18-12-2017, 18:32:12

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423215 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #1000 u: 29-06-2007, 21:22:36 »
Koliko kod tebe košta aktivna dijagnostika , samo pregled ?
Sad sam bio na prvom besplatnom pregledu u autocommercu . Kupio sam auto kao expertauto i imam pravo na besp. pregled nakon 2 mjeseca, a s obzirom da je garancija samo 6 mjeseci smatrao sam da je dobro da odem.
Naravno da su rekli da nema nikakvih problema i da je auto 100% u redu. I ja bih im i povjerovao jer nemam nikakvih problema sa autom, ali mi vrag nije dao mira i pogledam onaj papir od obićne dijagnostike gdje pišu rezultati nekakvih okretanja svakog kotača posebno i još par nebitnih stavaka i još piše da aktivna dijagnostika nije rađena.

No nije to sve , kad sam pogledao naslov na papiru vidim da to uopče nije papir od mojeg auta, odnosno podaci o autu i o broju šasije su skroz neki drugi.
Sad im više ne vjerujem i htio bih obaviti negdje takav kontrolni pregled da budem siguran .

Znam da je dug post , ali morao sam se pojadati .

aktivna dijagnostika je mogučnost pokretanja pojednih el. sklopava prilikom dijagnoze...ne korisiti se često osim ako sumnjaš da neki dio ne radi pa ga probaš direkt pokrenut...kod običnog pregleda i testiranja nema potrebe da se koristi...br. šasije nejde nekom elektronskom linijom tipa iz centrale ili tome slično nego ga serviser mora ukucat sa radnog naloga,jamstvene ili prometne knjižice...vjerojatno im se nije dalo pisat pa ti je tak ispalo...samo pregled susatva je 100 kn + pdv...ako radim dijagnostiku 200 kn + pdv -25% ako treba testirat 2 ili više sustava kao popust na količinu

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1001 u: 29-06-2007, 21:24:28 »
:mah: Bok Seb,evo jedno pitanjce i od mene.Naime upravo sam ustanovio da mi se klima prirubnica poluosovine koja izlazi iz mjenjača-diferencijala sa lijeve (vozačeve) strane.Ustvari ima nekakav hod gore-dolje i lijevo-desno.A i mjenjač proizvodi nekakav čudan zvuk.
E sad, moje sumnje su na vanjske ležaje u diferencijalu (mislim da su konusni) pa bih te molio da mi provjeriš cjenu ako ih je uopče moguče kupiti posebno.Auto je AR 156 1998 godina 1.9jtd,šasija ZAR93200000051431
I ako misliš da je još nešto drugo u pitanju slobodno napiši.

lufta ima poluosovina u ublaživaču ili ublaživač u mjenjaču?
ja sam na bolovanju tak da moraš kontaktirat moje ljude u servis na 01 62 22 228 za cijenu

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1002 u: 29-06-2007, 21:25:14 »
Kud svi tu i mali mujo!!! bog Seb trebao bih prednje amortizere za alfu 145 1.6 16v TS 97god.  zanima me okvirna cijena.  THX

kao što rekoh...na bolovanju sam pa kontaktirja moje ljude na 01 62 22 228

Schox

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #1003 u: 29-06-2007, 21:38:28 »
hvala ...i mislio sam da je to samo ofrlji upisano.
Naravno ne mora biti,  ali misleči tako mirniji sam.
Reci mi još jedno, kad bih se s tobom dogovorio , odnosno tvojim servisom da mi naprave jedan takav kontrolni pregled ( ništa se ne događa, auto je skroz u redu ) ali ovima u atocommercu više niš ne vjerujem. I auto je prošao 120000 km,  a kad su mi prodavali auto rečeno mi je da je zupčasti i vodena pumpa mjenjana. Danas sam ih zamolio da mi to pogledaju fizički jer želim biti siguran a pošto je besplatan pregled naravno da to ono nisu učinili.
Opako me to zanima jer ako pukne jao si ga meni.

- pitanje je: koliko bi to koštalo i možete li vi provjeriti remen i to bez puno raskapanja ?   

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1004 u: 30-06-2007, 09:52:28 »
Reci mi još jedno, kad bih se s tobom dogovorio , odnosno tvojim servisom da mi naprave jedan takav kontrolni pregled ( ništa se ne događa, auto je skroz u redu ) ali ovima u atocommercu više niš ne vjerujem. I auto je prošao 120000 km,  a kad su mi prodavali auto rečeno mi je da je zupčasti i vodena pumpa mjenjana. Danas sam ih zamolio da mi to pogledaju fizički jer želim biti siguran a pošto je besplatan pregled naravno da to ono nisu učinili.

- pitanje je: koliko bi to koštalo i možete li vi provjeriti remen i to bez puno raskapanja ?   

pregled cijeloga auta 100 kn + pdv...remen zupčasti se teško vidi ali se može zaključit po stanju staznog remena jer se oni mjenaju u kompletu

Relja

• Gost
« Odgovori #1005 u: 30-06-2007, 11:00:19 »
Bok Seb. Molim te tvoje mišljenje o Boshovim svjećicama za 156 TS motor. Navodno da se moraju češće mjenjat, ali koštaju nekih 500 kuna 8 komada.

Offline reddevill

• Ovisnik o alfistima
  • 146,1.8.T.S 145 & Derbi GP1
    • Njemacka - Stuttgart
« Odgovori #1006 u: 30-06-2007, 11:02:22 »
Bok Seb. Molim te tvoje mi�ljenje o Boshovim svjećicama za 156 TS motor. Navodno da se moraju če�će mjenjat, ali ko�taju nekih 500 kuna 8 komada.
pitanje je kao če raditi te svječice, jer to nisu original tako da može biti problema, da motor neče raditi kako spada, mislim na lošije primanje gasa.
C2H5OH U KRVI/ THE VARIATOR GANG

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1007 u: 30-06-2007, 11:46:47 »
Bok Seb. Molim te tvoje mišljenje o Boshovim svjećicama za 156 TS motor. Navodno da se moraju češće mjenjat, ali koštaju nekih 500 kuna 8 komada.

nisam nikad bio ljubitelj boscha :ne2:

Schox

• Gost
« Odgovori #1008 u: 30-06-2007, 12:18:17 »

pregled cijeloga auta 100 kn + pdv...remen zupčasti se teško vidi ali se može zaključit po stanju staznog remena jer se oni mjenaju u kompletu

Odlično, daj mi broj kad i gdje se mogu najaviti , i Hvala ti na susretljivosti  :ok:

Offline Igi

• Pripravnik
  • **
  • AR156 1.9 JTD
    • Orahovica
« Odgovori #1009 u: 01-07-2007, 09:26:26 »
:mah: Bok Seb,evo jedno pitanjce i od mene.Naime upravo sam ustanovio da mi se klima prirubnica poluosovine koja izlazi iz mjenjača-diferencijala sa lijeve (vozačeve) strane.Ustvari ima nekakav hod gore-dolje i lijevo-desno.A i mjenjač proizvodi nekakav čudan zvuk.
E sad, moje sumnje su na vanjske ležaje u diferencijalu (mislim da su konusni) pa bih te molio da mi provjeriš cjenu ako ih je uopče moguče kupiti posebno.Auto je AR 156 1998 godina 1.9jtd,šasija ZAR93200000051431

ja sam na bolovanju tak da moraš kontaktirat moje ljude u servis na 01 62 22 228 za cijenu
Lufta ima ublaživač u mjenjaču.Ako pod ovim "ublaživač" misliš na onaj zglob odmah pored mjenjača koji po konstrukciji sliči homokinetičkom zglobu.

Schox

• Gost
« Odgovori #1010 u: 01-07-2007, 10:58:35 »
Kud svi tu i mali mujo!!! bog Seb trebao bih prednje amortizere za alfu 145 1.6 16v TS 97god.  zanima me okvirna cijena.  THX

kao što rekoh...na bolovanju sam pa kontaktirja moje ljude na 01 62 22 228

Never mind , sad sam ovo vidio !!
« Zadnja izmjena: 02-07-2007, 19:52:10 od Schox »

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1011 u: 02-07-2007, 09:37:29 »

Odlično, daj mi broj kad i gdje se mogu najaviti , i Hvala ti na susretljivosti  :ok:

01 62 22 228...reci da samo trebaš pregled vozila i chek elktronike...ne dijagnostiku...možeš i slobno im reč da sam ti reko cijenu

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1012 u: 02-07-2007, 09:39:27 »

Lufta ima ublaživač u mjenjaču.Ako pod ovim "ublaživač" misliš na onaj zglob odmah pored mjenjača koji po konstrukciji sliči homokinetičkom zglobu.

čudno...mislim da se neće riješit novom poluosovinom...najbolje je da dođeš i da se pogleda ta zračnost dali je normalna i da se čuje taj zvuk...možda se nešto događa sa difom ili njegovim ležajevima...neznam napamet

dslavisa

• Gost
« Odgovori #1013 u: 02-07-2007, 10:49:42 »
Pozdrav Seb.
Prijatelj ima alfu 156 1.9 JTD i ne moze ici preko 145 km/h. Dodje do 4000 obrtaja i nece preko. Pretpostavljam da bi uzrok toga mogao biti MAF. Da li se moze jednostavno MAF iskljuciti na kratko pa onda probati auto da se dijagnosticira kvar?
Hvala.

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1014 u: 02-07-2007, 11:06:44 »
Pozdrav Seb.
Prijatelj ima alfu 156 1.9 JTD i ne moze ici preko 145 km/h. Dodje do 4000 obrtaja i nece preko. Pretpostavljam da bi uzrok toga mogao biti MAF. Da li se moze jednostavno MAF iskljuciti na kratko pa onda probati auto da se dijagnosticira kvar?
Hvala.

na 4t okr auto ide oko 200...kak sad?možeš ga isključit pa probat ali najbolje je istestrat...nemora bit da je on

dslavisa

• Gost
« Odgovori #1015 u: 02-07-2007, 11:42:03 »
Pozdrav Seb.
Hvala.

na 4t okr auto ide oko 200...kak sad?možeš ga isključit pa probat ali najbolje je istestrat...nemora bit da je on

U 4. brzini nece preko 4000. U petoj padnu jos i nize. U manjim brzinama moze do 5000.
Sta bi jos mogao biti uzrok toga osim MAF-a?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1016 u: 02-07-2007, 13:20:22 »
Pozdrav Seb.
Hvala.

U 4. brzini nece preko 4000. U petoj padnu jos i nize. U manjim brzinama moze do 5000.
Sta bi jos mogao biti uzrok toga osim MAF-a?

egr,turbina,začepljenje usisa,ispuha,faza motora,....

Suhara

• Gost
« Odgovori #1017 u: 03-07-2007, 19:11:23 »
Pozdrav Seb, 2 problema:

1. Danas sam mjenjao felge i gume s 205/55/R16 na 215/45/R17 napravio sam špur i balansiranje, pri brzini od 120 km/h volan trese i nešto "buči" u prednjem desnom kotaču, jel moram opet ić na špur i balansiranje jer pretpostavljam da nije sve uredno napravljeno?

2. Provjeravao sam ulje na šipki, bilo je ispod polovice pa sam odlučio malo nadoljeti. U autu/motoru je ulje Castrol Magnatec 10W-40, a ja pošto nisam imao to ulje, nalio sam 2 dl 5W-40, primjetio sam da malo jače dimi pri većim okretajima, moguće neke posljedice ili da se ne brinem?
Hvala

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1018 u: 04-07-2007, 07:33:45 »
Pozdrav Seb, 2 problema:

1. Danas sam mjenjao felge i gume s 205/55/R16 na 215/45/R17 napravio sam špur i balansiranje, pri brzini od 120 km/h volan trese i nešto "buči" u prednjem desnom kotaču, jel moram opet ić na špur i balansiranje jer pretpostavljam da nije sve uredno napravljeno?

2. Provjeravao sam ulje na šipki, bilo je ispod polovice pa sam odlučio malo nadoljeti. U autu/motoru je ulje Castrol Magnatec 10W-40, a ja pošto nisam imao to ulje, nalio sam 2 dl 5W-40, primjetio sam da malo jače dimi pri većim okretajima, moguće neke posljedice ili da se ne brinem?
Hvala

nije dobro izbalansiran tj možda negdje uteg zapinje za ćeljust ili nekaj pa se tu poremetio balans
nebi se smijelo mješat ali 2 dcl nije puno...nebi smio dimit zbog toga

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #1019 u: 04-07-2007, 14:27:08 »
Imam jedno pitanje...

Jučer se navečer vozim po Rijeci sa mojoj 145 (JTD 105KS) i stojim na semaforu čekam zeleno svijetlo, iza mene je bio jedan auto sa uperenim svijetlima u mene...kad je došlo zeleno i kad sam krenuo u retrovizoru sam primijetio kao da je zadimio (prozirno nekako) u refleksu njegocih svjetala, pošto mi je auspuh bio u ravnini sa njegovim svijetlima (auspuh na Diesel alfama ravno prema van, nije savijen za dolje :o000:) i pomislim šta mu bi da je tako prodimio, stanem sa strane i dodajem gasa, a ono ništa se nevidi, opet auto iza mene dam gasa (pola recimo) i opet taj dim u njegovim svijetlima, a po danu se isto ništa ne vidi...

To ne mora biti nova situacija jer nikad nisam obračao pažnju na to...

Znam da ako ode brtva hlave da dimi bijelo, ali to se vidi, ili kad dimi plavo da ulje pljuje...
Jel i drugima tako, jel netko to primijetio...

Unaprijed hvala na odgovoru...i sorry šta sam se raspisao...
« Zadnja izmjena: 04-07-2007, 14:28:12 od JTD_Hunnter »