Ljudi odite van kupovat auto..
Evo neki dan uveo alfu 159 jtdm 150ks..Platio je u sloveniji 4900eura 2007god 170000km..
Prva cijena bila 5800eura ali je samnom bio moj mehaničar pa smo mu skinuli cijenu zbog servo pumpe koje je u redu i zbog manjih ali zbilja manjih oštećenja na limariji..
Sve u svemu da podijelim iskustvo sa vama...Imate kod nas Homologaciju i poseban porez i 5% ako kupujete od privatnog prodavaca...
Ukratko:
Auto 4900e
Zoll table 10 dana 150e
put 100e(jer slovenija je mala)
Homologacij + potvrda o proizvođaču 1100kn
Trošarina za taj auto mi je iznosila EUROTAX 56.051.00kn znači
159g/km ispada 16% i 1% na vrijednost ispod 100000 kn
Sve ukupno 9529kn trošarine...
i rega 500 eura..
Sve zajedno od nekih 8k do 8,5k eura
Čini mi se da se isplati..
Takva afla kod nas nije ispod 10000eura a ima full opremu navigaciju i ta sranja...
Evo nadam se da je od pomoci