18-12-2017, 17:52:47

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423198 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Enver

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #900 u: 02-06-2007, 08:55:10 »
Mogu ja tu kaj sam provjerit, koji nosaci bi to mogli bit  :?:
Jel si kad slagao ovo sa antenom, tolko da mi natuknes gdje da trazim, il bas trebam nekog sa instrumentima da ide ispitivat svaku zicu, il mogu sam  :?:

Offline DOVLA

• Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • Mito jtd
    • zagreb,đubrava
« Odgovori #901 u: 02-06-2007, 09:10:36 »
seb,kakve su varijante na ts motorima za promjenu varijatora ili servisa istog !!?? i naravno neke cifre pp
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata

Renchy

• Gost
« Odgovori #902 u: 02-06-2007, 09:16:52 »
Seb,
imam gore navedenu Alfu koju sam kupio prije 6 mjeseci od dečka koji ju je više mazio i pazio nego vozio, pa mislim da je "zagušena". Otišao sam prije mjesec dana na autoput i stisnuo ju kolko ide i razočarao se. Maksimalno sam ju natjerao na 180 km/h s tim da sam u retrovizoru vidio dimnu zavjesu iza sebe. Auto ima predjenih 120 000 km i sad se bojim da nije motor gotov pogotovo jer ne ubrzava onako kako po mojem mišljenju treba auto sa 155 konja. Moram još spomenuti da mi nekad auto jako fino povuće, ali nekad se skroz zaguši i jako polako kreće, ko da ima 5 konja!!! Još mi je čudno što mu je kazaljka za temperaturu nakon lagane vožnje pada skoro na početni položaj.
Molim te za svoje mišljenje o ovim anomalijama?
Hvala

mislim da je dim bio uzrokovan nakupinom čađi u ispuhu koja je počela ići van kad si počeo ispuhivat auto...za pad snage bi trebo istestirat auto...
Testirao sam i platio testiranje, ali se nije nista popravilo, bas danas se vozim i osjetim kak mi se naglo zagusi kad dam gas, onda ga malo vozim na istom gasu dok povrati snagu pa mu dam gas koji na kraju primi.

Offline Bandit

• Član Alfa kluba**********
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #903 u: 02-06-2007, 11:58:20 »
Seb,imam gore navedenu Alfu koju sam kupio prije 6 mjeseci od dečka koji ju je više mazio i pazio nego vozio, pa mislim da je "zagušena". Otišao sam prije mjesec dana na autoput i stisnuo ju kolko ide i razočarao se. Maksimalno sam ju natjerao na 180 km/h s tim da sam u retrovizoru vidio dimnu zavjesu iza sebe. Auto ima predjenih 120 000 km i sad se bojim da nije motor gotov pogotovo jer ne ubrzava onako kako po mojem mišljenju treba auto sa 155 konja. Moram još spomenuti da mi nekad auto jako fino povuće, ali nekad se skroz zaguši i jako polako kreće, ko da ima 5 konja!!! Još mi je čudno što mu je kazaljka za temperaturu nakon lagane vožnje pada skoro na početni položaj.Molim te za svoje mišljenje o ovim anomalijama?Hvala

Obavezno promijeni termostat za početak...
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #904 u: 04-06-2007, 07:30:32 »
Mogu ja tu kaj sam provjerit, koji nosaci bi to mogli bit  :?:
Jel si kad slagao ovo sa antenom, tolko da mi natuknes gdje da trazim, il bas trebam nekog sa instrumentima da ide ispitivat svaku zicu, il mogu sam  :?:

sva 3...
nisam ja osobno...električari,moji,jesu

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #905 u: 04-06-2007, 07:32:10 »
seb,kakve su varijante na ts motorima za promjenu varijatora ili servisa istog !!?? i naravno neke cifre pp

ovisi...izmjena 600 kn + pdv + varijator...ili set za reparaturu...onda je nešto malo veći rad + set koji je par destina kuna....servis je 450 kn+ pdv + materijal..šta če sve trebat neznam točno

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #906 u: 04-06-2007, 07:33:40 »
Seb,
imam gore navedenu Alfu koju sam kupio prije 6 mjeseci od dečka koji ju je više mazio i pazio nego vozio, pa mislim da je "zagušena". Otišao sam prije mjesec dana na autoput i stisnuo ju kolko ide i razočarao se. Maksimalno sam ju natjerao na 180 km/h s tim da sam u retrovizoru vidio dimnu zavjesu iza sebe. Auto ima predjenih 120 000 km i sad se bojim da nije motor gotov pogotovo jer ne ubrzava onako kako po mojem mišljenju treba auto sa 155 konja. Moram još spomenuti da mi nekad auto jako fino povuće, ali nekad se skroz zaguši i jako polako kreće, ko da ima 5 konja!!! Još mi je čudno što mu je kazaljka za temperaturu nakon lagane vožnje pada skoro na početni položaj.
Hvala

mislim da je dim bio uzrokovan nakupinom čađi u ispuhu koja je počela ići van kad si počeo ispuhivat auto...za pad snage bi trebo istestirat auto...
Testirao sam i platio testiranje, ali se nije nista popravilo, bas danas se vozim i osjetim kak mi se naglo zagusi kad dam gas, onda ga malo vozim na istom gasu dok povrati snagu pa mu dam gas koji na kraju primi.

za taj simptom bi mogla bit sonda u pitanju...treba stavit tester u auto i vozit se sa njim dok ne počne zezat...tad bi se moralo na display-u vidjet kaj ne radi dobro

Renchy

• Gost
« Odgovori #907 u: 04-06-2007, 09:41:12 »
Seb,
Hvala

za taj simptom bi mogla bit sonda u pitanju...treba stavit tester u auto i vozit se sa njim dok ne počne zezat...tad bi se moralo na display-u vidjet kaj ne radi dobro
Postoji li mogucnost da ti dopeljam auto i ostavim, a ti mi javis kaj je otislo, kolko bi kostalo i kad da dodjem po njega?
Ovo je sad vec za PP... :-)

antun_156

• Gost
« Odgovori #908 u: 04-06-2007, 12:51:50 »
koliko dodje lamda sonda za alfu 156 2.0 TS 97'

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
« Odgovori #909 u: 04-06-2007, 19:07:57 »
bog seb, malo poduze ali pliz ako ti se da procitat:

dakle, citavu zimu je bilo recimo sve ok, sad je opet zagrijalo, prva kisica i opet problemi.
vec sam pisao o tome...znaci problem je u tome da cim je malo vlage po autu i temperatura zraka preko 20 stupnjeva, na hladno kad upalim auto prvih par minuta trokira, ne moze uzbrdo uopce krenut. neki dan cak i nakon duze voznje kad je bio topal auto...po kisi...odjednom osjetim da se motor "valja"...nemirno radi na leru...pod gasom nekad malo zatroka i tako...

dok je bilo hladno nije ga bilo briga dal je bila kisa ili suho...sve je bilo OK.

bio je auto vise puta na dijagnostici, ali nikad nista nisu otkrili jer jednostavno se u tom momentu taj problem nije pojavljivao. e sad, posto sam se docepao dokumentacije ECU-a i napravio neki programcic za live diagnostiku parametara, volio bih znat na koje parametre obratit pozornost kada se to pocinje desavat. inace gresaka u memoriji nema (osim kad ih ja sam ne uzrokujem odspajanjem nekih senzora).

i jos jedna stvar, 2x mi se desilo dok je auto radio i bio spojen na PC sa ovim programom da se auto jednostavno ugasio. kao da mu je netko iskopcao kontakt. pa je i jos jedno pitanje, dal se preko diagnostike moze poslat komandu za gasenje auta, ili u kojim slucajevima se to desava?

moguce da imam par bugova u programu, ali mislim da se nikako auto ne bi trebao ugasit ako je spojen na dijagnostiku.

tnx.

Pvuglic

• Gost
« Odgovori #910 u: 04-06-2007, 20:27:53 »
bok seb
imam pitanje za alfu 156 1,8ts 99g na niskim okretajima do 2ooo kad na vrijeme ne prebacim brzine ponaša se kao da radi bez jednog cilindra nema snagu i trokira zatim odjednom povuče i sve je u redu lambda sonda je promjenjena prije dva mjeseca,a o pisanju gumama nema ni govora pa gdje je tu 140 ks?

Offline Bandit

• Član Alfa kluba**********
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #911 u: 04-06-2007, 22:09:48 »

Ja sam za 1.8 '98 platio nedavno cca 890kn originalnu...
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Đoko

• Gost
« Odgovori #912 u: 04-06-2007, 22:45:05 »
Zanima me dali se može s nečim zakrpati auspuh,imam malu rupicu na loncu,dali postoji neko ljepilo poput tekučeg željeza za krpanje auspuha??  :?:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #913 u: 06-06-2007, 07:22:47 »

oko 1000 kn
« Zadnja izmjena: 06-06-2007, 07:28:48 od Seb »

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #914 u: 06-06-2007, 07:25:56 »

dakle, citavu zimu je bilo recimo sve ok, sad je opet zagrijalo, prva kisica i opet problemi.
vec sam pisao o tome...znaci problem je u tome da cim je malo vlage po autu i temperatura zraka preko 20 stupnjeva, na hladno kad upalim auto prvih par minuta trokira, ne moze uzbrdo uopce krenut. neki dan cak i nakon duze voznje kad je bio topal auto...po kisi...odjednom osjetim da se motor "valja"...nemirno radi na leru...pod gasom nekad malo zatroka i tako...

dok je bilo hladno nije ga bilo briga dal je bila kisa ili suho...sve je bilo OK.

bio je auto vise puta na dijagnostici, ali nikad nista nisu otkrili jer jednostavno se u tom momentu taj problem nije pojavljivao. e sad, posto sam se docepao dokumentacije ECU-a i napravio neki programcic za live diagnostiku parametara, volio bih znat na koje parametre obratit pozornost kada se to pocinje desavat. inace gresaka u memoriji nema (osim kad ih ja sam ne uzrokujem odspajanjem nekih senzora).

i jos jedna stvar, 2x mi se desilo dok je auto radio i bio spojen na PC sa ovim programom da se auto jednostavno ugasio. kao da mu je netko iskopcao kontakt. pa je i jos jedno pitanje, dal se preko diagnostike moze poslat komandu za gasenje auta, ili u kojim slucajevima se to desava?

moguce da imam par bugova u programu, ali mislim da se nikako auto ne bi trebao ugasit ako je spojen na dijagnostiku.

tnx.

temperatura vode,zraka,protok zraka,sonda lambda...
no može bit da ti je sve ok a da imaš neispravan software u centrali...ima jedna serija auti di su tak napravili sw zbog manjeg zagađivanja i auti na temp od 15-25 st/celz trokiraju...pomoći nema osim drugog sw-a kojeg nemreš nabavit nego mora ići druga centrala

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #915 u: 06-06-2007, 07:27:24 »
bok seb
imam pitanje za alfu 156 1,8ts 99g na niskim okretajima do 2ooo kad na vrijeme ne prebacim brzine ponaša se kao da radi bez jednog cilindra nema snagu i trokira zatim odjednom povuče i sve je u redu lambda sonda je promjenjena prije dva mjeseca,a o pisanju gumama nema ni govora pa gdje je tu 140 ks?

svječice,kablovi,bobine,debimetar,potenciometar pedale gasa....trebalo bi ga istestirat....140 ks ti je na 6000 i nešto okretaja....ne ispod 2000 okr :hap:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #916 u: 06-06-2007, 07:28:11 »
Zanima me dali se može s nečim zakrpati auspuh,imam malu rupicu na loncu,dali postoji neko ljepilo poput tekučeg željeza za krpanje auspuha??  :?:

neznam ali zašto?pa malo zavari i bok

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
« Odgovori #917 u: 06-06-2007, 11:34:29 »

tnx.

no može bit da ti je sve ok a da imaš neispravan software u centrali...ima jedna serija auti di su tak napravili sw zbog manjeg zagađivanja i auti na temp od 15-25 st/celz trokiraju...pomoći nema osim drugog sw-a kojeg nemreš nabavit nego mora ići druga centrala

Jel mozes preko broja sasije ili nekog drugog podatka saznat dal sam taj sreckovic koji ima upravo taj soft?

DrShundler

• Gost
« Odgovori #918 u: 06-06-2007, 11:49:26 »
Majstore naš jedno pitanje.

Dakle promijenio sam MAF kako si mi i rekao, ali događa mi se to da do 4000 ide ok, a onda opet ne vuče. Primjetio sam da mi se više grije nego prije ( npr. vozim se 100 u šestoj a temp. na 90 stupnjeva.) Malo sam se raspitao i svi misle da mi neka od bobina neradi. Šta mi je činiti jer mi je puno promijeniti svih 6 pošto i sam znaš koliko koštaju. Kako ispitati koja ne radi?

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru!

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #919 u: 06-06-2007, 16:13:29 »

tnx.

Jel mozes preko broja sasije ili nekog drugog podatka saznat dal sam taj sreckovic koji ima upravo taj soft?

može po broju sa centrale...sve prepiši pa mi javi