18-12-2017, 18:38:15

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423220 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #700 u: 02-05-2007, 07:35:10 »
Seb man koliko košta bobina za PUnto 55 crkla danas rodbini kojima sam prodao ženin auto :wal: :wal: :wal:

365 kn

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #701 u: 02-05-2007, 07:41:15 »
Evo imam jos par pitanja.

1. Koliko dođe lambda sonda i dali je pametno stavit zamjensku?
2. Dal je moguce chipat moju Alfu? koja cijena i kakva su iskustva? dal se dosta poveca potrosnja i snaga?
3. Koliko ulja ide u motor a koliko u getribu? Kakvo ulje ide u posudu od servo volana?

daj mi šasiju

ZAR93000004112487

1.   1100 kn...ak pogodiš adekvatnu
2.  može...200 eura...samo sa chipom je porast oko 5%...prepručam neki cda i otvrit malo ispuh (onda cca 8-10%)...ne povečava se ptorošnja u norm. uvijetima vožnje a i u malo oštrijim možda 1 lit
3.  motor 4,5 lit sa filterom...mjenjač 2,1....servo ATF, ulje za automatske mjenjače

MrVirus

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #702 u: 02-05-2007, 07:50:13 »
daklem, imao sam nezgodu sa svojom getribicom. i umjesto one koja je bila gore, 145 1.6 boxer, nabavio sam neku drugu. ispostavilo se da je to od 1.3. kakve sad promjene mogu očekivati?

Marac_21

• Gost
« Odgovori #703 u: 02-05-2007, 14:51:06 »
Koliko bi me koštalo mijenjanje simeringa na radilici???
Alfa 147 1.9 JTD
Hvala

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #704 u: 02-05-2007, 15:40:31 »
daklem, imao sam nezgodu sa svojom getribicom. i umjesto one koja je bila gore, 145 1.6 boxer, nabavio sam neku drugu. ispostavilo se da je to od 1.3. kakve sad promjene mogu očekivati?

ak ide gore,kraći prenos...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #705 u: 02-05-2007, 15:41:04 »
Koliko bi me koštalo mijenjanje simeringa na radilici???
Alfa 147 1.9 JTD
Hvala

prednjeg (do remena) ili zadnjeg (do getribe)????

Suhara

• Gost
« Odgovori #706 u: 02-05-2007, 17:19:19 »
Pozdrav Seb, mogu doć u petak ujutro oko 8 ujutro na čišćenje turbine i da li će biti gotova do popodne, pošto idem na put u subotu popodne?  :mah:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #707 u: 02-05-2007, 20:34:06 »
Pozdrav Seb, mogu doć u petak ujutro oko 8 ujutro na čišćenje turbine i da li će biti gotova do popodne, pošto idem na put u subotu popodne?  :mah:

može...bit će do 3-4 gotovo

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #708 u: 02-05-2007, 20:45:56 »
seb, bio sam u ponedeljak u tvom servisu na pregledu u vezi nekih sitnica, decki su sve pogledali ali jednu stvar nisu znali i rekli su da moram doc kod tebe na pregled, pa me zanima jer moram opet platit puni pregled ili ...?
elektromobili idu u čistilište na ugradnju dizel motora....

Offline LOŠA

• Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo 146 1.9TD, Alfa Romeo 156 JTD 16V M-JET
    • BJELOVAR
« Odgovori #709 u: 02-05-2007, 20:58:23 »
Seb pitanjce:

Sjećam se da si prije govorio kako ti imaš sistem za čišćenje dizni od Liquy Molly, pa me zanima ako se kužiš štogod u te njihove proizvode, neznam što bi mi bilo bolje koristiti da mi malo pročisti pumpu, dize, ventile:

- SUPER DIESEL ADITIV 250ml, ide na rezervar goriva i kako smanjuje dim, stišava motor i kao  čisti dize... (to sam sada nalio i čini mi se da zbilja malo ljepše radi, ali pretpostavljam da bi to trebao točiti bar nekoliko tankova da se dobije neki rezultat) :?:

- DIESEL PURGE 500ml, priključi se direktno na dovod i odvod goriva i motor na to radi dok ga ne potroši (e sad to je vjerovatno nešto jače, ali koliko to stigne pročistiti dize za tih par minuta koliko motor bude radio na to...) :?:

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #710 u: 02-05-2007, 22:52:13 »
ja imam vrlo dobra iskustva sa STP fuel cleanerom (svaki 5 tankiram), i CASTROL-om na svaki tank(pakiranje 500ml i ima za 10-tak puta)
elektromobili idu u čistilište na ugradnju dizel motora....

MrVirus

• Gost
« Odgovori #711 u: 03-05-2007, 07:19:49 »

aha, gle. uz dužno poštovanje, ali ne znam koliko je tvoje znanje o recimo telefoniji i kad bi mi ti kao neuk postavio pitanje o nečemu i da ti ja ovako odgovorim siguran sam da ti i dalje ne bi bilo jasno,  :crazy:
očekivao sam malo širji i podrobniji odgovor.

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #712 u: 03-05-2007, 07:26:52 »
seb, bio sam u ponedeljak u tvom servisu na pregledu u vezi nekih sitnica, decki su sve pogledali ali jednu stvar nisu znali i rekli su da moram doc kod tebe na pregled, pa me zanima jer moram opet platit puni pregled ili ...?

o čemu se radi?

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #713 u: 03-05-2007, 07:28:31 »
Seb pitanjce:

Sjećam se da si prije govorio kako ti imaš sistem za čišćenje dizni od Liquy Molly, pa me zanima ako se kužiš štogod u te njihove proizvode, neznam što bi mi bilo bolje koristiti da mi malo pročisti pumpu, dize, ventile:

- SUPER DIESEL ADITIV 250ml, ide na rezervar goriva i kako smanjuje dim, stišava motor i kao  čisti dize... (to sam sada nalio i čini mi se da zbilja malo ljepše radi, ali pretpostavljam da bi to trebao točiti bar nekoliko tankova da se dobije neki rezultat) :?:

- DIESEL PURGE 500ml, priključi se direktno na dovod i odvod goriva i motor na to radi dok ga ne potroši (e sad to je vjerovatno nešto jače, ali koliko to stigne pročistiti dize za tih par minuta koliko motor bude radio na to...) :?:

ovo drugo...nema liquy molly nego baš ovo drugo...radi 50 min i zna bit jako unčikovit

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #714 u: 03-05-2007, 07:32:02 »

aha, gle. uz dužno poštovanje, ali ne znam koliko je tvoje znanje o recimo telefoniji i kad bi mi ti kao neuk postavio pitanje o nečemu i da ti ja ovako odgovorim siguran sam da ti i dalje ne bi bilo jasno,  :crazy:
sory...ak paše mjenjač na auto imat češ krače brzine...znači ako si sad išo recimo i 1. brzini na 6000 okr 55 km/h sad češ ići 47 km/h...i tako sve brzine pa i krajnja...znači auto če sa obzirom na br. okr. motora ići sporije ali če bit jači,imat bolji okr. moment i za po zavojima bit puno bolji za sportsku vožnju no po auto putu pri većim brzinama če se jako vrtiti i živcirat te

MrVirus

• Gost
« Odgovori #715 u: 03-05-2007, 07:40:00 »

sory...ak paše mjenjač na auto imat češ krače brzine...znači ako si sad išo recimo i 1. brzini na 6000 okr 55 km/h sad češ ići 47 km/h...i tako sve brzine pa i krajnja...znači auto če sa obzirom na br. okr. motora ići sporije ali če bit jači,imat bolji okr. moment i za po zavojima bit puno bolji za sportsku vožnju no po auto putu pri većim brzinama če se jako vrtiti i živcirat te

da, da. sad primjećujem da mi se više trese kad je u leru, nekako mi je i veća potrošnja, glasniji mi je. bio mi bolji sa starom getribom. recimo, kad dopeljam doma svoju staru getribu i kad bi je pravi majstor otvorio i ustanovio pravi kvar, bi li se dijelovi iz ove 1.3 uspjeli iskoristiti za moju original?

Boxer

• Gost
« Odgovori #716 u: 03-05-2007, 08:31:09 »

da, da. sad primjećujem da mi se više trese kad je u leru, nekako mi je i veća potrošnja, glasniji mi je. bio mi bolji sa starom getribom. recimo, kad dopeljam doma svoju staru getribu i kad bi je pravi majstor otvorio i ustanovio pravi kvar, bi li se dijelovi iz ove 1.3 uspjeli iskoristiti za moju original?

Iz 1. 3 ti ne pašu dijelovi jer su drukčije priamide i promjer ležajeva na diffu i zupčanicima, paše ti s one getribe koju sam ti poslao od 33 :da: :da: :da:

MrVirus

• Gost
« Odgovori #717 u: 03-05-2007, 08:57:09 »

Iz 1. 3 ti ne pašu dijelovi jer su drukčije priamide i promjer ležajeva na diffu i zupčanicima, paše ti s one getribe koju sam ti poslao od 33 :da: :da: :da:

aha, krajnji zaključak. dobar majstor i dobra volja može riješiti taj problem. najbolje da se sam s tim pozabavim, :)))

Boxer

• Gost
« Odgovori #718 u: 03-05-2007, 09:01:54 »
Naravno da može, dosta je stavit birač s nosačem tvoje getribe na onu koju sam ti poslao i problem riješen :ok:

MrVirus

• Gost
« Odgovori #719 u: 03-05-2007, 10:08:53 »
Naravno da može, dosta je stavit birač s nosačem tvoje getribe na onu koju sam ti poslao i problem riješen :ok:

super, i onda dalje zdilam ovu getribu i idemo na  :pivo: