17-12-2017, 07:56:35

Autor Tema: Alfa Giulia  (Posjeta: 478456 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ElRa

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Sarajevo
Odg: Alfa Giulia
« Odgovori #9360 u: 12-08-2017, 09:07:51 »
Daj mi molim te reci koje su to mane koje ti vidis prpblem, a ja cu ti odgovoriti.
Poljak lamentira bezveze, ja imam 20000km vec u tom autu, imam 190cm i 110kg.
Sve sta on navodi kao problem ne postoji.
Jedina stvar koju obavezno radim kada palim auto je da gasim start/stop funkciju.
Gasenje parking senzora je vise nego dobra funkcija kada ides u praonicu itd itd
Auto je osjetno siri i nesto vecin od F30

Nisam ja te mane vidio nego Poljak. Meni bi na Alfi samo trebalo bolji infotainment, nista vise. Start&stop bih zakonom zabranio, a na svom autu ga gasim odmah pri paljenju (slijed radnji, kljuc u bravu, pojas, paljenje, s&s off, mjenjac :) )
I motor je prvak ugladjenosti za OM651, a A4 ima bolju izolaciju pa se TDI ne cuje toliko. BMW zvuk mi je nekako prigusen i to mi se ne svidja.
« Zadnja izmjena: 12-08-2017, 09:10:26 od ElRa »

Offline gvija

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • tristač
    • Zagreb - Medveščak
« Odgovori #9361 u: 12-08-2017, 09:10:33 »
https://www.youtube.com/watch?v=0M8O7RAM2aM

Ovom Poljaku je zadatak bio da nadje sve mane Giulie. E sada, neke su opravdane i ne bi trebale da se nadju na premium vozilu pa se nadamo da ce FCA to popraviti.

Marek tak svaki auto komentira, sećam se testa 208 gti, isto je "pofalil" ekran i plastike u unutrašnjosti :)
The Variator Gang
"Ich liebe dihtung."

Offline Bandit

• Član Alfa kluba**********
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #9362 u: 12-08-2017, 09:11:02 »
Daj mi molim te reci koje su to mane koje ti vidis prpblem, a ja cu ti odgovoriti.
Poljak lamentira bezveze, ja imam 20000km vec u tom autu, imam 190cm i 110kg.
Sve sta on navodi kao problem ne postoji.
Jedina stvar koju obavezno radim kada palim auto je da gasim start/stop funkciju.
Gasenje parking senzora je vise nego dobra funkcija kada ides u praonicu itd itd
Auto je osjetno siri i nesto vecin od F30
Da, gašenje parking senzora je ok. Zar to nije po defaultu? Mislim, meni na BMW se aktiviraju  u rikverc , a onda se ugase nakon nekog vremena, i imas tipku da ih upališ/ugasiš kad hoćeš.
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline Grdi

• Sa stažom
  • *
  • Giulia Veloce, Mito 1.4TB
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #9363 u: 12-08-2017, 10:55:33 »
Da, gašenje parking senzora je ok. Zar to nije po defaultu? Mislim, meni na BMW se aktiviraju  u rikverc , a onda se ugase nakon nekog vremena, i imas tipku da ih upališ/ugasiš kad hoćeš.

Ti na bmw imas isto kao i ja, ali to su stari auti sa starom rear pdc logikom.
Giulia ima pdc front&back. Ako si u nekoj koloni ili ides na pranje kroz automatsku pronicu imas muziku unutra ako ne ugasis. Jedini je mozda nedostatak da ti ne oznaci na ekranu da imas ugasen pdc. Lako se netko zezne da umjesto start/stop iskljucenja ugasi pdc, ali to su detalji...na kraju krajeva Giulia ima i straznju kameru, prebacivanjem u R dobijes na displayu sta se desava iza vozila

niza i gas!

Offline Grdi

• Sa stažom
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #9364 u: 12-08-2017, 11:05:42 »
Nisam ja te mane vidio nego Poljak. Meni bi na Alfi samo trebalo bolji infotainment, nista vise. Start&stop bih zakonom zabranio, a na svom autu ga gasim odmah pri paljenju (slijed radnji, kljuc u bravu, pojas, paljenje, s&s off, mjenjac :) )
I motor je prvak ugladjenosti za OM651, a A4 ima bolju izolaciju pa se TDI ne cuje toliko. BMW zvuk mi je nekako prigusen i to mi se ne svidja.

Sta podrazumjevas pod "Meni bi na Alfi samo trebalo bolji infotainment" sta to konkretno ne valja?
Osim sta ne podrzava ekran na dodir, sta je za mene ok jer bi imao vjecito prljav ekran jer bi uvijek netko nesto mrdao po njemu. E da, nema internet connection, to mozemo reci da je minus u 2017g., ali ostalo je ok i jako lijepo je slozen ekran u sam kokpit, tko god mi je sjeo u auto komentirao je da je prekrasan ekran i kako su ga poslozili.
Navigacija radi odlicno. USB konektora imas tri ako zelis (naprijed, u kutiji odmorista ruke i odotraga).
Sicevi, poljak prica pizdarije, daj mi reci koji to brand (narocito njemacki premium) daje u osnovi neka profilirana sjedala, plati pa se profiliraj im je logika, u osnovi imaju klupe, a ne siceve.
Buka disela, ja u kabini vozila ne osjecam nikakvu vecu ili manju buku od ostatka industrije, ok mozda je MB tu najtisi jer sam imao na koristenju jedno vrijeme MB E220d novi, taj je tih unutra.
niza i gas!

Offline ElRa

• Pripravnik
  • **
    • Sarajevo
« Odgovori #9365 u: 12-08-2017, 11:14:06 »
Sta podrazumjevas pod "Meni bi na Alfi samo trebalo bolji infotainment" sta to konkretno ne valja?
E da, nema internet connection, to mozemo reci da je minus u 2017g., ali ostalo je ok i jako lijepo je slozen ekran u sam kokpit, tko god mi je sjeo u auto komentirao je da je prekrasan ekran i kako su ga poslozili.

Treba imati real-time traffic, biti malo brzi i sa boljom grafikom. Tu je Audi otisao najdalje.

Sam izgled i integracija sa centralnom konzolom su bez premca za mene u ovoj klasi, a i sire.
« Zadnja izmjena: 12-08-2017, 19:00:45 od a.m.alfa »

Offline Grdi

• Sa stažom
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #9366 u: 12-08-2017, 11:18:07 »
Treba imati real-time traffic, biti malo brzi i sa boljom grafikom. Tu je Audi otisao najdalje.
Sam izgled i integracija sa centralnom konzolom su bez premca za mene u ovoj klasi, a i sire.

Naravno, zato pisem, internet konekcija je nesto sta nedostaje. Cak i imas online update navigacije ali su bazirani na "starijim" informacijama pa recimo navigacija ti oznaci gdje je guzva i predlozi ti brzu rutu, to funkcionira uredno. Ali bez prave internet konekcije nema pravog real timea.
niza i gas!

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba**
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    • Zagreb - Sesvete
« Odgovori #9367 u: 12-08-2017, 12:53:30 »

Il cuore ha sempre ragione

Offline S.M.

• Ovisnik o alfistima
    • Spalato
« Odgovori #9368 u: 12-08-2017, 13:19:16 »
Naravno, zato pisem, internet konekcija je nesto sta nedostaje. Cak i imas online update navigacije ali su bazirani na "starijim" informacijama pa recimo navigacija ti oznaci gdje je guzva i predlozi ti brzu rutu, to funkcionira uredno. Ali bez prave internet konekcije nema pravog real timea.

To će doći, nadam se sljedeće godine.

No kako ti kao vlasnik komentiraš neke druge stvari. Stabilnost sustava, brzinu, intuitivnost i grafiku?

Offline Bandit

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #9369 u: 12-08-2017, 13:50:23 »

No kako ti kao vlasnik komentiraš neke druge stvari. Stabilnost sustava, brzinu, intuitivnost i grafiku?

Po meni još važnije pouzdanost. Vjerojatno većini vozača današnjice ovjes je dobar, rijetko tko će po magistrali ili brdu ići do granica... Tako da s tog aspekta stabilnost je dobra, upravljivost.....

Ali... Vidit ćemo kako će se pokazati postprodaja, servis.... Hoće li barem 50000km odvoziti bez problema.....
(Moj akcent na QV)

Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline Darjan

• Sa stažom
    • Tučepi
« Odgovori #9370 u: 12-08-2017, 14:06:44 »
Park assist mozes ugasiti za stalno ali start&stop sistem ne. Vibracije i buka dizel motora, za danasnje pojmove siromasan infotainment sistem, neke ergonomske stvari u kabini.
Mislim da se kod svih novih auta Start-Stop ne može trajno isključiti, već treba prilikom svakog paljenja.
I onda je sa ovim TurboLeggera felgama penješ na bankinu  :fp

Neće raditi tu varijantu, radili su studiju i ispalo je da bi auto bio definitivno previše lijep pa su odustali od toga.  :hap:
Autu kojem je duša izvađena po Nurburgringu dok se jahalo pasice i dok se mlati po rupama, penjanje na trotoar je najmanji problem.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Offline ElRa

• Pripravnik
  • **
    • Sarajevo
« Odgovori #9371 u: 12-08-2017, 14:53:48 »

Odlicno. Mislim da Alfa treba pratiti Mazdinu filozofiju, tj svake godine doradjivati modele i tako ih odrzavati svjezim. Ako se ne varam, tako nesto si i ti slicno najavio.

Offline Grdi

• Sa stažom
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #9372 u: 12-08-2017, 18:56:25 »

Dobro je, od 1 do 5 meni je ovo cetvorka.
Naravno da moze bolje, vise, jace ali nakon MB mi je ovo sve smjesno.
Recimo okretaji i brzinomjer je bilo ocekivati da su digitalni u Veloce i QV varijantama pa
da mozes mijenjati izgled po zelji, ako vec cijepidlacimo  :hap:
niza i gas!

Offline a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD
    • Fiume (RI)
« Odgovori #9373 u: 12-08-2017, 19:01:15 »

Offline a.m.alfa

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa 146 1.4ts & Lancia Musa & Alfa 155 TD
    • Fiume (RI)
« Odgovori #9374 u: 12-08-2017, 19:28:56 »

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba**
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb - Sesvete
« Odgovori #9375 u: 12-08-2017, 19:48:14 »
Il cuore ha sempre ragione

Offline oliver

• Član Alfa kluba*******
  • Starosjedioc
  • *
  • 147, 156, Giulietta, Stelvio
    • Kraljevica
« Odgovori #9376 u: 12-08-2017, 20:03:14 »

Ma sta je s tim poklopcima peraca fara, meni na Julki su oba otpala a novi je 250 kn plus pituranje.

Offline zvrnn

• Starosjedioc
  • Posudjujem Alfe
    • Rijeka
« Odgovori #9377 u: 12-08-2017, 21:09:00 »
Ti na bmw imas isto kao i ja, ali to su stari auti sa starom rear pdc logikom.
Giulia ima pdc front&back. Ako si u nekoj koloni ili ides na pranje kroz automatsku pronicu imas muziku unutra ako ne ugasis. Jedini je mozda nedostatak da ti ne oznaci na ekranu da imas ugasen pdc. Lako se netko zezne da umjesto start/stop iskljucenja ugasi pdc, ali to su detalji...na kraju krajeva Giulia ima i straznju kameru, prebacivanjem u R dobijes na displayu sta se desava iza vozila

Pa sta ima veze ako su i prednji i zadnji, mozda bude u redizajnu isto izvedeno kao kod drugih - da se gase nakon
sto prodjes recimo 20kmh, i da se aktiviraju kad ubacis u rikverc ili stisnes gumb. Nema mi smisla da su cijelo vrijeme on.

Offline Grdi

• Sa stažom
  • *
    • Sveti Petar U Sumi
« Odgovori #9378 u: 12-08-2017, 21:12:26 »
Pa sta ima veze ako su i prednji i zadnji, mozda bude u redizajnu isto izvedeno kao kod drugih - da se gase nakon
sto prodjes recimo 20kmh, i da se aktiviraju kad ubacis u rikverc ili stisnes gumb. Nema mi smisla da su cijelo vrijeme on.

Pa i nisu cijeli vrijeme ON? Tko tvrdi da jesu?
Odi ih testiraj na 20+ km/h
niza i gas!

Offline tomo AR 159

• Član Alfa Kluba**
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb - Sesvete
« Odgovori #9379 u: 12-08-2017, 21:16:29 »