23-06-2026, 17:29:09

Autor Tema: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja  (Posjeta: 4675 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bender

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 85
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 SW 1.9 JTD 16V MJET
    • Karlovac
156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« u: 13-08-2013, 08:42:19 »
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?
« Zadnja izmjena: 13-08-2013, 08:46:15 od Bender »
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #1 u: 13-08-2013, 09:08:08 »
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?

Neki španer ili ležaj, pumpa vode, alternator...
Moraš skinuti plastike, štap na uho i slušaj na čemu najviše zvrnda.

Offline DOVLA

  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1682
  • Karma: 59
  • Spol: Muški
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #2 u: 13-08-2013, 22:09:54 »
ja bi se kladio na vodenu pumpu ::)
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata
 

Offline Ivan 159

  • Trade Count: (+1)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
    • Zagreb Dubrava
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #3 u: 16-08-2013, 09:50:50 »
meni se isto to dogodilo osla remenica alternatora
 

Offline Mi$ki

  • Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 424
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTD, 155 1.8 TS wide body, P-205 cabrio RG
    • Rijeka
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #4 u: 16-08-2013, 11:25:48 »
Odi sistemom eliminacije. Prvo pogledaj remenice i natezač kanalnog remena. Uzmi WD  našpricaj jedan pa počekaj malo, pa drugi, te počekaj malo da li će prestati. Zatim probaj isto s remenicom radilice. Isto napravi s alternatorom i klimom. To je sve lako pristupačno, ako nije ništa od toga, onda je vjerojatno nešto od distribucije. Postoji i mala mogućnost da ti je remen u banani pa proizvodi čudne zvukove. Sve nabrojano je 15-tak minuta posla. :mah:
 

Offline 156 sp1 rosso

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5327
  • Karma: 190
  • Spol: Muški
  • Giulia Veloce
    • ZAGREB
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #5 u: 16-08-2013, 16:57:36 »
....remenica radilice bi lako mogla biti :da:
Gubila il dobila......zauvijek si moja voljena. Volim te Hrvatska.
 

Offline ziko2306

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 111
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
  • 156 sw 1.9 jtd
    • Sisak,Budaševo
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #6 u: 28-09-2013, 23:08:33 »
meni je zujalo isto,na kraju osto bez serva...puko španer...na kraju lik s posla ima sličan doma od brava,ode po njega on isti..upasirali ga gore i  :drive:   :drive:  :drive: a čudne zvukove proizvodio dva dana ujutro kad je hladan...sad radi ko urica :hello: :hello: :hello: :hello:
Ž I K 0
 

Offline kilo529

  • Član Alfa Kluba 2
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 570
  • Karma: 5
  • Spol: Muški
  • Giulia 2.2 JTDm AT8
    • Zagreb
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #7 u: 29-09-2013, 16:09:19 »
osim svega pobrojanog mozda i egr ventil. meni se slicno pocelo desavat na 159 2.4 jtdm pa dok stignem do majstora prestane. sutra mu ostavljam auto da odstoji jer cvili samo ujutro i do 70 ° C nestane. kasnije se ne javlja....a pocelo s zahladnjem i vlagom zraka. osim toga kaze mi da moze bit i ulje serva...
Ex: 33 QV, 33 1.7 iE, 156 2.0 TS, 156 2.0 JTS, 159 2.4 JTDm, Giulietta 2.0 JTDm2, Giulia 2.2 JTDm AT8
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #8 u: 30-09-2013, 08:39:43 »
Ako cvili,može bit oko remenja,remenica i sl. Ali ako zuji,može bit i servo pumpa. Na bivšoj 156 i bravu jtd je meni zujalo i bila je servo pumpa se čula. Kod brava je falilo ulja,neka šelna otpustila pa puštalo ulje,a kod 156 je ošla servo pumpa-imala je ulja ali je bila orginal njena a napravila je oko 300tkm i dala je dušu. Nemora biti da je to,ali provjeri. I vdi razinu ulja u servu. Da samo napomenem,jednaki simptomi kao i tvoji,zujanje kod dodavanja gasa,na leru ništa i na niskim okretajima. Kod skretanja ista situacija-skrećem-pustim gas-ništa,dam gas-zuji...   
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline Bender

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 85
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 SW 1.9 JTD 16V MJET
    • Karlovac
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #9 u: 30-09-2013, 16:10:58 »
Kao što rekoh u svojoj prethodnoj temi, ova moja alfa me hoće u grob stjerat, naime,
primjećujem zadnjih dva dana neko zujanje tamo kod remenja, al ne mogu, u biti ne znam odgonetnuti što zuji. Uglavnom na leru se ne čuje, ali kako se dodaje gas tako se i taj zvuk počinje čuti i kako rastu ili padaju okretaji mijenja se i taj zvuk.

Što bi moglo biti i koliko je opasno voziti se tako?

Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.
 

Offline mark

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 281
  • Karma: 8
  • Spol: Muški
  • 159
    • K.Toplice
Odg: 156 1.9 jtd 16v zuji nešto tamo oko remenja
« Odgovori #10 u: 30-09-2013, 18:59:55 »
Ja sam svoje riješio, bila jedna rolica mikroremena u komi, otišao ležaj.

to sam ti htio napisati...na 295 000 ja sam ih uz veliki servis sve promjenio...sve sta se giba mjenjaj :)