18-12-2017, 18:33:12

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423216 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

sokre

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #180 u: 13-12-2006, 10:12:43 »
Nažalost obrnuto ...
Cijena popravka?

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #181 u: 13-12-2006, 10:13:54 »
Imam jedno pitanje? :?:

Imam 145 1.9 JTD (ah da, piše mi sa strane :clap:) i kad ga ujutro upalim na hladno, nešto mi zvoni kod motora, kao neki metalan i rezak zvuk, i to traje nekoliko sekundi i stane, ali onako naglo stane kao da se to nešto ugasilo, e pa sad mislim da nije kompresor serva ni klime, jer kad je topliji, ili dovoljno je to da se auto taj dan vozio i nema tog zvuka pri paljenju...inače beside that auto mi radi perfektno, ali to mi malčice smeta...

Sjećam se jednom da je jedan moj frend na svom passatu 1.6 TD (neka mu bog oprosti, što nezna što radi :az: :hehe:) imao sličnu stvar i on mi je rekao da je to čok :?:, tj. to su njemu u servisu bili rekli da to nije neki problem...

Pa me zanima ako znaš šta je to? Na nekim talijanskim forumima sam već nešto nalazio o tome, ali nije bilo konkretnog odgovora...

Unaprijed hvala na odgovoru...

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #182 u: 13-12-2006, 11:08:21 »
Nažalost obrnuto ...
Cijena popravka?

display-4800 kn

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #183 u: 13-12-2006, 11:10:10 »

Imam 145 1.9 JTD (ah da, piše mi sa strane :clap:) i kad ga ujutro upalim na hladno, nešto mi zvoni kod motora, kao neki metalan i rezak zvuk, i to traje nekoliko sekundi i stane, ali onako naglo stane kao da se to nešto ugasilo, e pa sad mislim da nije kompresor serva ni klime, jer kad je topliji, ili dovoljno je to da se auto taj dan vozio i nema tog zvuka pri paljenju...inače beside that auto mi radi perfektno, ali to mi malčice smeta...

Sjećam se jednom da je jedan moj frend na svom passatu 1.6 TD (neka mu bog oprosti, što nezna što radi :az: :hehe:) imao sličnu stvar i on mi je rekao da je to čok :?:, tj. to su njemu u servisu bili rekli da to nije neki problem...

Pa me zanima ako znaš šta je to? Na nekim talijanskim forumima sam već nešto nalazio o tome, ali nije bilo konkretnog odgovora...

moro bi čut zvuk ...najčešče je u pitanju remenica radilice koja pogoni stazni remen...ima u sebi jedan gumeni dio koji se razloha pa na hldano cviljuka...ali to nije 100% da je to..kao što rekoh moro bi čut

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #184 u: 13-12-2006, 11:21:21 »
Ma ne, neće biti ta remenica, jer to se ugasi onako trenutno i onda se kao i rad motora dodatno smiri...a valjda ću naći šta je to...svejedno hvala

Offline Irvine159

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • M-jtd 20V
    • Istra
    • bučino ulje iz istre
« Odgovori #185 u: 13-12-2006, 12:13:29 »

moro bi čut zvuk ...najčešče je u pitanju remenica radilice koja pogoni stazni remen...ima u sebi jedan gumeni dio koji se razloha pa na hldano cviljuka...ali to nije 100% da je to..kao što rekoh moro bi čut
Imao sam isti problem,otišao ti je natezač klinastog remena. Kad upališ motor alternator radi velik otpor (dok ne ostvari određenu voltažu u sistemu) pa optereti taj več stari natezač i tad se čuje taj zvuk par sekundi (najviše ujutro na hladno). Probaj i ručno palit i gasit klimu (na hladno) pa češ prouzročit isti zvuk!

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #186 u: 13-12-2006, 13:47:34 »
može bti to kaj je irvine reko...može bit i sami remen...treba se skinut desni kotač,plastika i slušat od kud dolazi

Offline Vene

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • 156
    • Zagreb
« Odgovori #187 u: 13-12-2006, 14:40:35 »
Seb...
Desni far na 156ici (redizajn) mi baca previsoko, kak da to spustim malo?
Naravno sputio bi ga mehanicki a ne elektronski iz kabine auta jer mi se onda spuste oba fara...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #188 u: 13-12-2006, 14:52:19 »
imaš vijak na faru za regulaciju

Offline Vene

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • 156
    • Zagreb
« Odgovori #189 u: 13-12-2006, 14:57:45 »
imaš vijak na faru za regulaciju

To onaj sto strsi kao igla prema gore?
Thx...

Suhara

• Gost
« Odgovori #190 u: 13-12-2006, 18:03:54 »
Pozdrav,

Seb zanima me koliko bi došlo za Alfu 156 2.4 JTD 99.god.:

1. zamjena gornje i donje (ljeve i desne) vilice  + stabilizator osovina

2. gornji nosač motora

3. britva poklopca ventila

4. lijevi nosač mjenjača

5. manžeta homokinetičkog

6. zupčasti remen + natezači + rolice

7. zamjena nekakvg lanca koji je u vezi s uljnom pumpom   :redf:

8. zamjena zadnjih disk pločica

9. zamjena filtera za zrak i za ulje + antifriz

10. zamjena sajli za ručnu

Najprije bih krenuo sa zamjenom filtera (zrak+ulje) + antifriz, zadnjih diskova, sajli za ručnu, te remenja (remenja+natezači+klizač/rolica) pa me zanima koliko bi mi ovi dijelovi došli i ruke tj. sve skupa?

Hvala puno   :ok:
« Zadnja izmjena: 13-12-2006, 21:30:52 od Suhara »

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #191 u: 13-12-2006, 20:01:10 »
Imao sam isti problem,otišao ti je natezač klinastog remena. Kad upališ motor alternator radi velik otpor (dok ne ostvari određenu voltažu u sistemu) pa optereti taj več stari natezač i tad se čuje taj zvuk par sekundi (najviše ujutro na hladno). Probaj i ručno palit i gasit klimu (na hladno) pa češ prouzročit isti zvuk!

Moguće, da viš nisam na to mislio, recimo pomicanje volana ljevo desno pojačava zvuk, što je opet isto kao da gasim ili palim klimu, jer i servo ima pumpu i stvara veće opterečenje, šta ne? :?:...hvala na odgovoru svakako...na koliko km se to tebi desilo Irvine?

E sada pitanje za Seba, koliko bi došla zamjena natezača, znači dio i ruke...hvala puno ekipa...

dslavisa

• Gost
« Odgovori #192 u: 13-12-2006, 21:52:53 »
Seb,
koliko kosta zamjena varijatora na alfi 156 2.0 TS ?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #193 u: 14-12-2006, 07:52:19 »

Moguće, da viš nisam na to mislio, recimo pomicanje volana ljevo desno pojačava zvuk, što je opet isto kao da gasim ili palim klimu, jer i servo ima pumpu i stvara veće opterečenje, šta ne? :?:...hvala na odgovoru svakako...na koliko km se to tebi desilo Irvine?

E sada pitanje za Seba, koliko bi došla zamjena natezača, znači dio i ruke...hvala puno ekipa...

trebam broj šasije

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #194 u: 14-12-2006, 07:52:47 »
Seb,
koliko kosta zamjena varijatora na alfi 156 2.0 TS ?

600 kn + pdv...rad

Offline srele

• Sa stažom
  • GTV 2.0TS
    • Zagreb
« Odgovori #195 u: 14-12-2006, 11:01:06 »
Pozdrav Seb!
Imam alficu 156 1.9JTD. Problem je ut ome da kada dodam jače gas (obično oko 3k+ okretaja), aluo odjednom slabije vuče i pali se crvena lampica s oznakom motora. Kao da ne valja smjesa pa se auto guši. To se obično dešava u četvrtoj i petoj, ali ponekad i u trećoj. Nisam siguran da li se dešava kada je auto hladan, ali kada je topli onda da. Prvi puta sam to primjetio prije kojih mjesec dana, ali sada mi se čini sve češće.
Ne znam ima li to kakve veze, ali auto je chipan (prije više od godinu dana, možda i više, ne znam točno jer sam ga takvog kupio od kolege forumaša GTV-mafije).

Pozdrav!  :mah: :mah:

Offline Niko

• Član Alfa Kluba***
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • ŠIBENIK
« Odgovori #196 u: 14-12-2006, 13:02:41 »
Jesi vidio kakva je situacija sa radilicom na V6 motoru, se da raditi?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #197 u: 14-12-2006, 14:45:10 »
Pozdrav Seb!
Imam alficu 156 1.9JTD. Problem je ut ome da kada dodam jače gas (obično oko 3k+ okretaja), aluo odjednom slabije vuče i pali se crvena lampica s oznakom motora. Kao da ne valja smjesa pa se auto guši. To se obično dešava u četvrtoj i petoj, ali ponekad i u trećoj. Nisam siguran da li se dešava kada je auto hladan, ali kada je topli onda da. Prvi puta sam to primjetio prije kojih mjesec dana, ali sada mi se čini sve češće.
Ne znam ima li to kakve veze, ali auto je chipan (prije više od godinu dana, možda i više, ne znam točno jer sam ga takvog kupio od kolege forumaša GTV-mafije).

Pozdrav!  :mah: :mah:

neka je greška na ubrizgavnju...vjerojatno prejaki boost turba..neznam zašto...kad se zaguši onda je u safty mode-u

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #198 u: 14-12-2006, 14:57:07 »
Pozdrav,

Seb zanima me koliko bi došlo za Alfu 156 2.4 JTD 99.god.:

2. gornji nosač motora

3. britva poklopca ventila

4. lijevi nosač mjenjača

5. manžeta homokinetičkog

7. zamjena nekakvg lanca koji je u vezi s uljnom pumpom   :redf:

8. zamjena zadnjih disk pločica

9. zamjena filtera za zrak i za ulje + antifriz

10. zamjena sajli za ručnu

Najprije bih krenuo sa zamjenom filtera (zrak+ulje) + antifriz, zadnjih diskova, sajli za ručnu, te remenja (remenja+natezači+klizač/rolica) pa me zanima koliko bi mi ovi dijelovi došli i ruke tj. sve skupa?

Hvala puno   :ok:

g vilica 625 kn
    d vilica 1220 kn
    balans štg. 671 kn
2. gornji nosač motora  395 kn

3. britva poklopca ventila  85 kn

4. lijevi nosač mjenjača  583 kn

5. manžeta homokinetičkog   99 kn

z.r   364 kn
    klizač  300 kn
    zatezač z.r  610
    stazni rem  365 kn
    klizač stz. rem.  365  kn
    zatezač stz. rem.  1218  kn
7. zamjena nekakvg lanca koji je u vezi s uljnom pumpom   
    uljna pumpa kompl. samo   2600 kn
8. zamjena zadnjih disk pločica  150 kn + pdv

9. zamjena filtera za zrak i za ulje + antifriz  250 kn + pdv

10. zamjena sajli za ručnu  250 kn + pdv

veliki servis + izmjena zupčastog remena  750 kn + pdv
zamjena donjih vilica  300 kn + pdv
zamjena gornjih vilica  300 kn + pdv
zamjean balans štange  450 kn + pdv
optika  150 kn pdv

djelovi su sa pdv-om...ako se sve radi odjednom dobiej se određeni popust na rad

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #199 u: 14-12-2006, 14:58:17 »
Jesi vidio kakva je situacija sa radilicom na V6 motoru, se da raditi?

kolko znam treba nitrirat a ovi kaj bruse vele da oni ne nitriraju i da stvar funkcionira...nisam nikad brusio radilicu na v6 motoru