18-12-2017, 04:05:37

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423102 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #840 u: 22-05-2007, 07:34:08 »
Servus!

Zvali me iz alfe i rekli da je ipak turbo, kao da ima previse "lufta": no dobro oko 1200€ bi me kostalo sa poslom.

Ali mogu si nabavit novi za 666€, pa da mi frend slozi...

Ipak i na 2,4 JTD odlazi turbo, kaj ces kod mene trenutno vlada murphyev zakon "ako nešto može poći naopako, poći će naopako"

Pozdrav

nije da nemre...ja sam na jednoj 156 m-jet 175 ks nedavno mijenjo ali ta je bila prechipana...čudno... :rolll:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #841 u: 22-05-2007, 07:35:28 »
Seb, kolko bi kod tebe došao presostat???

E sada....iskrivljen mi je navoj na presostatu, ali i na onoj crnoj cijevi što vodi do hladnjaka klime.....jel se može posebno nabaviti i ta gumena cijev???

....onaj kondenzator iliti filter kak ga već zovu i nije toliko bitan!!! (on je ok)

mislim da je oko 550 kn...daj mi šasiju

ZAR93200000072553

Seb, pogledaj mi, molim te i za tu gumenu cijev što vodi od presostata do hladnjaka klime, jer saaam presostat bez te cijevi mi ne znači baš puno!!?? Thanks :mah:

presostat 550 kn...cijev na koju se on šarafi 1100 kn (ide ukompletu i sa drugom cijevi)

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #842 u: 22-05-2007, 07:36:28 »

:mah:
Pozdrav Seb
Moze li na 145 2.0 TS 97.godina plava Qv,motor od 1.8 TS.I ako moze sta sve treba napravit

nisam ziher ali mislim da nemože....

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #843 u: 22-05-2007, 07:37:09 »
Bok Sebe, daj mi reci koliko bi me koštao kuplung da ga mijenjam?
Imam alfu 147 jtd, 2002 god. 115ks...

kuplung 1850 kn
rad 800 kn + pdv

Offline Baza

• Član Alfa kluba**********
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 145 1.8 kadena
    • Spljit - kod Cobre
« Odgovori #844 u: 22-05-2007, 10:50:58 »
kako cujem od nekih nego da moze,a neko da ne.uglavnom spominju kompjuter i instalaciju i jos par stvari bi tribalo minjat da moze moze motor od 1.8 unutra.Tako da neznam.
 :?: :?:
volim piti i ljubiti         
KLAN 145  http://www.youtube.com/watch?v=3LzYRnl2BWo&feature=related

JTD_Hunnter

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #845 u: 22-05-2007, 11:11:20 »
Skinem ja poklopac da malo pogledam kako ću rješiti ovo sa EGR-om, kad ono skužim da mi na usisu od turba (gdje se spaja cijev iz filtera zraka sa turbom) ima zamašćenog sa vanjske strane gdje je taj spoj...

Sa vanjske strane i to na usisu? Jel to znači da mi uvlači zrak sa strane jer odvod za uljne pare je u usisu također...oću trebat cijev mijenjat, jer ne kužim princip rada one stezaljke :crazy:...

Već je bio sokre postavio isto pitanje na temi 156 i kad sam ga pitao rekao je da je on pogledao i da je i mnogim drugima tako?
« Zadnja izmjena: 22-05-2007, 14:24:06 od JTD_Hunnter »

Dodi_napalm

• Gost
« Odgovori #846 u: 22-05-2007, 13:38:43 »
Heh imam pitanje koje ni neznam kak da ga sformuliram.... ovak... okretaji mi skaču od 700 do 1500 non stop kad je auto u leru.... ponekad ga ulovim da su ok i da su mirni(negde oko 900), dok u zadnje vrijeme pod normalno u leru se drže na 1500 i ne spuštaju se.. osim kad opet počnu skakat... osjećam na gasu da auto ponekad nema baš snage i čini mi se da je onda i zvuk malo drugačiji.... osobito dok je hladan se dešava ovo sa osjetom snage na gasu... kaj bi to moglo biti....?  :wal:

motorić minimuma,sonda lambda,...

kolko to košta?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #847 u: 22-05-2007, 16:07:30 »
kako cujem od nekih nego da moze,a neko da ne.uglavnom spominju kompjuter i instalaciju i jos par stvari bi tribalo minjat da moze moze motor od 1.8 unutra.Tako da neznam.
 :?: :?:

mislim da ne paše na getribu

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #848 u: 22-05-2007, 16:10:53 »
Skinem ja poklopac da malo pogledam kako ću rješiti ovo sa EGR-om, kad ono skužim da mi na usisu od turba (gdje se spaja cijev iz filtera zraka sa turbom) ima zamašćenog sa vanjske strane gdje je taj spoj...

Sa vanjske strane i to na usisu? Jel to znači da mi uvlači zrak sa strane jer odvod za uljne pare je u usisu također...oću trebat cijev mijenjat, jer ne kužim princip rada one stezaljke :crazy:...

Već je bio sokre postavio isto pitanje na temi 156 i kad sam ga pitao rekao je da je on pogledao i da je i mnogim drugima tako?

treba samo vidjet dal je puknuta cijev...ak nije onda je to ok...uvijek malo pušta oko šelni jer je unutra tlak preko 1 bar a sa zrakom uvijek ide malo i ulja koje onda probije između cijevi i ono na što je pričvršečena

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #849 u: 22-05-2007, 16:11:39 »
Heh imam pitanje koje ni neznam kak da ga sformuliram.... ovak... okretaji mi skaču od 700 do 1500 non stop kad je auto u leru.... ponekad ga ulovim da su ok i da su mirni(negde oko 900), dok u zadnje vrijeme pod normalno u leru se drže na 1500 i ne spuštaju se.. osim kad opet počnu skakat... osjećam na gasu da auto ponekad nema baš snage i čini mi se da je onda i zvuk malo drugačiji.... osobito dok je hladan se dešava ovo sa osjetom snage na gasu... kaj bi to moglo biti....?  :wal:

motorić minimuma,sonda lambda,...

kolko to košta?

1100-1200 kn...i jedno i drugo ali prvo treba 100%-tnu dijagnozu postavit

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #850 u: 22-05-2007, 23:08:46 »
treba samo vidjet dal je puknuta cijev...ak nije onda je to ok...uvijek malo pušta oko šelni jer je unutra tlak preko 1 bar a sa zrakom uvijek ide malo i ulja koje onda probije između cijevi i ono na što je pričvršečena

Hvala na odgovoru, a i hvala na dobrim vijestima :ok:...sad se više ne znojim :happ:

Offline AR

• Pripravnik
  • **
  • 156 V6
    • Pula
« Odgovori #851 u: 23-05-2007, 14:03:16 »
Imam mali problemčić, sva sreča nije alfa (jer nebi je bilo kome je dao u ruke). Uglavnom majstor mi na mojem hyundaiu  uz njegov blagoslov skratio prednje opruge za navoj i punio amortizere, ali sad mi nekeko u zavoju čudno ponaša najprije je neosjetljiv upravljač kad je mali đir a kad jače zamotam volan onda mi prenaglo skreče - trza, a i diferencijal mi koj put napravi da mi unutarnji kotač prokliže kad je volan dosta smotan. Šta se desilo jel se poremetio upravljački mehanizam i diferencijal zbog spuštanja i dal se da kako sredit? nešto mi je taj majstor reko da ožda trebam sredit trap... a bo jel to riješenje?

Offline Uzzy

• Ovisnik o alfistima
    • Solin
    • GTV
« Odgovori #852 u: 23-05-2007, 20:04:45 »
Imam mali problemčić, sva sreča nije alfa (jer nebi je bilo kome je dao u ruke). Uglavnom majstor mi na mojem hyundaiu  uz njegov blagoslov skratio prednje opruge za navoj i punio amortizere, ali sad mi nekeko u zavoju čudno ponaša najprije je neosjetljiv upravljač kad je mali đir a kad jače zamotam volan onda mi prenaglo skreče - trza, a i diferencijal mi koj put napravi da mi unutarnji kotač prokliže kad je volan dosta smotan. Šta se desilo jel se poremetio upravljački mehanizam i diferencijal zbog spuštanja i dal se da kako sredit? nešto mi je taj majstor reko da ožda trebam sredit trap... a bo jel to riješenje?

Opruge se ne "pilaju" :mad: :mad: :mad:osim ako ti nije cilj sta prije unistit auto  :mah: :mah: :mah:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #853 u: 24-05-2007, 07:30:27 »

jesi napravio optiku kotača (špur)?

Offline AR

• Pripravnik
  • **
  • 156 V6
    • Pula
« Odgovori #854 u: 24-05-2007, 12:14:07 »
Nisam, a šta moram iči kod neko specijaliziranog mehaničara ili to može svaki i se šta mjenja ili samo podešava?

Enver

• Gost
« Odgovori #855 u: 24-05-2007, 12:32:05 »
Ništa ti se ne mijenja, svaki bolji vulkanizer ti ima sve sto treba, obicno mehanicari enmaju najnovije digitalne instrumente. Oni to sa špagom  :hehe:

Offline Vene

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • 156
    • Zagreb
« Odgovori #856 u: 25-05-2007, 11:32:04 »
Seb... ili netko ko zna...
Nakon izmjene seta kvacila da li je potrebno radit geometriju kotaca? Usput je izmjenjena i jedna gornja vilica.
Ne kuzim se pa pitam jer znam da se otpusta pola ovjesa da se skine getriba.
Thx...

Edin

• Gost
« Odgovori #857 u: 25-05-2007, 20:38:01 »
ovako Seb:) imam jedno pitanje sto se tice selespeed mjenjaca....samo me interesuje njegov nedostatak....mislim kvari li se cesto?
na 156 2.0 kontam je kupiti ali imam strah od tog mjenjaca...vozio sam je i prava je moc ali malo me brine to, pa ako mi nesto mozes reci oko toga da mi kazes...hvala

Schox

• Gost
« Odgovori #858 u: 26-05-2007, 13:08:48 »
Ajde da ja još nekaj pitam.
Obzirom da prvi puta vozim diesel, sav sam u nekim čudima. Da li je normalno kad krečem recimo na semaforu i kad ga malo jače stisnem u drugoj ( naglije ) onda mi ispusti malo crnog dima , fakat malo, ali ga vidim kroz zadnju šajbu. i kad prebacim u višllju dima nema više, čak ni kad pretičem ili ga stiščem u nekoj drugoj višoj brzini nisam primjetio da dimi , jedino na malim brzinama ( startanju ) druga na treču.
 Inače auto odlično povuće i sve je ok, ulja mi ne troši skoro ništa, evo prošao sam cca 2000km i na kompjutoru se razina ulja smanjila tek za jednu kockicu. Moram priznat da nisam gledao na štangicu  :redf:

Enver

• Gost
« Odgovori #859 u: 26-05-2007, 16:17:21 »
 :mah:

Što misliš o ovom
Alfa Romeo forum: Twin Spark - More power?

jel se isplati probat, i mislis da ovi tamo seru i da nitko nije probao, mislim, nemam zelju trazit novi motor  :))) iako, 1.8 bi dobro dosao

I kolko stoji varijator faze za moju 1.6 zujalicu i ima li smisla mijenjat ako se jos uvijek nista ne cuje, prije il poslije ce se cut, jel  :?:
« Zadnja izmjena: 26-05-2007, 19:29:19 od Enver »