18-12-2017, 18:07:56

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423203 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Peđo

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #100 u: 23-11-2006, 00:42:55 »
evo tu sam pisao probleme pa se nadam odgovoru od seba...

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #101 u: 23-11-2006, 07:44:45 »
evo tu sam pisao probleme pa se nadam odgovoru od seba...
:?:

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #102 u: 23-11-2006, 08:59:52 »
Lik na tehnickom mi je rekao da mi polako odlazi srednji i zadnjji lonac...pa sta mi preporucujete...lastovcic?
nekaj sam bio citao na starom forumu da se moze stavit umjesto srednjeg lonca samo cjev?
sad se cuje oke na niskim okretajima,da je malo glasniji(gljiva?) nebi mi smetalo.kak ided to s gljivama i jel dobro stavljat?
eto sva pitanja sam tu postavio jer je ovo tema o mojoj ljepotici pa da pitam tu sve sto me zanima vezanu uz nju,jel to oke?
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #103 u: 23-11-2006, 09:38:32 »
Lik na tehnickom mi je rekao da mi polako odlazi srednji i zadnjji lonac...pa sta mi preporucujete...lastovcic?
nekaj sam bio citao na starom forumu da se moze stavit umjesto srednjeg lonca samo cjev?
sad se cuje oke na niskim okretajima,da je malo glasniji(gljiva?) nebi mi smetalo.kak ided to s gljivama i jel dobro stavljat?
eto sva pitanja sam tu postavio jer je ovo tema o mojoj ljepotici pa da pitam tu sve sto me zanima vezanu uz nju,jel to oke?

Može ali treab bit oprezan da se ne preotovri jer se tad može izgubit na perfomansama i bio bi prebučan...
gljiva ko gljiva nije baš nešto jer se u večeini slučajeva izgubi na snazi sa njom...nekakav oblik cda je bolja solucija...
550 kn...

zok

• Gost
« Odgovori #104 u: 23-11-2006, 13:55:46 »
bok seb,
koje ulje preporučaš za 2,4 jtd?
Pozdrav.

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #105 u: 23-11-2006, 14:06:33 »
selenia wr ili turbo diesel...ja u svojim autima  motorima vozim castrol rs jer se brže vozim,čipani su i mogu si priuštit :hap:

Peđo

• Gost
« Odgovori #106 u: 23-11-2006, 14:31:54 »
daj seb pogledaj ovo pa reci kaj mislis?
AR 145 1.4 TS - moja crna ljepotica

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #107 u: 23-11-2006, 15:39:07 »
daj seb pogledaj ovo pa reci kaj mislis?
AR 145 1.4 TS - moja crna ljepotica

hm...još sam malo pod utjecajemnočašnjeg slavlja pa ne kapiram najbolje :crazy:...o čemu je riječ?

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #108 u: 23-11-2006, 15:42:41 »
valjda o ovome;
quote author=Peđo link=topic=662.msg10340#msg10340 date=1164026232]
neznam kaj je...kaj da napravim s tim airbagom,to mi tek jucer pocelo svijetlit?oke ovo da druga polovica brze ode al mislim da ne trosi previse...
meni je autic zakon,budem ga poslikao sad jedan dan kad bude lijepse vrijeme i kad ga operem
maknut cu iza ovo 145 1.4TS i ovu zastavicu od italije
iza lijevo kad predem prek neke neravnine mi zagrebe guma od branik gore,ak me kuzite...kaj je otisao amortizer il?zvuk onak nekak-kkhhh
Citat:
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

childintime

• Gost
« Odgovori #109 u: 23-11-2006, 17:21:05 »
Molim za savjet!
Auto mi slabo vuče i cuka kod dodavanja gasa i čuju se kao neke eksplozijice u auspuhu (kao da je zaštopan). Da li bi mogla biti samo stvar u auspuhu, loncima ili možda katalizator ili lambda? Katalizator i lambdu sam mijenjao prije godinu dana a sve lonce sam izmjeno u zadnjih godinu i pol.
Da li bi možda moglo imati neke veze sa maf senzorom? (jer mi već duže vrijeme slabo hvata gas prvih 30-tak sekundi ako je vani hladno ili vlažno pa mislim da je to do maf senzora)
Molim za vaše mišljenje...
146 1,6ts

jesi siguran da puca u auspuhu...prije bi reko u usinoj grani...ako je tak onda ti fali benzina zbog slabog tlaka,injektora,debimetra,senz. temp. vode,....
Puca otraga na izlazu iz zadnjeg lonca....navodno može biti i zbog loše kvalitete benzina, to se je počelo događati nakon šta sam natankao na Ini no ja sam nekak' skeptičan prema toj soluciji jer nemam iskustva da bi baš toliko problema radio loš benzin.

probaj ga potrošit pa vidi sa drugim
Evo jučer sam bio kod Valenčića, promjenio mi je bobinu i kablove i auto super ide.
Seb, da li se isplati reparirati varijator ili je bolja opcija kupiti novi? Jel postoji kakvo pravilo u kojim verzijama alfe 146 je varijator koji se može reparirati? (navodno se neki mogu reparirati sa varijator kitom a neki ne)

Pinjo

• Gost
« Odgovori #110 u: 23-11-2006, 21:14:09 »
Evo...meni samo peh za pehom :wal:

Vozio sam alficu (146 1.6 TS) s tankom pri kraju i počela je štucati...malo, pa malo više i na jednom semaforu se samo ugasila. Benzina još ima, a u par navrata sam je pokušao upaliti. Pod gasom bi uspjela na trenutke podići okretaje i onda bi je nešto odjednom ugušilo. Filter benzina...što...??

Hvala!!

Online Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #111 u: 23-11-2006, 21:19:43 »
drugi tjedan idem na put pa bi bacio malu kontrolu auta,zanima me kolko kod tebe košta akumulator,špur ako ga radiš i kontrola auta, e da i trebao bi nekaj sa servom napravit jer mi kad je ujutro hladno kao malo šteka?

GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #112 u: 24-11-2006, 07:42:09 »
Molim za savjet!
Auto mi slabo vuče i cuka kod dodavanja gasa i čuju se kao neke eksplozijice u auspuhu (kao da je zaštopan). Da li bi mogla biti samo stvar u auspuhu, loncima ili možda katalizator ili lambda? Katalizator i lambdu sam mijenjao prije godinu dana a sve lonce sam izmjeno u zadnjih godinu i pol.
Da li bi možda moglo imati neke veze sa maf senzorom? (jer mi već duže vrijeme slabo hvata gas prvih 30-tak sekundi ako je vani hladno ili vlažno pa mislim da je to do maf senzora)
Molim za vaše mišljenje...
146 1,6ts

jesi siguran da puca u auspuhu...prije bi reko u usinoj grani...ako je tak onda ti fali benzina zbog slabog tlaka,injektora,debimetra,senz. temp. vode,....
Puca otraga na izlazu iz zadnjeg lonca....navodno može biti i zbog loše kvalitete benzina, to se je počelo događati nakon šta sam natankao na Ini no ja sam nekak' skeptičan prema toj soluciji jer nemam iskustva da bi baš toliko problema radio loš benzin.

probaj ga potrošit pa vidi sa drugim
Evo jučer sam bio kod Valenčića, promjenio mi je bobinu i kablove i auto super ide.
Seb, da li se isplati reparirati varijator ili je bolja opcija kupiti novi? Jel postoji kakvo pravilo u kojim verzijama alfe 146 je varijator koji se može reparirati? (navodno se neki mogu reparirati sa varijator kitom a neki ne)

efekat je isti repariro ga ili mjenjo...neki se varijatori nedaju reparirat (prvi modeli)

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #113 u: 24-11-2006, 07:43:14 »
drugi tjedan idem na put pa bi bacio malu kontrolu auta,zanima me kolko kod tebe košta akumulator,špur ako ga radiš i kontrola auta, e da i trebao bi nekaj sa servom napravit jer mi kad je ujutro hladno kao malo šteka?

kolko ampera?optika 150 kn....kontrola ništa ne košta....treba vidjet ulje

Offline SiKe_145

• Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Rijeka
« Odgovori #114 u: 24-11-2006, 10:46:53 »
Bog.
Jedno pitanje glede filtera benzina na AR 145. Vidim da se nalazi ispod auta blizu rezervara i cini mi se da nije mjenjan (auto je '98, 150k km). Svako koliko se taj filter treba mjenjat i dal se moze stavit univerzalni il bas mora oridjidji?

Kakvi efekti se mogu ocekivat u voznji ako je taj filter pred zacepljenjem?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #115 u: 24-11-2006, 11:24:33 »
ako je zaštopan auto se guši na višim okr...nemora bit alfin

Offline kemo146

• Pripravnik
  • **
  • Alfa 146 1.6ie
    • Crikvenica
« Odgovori #116 u: 24-11-2006, 13:46:58 »
Neznam dal sam možda falio rubriku za pitanje, ali koliko košta kod tebe chip tunning za Punto 1.9 JTD, 2001god? :crazy:
Puno buke nizašto

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #117 u: 24-11-2006, 15:06:16 »
Neznam dal sam možda falio rubriku za pitanje, ali koliko košta kod tebe chip tunning za Punto 1.9 JTD, 2001god? :crazy:

300 eura

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #118 u: 25-11-2006, 13:53:54 »
...nego, imam ja jedan problem... :crazy:

...kad malo jache stisnem gas u drugoj brzini, na oko 3200-3600 okretaja, na trenutak mi se upali ona lampica sa uskličnikom (indikator ruchne kochnice)...prije sam mislio da mi se prichinjava  :oo: kad bi se tako na trenutak upalila, ali nazhalost nije halucinacija... :rol:...to se deshava samo u drugoj brzini... :?:

...jel zna netko uzrok?... :rolll:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #119 u: 25-11-2006, 13:59:35 »
vjerojatno su ti se kočnice potrošile pa ti je pao nivo ulja u njima...uglavnom signalizira ti da ti fali ulja u kočnicama