22-06-2026, 14:46:38

Autor Tema: Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?  (Posjeta: 81494 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
imam Alfa Romeo 159 2,4 JTD sw Q-tronic, meni piše u prometnoj 1.775 kg iako u papirima piše da ima 1.680 kg, sad neznam ko koga tu  :sp :care

Gledam tu tvoju u oglasu i slinim vec duze vrijeme...  :love: :love: :love:  Joj sto nema bar malo manje km, vec bi bila kod mene... ja radim 30tkm/god i dosao bi zacas do 250tkm... a predivnaaaa jooooooooooooojj...  :wal: :wal: :wal:
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
čitam malo odgovore o potrošnji i očigledno je da masa i veći broj kilovata uzmu svoj danak.

odnedavno vozim 156 1.9jtd sa 105ks, potrošnja po gradu se kreće između 7.5-8 l, a na otvorenom oko 6l.

Moja je teška oko 1250kg, što je 400kg manje od 159 1.9jtdm, a kad se uzme u obzir tolika masa i veći broj kilovata potrošnja kod 159 i nije pretjerano veća, oko litru na 400kg i 45 ks više :o000:

u biti računica je čak i povoljna :hap:
« Zadnja izmjena: 03-04-2012, 09:51:15 od plavi156 »
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
:hehe: :hehe: možda... ovako stalno razmišljam pa bi pa ne bi, a najbitnije mi je što je i ovako brza od sogorovog Passata 2.0TDI sa 140 KS i DSG-om  :wz :wz  pa ne znam koliko mi remap uopce treba jer mu i ovako vadim krv na slamcicu  :funny: :funny: :funny:  Mozda samo zbog potrosnje, nikako da padne ispod 7,3l a stvarno pazljivo vozim...

Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST   :)  :rol:


"Some cars take your breath away"
 

Offline luka05

  • Trade Count: (+4)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1028
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
    • Split
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST   :)  :rol:

Meni ga je blindira sat vremena nakon silaska sa autoceste
 

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST   :)  :rol:

Ahaaaa, to se EGR osjeti... još ja gledam koji k... kao da malo zastane na 2300 o/min pa nastavi ubrzavat... hmmm... sve vise razloga da se narucim kod Seba  :craz
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline Mladen

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5242
  • Karma: 132
  • Spol: Muški
  • AR 159 JTDm 8v
    • Valpovo
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST   :)  :rol:

neznam ko ti to rekao  :?: al na 159-tkama se cipom iskljuci EGR ventil i nema veze jel hladan ili vrel motor ... ucita ti novu pojacanu mapu i zatvori EGR odjednom ...
:Horse: :mehanic
 

Alfa Dreams

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Ljudi moji nemate se kaj žaliti, auto od skoro tonu i pol i 150 KS i troši prosjek 7l.
Dok drugi kupuju kola Golf II (doslovce KOLA naspram Alfe 159  :funny: :funny: :funny:) i tandrkaju za 5-6 litri i svakih 500 km šarafe armaturu, branike i popravljaju plombe od vibracija  :smijeh :smijeh :smijeh :funny: :funny:

A da ne spominjem činjenicu da je Alfa  :love: i da je tako dobra  :love3:
« Zadnja izmjena: 03-04-2012, 14:54:03 od Alfa Dreams »
 

Offline mislav

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 525
  • Karma: 12
  • Spol: Muški
  • 159 1.9 JTDM SW
    • ZG
ne znam za vas ali moja  u gradu ispod 10 ne može ni da se na trepavice postavim. zadnjih mjesec dana vozim kao penzioner, šaltanje na 2 tisuće o/min i potrošnja 10,5 litara
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
ne znam za vas ali moja  u gradu ispod 10 ne može ni da se na trepavice postavim. zadnjih mjesec dana vozim kao penzioner, šaltanje na 2 tisuće o/min i potrošnja 10,5 litara

to ti je normalno za ZG, ovi kojima je potrošnja tog auta 8l su u manjim mjestima i voze se većinom po magistralnim cestama bez semafora...

neka se javi netko kome u ZG taj auto troši ispod 9.5l...
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
Ahaaaa, to se EGR osjeti... još ja gledam koji k... kao da malo zastane na 2300 o/min pa nastavi ubrzavat... hmmm... sve vise razloga da se narucim kod Seba  :craz

Odma mi je lakše kad vidim da nisam jedini s tim problemom  :hehe:

@mrcina: seb je rekao da ga mora fizički blindirat pa onda remap ...

Svakako će se to dogodit do Grobnika  :hap:

Da jel troši?  :hehe: :) Grad (Split) bez izlazaka na otvorenu cestu: 11,5 litara / 100 km (zna se dogodit da čitav rezervar potrošim bez izlaska do Solina ili sl.) Znači, relevantan podatak. Logično da više troši u ST nego u ZG - gužva slična, a relacije puno kraće (dosta se vozi na hladno). Godišnja potrošnja je oko 9,5 l/100 km. Napomena: klima uvijek upaljena; nikad ne vozim "štedljivo" tj od 2.500 - 3.500 o/min.  :drive:


"Some cars take your breath away"
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166
i to sam puno napisa dugo sam imao sa 166 prosjek 7 l i to zimskih :da:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline Mladen

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5242
  • Karma: 132
  • Spol: Muški
  • AR 159 JTDm 8v
    • Valpovo
@mrcina: seb je rekao da ga mora fizički blindirat pa onda remap ...


meni je rekao da ce ga sotverski iskljucit... al svejedno bitno da se to ugani, sam vise stete neg koristi sa njim :hehe:
:Horse: :mehanic
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166

I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice  :hehe:


"Some cars take your breath away"
 

Offline Bandit

  • Član Alfa Kluba 19
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8973
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Stelvio 280 Q4 TI
    • Split
Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #74 u: 03-04-2012, 21:38:37 »
I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice  :hehe:

Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
nije alfa, nažalost, mondeo 2.o tdci 130ks, jučer napunio rezervar do čepa, baš me zanima potrošnja
to mi je prvi dizel od kad vozim
da nebi bilo zabune ubrzo ide na njškalo
Spider 115
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))

Na R-megane 1.5 dci bi mi pred Solinom izbacio crtice na BC-u. Bija bi zbunjen jer nije baždaren da troši manje od 0,99 lit/100 km  :) :hehe:


"Some cars take your breath away"
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
nije alfa, nažalost, mondeo 2.o tdci 130ks, jučer napunio rezervar do čepa, baš me zanima potrošnja
to mi je prvi dizel od kad vozim
da nebi bilo zabune ubrzo ide na njškalo
A možda ti se svidi  :song: :song:



 :hehe:


"Some cars take your breath away"
 

Offline Bandit

  • Član Alfa Kluba 19
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8973
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Stelvio 280 Q4 TI
    • Split
Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #78 u: 03-04-2012, 21:46:53 »
Na R-megane 1.5 dci bi mi pred Solinom izbacio crtice na BC-u. Bija bi zbunjen jer nije baždaren da troši manje od 0,99 lit/100 km  :) :hehe:

Kako je svojevremeno kolega Mirko rekao, najmanja potrosnja, slobodnim padom pa cak i kad kuku imas haha :-)))
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
A možda ti se svidi  :song: :song:



 :hehe:

nikad ne reci nikad  :craz
danas na semaforu pokraj 159tke došlo mi je da izađem van i ponudim ključ za ključ
Spider 115
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
nikad ne reci nikad  :craz
danas na semaforu pokraj 159tke došlo mi je da izađem van i ponudim ključ za ključ

 :hehe: :hehe:   i brdo karamela  :funny:
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
:hehe: :hehe:   i brdo karamela  :funny:

zakaj ne, nit je on izgledao oduševljeno sa alfom, a nit sam ja oduševljen sa fordom
 :hehe:

nije to loš auto, ali jednostavno nije za mene
« Zadnja izmjena: 03-04-2012, 21:56:59 od Pero156TS »
Spider 115
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
zakaj ne, nit je on izgledao oduševljeno sa alfom, a nit sam ja oduševljen sa fordom
 :hehe:

Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja  :hehe:
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja  :hehe:

pa ovaj ford bi tebi bolje pasao nego meni, ipak si ti gospon u godinama  :hehe:
Spider 115
 

Offline Bandit

  • Član Alfa Kluba 19
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8973
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Stelvio 280 Q4 TI
    • Split
Pitanje za vlasnike 159 1.9JTDM 16v 150KS - koliko troši vaša?
« Odgovori #84 u: 03-04-2012, 22:03:36 »
Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja  :hehe:

Moze li za Qaskai+2 verziju? haha
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.
 

Offline Božen

  • Koordinator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 5996
  • Karma: 291
  • Spol: Muški
  • St_Q4 2021. Giulietta 1.6 1982. Giulietta 1.6 2014
    • Split
kaškai TS Q4


"Some cars take your breath away"
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
pa ovaj ford bi tebi bolje pasao nego meni, ipak si ti gospon u godinama  :hehe:

aj, aj, nemoj mi se sad uvlačit  :funny:


Moze li za Qaskai+2 verziju? haha


Pa nemam djećji vrtić doma  :hehe:
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
aj, aj, nemoj mi se sad uvlačit  :funny:


moram se riješit tog auta, a tebi bi dobro došo  :craz
Spider 115
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
moram se riješit tog auta, a tebi bi dobro došo  :craz

Zadnji ford koji sam imao u kući je bio transaxle  :craz
 

Offline Roko

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3189
  • Karma: 72
  • Spol: Muški
  • 159 Ti
    • Zadar
Sibenik - Zadar , magistrala
Pogubia sve dokumente za vikend , pa se vozilo strogo po propisima ,bar u naseljima  :hap:
5.7l , u prosjeku sa 80km/h u autu od 1.5 tone i 235/40/19 gumama. Mislim da nema mjesta primjedbi  :craz

Stirling Moss: "Quite frankly, Kimi Raikkonen is the fastest driver in the world"
Ron Dennis: "Kimi is so incredibly cool that I think that aspect of his personality surpasses even Mika.
Fernando Alonso: "Spa only earns the best"