18-12-2017, 18:19:03

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423209 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #1060 u: 17-07-2007, 07:16:16 »

Auto je 145 JTD 2000godina.

Kako se može to riješiti da proradi? neželim mijenjati daljinsko zaključavanje, dali se može reprogamirati ili nešto tako?

Pozdrav!

ugradiš neko neorg centralno zaključavanje

Enver

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #1061 u: 17-07-2007, 12:00:24 »
to što je vizualno ok ne znači da obavlja funkciju 100% ok

svaka komponenta na motoru i elktronici može poremetit eco test

damn, pas mater, zasto si uvijek u pravu, da, ztamijenili lambdu i radimo mi ispocetka eko-test. I ovaj put puno bolji, al nije opet dovoljno dobar, kakav bi trebao bit. Dakle, vrlo vjerojatno je stradao i katalizator zbog neispravne sonde. To je moguce, jel ?

:wal: :wal: :wal:

prokleti auto, jeftinije odrzavat zenu nego njega  :)))

Offline Narayan

• Član Alfa kluba***********
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • The One and Only
    • Zagreb
« Odgovori #1062 u: 17-07-2007, 12:38:38 »
Seb,

Zadnjih par dana mi indikator razine ulja kad palim motor malo divlja. U jutro ga upalim i pokaže maximalan nivo, popodne jedan ili dva stupića manje, Zatim opet max. Danas u jutro na minimumu, a kad sam došao na posao opet max. Jel to ima veze s nekim kontaktom ili ga ovo vrijeme hebe :?:mah:
Dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1063 u: 17-07-2007, 14:17:12 »
to što je vizualno ok ne znači da obavlja funkciju 100% ok

svaka komponenta na motoru i elktronici može poremetit eco test

damn, pas mater, zasto si uvijek u pravu, da, ztamijenili lambdu i radimo mi ispocetka eko-test. I ovaj put puno bolji, al nije opet dovoljno dobar, kakav bi trebao bit. Dakle, vrlo vjerojatno je stradao i katalizator zbog neispravne sonde. To je moguce, jel ?

:wal: :wal: :wal:

prokleti auto, jeftinije odrzavat zenu nego njega  :)))

moguće...treba ga probat kemiski izaprat

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1064 u: 17-07-2007, 14:18:43 »
Seb,

Zadnjih par dana mi indikator razine ulja kad palim motor malo divlja. U jutro ga upalim i pokaže maximalan nivo, popodne jedan ili dva stupića manje, Zatim opet max. Danas u jutro na minimumu, a kad sam došao na posao opet max. Jel to ima veze s nekim kontaktom ili ga ovo vrijeme hebe :?:mah:

zeza ga senzor

Offline Narayan

• Ovisnik o alfistima
  • *
  • The One and Only
    • Zagreb
« Odgovori #1065 u: 17-07-2007, 14:20:09 »
Seb,

zeza ga senzor

Treba mijenjat :?: Koliko para?

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • 146 1.6 TS & 156 2.4 JTD SW
    • Samobor
« Odgovori #1066 u: 17-07-2007, 14:27:38 »
Bok dr. Seb,imam bi jednu hitnu zamolbicu,trebam rabljenu pumpu za ulje za AR 145 1.6 boxer 96god i koliko bi to koštalo,a ako nema ta opcije koliko dodje nova i koliko bi je dugo trebal cekat?Na autu mi je napravljen kompletni servis al u pumpi su otišli neki zupčanici i dok ju vrtim ko da se nekaj melje pa je majstor rekel da zbog toga kaj je otišla ne radi dovoljan pritisak i da ak ju stavim nazad takvu sje...u da bi mogla mašina zaribat i da mi uzalud ošli novci na servis. Hvala unaprijed na nadam se brzom odgovoru.

polovnu nemam....nova 1750 kn :rolll:

Thanx na odgovoru :ok:,ha gle ak ne nadjem polovnu budem te kontaktiral pa da ju naručim,druge mi nema,bum ju uzel na nekoliko rata i to je to tak da se mogu opet vozit  :drive:

Pumpa je nađena polovna sa malo km na leđima,al sad imam jedan drugi novootkriveni kvar,ne radi relej od pumpe goriva,koliko dodje novi za AR 145 1.6 boxer?
:mahm QVMember of  U B OQV

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1067 u: 17-07-2007, 16:27:58 »
Seb,

zeza ga senzor

da...220 kn

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1068 u: 17-07-2007, 16:30:45 »

Pumpa je nađena polovna sa malo km na leđima,al sad imam jedan drugi novootkriveni kvar,ne radi relej od pumpe goriva,koliko dodje novi za AR 145 1.6 boxer?
[/quote]

neznam točno ali mislim da oko 100 kn...za svaki slučaj nazovi u prodaju djelova kod mene na 01 62 22 228 pa pitaj

Offline Narayan

• Ovisnik o alfistima
  • *
  • The One and Only
    • Zagreb
« Odgovori #1069 u: 18-07-2007, 07:05:34 »
Seb,

zeza ga senzor

da...220 kn

O.k hvala. Vidimo se  :mah:

Offline Moby

• Pripravnik
  • **
  • Bivši vlasnik AR 33 1.3ie
    • Moslavina
« Odgovori #1070 u: 18-07-2007, 08:54:19 »
Pozdrav
Odlučio sam zamjeniti svječice na autu.
Stare su GOLDEN LODGE 25 HL (sa  četiri elektrode)
Na svječici stoji još i oznaka "1E"
Zvao sam kod vas i imate  GOLDEN LODGE 25 HL ali  5L
Da li to meni odgovara ili ne ?
Koji je radni vjek takvih svječa ?
Mnogi kažu da su bolje od NGK a čini mi se i jeftinije.
I još jedno pitanje, AUTO BERTOL ima i u Sisku,oni nikad čuli za takve svječice,ako ih uzmem dali ih možete poslati u Sisak tamo mi je bliže.
Hitno mi je.
Unapred hvala.
Faljen Isus i Mafia

Tom I

• Gost
« Odgovori #1071 u: 18-07-2007, 12:45:21 »
Seb,

Vozio sam se jedan malo duži period i isprobavao zašto na hladnom startu ne pali iz prve, odnosno zašto se ugasi nakon prvog verglanja. Ustanovio sam da ako prije paljenja dam dva ili tri pruta samo  kontakt (čuje se zujanje- pretpostavljam od pumpe) i tek onda verglam, upalit će i neće se ugasiti.

Ako to ne napravim, odnosno verglam odmah, obavezno se ugasi i pali tek iz drugog ili trećeg pokušaja.

Zaključujem da iz nekog razloga ne dobiva dovoljno goriva. Jesam li bliže nalasku uzroka problema?

Injektore sam pri servisu plina dao ultrazvučno očistiti i ubrizgavanje goriva na svim cilindrima je skoro jednolično. Za količini goriva koje ubrizgavaju mešar nije znao ocjeniti da li je dobra jer oni rade Hynudai i nemaju novih alfinih injektora za probu.
« Zadnja izmjena: 18-07-2007, 12:48:52 od Tom I »

dslavisa

• Gost
« Odgovori #1072 u: 18-07-2007, 14:08:46 »
Seb,

Vozio sam se jedan malo duži period i isprobavao zašto na hladnom startu ne pali iz prve, odnosno zašto se ugasi nakon prvog verglanja. Ustanovio sam da ako prije paljenja dam dva ili tri pruta samo  kontakt (čuje se zujanje- pretpostavljam od pumpe) i tek onda verglam, upalit će i neće se ugasiti.

Ako to ne napravim, odnosno verglam odmah, obavezno se ugasi i pali tek iz drugog ili trećeg pokušaja.

Zaključujem da iz nekog razloga ne dobiva dovoljno goriva. Jesam li bliže nalasku uzroka problema?

Injektore sam pri servisu plina dao ultrazvučno očistiti i ubrizgavanje goriva na svim cilindrima je skoro jednolično. Za količini goriva koje ubrizgavaju mešar nije znao ocjeniti da li je dobra jer oni rade Hynudai i nemaju novih alfinih injektora za probu.
Meni se desava ista stvar, samo nikad nisam odgonetnuo do cega je. Ujutro kad upalim odradi sekund ili manje i ugasi se i onda iz druge upali normalno.

Offline Ery

• Starosjedioc
  • 166 2.5 V6
    • Banjaluka, BiH
    • Seljak
« Odgovori #1073 u: 18-07-2007, 14:18:44 »
:) a i meni se takodje desavalo nesto slicno dok mi se nije sasuo motor..
to ti je tako zadnjih 2-3 dana..... :ok:
shala mala....
meni se recimo nikad nije ugasio,nego jedno 4-5 sekundi radi u pretjerano niskim obrtajima (tipa 400RPM) i onda se dignu obrtaji na 1100-1200, i kad se pila ugrije onda normalno radi na 700-900RPM ovisno o vremenskim uslovima...
Dim u kuhinji se razišao u međuvremenu, no mačka je crna kao
gavran i kašlje.

Tom I

• Gost
« Odgovori #1074 u: 18-07-2007, 14:32:25 »
Jel bi se kod čišćenja injektora trebalo štogod mjenjati u njima? :?:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1075 u: 18-07-2007, 20:29:51 »
Pozdrav
Odlučio sam zamjeniti svječice na autu.
Stare su GOLDEN LODGE 25 HL (sa  četiri elektrode)
Na svječici stoji još i oznaka "1E"
Zvao sam kod vas i imate  GOLDEN LODGE 25 HL ali  5L
Da li to meni odgovara ili ne ?
Koji je radni vjek takvih svječa ?
Mnogi kažu da su bolje od NGK a čini mi se i jeftinije.
I još jedno pitanje, AUTO BERTOL ima i u Sisku,oni nikad čuli za takve svječice,ako ih uzmem dali ih možete poslati u Sisak tamo mi je bliže.
Hitno mi je.
Unapred hvala.

čuli smo se...poslo sam ti ih....25hl

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1076 u: 18-07-2007, 20:31:58 »
Seb,

kad odstoji izgubi iz nekog razloga tlak u sustavu benzina za napajenje goriva

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1077 u: 18-07-2007, 20:33:09 »
Jel bi se kod čišćenja injektora trebalo štogod mjenjati u njima? :?:

ovisi kakvi su injektori...neki se daju malo reparirat neki neki...oni koji se daju isto se nedaju 100% cijeli složit

Boxer

• Gost
« Odgovori #1078 u: 18-07-2007, 22:00:48 »
Seb jel mi moreš vidjet jel imaju 1.9 i 2.4 u Marei iste satove, nabavio sam od nove serije okrugle pa bi ih puknuo unutra a neznam jesu od 1.9 ili od 2.4 a muči me cilindar viška i što se dešava s đirometrom i ostalim stvarima :?: :?: :?: :?: :?:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #1079 u: 19-07-2007, 07:16:56 »
Seb jel mi moreš vidjet jel imaju 1.9 i 2.4 u Marei iste satove, nabavio sam od nove serije okrugle pa bi ih puknuo unutra a neznam jesu od 1.9 ili od 2.4 a muči me cilindar viška i što se dešava s đirometrom i ostalim stvarima :?: :?: :?: :?: :?:

po kat broju ne pašu...u zbilji bi možda radilo....uglavnom nemogu ti niš sa sigurno reć