22-06-2026, 20:04:33

Autor Tema: Alfe u oglasima  (Posjeta: 3364172 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline buzz11

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4251
  • Karma: 209
  • Spol: Muški
  • This time, next year, will be millionaire
    • Rapperswil, Switzerland
    • Personal web site
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11220 u: 11-05-2013, 21:31:05 »
...za tu lovu si bolje sredi 156 od temelja i imaš cestovni trkaći bolid, a izgleda dobro kao i 159... :hap:

I to je to...nema se šta dodat  :da:
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 JTD, AR Giulietta 1.4 TB, A3 2.0 TFSI, AR 147 1.9 JTDm Q2
Trenutno: AR 147 1.9 JTD, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport
 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11221 u: 11-05-2013, 22:50:45 »
Evo da kome možda pomognem, ako je zainteresiran za ovaj auto:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-oglas-6645101

Bio sam ga danas pogledat, pa evo moja zapažanja:
- desna zadnja vrata bila razbijena i zamijenjena kompletno sa drugim vratima ali sa auta koji nema elektro otvaranje prozora...znaci palentar
- spustanje/podizanje prozora na lijevim zadnjim vratima ne radi
- cuju se vilice kako skripe dok se ne prodje kilometar-dva...onda prestane
- cini mi se da i neka spona ili krajnik spone ima luft jer zna pustit neki cudni zvuk na rupi
- prilikom startanja na info displayu kaze immobilizator failure; kaze vlasnik da je to zato jer je iskljucio airbag od suvozaca radi djeteta...ali sumnjam da je to bas povezano
- fali ona crna plastika oko jedne maglenke
- putno racunalo kad pustis gas ne pokazuje da je trenutna potrosnja 0 lit/100kmh sto mi je malo cudno...je to normalno ili?
- prilikom jakog kocenja auto zanasa u desno
- pokidana kopca od suvozackog sjenila

Ostalo mi se sve cini OK; motor vuce, nisam vidio da negdje nesto curi, unutrasnjost djeluje ocuvana, ispod auta nisam primjetio hrdju...uglavnom, zbog cijene...not interested...pa tko voli nek izvoli.

Nadam se da sam nekome ustedio put...

 

Offline luka05

  • Trade Count: (+4)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1028
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
    • Split
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11222 u: 12-05-2013, 03:29:11 »
Evo da kome možda pomognem, ako je zainteresiran za ovaj auto:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-oglas-6645101

Bio sam ga danas pogledat, pa evo moja zapažanja:
- desna zadnja vrata bila razbijena i zamijenjena kompletno sa drugim vratima ali sa auta koji nema elektro otvaranje prozora...znaci palentar
- spustanje/podizanje prozora na lijevim zadnjim vratima ne radi
- cuju se vilice kako skripe dok se ne prodje kilometar-dva...onda prestane
- cini mi se da i neka spona ili krajnik spone ima luft jer zna pustit neki cudni zvuk na rupi
- prilikom startanja na info displayu kaze immobilizator failure; kaze vlasnik da je to zato jer je iskljucio airbag od suvozaca radi djeteta...ali sumnjam da je to bas povezano
- fali ona crna plastika oko jedne maglenke
- putno racunalo kad pustis gas ne pokazuje da je trenutna potrosnja 0 lit/100kmh sto mi je malo cudno...je to normalno ili?
- prilikom jakog kocenja auto zanasa u desno
- pokidana kopca od suvozackog sjenila

Ostalo mi se sve cini OK; motor vuce, nisam vidio da negdje nesto curi, unutrasnjost djeluje ocuvana, ispod auta nisam primjetio hrdju...uglavnom, zbog cijene...not interested...pa tko voli nek izvoli.

Nadam se da sam nekome ustedio put...

Pa dobro šta ti očekuješ? Redizajn 147jtd ispod 100 000km za 6500eura a da zadovoljava kriterije koje si napisao? Misliš stvarno da bi jedna takva alfa jednog alfiste koji je pazia, mazia i redovito servisira koštala 6500eura. Ako bude koja viška javi da i ja uzmen jednu. Koliko para toliko muzike.
 

Offline kralj

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 306
  • Karma: 16
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 2.4 JTD
    • Osijek
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11223 u: 12-05-2013, 06:15:11 »
Molim uslugu osiječke ekipe - ako ima koja dobra duša da pogleda ovu 156-icu:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-156-1.8-ts-16v-oglas-8085729

Frend se interesira, auto se stvarno čini ok ako su svi ovi servisi napravljeni, ali da čovjek ne baca 100€ na putne troškove bez veze ako auto nije tako dobar.

Malo je sumnjivo da je tolko uloženo u kratkom periodu i sad ga se riješeva. Ne kažem da je muljaža, ima svakavih životnih okolnosti ali ako netko to može pogledat bilo bi super.

Unaprijed hvala!  :mah:

Nisam tog zanata da bi isao gledat i sudit jel auto dobar. Jedino sto znam da je to svercer! Pa ti sad vidi... mozda je auto ok!
 

Offline fiatuno

  • Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1126
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11224 u: 12-05-2013, 06:26:16 »
Evo da kome možda pomognem, ako je zainteresiran za ovaj auto:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-oglas-6645101

Bio sam ga danas pogledat, pa evo moja zapažanja:
- desna zadnja vrata bila razbijena i zamijenjena kompletno sa drugim vratima ali sa auta koji nema elektro otvaranje prozora...znaci palentar
- spustanje/podizanje prozora na lijevim zadnjim vratima ne radi
- cuju se vilice kako skripe dok se ne prodje kilometar-dva...onda prestane
- cini mi se da i neka spona ili krajnik spone ima luft jer zna pustit neki cudni zvuk na rupi
- prilikom startanja na info displayu kaze immobilizator failure; kaze vlasnik da je to zato jer je iskljucio airbag od suvozaca radi djeteta...ali sumnjam da je to bas povezano
- fali ona crna plastika oko jedne maglenke
- putno racunalo kad pustis gas ne pokazuje da je trenutna potrosnja 0 lit/100kmh sto mi je malo cudno...je to normalno ili?
- prilikom jakog kocenja auto zanasa u desno
- pokidana kopca od suvozackog sjenila

Ostalo mi se sve cini OK; motor vuce, nisam vidio da negdje nesto curi, unutrasnjost djeluje ocuvana, ispod auta nisam primjetio hrdju...uglavnom, zbog cijene...not interested...pa tko voli nek izvoli.

Nadam se da sam nekome ustedio put...
2l je inace potrosnja kad pustis gas
to kako si opisao treba samo vilice zamjenit i gas
sve ovisi kako je bila napravljena nakon sta je razbijena
.....................
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11225 u: 12-05-2013, 11:09:59 »
Nisam tog zanata da bi isao gledat i sudit jel auto dobar. Jedino sto znam da je to svercer! Pa ti sad vidi... mozda je auto ok!

hvala na informaciji, odustao je frend, također mu je sumnjiv lik.
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

prof.Baltazar

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11226 u: 12-05-2013, 17:31:26 »
otkad sam ja kupovao 156 ta alfa je promijenila 3 accounta na njuškalu... imala je zg table i st table...očito nešt nevalja čim tak leti od čovjeka do čovjeka.. a sad vidim da ima i makarske haha
kako znas da je bas rijec o toj alfi?
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11227 u: 12-05-2013, 18:59:16 »
Evo da kome možda pomognem, ako je zainteresiran za ovaj auto:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtd-oglas-6645101

Bio sam ga danas pogledat, pa evo moja zapažanja:
- desna zadnja vrata bila razbijena i zamijenjena kompletno sa drugim vratima ali sa auta koji nema elektro otvaranje prozora...znaci palentar
- spustanje/podizanje prozora na lijevim zadnjim vratima ne radi
- cuju se vilice kako skripe dok se ne prodje kilometar-dva...onda prestane
- cini mi se da i neka spona ili krajnik spone ima luft jer zna pustit neki cudni zvuk na rupi
- prilikom startanja na info displayu kaze immobilizator failure; kaze vlasnik da je to zato jer je iskljucio airbag od suvozaca radi djeteta...ali sumnjam da je to bas povezano
- fali ona crna plastika oko jedne maglenke
- putno racunalo kad pustis gas ne pokazuje da je trenutna potrosnja 0 lit/100kmh sto mi je malo cudno...je to normalno ili?
- prilikom jakog kocenja auto zanasa u desno
- pokidana kopca od suvozackog sjenila

Ostalo mi se sve cini OK; motor vuce, nisam vidio da negdje nesto curi, unutrasnjost djeluje ocuvana, ispod auta nisam primjetio hrdju...uglavnom, zbog cijene...not interested...pa tko voli nek izvoli.

Nadam se da sam nekome ustedio put...

hoćeš reći da jedna zadnja vrata imaju kurblu za otvaranje prozora, a druga tipku za električno podizanje?
 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11228 u: 12-05-2013, 19:09:51 »
hoćeš reći da jedna zadnja vrata imaju kurblu za otvaranje prozora, a druga tipku za električno podizanje?
Da.
Ali ova druga koja su kao original ne rade...znači ne možeš spustiti prozor. A i ova na kurblu nešto preskaču...sajla, vodilica...boo
« Zadnja izmjena: 12-05-2013, 19:10:28 od SiKe_145 »
 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11229 u: 12-05-2013, 19:14:06 »
2l je inace potrosnja kad pustis gas
to kako si opisao treba samo vilice zamjenit i gas
sve ovisi kako je bila napravljena nakon sta je razbijena

samo su vrata bila razbijena, drugo koliko sam skužio ne.
vilice, gas sumnjiv, podizanje stakala na stražnjim vratima, vidjeti zašto javlja imobillizator error grešku, pogledati zašto pri kočenju zanaša...nije to baš "samo"...a za manje para se nađe primjerak sličnog godišta i kilometraže koji nema tih problema (ok, možda ima nekih drugih...)

ne kažem da je auto loš, sve se to da sredit...

 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11230 u: 12-05-2013, 19:24:10 »
Pa dobro šta ti očekuješ? Redizajn 147jtd ispod 100 000km za 6500eura a da zadovoljava kriterije koje si napisao? Misliš stvarno da bi jedna takva alfa jednog alfiste koji je pazia, mazia i redovito servisira koštala 6500eura. Ako bude koja viška javi da i ja uzmen jednu. Koliko para toliko muzike.
7000 € a ne 6500.
Auto je proizveden 12/2003.
Kakav je da je 10 god star auto ne vrijedi tih para....to samo u nas u HR nabijamo cijene...pogledaj malo cijene u susjedstvu...takav auto dodje do max 4000 €. Problem je kad ides iz vana uvozit trosarina pojede svu razliku pa te dodje na 6-7000 €....ali to im nije trzisna cijena. Odnosno, ocito zbog tih trosarina smo si digli sami sebi cijene.

Jer ako je isti auto kupljen vani i kod nas u isto vrijeme, napravio isto kilometara, zasto mu je vani cijena 4000 a kod nas 7000 ili vise? A pocetna cijena novog negdje vani i kod nas nije bitno razlicita.
 

Offline Azzurro

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 121
  • Karma: 5
  • Spol: Muški
    • Labin
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11231 u: 12-05-2013, 20:15:07 »
7000 € a ne 6500.
Auto je proizveden 12/2003.
Kakav je da je 10 god star auto ne vrijedi tih para....to samo u nas u HR nabijamo cijene...pogledaj malo cijene u susjedstvu...takav auto dodje do max 4000 €. Problem je kad ides iz vana uvozit trosarina pojede svu razliku pa te dodje na 6-7000 €....ali to im nije trzisna cijena. Odnosno, ocito zbog tih trosarina smo si digli sami sebi cijene.

Jer ako je isti auto kupljen vani i kod nas u isto vrijeme, napravio isto kilometara, zasto mu je vani cijena 4000 a kod nas 7000 ili vise? A pocetna cijena novog negdje vani i kod nas nije bitno razlicita.

I meni cijena izgleda previsoka.
Vani su cijene prilično različite dosta ovisi o stanju vozila, kilometraži i sl. Kod nas je največi problem što oglasi obično ne opisuju stanje auta, stanje je kod svih naših "izvsno", zato posebno pozdravljam iznesene dojmove o pogledanim autima.

Ne razumijem se u 147-ice ali zar je 12. 2003. već bio facelift?
 

Offline buzz11

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4251
  • Karma: 209
  • Spol: Muški
  • This time, next year, will be millionaire
    • Rapperswil, Switzerland
    • Personal web site
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11232 u: 12-05-2013, 21:52:26 »
I meni cijena izgleda previsoka.
Vani su cijene prilično različite dosta ovisi o stanju vozila, kilometraži i sl. Kod nas je največi problem što oglasi obično ne opisuju stanje auta, stanje je kod svih naših "izvsno", zato posebno pozdravljam iznesene dojmove o pogledanim autima.

Ne razumijem se u 147-ice ali zar je 12. 2003. već bio facelift?

 :ne2: :ne2: :ne2: 2005 tek
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 JTD, AR Giulietta 1.4 TB, A3 2.0 TFSI, AR 147 1.9 JTDm Q2
Trenutno: AR 147 1.9 JTD, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11233 u: 12-05-2013, 22:54:09 »
Da.
Ali ova druga koja su kao original ne rade...znači ne možeš spustiti prozor. A i ova na kurblu nešto preskaču...sajla, vodilica...boo

katastrofa...iako čudno da onda nema na vozačevim vratima sve 4 tipke za prozore..jer kad auto ima zadnje prozore na struju onda na vozačevim vratima postoje 4 tipke, a na ovoj su dvije..
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11234 u: 12-05-2013, 23:26:04 »
kako znas da je bas rijec o toj alfi?
po felgama i slikama unutrašnjosti  :ok:
i nemoj me uzet za riječ, ali mislim da je kilometraža bila preko 200000... ja se onda nisam ni interesiro za nju jer mi se činilo da ima puno km... al ona se prodaje još od 12. mjeseca... možda je auto dobar, ako ti nije daleko samo ti nju pogledaj, ali ja znam da sam brzo od nje odustao ;)
« Zadnja izmjena: 12-05-2013, 23:28:42 od chakija »
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline luka05

  • Trade Count: (+4)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1028
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
    • Split
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11235 u: 12-05-2013, 23:27:43 »
7000 € a ne 6500.
Auto je proizveden 12/2003.
Kakav je da je 10 god star auto ne vrijedi tih para....to samo u nas u HR nabijamo cijene...pogledaj malo cijene u susjedstvu...takav auto dodje do max 4000 €. Problem je kad ides iz vana uvozit trosarina pojede svu razliku pa te dodje na 6-7000 €....ali to im nije trzisna cijena. Odnosno, ocito zbog tih trosarina smo si digli sami sebi cijene.

Jer ako je isti auto kupljen vani i kod nas u isto vrijeme, napravio isto kilometara, zasto mu je vani cijena 4000 a kod nas 7000 ili vise? A pocetna cijena novog negdje vani i kod nas nije bitno razlicita.

Pričamo o redizajnu, auto je 2005. godina.
 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11236 u: 12-05-2013, 23:47:25 »
Pričamo o redizajnu, auto je 2005. godina.
ePer po broju šasije kaže da je proizveden 12/2003, broj na staklima je isto 3....znači 2003 je.
A to kad su talijani napravili redizajn...tko će ga znat...možda im je to bio neki "probni" primjerak da vide kako će ljudi reagirat :))
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11237 u: 12-05-2013, 23:48:15 »
Jer ako je isti auto kupljen vani i kod nas u isto vrijeme, napravio isto kilometara, zasto mu je vani cijena 4000 a kod nas 7000 ili vise? A pocetna cijena novog negdje vani i kod nas nije bitno razlicita.

Odgovor na ovo je prilično jednostavan - vani (čitaj zapadne zemlje sa većim standardom) su cijene rabljenih znatno jeftinije jer je održavanje istih jako skupo, općenito usluge su skupe pa tako i održavanje auta, više im se zbog dobrog standarda isplati kupit novi, i tako svakih 3-5 godina.

Šogor mi živi i radi u Francuskoj pa ne pričam napamet. Jedan veći servis za auto srednje klase se kreće oko 1000-1500€. Prosječna plaća im je oko 3500 eura, a isti takav nov auto mogu dobit na kredu od 5 godina sa ratom od oko 200€ mjesečno što je praktički 5% njihove plaće, gotovo da se ne osjeti, tako da im je puno isplativije kupit novi nego održavat stari. To je najveći razlog zašto su vani rabljeni auti jeftiniji.

E sad, na hrvatsku prosječnu plaću od 750€ se tih 200€ za ratu kredita debelo osjeti, točnije to je 25% plaće pa ljudi više ne kupuju olako nove aute, samim time je potražnja za rabljenima znatno veća, a što je veća potražnja to su cijene veće, osnove ekonomije.

Simple as that :ok:
« Zadnja izmjena: 12-05-2013, 23:50:02 od plavi156 »
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline SiKe_145

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 276
  • Karma: 13
  • Spol: Muški
  • AR 145 1.4TS & 156SW JTD
    • Vinodol
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11238 u: 12-05-2013, 23:50:07 »
katastrofa...iako čudno da onda nema na vozačevim vratima sve 4 tipke za prozore..jer kad auto ima zadnje prozore na struju onda na vozačevim vratima postoje 4 tipke, a na ovoj su dvije..
Nije čudno...147-ica ima samo 2 tipke i još dodatne dvije ako ima 5-ora vrata, ali te dvije nisu za zadnje prozore lijevo/desno već jedna tipka je za odabir kontrole zadnjih prozora, a druga tipka je za blokiranje zadnjih prozora (radi djece). Znači uvijek koristiš samo dvije tipke za lijeve/desne prozore, a sa ovom trećom odabireš da li ćeš upravljati prednjim ili zadnjim prozorima. Idiotarija...al šta je tu je.
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11239 u: 13-05-2013, 00:05:40 »
...za tu lovu si bolje sredi 156 od temelja i imaš cestovni trkaći bolid, a izgleda dobro kao i 159... :hap:
Imam ja u blizini i 156-icu redizajn za uzet,al je 7000eura 2005god sa nakih 170000km,pa kad si razmislim,1 do 2 godine stariji auto od 159-ke,podjednako kilometara,praktički imam isti auto kao i sad,malo drukčija svijetla i unutrašnjost mi ništa ne znači,ne kažem ja da je moja sadašnja loša,donekle sam je doveo u red,još par sitnica tipa sjedala i zadnjih stabilizatora i to je sve,a i sad je za toči i vozi,ali san mi je 159 i sad kad sam još sjeo u nju jučer u sloveniji kod rodjaka,ma strava,još sam više zagrijan za nju.... Doduše nisam vozio zbog  :pol: ali dovoljno je bilo kad ju je stisnuo na obilaznici kod ljubljane.... Samo ako ne nađem nešto pristojno od 159-ke ću se odlučit za 156 redizajn,ali bojim se da bi mogao nabasati na još lošije održavano no što bi možda neka 159 bila....
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

prof.Baltazar

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11240 u: 13-05-2013, 07:58:37 »
po felgama i slikama unutrašnjosti  :ok:
i nemoj me uzet za riječ, ali mislim da je kilometraža bila preko 200000... ja se onda nisam ni interesiro za nju jer mi se činilo da ima puno km... al ona se prodaje još od 12. mjeseca... možda je auto dobar, ako ti nije daleko samo ti nju pogledaj, ali ja znam da sam brzo od nje odustao ;)
mislim da ipak neću riskirati jer mi je malo predaleko za tako nesto upitno...
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11241 u: 13-05-2013, 09:13:37 »
po meni tko trazi 159-ku je ovo najbolja opcija,nisam je vidio ali sam cuo da je auto super,tko ju bude isao gledati moze se slobodno pozvati na mene

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-159-1.9-jtdm-oglas-8024927

Cijena je odlična za 2009 godište (olakšana), oprema je solidna, kilometraža nije kritična, ali JTDM 8V, male felge i ta boja ubiju dojam...

Offline Alfista145

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 21704
  • Karma: 450
  • Spol: Muški
  • 147 1.6 TS 2001 - Volvo V60 RD4 2018
    • Istra
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11242 u: 13-05-2013, 09:21:40 »
Ma meni je odlicna, stavit ti felge u grafit ih ofarbas i stroj  :love:
Alfa u srcu, Volvo u garazi.
 

gzelenko24

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11243 u: 13-05-2013, 09:32:56 »
Ma meni je odlicna, stavit ti felge u grafit ih ofarbas i stroj  :love:

Samo da se nadovezem.gledao sam ovlas i primjetio da je navedena pod opciju navigacija,a po slikama ne vidim navigaciju u autu.
 

Offline Alfista145

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 21704
  • Karma: 450
  • Spol: Muški
  • 147 1.6 TS 2001 - Volvo V60 RD4 2018
    • Istra
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11244 u: 13-05-2013, 09:52:36 »
Nemam pojma nisam iso za tim
Alfa u srcu, Volvo u garazi.
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11245 u: 13-05-2013, 10:01:55 »
Samo da se nadovezem.gledao sam ovlas i primjetio da je navedena pod opciju navigacija,a po slikama ne vidim navigaciju u autu.

159 ima dvije vrste navigacije:
- piktogramska (na display-u između instrumenata)
- kartografska (2-DIN multimedijski uređaj)

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11247 u: 13-05-2013, 10:24:56 »
WTF??

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-159-1.9-jtdm-oglas-8109301

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-gt-1.9-jtd-m-jet-oglas-7986927

Koju od ove dvije da uzmem,nemrem se odlučiti??

moj glas ide definitivno GT-ejki - bolje ide sa tim motorom zbog manje mase, još ako je sve ono zamijenjeno što piše prva liga. Jedino je upitno stanje ostatka auta, ali zato je cjena ok, vjerojatno ide još dole.

Osim toga GT-ejka mi je i dan danas najljepši kupe, i ako Bog da moja iduća alfa :ok:
« Zadnja izmjena: 13-05-2013, 10:26:01 od plavi156 »
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11248 u: 13-05-2013, 10:28:37 »
Cijene mi nisu baš jasne, al ok.
Gt-jku budem možda otišao pogledati
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfe u oglasima
« Odgovori #11249 u: 13-05-2013, 20:42:08 »
Imam ja u blizini i 156-icu redizajn za uzet,al je 7000eura 2005god sa nakih 170000km,pa kad si razmislim,1 do 2 godine stariji auto od 159-ke,podjednako kilometara,praktički imam isti auto kao i sad,malo drukčija svijetla i unutrašnjost mi ništa ne znači

odrzavanje 159 je poprilicno skuplje od 156. to trebas uzet u obzir. u nasem oglasniku na forumu imas toliko dijelova u ponudi za 156 da mozes komotno sastaviti jos jednu rezervnu, a obrati paznju za 159, na njuskalu ili po nasim web stranicama... nema skoro nicega. Dakle osuden si na trgovine.

ova usporedba da su to slicni auti je totalno kriva. 159 je dimenzijama nasljednik 166-ice. odnosno 156 je kompakt za nju. Osim stilskog izricaja one nemaju nista zajednicko. Ne kazem da je jedna losija ili bolja od druge vec samo da nisu ista klasa auta.

I slazem se s kolegama, ako je lova upitna, kupi 156 giugiaro. Izbor je loš trenutno ali svako toliko naleti nesto vrijedno para, prvenstveno ovdje na forumu.