18-08-2018, 11:13:12

Autor Tema: LED diode na Alfama  (Posjeta: 65396 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline maXonja

• Član Alfa Kluba 4
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 159 SW 1.9 JTD 8V | GTV 2.0 TS | 147 1.6 TS
    • VŽ-DA
Odg: LED diode na Alfama
« Odgovori #840 u: 12-02-2018, 13:50:29 »
Da, znači ubodna kao W5W T10, ali duplo manja  :)

Offline Puh

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #841 u: 12-02-2018, 13:59:46 »
Tako je  :ok:

Offline Mike20

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #842 u: 12-02-2018, 15:06:03 »
Inače CANBUS nisu NO ERROR. Samo gdje piše no ERROR ne tinjaju ni ne javljaju grešku.
o O (   )____////____(   ) O o

Offline Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #844 u: 12-02-2018, 15:29:03 »
Ja sve dosad koje sam uzeo sa no ERROR, nisu javljale grešku ni tinjale.

Offline sale67

• Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • Alfa 156 2.4 20v SW
    • Osijek
« Odgovori #845 u: 12-02-2018, 18:29:42 »
Kao da ti je lijevi far visok, ta strana bi trebala rezat na nize ovako lici na farove za englesku  :)

Svijetli ko blesav ali i ni taj nema "vrucu" tocku, cijela vrata su osvjetljena fosta jako svijetli i desno od vrata.

Ma nisam rekao da ces ti radit atest nego dali imaju ti projektori?

Sto se tice tehnickog kod nas je sve moguce, mene bi vise brinulo kad odem negdje da me ne zajebavaju. Npr 147 FL nema lece ni na oem ksenonu, far nisam vidio ne znam tocno u cemu je razlika white vision odlicno svijetle ali imaju kratak rok trajanja a nisu jeftine.

To je na 156? Fl ili?

MaXonja - tako su meni tinjale pozicije bez canbusa, i to neke shit kineske to je prijasnji vlasnik imao na autu, cak kad bi sa daljinskim od clia (parkiran do) otkljucavao bi se na alfi palile pozicije a da ne govorim error na tabli svaki out. Jedva sam docekao ih skinut. Probaj uzet postene ledice tipa osram ili phillips i stavi njihov canbus. Ledice jesu skupljr ali npr phillips daje 12 godina garancije a osram 6 svijetle bolje i nece ti se to dogadjat.

Edit: Pisem kao coravi penzic 
 :tooth

Lijevi xenon imao je malo lošiju crtu. Ovi led imaju taj cut off odličan. Kod ovih led leća je hot spot izuzetno širok i sa jakim svjetlom.Zato i svjetle tako dobro i na testu je puno bolji od morimota, a uz to i duplo jeftiniji. Pogledaj na you tubeu DMEX vs MORIMOTO. Dobio sam s njima i neke papire sa nekim atestima za EU,SAD, Australiju itd, ali to baš nisam proučavao. Još me čeka malo finog poštelavanja i to je to.  :clap: :clap:

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: Vasko

Offline tkubasa

• Učim polako
    • Ri
« Odgovori #846 u: 12-02-2018, 23:21:36 »
Lijevi xenon imao je malo lošiju crtu. Ovi led imaju taj cut off odličan. Kod ovih led leća je hot spot izuzetno širok i sa jakim svjetlom.Zato i svjetle tako dobro i na testu je puno bolji od morimota, a uz to i duplo jeftiniji. Pogledaj na you tubeu DMEX vs MORIMOTO. Dobio sam s njima i neke papire sa nekim atestima za EU,SAD, Australiju itd, ali to baš nisam proučavao. Još me čeka malo finog poštelavanja i to je to.  :clap: :clap:

Jesam nasao sam cim si link zaljepio par postova prije :)  izgleda ok samo sta kad i ako krepa cip   :tooth

E vidis taj atest me zanima, malo sam skeptican za EU  :tooth

Ksenon je isto bio na leci?

Pa to sto je sirok hotspot to najvise zamjeraju lecama, jer ne koncentrira svijetlost na daljinu kao ostale upravo radi toga. Recimo da se energija ne trosi za snop u daljinu nego na opcenito svjetlinu. Dobijes dojam puno jaceg svijetla ali efektivno nista dalje ne baca snop. Istina na toj duljini koja je vidis vise detalja, a i vise osvjetljava sa strane. Previse brightnessa napravi i jak kontrast, oko se navikne na vise svijetla i manje vidi sve uokolo sta nema tu svjetlinu, meni se svidja ali ne pase svima.

A ove sta vidim po gradu sa raznoraznim zaruljama to blijesti na sve strane, tocno se prepozna led zarulja cak ni ksenon na reflektoru ne bljesti toliko. Al kraj svih tih kineskih zarulja ko ce znat zbog cega tako bljeste.

Offline Alfa Wanabe

• Sa stažom
  • Fiat Tipo 146 1.6 boxer
    • Zagreb
« Odgovori #847 u: 13-02-2018, 07:36:33 »
Evo malo informacija  sto se tice zakonske regulative u hrvata.

Na vozila koja iz tvronice nisu dolazila opremljena LED osvjetljenjem u vidu kratkih/dugih svjetala NE SMIJE se ugradjivati aftermarket rasvjetna tijela.

ALI, ukoliko je u vozilo ugradjen far koji sadrzi LED rasvjetna tijela i ima TUV certifikat MOGUCE je napraviti mali atest u stanici za tehnicki pregled na BILO KOJEM vozilu i upisati dodatno u prometnu knjizicu.

Posto je zakon napisan neprecizno to bi znacilo da se u far koji ima TUV ugradi zaruljica LED tehnologije koja ima TUV i moze se izmajmunirati da prodje CVH.

Jos nisam probao ali to su odgovori koje sam dobio od CVH i TUV ureda u Hrvatskoj.

Voziti dizela je kao voditi ljubav sa kondomom. Ide, ali nije to to.

Offline Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #848 u: 13-02-2018, 07:48:52 »
Nema šanse za atest tih naknadno ugrađenih aftermarket stvari.
Ajd probaj to sve nabaviti i predaj zahtjev za atest pa ćeš vidjeti.

Ili još bolje, da te s tim prije atesta, policajac odvede na vanredni tehnički

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #849 u: 13-02-2018, 09:48:42 »
Nema šanse, ni TUV ni kurcipalci.

Offline Vasko

• Moderator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 FL 1.9 JTDm 8V
    • Pula
« Odgovori #850 u: 13-02-2018, 11:23:06 »
Čim nešto montiraš u garaži to je ilegalno i točka.. ja to tako vidim.

Poanta je napraviti tehnički korektno i oponašati original kako bi se smanjila sumnja, pa da nitko ni ne provjerava..

Offline Alfista145

• Član Alfa Kluba 1
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 147 1.6 TS & GT 1.9 JTD
    • Vodnjan
« Odgovori #851 u: 13-02-2018, 12:50:41 »
 :good post

Offline umjetnik

• Starosjedioc
    • johovac - križ
« Odgovori #852 u: 13-02-2018, 21:23:13 »
A da malo i ja nešto napišem jer sam isto u malim problemima što se toga svega tiče.
Ja imam na 147-ici orginal perace farova i u planu  ( kada ih pronađem po odgovarajučoj cjeni ) mi je ugradit orginal farove sa lećom i kupit kvalitetne xenon žarulje.
Kad se to sve složi ostaje problem nivelacije farova, kako to složit ? , a ako bi i uspio slozit nivelaciju dali bi onda trebao ic na Atest ili ne ?

Offline tomislavkn

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 147 1.9 JTDm 16V Stage 1 remap
    • Oroslavje
« Odgovori #853 u: 14-02-2018, 06:50:17 »
A da malo i ja nešto napišem jer sam isto u malim problemima što se toga svega tiče.
Ja imam na 147-ici orginal perace farova i u planu  ( kada ih pronađem po odgovarajučoj cjeni ) mi je ugradit orginal farove sa lećom i kupit kvalitetne xenon žarulje.
Kad se to sve složi ostaje problem nivelacije farova, kako to složit ? , a ako bi i uspio slozit nivelaciju dali bi onda trebao ic na Atest ili ne ?

Ako nađeš donora sa original xenonom i instalacijom za nivelaciju, ne trebaš ići na atest, ne vidim zašto bi trebao ... Al navodno je pain in the ass složit tu nivelaciju, i teško nabaviti.

Offline boris

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+6)
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #854 u: 14-02-2018, 10:33:49 »
Ako nađeš donora sa original xenonom i instalacijom za nivelaciju, ne trebaš ići na atest, ne vidim zašto bi trebao ... Al navodno je pain in the ass složit tu nivelaciju, i teško nabaviti.

Nivelacija je automatska i kontrola joj se nalazi u originalnim balastima. Kao prvo originalni balasti su problematični i stalno se kvare, a kao drugo treba montirati senzore i naprijed i otraga i razvući žice. Previše posla i prevelika komplikacija za nešto što će se pokvariti vrlo brzo nakon toga.

Offline Alfa Wanabe

• Sa stažom
  • Fiat Tipo 146 1.6 boxer
    • Zagreb
« Odgovori #855 u: 14-02-2018, 21:09:01 »
Čim nešto montiraš u garaži to je ilegalno i točka.. ja to tako vidim.

Poanta je napraviti tehnički korektno i oponašati original kako bi se smanjila sumnja, pa da nitko ni ne provjerava..

Nazalost, u pravu si. Jer zivimo u Hrvatskoj.
U nekim zemljama, kupis atestirani far za.... recimo, Alfu. Ugradis u BILO KOJEM SERVISU koji  ti izda racun za ugradnju i odes na tehnicki.
Ako na tehnickom prolazi, legalno je.
U Hrvatskoj da bi bio legalan moras napraviti sve ovo sto sam naveo i imati brdo papirologije koja to podrzava, i opet te moze bilo koji Pero i Djuro zaj na tehnickom jer mu nesto nije jasno.

Nema šanse za atest tih naknadno ugrađenih aftermarket stvari.
Ajd probaj to sve nabaviti i predaj zahtjev za atest pa ćeš vidjeti.

Ili još bolje, da te s tim prije atesta, policajac odvede na vanredni tehnički

Dakle ti tvrdis , da je u Hrvatskoj APSOLUTNO NEMOGUCE napraviti nista da se ugradi dio koji nije dolazio ISKLJUCIVO sa autom  i da prodje tehnicki?  Recimo KONI amortizeri i opruge?
Je li itko probao? Da li si siguran da je netko nasao led koji ima TUV?  Da li znas nekog tko je imao racune i ateste za sve sto sam naveo?
Pitam, jer ako je odgovor pozitivan , odmah odustajem.

Nista se ne moze kod nas jer nitko nije ni probao.

Voziti dizela je kao voditi ljubav sa kondomom. Ide, ali nije to to.

Offline umjetnik

• Starosjedioc
    • johovac - križ
« Odgovori #856 u: 14-02-2018, 21:29:59 »
Ja sam prosle godine ugrađivao gewinde KW V1 i isao sam u V.Goricu na atest.
Prosao sam bez problema i jos sam si dao upisat ( radit atest ) gume 225 40 18
Potrosio sam oko sat vremena sa svim i 815 kn.
Zalosno je to da sam TUV certifikat dobio sa gewindama i u tim papirima pise da su to gewinde za alfa romeo 147 1.9jtd i dobio sam papire, racun od Gabrek tuninga koji su mi to sve ljepo odradili i jos sam morao platit ovoj drzavi da oni to provjere da je to za moj auto.
Dok u nekim europskim drzavama ne bi morao raditi nikakav atest jer sama firma ( u ovom slucaju KW ) je morao radit ateste za gewinde da bi ih mogao plasirat na trziste.

Offline Mike20

• Ovisnik o alfistima
  • Fiat Bravo t-jet
    • Varaždin-Zagreb
« Odgovori #857 u: 15-02-2018, 07:13:16 »
Dakle ti tvrdis , da je u Hrvatskoj APSOLUTNO NEMOGUCE napraviti nista da se ugradi dio koji nije dolazio ISKLJUCIVO sa autom  i da prodje tehnicki?  Recimo KONI amortizeri i opruge?

Di sam to rekao?? Rekao sam " te stvari" u temi o ledicama.
Zasad znam npr da samo jedan tip naknadno kupljenih led dnevnih svjetala moguće atestirati, mislim Hella.

Offline boris

• Član Alfa Kluba 11
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #858 u: 16-02-2018, 11:50:32 »
Ja sam prosle godine ugrađivao gewinde KW V1 i isao sam u V.Goricu na atest.
Prosao sam bez problema i jos sam si dao upisat ( radit atest ) gume 225 40 18
Potrosio sam oko sat vremena sa svim i 815 kn.
Zalosno je to da sam TUV certifikat dobio sa gewindama i u tim papirima pise da su to gewinde za alfa romeo 147 1.9jtd i dobio sam papire, racun od Gabrek tuninga koji su mi to sve ljepo odradili i jos sam morao platit ovoj drzavi da oni to provjere da je to za moj auto.
Dok u nekim europskim drzavama ne bi morao raditi nikakav atest jer sama firma ( u ovom slucaju KW ) je morao radit ateste za gewinde da bi ih mogao plasirat na trziste.

Upravo je tu problem!!
Za neke jednostavnije stvari za koje je sam proizvođač napravio atest i dobio TUV i odgovarajuće EU certificate, trebao bi biti moguć direktni upis na tehničkom pregledu uz plaćanje nekakve administrativne prostojbe (recimo npr. 50 kn),  a ne za SVE raditi atest, bez obzira je li to mala LED sijalica koja stoji u stropnom svjetlu, ili si stavio 6.0 V10 motor u fiću.
 :Angry1:
« Zadnja izmjena: 16-02-2018, 11:51:42 od boris »

Offline boris

• Član Alfa Kluba 11
  • Starosjedioc
  • *
  • 147 Q
    • Rijeka
« Odgovori #859 u: 16-02-2018, 11:57:56 »
I tako je u normalnim EU državama, a znam da je tako jer sam razgovarao sa čovjekom koji radi u centrali TUV i upravo on izdaje certificate, za felge, gume, asupuhe  i sl.

Koji se BTW u Hrvatskoj ne upisuju direktno bez atesta, kako bi trebali ad su hrvatski zakoni usaglašeni sa EU zakonima.
I čovjek je svake godine 2 puta u Hrvatskoj na ljetovanju/zimovanju, i upoznat je da se njihovi certifikati ne poštuju onako kako bi trebali po cijeloj EU.

« Zadnja izmjena: 16-02-2018, 11:58:52 od boris »