18-12-2017, 18:17:02

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1423208 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Dafi

• Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Spol: Muški
    • Kotor
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #640 u: 21-04-2007, 19:32:48 »
Seb, da li znas gdje se nalazi relej brisaca kod AR156 1,6TS?
Pozdrav Dafi!

nema ga posebno...sve je u programatoru motora brisača

Hvala Seb !

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #641 u: 21-04-2007, 21:48:03 »
htio sam izvadit plovak i uspio sam strgat jednu plastičnu cijevčicu na poklopcu...
kolko košta novo (vjerojatno samo u kompletu sa pumpom i plovkom?)
156 1.9jtd SW 04/2003....
btw: sa kojih modela to još paše da tražim polovno...

elektromobili idu u čistilište na ugradnju dizel motora....

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #642 u: 22-04-2007, 10:17:24 »
jel ima za kupit samo gornji dio gdje je strgan pipac ili jel ima nacina da se to improvizira ?

CicaGlisa

• Gost
« Odgovori #643 u: 22-04-2007, 21:22:34 »
Vozdra
Prije 2 dana sam se zabio sa alfom na semaforu u dvojicu likova (alfa mi lakirana prije 15 dana ) i naso sam vecinu djelova al me interesuje kako se vraca zracni jastuk na volanu posto sam naso povoljno polovan. Jeli se samo postavi i prikopca ona zica ili treba jos nesto raditi?

Runner750

• Gost
« Odgovori #644 u: 22-04-2007, 22:29:45 »
Bok Seb

Jedno pitanje. Imaš možda razpored pinova i protokol na uticnici za CD-Changer, ili neku shemu radia Alfe 166?

imam svašta

raspored pinova vec imam od Nike, ali ako mozes dati protokol bio bi vrlo zahvalan.

Offline Seb

• Donator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #645 u: 23-04-2007, 07:46:06 »
jel ima za kupit samo gornji dio gdje je strgan pipac ili jel ima nacina da se to improvizira ?

(Image removed from quote.)

umetnu metalni dio u rupu i zalit plastikom...ovisno koja je godina auto ti paše...paše i od 2.4

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #646 u: 23-04-2007, 07:48:17 »
Vozdra
Prije 2 dana sam se zabio sa alfom na semaforu u dvojicu likova (alfa mi lakirana prije 15 dana ) i naso sam vecinu djelova al me interesuje kako se vraca zracni jastuk na volanu posto sam naso povoljno polovan. Jeli se samo postavi i prikopca ona zica ili treba jos nesto raditi?

skineš svoj strgani i zašarafiš novi ali ti treba nova centrala air-baga jer je ova uništena u sudaru

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #647 u: 23-04-2007, 07:49:00 »
Bok Seb

Jedno pitanje. Imaš možda razpored pinova i protokol na uticnici za CD-Changer, ili neku shemu radia Alfe 166?

imam svašta

raspored pinova vec imam od Nike, ali ako mozes dati protokol bio bi vrlo zahvalan.

kakav protokol?

Runner750

• Gost
« Odgovori #648 u: 23-04-2007, 08:26:24 »
Bok Seb

imam svašta

kakav protokol?

Procitao sam negdje da radio salje CD-changeru konstantno signal provjeravajuci jel je spojen. I trebam znati kakav je to signal (elektronicar mi je reko da se to zove protokol) jer hocu napraviti emulator da se moze spojiti npr. mp3 player i sl. Imam casette adapter ali nisam zadovoljan kvalitetom zvuka pa trazim neko rjesenje.
pozdrav

Offline ErrAseR

• Pripravnik
  • **
  • 156 1.9SW 03`
    • Zagreb
    • zeljeznice.net
« Odgovori #649 u: 23-04-2007, 11:13:05 »

Procitao sam negdje da radio salje CD-changeru konstantno signal provjeravajuci jel je spojen. I trebam znati kakav je to signal (elektronicar mi je reko da se to zove protokol) jer hocu napraviti emulator da se moze spojiti npr. mp3 player i sl. Imam casette adapter ali nisam zadovoljan kvalitetom zvuka pa trazim neko rjesenje.
pozdrav

mozda ti pomogne:
About the MP3-DSP 'Digital Subsystem Player'

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #650 u: 23-04-2007, 11:58:46 »
Bok Seb

imam svašta

kakav protokol?

pozdrav

nažalost neznam ništa o tom... :rolll:

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #651 u: 23-04-2007, 12:04:54 »
Evo broj sasije:  ZAR93000004112487

Auto ima klimu.

I imam jos jedno pitanje. Na autu su skidani kilometri. Na satu ima 87 i nesto tisuca, a za stvarno oko 170 tisuca pa me zanima dal bi se to moglo kak u ovlastenom servisu tocno pogledat koliko ih stvarno ima da ga prikopca na kompjutor? I dal bi se slucajno moglo vratiti na realnu kilometrazu i kako?

Jos jednom hvala.

zupčasti remen..........................345
zatezač z.r.-a............................530
ležaj zat. z.r.-a..........................270
stazni remen.............................195
zatezaž s.r.-a............................365
ležaj s.r.-a................................195
filter ulja....................................60
filter zraka.................................55
sviječice....................................170x4
sviječice....................................170x4
brtvilo poklopca ventila...............55
brtvilo poklopca vebtila..............121
brtvilo poklopca ventila..............25

rad........................................750+pdv

ovisi o elktronici auta...dal pamti km...neznam dal tvoj auto to ima ali znam da nikad nebude točno ista km na satu i tabli...400 kn + pdv je uvečavanje ili skidanej km-a

CicaGlisa

• Gost
« Odgovori #652 u: 23-04-2007, 21:41:29 »
Vozdra

skineš svoj strgani i zašarafiš novi ali ti treba nova centrala air-baga jer je ova uništena u sudaru
Gdje se nalazi ta centrala i kako izgleda (ako nije na volanu) da je mogu naruciti,  jer mi je covjek obeco donijeti kompletan volan sa airbag-om

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #653 u: 23-04-2007, 23:12:24 »
...seb, primjetio sam danas ujutro da, kad dam kontakt, upale se sve standardne lampice, pa se ugase, auto upali, ali mi nakon shto se ugasi lampica od sigurnosnog pojasa, pochne zhmigat lampica od grijacha i zazhmiga tochno 30 puta i ugasi se...velim, auto pali normalno, ali mi do sada grijach nije nikad tako zhmigao... :ne2:

...kakav je to znak? da je koji grijach riknuo ili?... :?:

jest...rikno grijač...ili dva...ili tri...ili četri :hap:

...riknuo 1...inache nabavio sam sva 4 nova, ali smo promjenili samo 1, pa me zanima jel se moraju mijenjat sva 4 ili da ove imam u rezervi, ako budu dalje rikavali... :?:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Offline masteR

• Pripravnik
  • **
  • lancia libra 1.9 JTD
    • Solin
« Odgovori #654 u: 24-04-2007, 08:01:55 »
Bok Sheb.
Reci mi jel znaš koji proram se koristi za dijagnostiku Lancie Lybre (2004.g) te Alfe 156 isto godište.
Nešto sam kopao po netu pa mislim da je DIGIMOTO. Ili jel postoji baš neki posebni za Fiat, Alfu i Lanciu :?:

hvala
fiat, lancia, alfa - RULES

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #655 u: 24-04-2007, 14:38:01 »
Bok Sheb.
Reci mi jel znaš koji proram se koristi za dijagnostiku Lancie Lybre (2004.g) te Alfe 156 isto godište.
Nešto sam kopao po netu pa mislim da je DIGIMOTO. Ili jel postoji baš neki posebni za Fiat, Alfu i Lanciu :?:

hvala

neznam...ja imam org tester...proizvodi ga ACTIA...radi u Winodwsima...te stvari malo dublje o samom testeru nisu me interesirale nikad tako da...

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #656 u: 24-04-2007, 14:39:27 »
Vozdra

Gdje se nalazi ta centrala i kako izgleda (ako nije na volanu) da je mogu naruciti,  jer mi je covjek obeco donijeti kompletan volan sa airbag-om

u tunelu ispod aramature na podu...aluminska kutija veličine 2 kutije cigareta sa 2 narančasta konektora i žutim kablovima na sebi

Offline Seb

• Donator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #657 u: 24-04-2007, 14:39:58 »
...seb, primjetio sam danas ujutro da, kad dam kontakt, upale se sve standardne lampice, pa se ugase, auto upali, ali mi nakon shto se ugasi lampica od sigurnosnog pojasa, pochne zhmigat lampica od grijacha i zazhmiga tochno 30 puta i ugasi se...velim, auto pali normalno, ali mi do sada grijach nije nikad tako zhmigao... :ne2:

...kakav je to znak? da je koji grijach riknuo ili?... :?:

jest...rikno grijač...ili dva...ili tri...ili četri :hap:

...riknuo 1...inache nabavio sam sva 4 nova, ali smo promjenili samo 1, pa me zanima jel se moraju mijenjat sva 4 ili da ove imam u rezervi, ako budu dalje rikavali... :?:

imaj u rezervi

Enver

• Gost
« Odgovori #658 u: 24-04-2007, 20:51:28 »
Malo pitanje koje nije skroz vezano samo uz Seb-a, je moguce na 156, 1.6 nagurat klimu ako ju on nema, mislim, ide to donekle lako, znace ne automatski, vec obicnu rucnu. Ako si slagao vec to Seb, kolko si naplatio  :?:

Ice man

• Gost
« Odgovori #659 u: 24-04-2007, 21:53:42 »
Odlucio sam stavit plin u auto pa me zanima dal se kod tebe moze ugraditi i po kojoj cijeni??? Zanima me cijena najboljeg i najkvalitetnijeg sustava i rezervara umjesto rezervne gume.