22-06-2026, 17:20:49

Autor Tema: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?  (Posjeta: 81530 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice  :hehe:
nemoj tako kolega pa nevozim ja jednu dionicu cilo vrime znam ja i po grdu provozat u prosjeku sam isto puta u gradu tjedno koliko i ti znači svaki dan a ja sam i napisa konbinirane vožnje, ili je vama sa 159-kama najbolje kupit stan u dugopolju i neće vam trošit ništa :funny:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))
bandit nisi u kategoriji :ne: :hehe: tebi ugašena troši dvi litre nemoj se tješit :hehe:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
2.4 200 KS 9.0 kombinirano,po putnom računalu
 

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
JEEEEE!!! SPUSTILA SE NA 6,3L/100 KM!!!!  :happ: :happ: :happ: :hello: :hello: :hello: :clap: :clap: :clap: Jedino što više ne šaltam iznad 2600 o/min...  :craz
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline alfa166twinspark

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1349
  • Karma: 16
  • Spol: Muški
    • Ljubljana
ima li iko verziju 1.9 sa 170 ks  :?:
 

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
ima li iko verziju 1.9 sa 170 ks  :?:

1.9 sa 170KS se ugradjivao samo u 147 Q2 i GT Q2. 159-tka se oprema od 2010. godine sa 2.0 JTDm-2 od 170KS, istim onim koji je sada u Giulietti.

Nisam siguran da li se uopce u HR prodala ikoja 159tka sa tim novim motorom...
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline kolgate

  • Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1051
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • Bmw 5
    • long village
Sibenik - Zadar , magistrala
Pogubia sve dokumente za vikend , pa se vozilo strogo po propisima ,bar u naseljima  :hap:
5.7l , u prosjeku sa 80km/h u autu od 1.5 tone i 235/40/19 gumama. Mislim da nema mjesta primjedbi  :craz



ja sam znao relaciju od 50km na lokalnoj cesti proći sa 4.2-4.3l...5-6brzina, 1700-1800okr
 

Offline Roko

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3189
  • Karma: 72
  • Spol: Muški
  • 159 Ti
    • Zadar
ja sam znao relaciju od 50km na lokalnoj cesti proći sa 4.2-4.3l...5-6brzina, 1700-1800okr

Ja sa svojom nema teorije , bar ne ovim tempom . Za 4.2- 4.3 bi mi prosjek treba bit ~50km/h , a tako mi se ne vozi  :hap: . Ja okretaje oko 2000 drzin
Stirling Moss: "Quite frankly, Kimi Raikkonen is the fastest driver in the world"
Ron Dennis: "Kimi is so incredibly cool that I think that aspect of his personality surpasses even Mika.
Fernando Alonso: "Spa only earns the best"
 

Offline kolgate

  • Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1051
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • Bmw 5
    • long village
Ja sa svojom nema teorije , bar ne ovim tempom . Za 4.2- 4.3 bi mi prosjek treba bit ~50km/h , a tako mi se ne vozi  :hap: . Ja okretaje oko 2000 drzin

ma stvar je u tome da nesmije biti učestalih ubrzanja i ne naglih ubrzanja...i isto sam imao 235 gume
 

Offline Roko

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3189
  • Karma: 72
  • Spol: Muški
  • 159 Ti
    • Zadar
ma stvar je u tome da nesmije biti učestalih ubrzanja i ne naglih ubrzanja...i isto sam imao 235 gume

Drza san se ja toga , jedino par prestizanja je narusilo potrosnju . Ovo je uz 100-120km/h tempo uz usporavanja kroz naselja ...i ispadne 80km/h prosjek .Ma ja san i sa ovih 5.7 super zadovoljan da se razumimo  :hap:
« Zadnja izmjena: 21-04-2012, 22:06:23 od MafiaMan »
Stirling Moss: "Quite frankly, Kimi Raikkonen is the fastest driver in the world"
Ron Dennis: "Kimi is so incredibly cool that I think that aspect of his personality surpasses even Mika.
Fernando Alonso: "Spa only earns the best"
 

Offline tomas

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 9
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
    • Varaždin
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #100 u: 16-11-2015, 16:15:19 »
Meni je na 16' zimskim gumama potrosnja 6,5-7L. Kombinirane voznje. Pokazivac za gorivo ima veliki raspon pa tokom voznje na ociglet kazaljka pada  :o000:...imas osjecaj ko da trosi puno vise.
 

Zagy

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #101 u: 17-11-2015, 13:52:02 »
Moja trosi remapirana na 16" 6.2 a na 19" 6.7
 

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #102 u: 07-12-2015, 14:58:42 »
Inicijalno pitanje sam postavio  za moju staru 159tku 1.9 16v koja nije bila remapirana i ta je trošila ravno litru više od sadašnje SW, remapirane.

Prosjek se sada ustalio na 6,9l uz dosta gradske vožnje. Kada smo išli u Arese, do tamo i nazad prosjek 6,1l uz vožnju između 110 i 150 Km/h.

Sad ću još vidjeti nakon čišćenja usisne hoće li se što osjetiti...

Sve u svemu izvanredno za auto od 1700kg + mojih 100 i kusur  :hehe:
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline TurboStar

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 388
  • Karma: 7
  • Spol: Muški
    • Brest
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #103 u: 07-12-2015, 16:05:12 »
Meni te vaše potrošnje nisu nikako jasne. Prosjek mi je 7,8 i teži ka višem.

Na autocesti 140 km/h, na 2500 okr troši oko 8,0 na 19", oko 7,5 na 17". Na 160 km/h je na 10-11, na 180 drži oko 15. Ovo je sve na tempomatu po ravnici.

Najniža potrošnja ikad mi zabilježena bila je prošli tjedan na relaciji Petrinja-Glina-Blatuša-Lasinja-Zagreb, 5,2 litre pokazao komp, prosječna brzina 63 km/h.


E sad, daj mi pojasnite kako te vaše troše manje od ove moje.
 

Offline Vendetta

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 591
  • Karma: 26
  • Spol: Muški
  • Montreal Verde Giulia QV
    • Split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #104 u: 07-12-2015, 18:20:46 »
Moja prosječna potrošnja ne ide ispod 10... gradska vožnja uglavnom.

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #105 u: 07-12-2015, 19:13:30 »
Moja prosječna potrošnja ne ide ispod 10... gradska vožnja uglavnom.

Tako i moja troši po gradu  :ok:


"Some cars take your breath away"
 

Offline Vendetta

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 591
  • Karma: 26
  • Spol: Muški
  • Montreal Verde Giulia QV
    • Split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #106 u: 07-12-2015, 20:09:06 »
Ajde drago mi je to čut... ja sam mislija da sam neki divljak ili da mi injektori ne valjaju  :hehe:

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #107 u: 07-12-2015, 20:31:28 »
Ajde drago mi je to čut... ja sam mislija da sam neki divljak ili da mi injektori ne valjaju  :hehe:

 :hehe: :hehe:

Već san pisa ovdje u temi - SVAKO auto mi troši 2 litre manje u Zagrebu nego u Splitu  :Rock:

(valjda manji razmak između semafora, kraće relacije, kretanje na uzbrdicama, ...)


"Some cars take your breath away"
 

Offline Vendetta

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 591
  • Karma: 26
  • Spol: Muški
  • Montreal Verde Giulia QV
    • Split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #108 u: 07-12-2015, 20:45:23 »
Da na sve navode u zagradama  :ok:

Dosta ljudi to kaže za ST vs ZG...

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #109 u: 07-12-2015, 21:13:30 »
Ja vodim malo statistiku na prijedene 1000 km. Racunato a ne po kompu.
Otvorena cesta na tisucu km je 5.9, znaci idealni uvjeti, slavonija i bosna
Cista voznja po zagrebu 8.8
Voznja na posao i s posla po obilaznici i zg popodne i vikendom ispadne 7.6.

Nije lose al po meni puni trosi na idealnim uvjetima otvorene ceste gdje bi trebala biti oko5 l a ne oko6.
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #110 u: 07-12-2015, 21:15:28 »
Ja vodim malo statistiku na prijedene 1000 km. Racunato a ne po kompu.
Otvorena cesta na tisucu km je 5.9, znaci idealni uvjeti, slavonija i bosna
Cista voznja po zagrebu 8.8
Voznja na posao i s posla po obilaznici i zg popodne i vikendom ispadne 7.6.

Nije lose al po meni puni trosi na idealnim uvjetima otvorene ceste gdje bi trebala biti oko5 l a ne oko6.
a to je to negdi po serijali remapirane su stedljivije
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #111 u: 07-12-2015, 21:16:54 »
Meni je kombinirano oko 7 egdi 6,7-7,2
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #112 u: 07-12-2015, 21:18:23 »
tesko je na 6 litara i otvorene jako tesko i sa laganom voznjom
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #113 u: 07-12-2015, 21:20:57 »
Da, moj je serijala. Tu potrosnju nije tesko ostvarit, takav mi je stil voznje.
Prosli gazda je na 4000 km imao prosjek 8.9 po kompu sto mi nije jasno kak tak puno.
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #114 u: 07-12-2015, 22:22:26 »
159 je auto koje kad polako vozis na otvorenoj trosi 6-6,5 a kad je vozis zivlje potrosi 7-7,5 znaci za 8 kuna mi se neda pazit a u tu litru razlike uzivam u voznji  :n065:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline tomo AR 159

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8626
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Giulietta 1.4 turbo benzina
    • Zagreb - Sesvete
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #115 u: 07-12-2015, 23:41:53 »
Prosjek 8.3 litre.
80% gradska vožnja.
Il cuore ha sempre ragione
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #116 u: 08-12-2015, 00:55:23 »
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100

sve ovisi kako voziš
Nije bolest sve što boli
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #117 u: 08-12-2015, 08:58:48 »
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100

sve ovisi kako voziš
nemojdavat lazne nade  :funny:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline krk4n

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1961
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • 159 tka
    • Zagreb
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #118 u: 08-12-2015, 09:06:59 »
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100

sve ovisi kako voziš

http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0

 :funny: :pivo:
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #119 u: 08-12-2015, 09:11:37 »
nemojdavat lazne nade  :funny:

nisam rekao da mi je potrošnja po gradu bila ispod 5

nego otvorena cesta lagano tempomat i ostaneš iznenađen

http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0

 :funny: :pivo:

možeš si misliti šta hoćeš ali kako sam napisao tako je a možemo okladu u ključ pa budeš  :n065: išao doma

uostalom injektori turbo kao i sam motor moraju biti dobri ako nešto od toga ne štima te vrijednosti budeš teško postigao
Nije bolest sve što boli