18-12-2017, 18:15:00

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423207 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Boxer

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #740 u: 05-05-2007, 14:49:56 »
Nemogu jos, nisam nabavio proklete naljepnice, a i sad moram felgu sredit  :wal:, em padala kisa pa ga nemogu oprat sad jer se natrag sprema, nisam jos sredio rucicu mjenjaca, a i vidio si ga  :)))
p.s. - vidjeh ti ženu u petak za volanom alfe, ja blicnem jos prije nego sam se priblizio jer sam mislio da si ti, al ona nista  :hap:

Niej te poznala zato valjda.

Odsad je budeš viđao za volanom jedine 145 boxer QV u klubu :da: :da:

Odi u kafić na čašicu razgovora :ok:

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #741 u: 05-05-2007, 14:51:13 »
taj lik je moj tata...no nema veze...ja sam jedini u servisu 100% kompetentan da dam dijagnozu....dijagnoza je jedno a pregled vozila drugo...pregled vozila (za kupnju auta,ako hočeš znat u kavom je stanju,kolki te troškovi sljede za neki poprvak,itd) košta 100 kn...to je jedan par cipela..be.a ako imaš kvar na autu onda treba auto testirat i to košta 200 kn + pdv...pošto mene nije bilo oni ti nisu mogli auto istestirat sa sigurnošču a ti ni nisi tražio testiranje sa obrazloženejm da imaš neki problem...ti si Andre Lenk da ne nabrajam dalje tvoje podatke i tražio si pregled vozila i podešavanje svijetla...mogu ti poslat radni nalog di si se potpiso...nema spomena o kvaru na autu i nečem slično...ako svijetla nisu dobro podešna to se može popravit bez neke naknade a testiranje,kak sam već nekoliko puta reko,je drugi par cipela...žao mi je al nemogu jedan poso koji ima neku svoju veću cijenu sad ti odradit pod manju jer si ti nešto drugo tražio a neznam dal si mislio da češ to i dobit....ništa ti nije naplačeno što nisi dobio osim loše podešenih svijetla (ako je stvarno nešto do njih)...nije ni baš neko opravdanje sa moje strane da sam jedini koji može 100% defektirat kvar ali to je nažalost tako jer do dana današnjeg nisam našo adekvatnu osobu koja me može 100% zamijenit ali rađe ne napravim i ne naplatim nego da nešto zabrljam (ne ja nego moji ljudi) i sve takve stvari radimo isključivo po naruđbi kad sam ja tamo...

ma kuzim ja tebe, samo ti ne kuzis mene, ako ja nisam nikaj tražio kako to da ti znaš da me nekaj zeza sa elektronikom???? a razgovarao sam samo sa tvojim starim i deckom na prijemu ?
nemrem ja rec da je auto pokvaren ako ide, zato si ti tu, isto tako nije bed platit 300, 400 kn pregled ako je to to, a ne sistem mjenjamo ovo, pa nije to, pa sada mjenjamo ovo, pa nije ni to...
da sad ne duljim bezveze, doci cu jedan dan da ti to vidiš pa kolko dojde dojde, nisu novci u pitanu već nekaj drugo kaj bum ti rekel kad se vidimo (ima auto garanciju pa me hebu na tom mjestu da je sve u redu)
za svjetla sam napravio slike pa bum ti poslao preko poruka da vidiš i da ti pojasnim problem iako mislim da nedoumice može riješiti samo druga 156 po noći za usporedbu...
nisam niti htio napasti tebe niti tvoj servis, ali preporuke za tebe na ovom forumu su toliko jake, a ostao sam razočaran jer moram dvaput doći... no međutim to ne ljulja moje povjerenje u tebe jer imam i ja prijatelje sa alfama koji te posječuju  :ok:
elektromobili idu u čistilište na ugradnju dizel motora....

Offline joso

• Na probi
  • *
    • ZD
« Odgovori #742 u: 05-05-2007, 14:53:27 »
problemi sa 156 1.9 JTD
-loše pali kako ujutro prvi put tako i kasnije(puno vergla)
-ulja troši nenormalno(najvjerovatnije turbina??)s tim da su injektori komplet uređeni kod Pinjušiča u Zg(2800kn)
-dimi tako da nije mogla ni eko-test proći nego preko veze
-i naravno lupanje u prednjem kraju(balans štanga)
auto je 2000 god. kupljen u HR uredno servisiran s prijeđenih originalnih 130000km...tvoje mišljenje ili još bolje da se čujemo telefonski drugi tjedan(ostaviš mi broj mob.)da znam makar nešto otprilike pa ti ju čim prije dovezem

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #743 u: 05-05-2007, 16:58:41 »
taj lik je moj tata...no nema veze...ja sam jedini u servisu 100% kompetentan da dam dijagnozu....dijagnoza je jedno a pregled vozila drugo...pregled vozila (za kupnju auta,ako hočeš znat u kavom je stanju,kolki te troškovi sljede za neki poprvak,itd) košta 100 kn...to je jedan par cipela..be.a ako imaš kvar na autu onda treba auto testirat i to košta 200 kn + pdv...pošto mene nije bilo oni ti nisu mogli auto istestirat sa sigurnošču a ti ni nisi tražio testiranje sa obrazloženejm da imaš neki problem...ti si Andre Lenk da ne nabrajam dalje tvoje podatke i tražio si pregled vozila i podešavanje svijetla...mogu ti poslat radni nalog di si se potpiso...nema spomena o kvaru na autu i nečem slično...ako svijetla nisu dobro podešna to se može popravit bez neke naknade a testiranje,kak sam već nekoliko puta reko,je drugi par cipela...žao mi je al nemogu jedan poso koji ima neku svoju veću cijenu sad ti odradit pod manju jer si ti nešto drugo tražio a neznam dal si mislio da češ to i dobit....ništa ti nije naplačeno što nisi dobio osim loše podešenih svijetla (ako je stvarno nešto do njih)...nije ni baš neko opravdanje sa moje strane da sam jedini koji može 100% defektirat kvar ali to je nažalost tako jer do dana današnjeg nisam našo adekvatnu osobu koja me može 100% zamijenit ali rađe ne napravim i ne naplatim nego da nešto zabrljam (ne ja nego moji ljudi) i sve takve stvari radimo isključivo po naruđbi kad sam ja tamo...

ma kuzim ja tebe, samo ti ne kuzis mene, ako ja nisam nikaj tražio kako to da ti znaš da me nekaj zeza sa elektronikom???? a razgovarao sam samo sa tvojim starim i deckom na prijemu ?
nemrem ja rec da je auto pokvaren ako ide, zato si ti tu, isto tako nije bed platit 300, 400 kn pregled ako je to to, a ne sistem mjenjamo ovo, pa nije to, pa sada mjenjamo ovo, pa nije ni to...
da sad ne duljim bezveze, doci cu jedan dan da ti to vidiš pa kolko dojde dojde, nisu novci u pitanu već nekaj drugo kaj bum ti rekel kad se vidimo (ima auto garanciju pa me hebu na tom mjestu da je sve u redu)
za svjetla sam napravio slike pa bum ti poslao preko poruka da vidiš i da ti pojasnim problem iako mislim da nedoumice može riješiti samo druga 156 po noći za usporedbu...
nisam niti htio napasti tebe niti tvoj servis, ali preporuke za tebe na ovom forumu su toliko jake, a ostao sam razočaran jer moram dvaput doći... no međutim to ne ljulja moje povjerenje u tebe jer imam i ja prijatelje sa alfama koji te posječuju  :ok:

huh...ajmo ovak...kad si došo u radionu dali si tražio pregled auta tipa:stanje kočnica,ovijesa,motora,...ili si reko:imam problem sa cukanjem ili variranjem ler gasa ili bilo što je vezano na rad motora???
dečki se nemogu sijetit jer je bila još jedna alfa koju sam u srijedu riješio a na nalogu piše: pregled vozila!!!!ja nisam bio tam pa mi je glupo tebe okrivljivat...možda je nalog otvoren na krivi način pa ja cijelo vrijeme pričam beze veze jer se držim onog kaj piše na njemu...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #744 u: 05-05-2007, 17:02:06 »
problemi sa 156 1.9 JTD
-ulja troši nenormalno(najvjerovatnije turbina??)s tim da su injektori komplet uređeni kod Pinjušiča u Zg(2800kn)
auto je 2000 god. kupljen u HR uredno servisiran s prijeđenih originalnih 130000km...tvoje mišljenje ili još bolje da se čujemo telefonski drugi tjedan(ostaviš mi broj mob.)da znam makar nešto otprilike pa ti ju čim prije dovezem

kak ti paše...možeš me kontaktirat na 01 62 22 228 od 8 do 16h i zdogovorimo termin...da nađem zašto auto ne pali je cjena cca 200-300 kn + pdv...balansica je oko 700 kn,mislim + izmjena...dali je turbo ili to čemo vidjet

Offline joso

• Na probi
  • *
    • ZD
« Odgovori #745 u: 05-05-2007, 17:37:19 »
problemi sa 156 1.9 JTD

kak ti paše...možeš me kontaktirat na 01 62 22 228 od 8 do 16h i zdogovorimo termin...da nađem zašto auto ne pali je cjena cca 200-300 kn + pdv...balansica je oko 700 kn,mislim + izmjena...dali je turbo ili to čemo vidjet
nazvat cu te u ponedjeljak pa se dogovorimo kad da ju dovezem....trazim Seba na tel.ili??

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #746 u: 06-05-2007, 11:48:21 »
problemi sa 156 1.9 JTD

nazvat cu te u ponedjeljak pa se dogovorimo kad da ju dovezem....trazim Seba na tel.ili??

SEBastijan Bertol :ok:

Marac_21

• Gost
« Odgovori #747 u: 07-05-2007, 12:15:38 »
Koliko bi me koštalo mijenjanje semeringa na radilici???
Alfa 147 1.9 JTD
Hvala.
A sad neznam točno koji je to semering, ali ulje mi šprica prema gore...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #748 u: 07-05-2007, 13:55:02 »
Koliko bi me koštalo mijenjanje semeringa na radilici???
Alfa 147 1.9 JTD
Hvala.
A sad neznam točno koji je to semering, ali ulje mi šprica prema gore...

Ha moraš znat koji je...dal moram skidat mijenjač,zupčasti remen ili samo remenicu zupčastog remena....

Enver

• Gost
« Odgovori #749 u: 07-05-2007, 19:47:54 »
Može detaljan info o mom auticu ?
ZAR93200000013566

Na bmw-ima se moze obratit u njihov servis, ili pak centar i po VIN-u ti daju sve informacije o autu, koja oprema, boja, serijska oprema, itd... Jel ima nesto takvo i za alfe ? Ako da, bio bih zahvalan.

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #750 u: 07-05-2007, 21:36:36 »
@ Enver
Kad ukucam tvoj broj šasije u ePer javlja mi prvo da izaberem između dva motora koji se javljaju na istu šasiju, običan i oslabljen za Fransuko tržište :?:...

Inače oprema ti je BASE
Unutrašnjost je zeleno platno
Motor 1.6 TS
Proizveden je u 11. mjesecu 1997.

FIAT ePER

Evo ti link pa pogledaj u ePer
« Zadnja izmjena: 07-05-2007, 21:37:47 od JTD_Hunnter »

Enver

• Gost
« Odgovori #751 u: 07-05-2007, 21:46:41 »
Imam ePER i na isto naletio, pa pomislih da SEB moze razrijesit to  :)))
Btw, jel se moze promijenit jezik u njemu sa ITA u ENG ?
A i ocekivao sam vise info, il mozda nema kaj napisat, kad nema nist od opreme.

Kako jedan VIN mogu imat dva auta  :?: Jel to moguce  :?:
Hvala sto si pogledao.

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #752 u: 07-05-2007, 21:50:51 »

Hvala sto si pogledao.

Može se mijenjat, ako je na talijanskom onda pod configurazione - lingua...ako je to isti eper...

Pa valjda prvo sklepaju šasiju, pa onda motor stavljaju ovisno o tržištu...dva auta nemaju istu šasiju zicer...vjerojatno zbog dijelova se mora to odabrati motor, jer nije u eperu pohranjeno koji je točno išao...nagađam...

:alfisti: :mah:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #753 u: 08-05-2007, 07:32:49 »

Hvala sto si pogledao.

nemrem vidjet ništa više od ovog kaj ti je rećeno

Enver

• Gost
« Odgovori #754 u: 08-05-2007, 11:19:44 »
I jel mogu sad kako znat ako stvarno nemam tu oslabljenu verziju  :?: Ako ju imam, kako su ju oslabili, sto treba mjenjat, al mi cudno, pa auto ide normalno na visim okretajima.

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #755 u: 08-05-2007, 11:25:50 »
I jel mogu sad kako znat ako stvarno nemam tu oslabljenu verziju  :?: Ako ju imam, kako su ju oslabili, sto treba mjenjat, al mi cudno, pa auto ide normalno na visim okretajima.

Pogledaj si na autu (ispod haube) koja ti je oznaka motora na pločici gdje ti piše i broj šasije...

Ako je AR 67601  onda je normalan...
Ako je  AR 32102 onda je oslabljen...

Boxer

• Gost
« Odgovori #756 u: 08-05-2007, 13:11:01 »

Rekel sam ti odma da to ne kupuješ, tek si kupil već tražiš debimetre i tak dalje :wal: :wal: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Enver

• Gost
« Odgovori #757 u: 08-05-2007, 13:24:01 »
Pa to i je bila namjera, da se sredi i sigurn sam da mi nece stat, cim dodjem doma odoh trazit broj. Do kraja tjedna auto ce radit ok. Moram si uzet slobodno jedan dan kaj stignem pokupovat djelove. Lonac i debimetar su prioriteti.

Boxer

• Gost
« Odgovori #758 u: 08-05-2007, 13:25:24 »
A ovaj lonac prodaš meni da s boxerom budim ljude po međimurju :))) :)))

Marac_21

• Gost
« Odgovori #759 u: 08-05-2007, 14:54:07 »
A Sebe neznam točno, ali daj ti meni reci cijenu jednoga i drugog.
Znači koliko bi me došlo da moraš skidat sve, a koliko da skidaš samo zupčasti???
E ali to je meni na suprotnoj strani od zupčastog.