23-06-2026, 21:05:39

Autor Tema: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa  (Posjeta: 48043 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran_m

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 11
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159
    • Orašje
Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« u: 12-11-2009, 14:31:48 »
Jel se mogu montirati felge 5x100 na Alfu 147 koja ima raspon rupa 5x98 ili se mora uzimati nekakav adapter?

Hvala.
 

Offline mareo

  • Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16016
  • Karma: 1072
  • Spol: Muški
  • GT Blackline Q2
    • Zgb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #1 u: 12-11-2009, 14:35:07 »
Jel se mogu montirati felge 5x100 na Alfu 147 koja ima raspon rupa 5x98 ili se mora uzimati nekakav adapter?

Hvala.

...šarafi sa pomičnim konusom i riješena stvar... :mah:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...
 

Offline goran_m

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 11
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159
    • Orašje
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #2 u: 13-11-2009, 11:59:32 »
Hvala na odgovoru. Ima još jedno pitanje.
Na novim čeličnim felgama (6Jx15H2, 5x100) ET iznosi 38, a na alu felgama (6 1/2J x 15H2; 5x98) ET iznosi 41,5. Što trebam napraviti da bih moga te čelične felge montirati. Osim što trebam nabaviti šarafe s pomičnim konusom.
 

Offline gturcic

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 220
  • Karma: 20
  • Spol: Muški
  • Fiat Coupe 20vt+ / Lancia Delta 1.9mjeTT
    • Rijeka
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #3 u: 13-11-2009, 13:28:13 »
Ništa, kotač će ti se uvući za cca 3mm/vanjski rub i izaći za 9mm/unutarnji rub tj razliku u ET-u i razliku u širini felge. Pogledaj malo po forumu šta je ET ako ti nije jasno, da sad ne objašnjavamo. Treća (1. pcd, 2. et) bitna stvar ti je promjer centralne rupe, alfa 147/156 (kao i većina fiata-alfi-lancia) ima rupu 58,1mm. nek me netko ispravi ako griješim. ako ti je na rupa na felgi veća kupiš centrator prstene, ako je manja možeš tokarit felgu (ne znam tko će tokarit čeličnu...).

http://www.1010tires.com/WheelOffsetCalculator.asp

Jesi li siguran da sti se sve to isplati? samo vijci će te doć (novi) cca 15-20 kn/kom x 20kom = 300-400kn, prstenovi su isto 15-25kn x 4. pogledaj za koliko se prodaju polovne original felge, čeličane nisu skupe...
« Zadnja izmjena: 13-11-2009, 13:32:59 od gturcic »
 

Offline goran_m

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 11
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159
    • Orašje
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #4 u: 13-11-2009, 13:40:08 »
Pa bilo bi bolje kad bi uspio naći polovne, jer evo i ja sam upravo sad gledao cijene tih šarafa.
 

vlado 147

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #5 u: 31-05-2010, 14:19:14 »
...šarafi sa pomičnim konusom i riješena stvar... :mah:

Kakvi su to šarafi,evo ja malo listam po forumu,nabavio sam feluge,raspon rupa 5x100 i pokušao staviti na 147, koliko sam primjetio ne paše samo centralni,veći je nego na oriđiđi felama,pa ću napraviti plastične prstenove i ubaciti....možda???   :?:
 

Offline mareo

  • Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16016
  • Karma: 1072
  • Spol: Muški
  • GT Blackline Q2
    • Zgb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #6 u: 31-05-2010, 14:26:45 »
...svaki šaraf za kotač ima konus (ono širenje od navoja do glave šarafa) koji je fiksan...kod šarafa sa pomičnim konusom, taj konus je u obliku prstena i može se pomicati par milimetara u svakom smjeru i kompenzira tu razliku razmaka...

...što se tiče rupe za glavčinu (središnja rupa), nju riješi na taj način kako si i napisao...nabavi/izradi prstenove...

 :mah:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...
 

Offline Boogie Man

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1711
  • Karma: 92
  • Spol: Muški
  • AR 146 1.6 TS
    • Split
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #7 u: 31-05-2010, 15:24:11 »
Šarafi sa pomičnim konusom su ti 21 kn/kom, a plastični prsteni su ti 11kn/kom, sve skupa 464 kn  :pivo:
CoMe In PeAcE, oR sTaY aT hOmE !!!
 

vlado 147

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #8 u: 01-06-2010, 06:21:38 »
Juče sam u firmi dao majstorima da mi izrade prstene,danas šarafi,pa onda slike kak je to sve sjelo   :ok:   :pivo:
 

Offline Rossi46

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 183
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #9 u: 29-11-2010, 18:30:50 »
dajte mi recite koje su dimenzije rupa na 147-ici. trebaju mi 2 celicne rabljene 14 cola za zimske a neznam kaj da trazim.
Ugradujem daljinska centralna, alarme i parking senzore!!!!
 

Offline Narayan

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3415
  • Karma: 992
  • Spol: Muški
  • The One and Only
    • Zagreb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #10 u: 29-11-2010, 18:31:48 »
5 X 98

14" ti ne bu išlo zbog čeljusti. Uzmi 15"
« Zadnja izmjena: 29-11-2010, 20:53:23 od Narayan »
Dok pametniji popuštaju, budale vladaju svijetom...
 

Offline Rossi46

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 183
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #11 u: 29-11-2010, 18:43:26 »
imam 14 gume zimske pa zato pitam kaj znaci nebi ziher isle 14 gore?
Ugradujem daljinska centralna, alarme i parking senzore!!!!
 

Offline SrdjanBL

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1204
  • Karma: 43
  • Spol: Muški
    • Banja Luka
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #12 u: 29-11-2010, 20:23:04 »
Mislim da bi tesko isle 14'' feluge na 147, a i jako smijesno bi izgledala. :cigara: :cigara: :cigara:
 

Offline alfista147

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3288
  • Karma: 108
  • Spol: Muški
  • 147 kombajn edisn
    • Rijeka
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #13 u: 29-11-2010, 21:59:42 »
neide 14'',najmanja 15 cola  :ok:
trazim plug za kombajna marke alfa ,tip 147 i prikolicu za žito
 

josipalfa166

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #14 u: 28-03-2013, 18:21:38 »
Znam da Alfa Romeo 166 ima raspon rupa 5x108.
Znam da moze ic felga sa rasponom 5x110.
Ali mene zanima jeli tko zna dali moze i 5x112?
ima mozda tko iskustva sa tim?

I koliko je najvise cola felga i dimenzija guma da se moze upisat u knjizicu bez atesta. Dosta mi je hhitno.
Hvala unapriijed
 

Offline klaudijo

  • Trade Count: (+10)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 13237
  • Karma: 379
  • Spol: Muški
  • 156 WTCC by Klaudijo
    • Ilirska Bistrica, Slovenija
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #15 u: 28-03-2013, 20:38:52 »
Ne može 5x112, prevelika je razlika u PCD-u   :ne:
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #16 u: 28-03-2013, 20:55:22 »
Mislim da su RH Alurad adapter plate sa 5x112 na 5x108 jrr sam ih imao na 166.
Otidji vidi ns RH stranu koji je razmjer rupa pa znas, imam ih kuci 2,5 seta ;)
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #17 u: 28-03-2013, 21:02:51 »
Ima sa 5x112 na 5x108, nemas brige i zavisi o centru imas presten od plastike koji po promjeru i boji ima ;), radi bez problema imas u mojoj temi kak to zgleda na 166 ;).
Pozadi sa 15 mm i 10x18, a naprijed sa 25mm i 9,5x18. Ne drma ne trese na 200+ slobodno sam pustio ruke i ide ko po soazi kad je sve u redu ;). Shui ga je vozio pa ga pitaj ;).
Adapter ide sa 20 sarafa na gkavcinu i onda felga na adapterplatu ;).
« Zadnja izmjena: 28-03-2013, 21:03:31 od Dama 166 »
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #18 u: 28-03-2013, 21:25:10 »
Ne može 5x112, prevelika je razlika u PCD-u   :ne:

varas se i to grdno ;), svabo tuning ide i to sa TÜV-om  :da: :da: :hap:

prsten ti je na centar plavi ;)

 

josipalfa166

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #19 u: 28-03-2013, 23:43:07 »
 :sport:a kolijo se cola felge mogu upisat u knjizicu da da nemoram na atest
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #20 u: 29-03-2013, 04:17:32 »
:sport:a kolijo se cola felge mogu upisat u knjizicu da da nemoram na atest

kolko sam skuzio kod nas samo ono sto je homologirano, a sad kolko je to tocno neznam :(, jer je tu kod nas u svabiji drugacije
 

Offline klaudijo

  • Trade Count: (+10)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 13237
  • Karma: 379
  • Spol: Muški
  • 156 WTCC by Klaudijo
    • Ilirska Bistrica, Slovenija
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #21 u: 29-03-2013, 08:06:26 »
varas se i to grdno ;), svabo tuning ide i to sa TÜV-om  :da: :da: :hap:

prsten ti je na centar plavi ;)


Ehhhh, sad....

Josip je pitao ako ide 5x112 na 5x108 sa pomićnim šarafima, ne sa adapterima   ::)  sa njima može svašta
Imam ja na mojoj 156 felge 5x112 dok je original 5x98

Samo ovi PCD adapteri su sasvim druga priča   :ok:
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #22 u: 29-03-2013, 10:43:59 »
:sport:a kolijo se cola felge mogu upisat u knjizicu da da nemoram na atest

U knjižicu se za 166 mogu upisati:
205/55/16
215/55/16
225/45/17
235/40/18
 

josipalfa166

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #23 u: 29-03-2013, 13:20:11 »
Gdje mogu nabavit te PCD adaptere i koliko kostaju? Kolika je sigurnost jer imam bebu od 4 mj. u autu
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #24 u: 29-03-2013, 14:31:45 »

Ehhhh, sad....

Josip je pitao ako ide 5x112 na 5x108 sa pomićnim šarafima, ne sa adapterima   ::)  sa njima može svašta
Imam ja na mojoj 156 felge 5x112 dok je original 5x98

Samo ovi PCD adapteri su sasvim druga priča   :ok:

duboko ispricavanje, a to da 110 max. iako bi ja osobno iso na distance od 15 mm i onda 5x112
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #25 u: 29-03-2013, 14:34:54 »
Gdje mogu nabavit te PCD adaptere i koliko kostaju? Kolika je sigurnost jer imam bebu od 4 mj. u autu

u sigurnosti kazem nema razlike ;), kazem ja sam imo 10x18 pozadi, ako hoces malo si prolistaj temu ;)

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=424.120

jooooj kad pogledam one slike od 166 srce me zaboli sto sam je moro dati  :mad: :mad: :mad: :mad: :wal: :wal: :wal: :wal: :sad: :sad: :sad:
« Zadnja izmjena: 29-03-2013, 14:37:35 od Dama 166 »
 

Offline klaudijo

  • Trade Count: (+10)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 13237
  • Karma: 379
  • Spol: Muški
  • 156 WTCC by Klaudijo
    • Ilirska Bistrica, Slovenija
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #26 u: 29-03-2013, 15:07:00 »
Gdje mogu nabavit te PCD adaptere i koliko kostaju? Kolika je sigurnost jer imam bebu od 4 mj. u autu

Ja imam na autu takve adaptere (home-made) + distance već barem 80.000 km bez bilokakvih problema   :ok:
Nemam bebu u autu (moja djeca su već odrasla), ali imam Ženu   :hap:  radi nje isto nebi ništa riskirao   :ne2:

 

Offline klaudijo

  • Trade Count: (+10)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 13237
  • Karma: 379
  • Spol: Muški
  • 156 WTCC by Klaudijo
    • Ilirska Bistrica, Slovenija
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #27 u: 29-03-2013, 15:08:13 »
duboko ispricavanje, a to da 110 max. iako bi ja osobno iso na distance od 15 mm i onda 5x112

...uvažava se   :ok:   :hehe:
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #28 u: 29-03-2013, 16:11:50 »
Alfa 159 ima razmak rupa 5x110?
Koji razmak ima Alfa 166?
 

Offline jakov

  • Član Alfa kluba 14
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6606
  • Karma: 599
  • Spol: Muški
  • 156 2.0 JTS & 75 3.0 12v & 595 Comp. & Abarth 124
    • Losinj
Odg: Raspon rupa felgi/Et/Centralna rupa
« Odgovori #29 u: 29-03-2013, 16:14:56 »
5X108