe_145

• Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
« Odgovori #938 u: 12-06-2007, 07:35:02 »
Seb, pitao sam van ove teme al mi nitko ne odgovara...

kako se najjednostavnije skida letva volana na 145-ici, 1.4TS ?   Se moze skinut nekako da se ne rastavlja kompletan most?

Tnx.

Offline otrov

• Sa stažom
    • Dreznik Grad
« Odgovori #939 u: 12-06-2007, 18:04:25 »
Pitanjce?
Voc vrong?

možda ne...ovisno di je pozicioniran motorić koji ne valja
Kako ću saznat koji motorčić ne radi?
Jer to moram kod tebe u servis? I usput koliko bi me kod tebe koštalo sve zajedno provjera klime, ta klapna, punjenje klime, filter goriva i prvjera mašine da vidiš jeli debimetar u banani, jer imam osjećaj da slabo ide? Americanku primaš, rate i to sve? I dali je moguće da to bude gotovo u jednom dan jer sam na Plitvicama, a neznam kad ću dobiti slobodan dan? Puno ti hvala?
Audentes deus ipse iuvat