18-12-2017, 22:36:59

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423263 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #1120 u: 26-07-2007, 07:00:28 »
Mladiću bok. nakon promjene brtve glave motora imam problem sa hlađenjem unutrašnjosti. nema hladnoga samo vruće upuhuje. učinilo mi se da se onaj "potenciometar" od podešavanja toplo hladno malo teže okreće, ali kad sam i ručno prebacio do samog kraja isti mi je rezultat. Što li bi moglo biti? odakle dolazi taj vrući ili hladni zrak?

po meni nema veze sa promjenom brtve glave...ne radi ti komanda za pomicanje klapne za topli-hladni zrak..klapana koja određuje dali zrak ide direkt iz vana u auto ili preko kilera di struji antifriz koji zagrijava zrak kako bi imo topli u auto

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1121 u: 26-07-2007, 07:01:42 »
Hvala, ali ipak je bio prekidač volana !

S obzirom da mi je stari autoelektričar ipak sam neki k... naučio uz njega pa sam se sam dao u akciju !
Kupio sam rabljeni ali ispravni prekidač ( 250 kn , novi je 700 ) , sve raskopao...btw prekidač se neda raskapati ali sam skužio dugotranim promatranjem da negdje šlusira kontakt od ručice za svijetla i mada svjetla rade ali kad upališ kontakt......između dva limića odnosno kontaktata od te poluge,  bljesne iskra i zadimi se.  Nevjerojatno  ali ako pališ auto sa več upaljenim svjetlima onda se ne dimi  :ne2:
Zakaj ne znam , ali kad sam sve promjenio više se ne dimi uopće  :song:.

I kaj je najbolje ponosan sam kaj sam ušparao sa tuđim rukama barem 100 jura.

znanje,dobra volja i malo vremena čine čuda

Dream

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #1122 u: 26-07-2007, 07:59:01 »
1500 kn....JEDAN :o000:....x4

majka milena.... O0

MrVirus

• Gost
« Odgovori #1123 u: 26-07-2007, 11:15:15 »
Mladiću bok. nakon promjene brtve glave motora imam problem sa hlađenjem unutrašnjosti. nema hladnoga samo vruće upuhuje. učinilo mi se da se onaj "potenciometar" od podešavanja toplo hladno malo teže okreće, ali kad sam i ručno prebacio do samog kraja isti mi je rezultat. Što li bi moglo biti? odakle dolazi taj vrući ili hladni zrak?

po meni nema veze sa promjenom brtve glave...ne radi ti komanda za pomicanje klapne za topli-hladni zrak..klapana koja određuje dali zrak ide direkt iz vana u auto ili preko kilera di struji antifriz koji zagrijava zrak kako bi imo topli u auto
dobro. a sad? kako bih ja to mogao provjeriti? hvala

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1124 u: 26-07-2007, 11:45:04 »

eh kak?...treba raskopat malo auto i vidjet dal klapna radi..ak ne,vidjet zakaj ne

MrVirus

• Gost
« Odgovori #1125 u: 26-07-2007, 14:03:53 »

eh kak?...treba raskopat malo auto i vidjet dal klapna radi..ak ne,vidjet zakaj ne

mogu li ja to ili da otpelam kod majstora nakon kojeg mi je i prestalo hlađenje?
« Zadnja izmjena: 26-07-2007, 14:04:41 od AA-lfa »

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1126 u: 26-07-2007, 19:45:20 »

mogu li ja to ili da otpelam kod majstora nakon kojeg mi je i prestalo hlađenje?
pa neznam kolko si stručan...kad me tak stalno zapitkivaš mislim da je bolje da odeš do nekog majstora da ti malo to škicne,procjeni kvar pa vidiš po trošku dal češ to dalje radit

Dream

• Gost
« Odgovori #1127 u: 27-07-2007, 07:22:16 »
SEB... :mah:

Kolko bi otprilike trajalo i normalno koštalo zamjena mašine.
Dakle ugradio bi u svoju 145-icu 1.4 BOXER, mašinu
1.7 16v.  :?:
Boxer mi je rekao da treba mijenjati i elektroniku, pa me zanima
koliko je to izvedivo...
Ja bi malo jači motor... :)

TNX

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1128 u: 27-07-2007, 15:43:35 »
SEB... :mah:

Kolko bi otprilike trajalo i normalno koštalo zamjena mašine.
Dakle ugradio bi u svoju 145-icu 1.4 BOXER, mašinu
1.7 16v.  :?:
Boxer mi je rekao da treba mijenjati i elektroniku, pa me zanima
koliko je to izvedivo...
Ja bi malo jači motor... :)

TNX

da...treba mjenajt kompl elekroniku i to povlači još niz drugih stvari za sobom a pošto to nisam nikad radio nemogu ocjenit kolko bi to trajalo i koštalo a na kraju i izbjegavam takve poslove...puno vremenea potrošim a onda to nemogu naplatit jer kad bi se pravilno iskalkuliralo tebi bi bilo preskupo sigurno

Offline Anton

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • csifiume
    • DE - RI
« Odgovori #1129 u: 31-07-2007, 19:46:58 »
seb pozdrav. dijagnostika mi na 1.4 ts-u registrira gresku lose smjese, previsoka gornja tocka, moguci uzroci, propusnost usisa, ispuha, premali tlak goriva i sl. Auto je mtav dok ne dosegne radnu temperaturu... Posto sam dr tjedan 2 dana u zg mislio sam navratit do tebe, naravno narucit cu se prije, samo pitam na sto ces se prvo orjentirati da znam imas li djelova ili treba prije naruciti...
BTW nikad nisam promjenio filter goriva.... :o000:
"live to fly, fly to live, do or die..."   

snake eyes watching you    

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1130 u: 01-08-2007, 06:56:59 »
seb pozdrav. dijagnostika mi na 1.4 ts-u registrira gresku lose smjese, previsoka gornja tocka, moguci uzroci, propusnost usisa, ispuha, premali tlak goriva i sl. Auto je mtav dok ne dosegne radnu temperaturu... Posto sam dr tjedan 2 dana u zg mislio sam navratit do tebe, naravno narucit cu se prije, samo pitam na sto ces se prvo orjentirati da znam imas li djelova ili treba prije naruciti...
BTW nikad nisam promjenio filter goriva.... :o000:

možeš...imam dosta toga...u pravilu se  nikad  ne mjenja jer je u sklopu sa pumpom pa kad mjenajš nju,mjenjaš i njega

Schox

• Gost
« Odgovori #1131 u: 02-08-2007, 20:54:18 »
Seb, da li ti popravljaš i ključeve skakavce ?
Danas mi je sam od sebe ključ otkazao, odnosno gumb za daljinsko otključavanje  :?:.
Normalno sam otišao od tebe..otključao....zaključao, otišao na posao.... zaključao, sad idem doma a gumb za otvaranje mekan i samo potone .
Ne reagira  :mad:.
Sad mi to baš i nije trebalo.... :mad:
  sve ostalo radi samo taj gumb propada, odnosno očito je nekaj nutra puklo.
Zanimljivo je to da imam drugi ključ koji je original i vidi se da je i on otvaran, ovaj su mi dali kao novi i AC-u i nije izdržao 4 mjeseca.

Offline Dama 166

• Član alfa kluba********
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/145QV/Spider 3.0 24V
    • Njemacka, Stuttgart
« Odgovori #1132 u: 02-08-2007, 22:24:12 »
Dok, bok evo ovim putem. malo seljacko pitanje ali moram znati jer sutra idem za HR i htio bi kupiti jos ovdje zarulje.
Imam problem jer nemam knjigu tu i nikad nisam mjenjao duga svijetla. Normalna su H7 to znam ali duga i Maglenke me :?: :?: :?:. Koje Zarulje idu u Farove a koje u maglenke  :redf: :redf:. Mislim da su gore H7 kompl. i maglenke H1. ili sam u krivu. E i vec kad sam tu na tvojoj strani daj mi naruci ili daj napraviti onaj stit za motor za moju Damu ko sto si ti imao na GTejki. Vidimo se drugi tjedan i dobijes ono sto si napisao kolko kosta.  :mah: Hvala

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1133 u: 03-08-2007, 06:54:20 »
Danas mi je sam od sebe ključ otkazao, odnosno gumb za daljinsko otključavanje  :?:.
Normalno sam otišao od tebe..otključao....zaključao, otišao na posao.... zaključao, sad idem doma a gumb za otvaranje mekan i samo potone .
Zanimljivo je to da imam drugi ključ koji je original i vidi se da je i on otvaran, ovaj su mi dali kao novi i AC-u i nije izdržao 4 mjeseca.

ne...znam za taj problem i uvijek ih samo mjenjam

Schox

• Gost
« Odgovori #1134 u: 03-08-2007, 09:40:52 »

I izgledalo mi je kao neki poznati problem.....kolko košta novi ključ prek tebe ??

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1135 u: 03-08-2007, 14:36:53 »
Dok, bok evo ovim putem. malo seljacko pitanje ali moram znati jer sutra idem za HR i htio bi kupiti jos ovdje zarulje.
Imam problem jer nemam knjigu tu i nikad nisam mjenjao duga svijetla. Normalna su H7 to znam ali duga i Maglenke me :?: :?: :?:. Koje Zarulje idu u Farove a koje u maglenke  :redf: :redf:. Mislim da su gore H7 kompl. i maglenke H1. ili sam u krivu. E i vec kad sam tu na tvojoj strani daj mi naruci ili daj napraviti onaj stit za motor za moju Damu ko sto si ti imao na GTejki. Vidimo se drugi tjedan i dobijes ono sto si napisao kolko kosta.  :mah: Hvala

h7 je far h1 je maglenka...protvan nemam za 166...za sad

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1136 u: 03-08-2007, 14:39:05 »

I izgledalo mi je kao neki poznati problem.....kolko košta novi ključ prek tebe ??

oko 1500 kn (cca)

Schox

• Gost
« Odgovori #1137 u: 03-08-2007, 14:46:13 »
super jbt...ode moje chipanje... :song:
samo nije bed ni platit tolku lovu, ali tko garantira da se to opet ne bu dogodilo za 4 mjeseca  :?:
Ima li kakva garancija na ključ ??

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #1138 u: 03-08-2007, 14:52:16 »
super jbt...ode moje chipanje... :song:
samo nije bed ni platit tolku lovu, ali tko garantira da se to opet ne bu dogodilo za 4 mjeseca  :?:
Ima li kakva garancija na ključ ??

ima, sam si sebi garancija (čuvaš ključ ko oko u glavi) jer ne želiš ponovo dati toliku lovu (moje iskustvo  :))) )
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

dslavisa

• Gost
« Odgovori #1139 u: 03-08-2007, 14:55:14 »
Pozdrav.
Postoji li chip tuning za 2.0 JTS motore i da li je neko radio nesto slicno? Kakva su iskustva?
U pitanju je Alfa 156 2.0 JTS 2003.god 122 kW.