12-11-2019, 07:47:06

Autor Tema: Alfa GT JTD by Puh  (Posjeta: 19284 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Puh

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
    • Crikvenica
Alfa GT JTD by Puh
« u: 04-08-2016, 12:44:40 »
Prije malo više od mjesec dana sam postao vlasnik jedne dosta zapuštene i nevoljene getejke... i iskreno nisam ni mislio otvarat temu dok ne bude tip top, ali to će se desit ko zna kad, a i dobro će mi doć ovo kao mali dnevnik radova.
Nakon zime mi je crko auto na kojeg nisam više imao volje trošit novac, pa sam se odlučio tražit nešto jeftino da me vozika godinu dvije... Trebalo je to bit nešto do 2k€, pouzdano i bez ikakvih emocija. No njuškanje je zaebana stvar, teško je ostat hladne glave. Dodaš još malo pa imaš ovo, dodaš još malo, pa ono... uskoro se cifra poduplala.
Nije trebalo dugo da se na ''radaru'' pojave razno razne Alfice. I teško je nakon njih opet gledat Saxsiće, Puntiće, Clijote, Megane i Stilove...
Bilo je tu brdo 145ica, 147ica, 156ica... svega, a o jedinoj Alfici koja mi je baš po guštu nisam ni razmišljao, mislio sam da je nedostižna u tom trenu.

Ali kad se pojavila GTjka sumnjivo niske cijene, nisam mogao ne otić bar pogledat. To je više manje zapečatilo sudbinu, jer kad sam je vidio, provozao, jasno je bilo da ništa drugo ne dolazi u obzir. 11/2004., 164tkm. Auto nije bio niti blizu savršen (koja Alfa je?)... vlasnik ko zna koji (ja treći u HR, uvoz iz IT), tragovi loše skinute krep trake (a opet izgrebana okolo naokolo), airbag i check engine lampica svijetle, neatestirani kotači, rikverc svjetlo ne radi, sumnjivo mala kilometraža...  Vjerovatno bi se normalan čovjek tu okrenuo i otišao kupit rabljenog Opla kod prvog trgovca.

No iza toga svega je ipak davala znakove života... motor je lijepo radio, ovjes (usprkos kotačima) dobar, čak iznenađujuće udoban, unutrašnjost  koja je čisti sex i jedina ide u prilog kilometraži. Sva stakla su orginal, a isto tako pare i krakovi... pa reko valjda nije baš bila teški karambol. Prštila je od potencijala, i nisam mogao preskočit rijetku priliku da upecam ovakvu ljepoticu. Nije mi bilo drago preć na dizelaša, požalim i dan danas, al pogledam prosječnu potrošnju i odmah mi je lakše.

Evo dvije slikice sa preuzimanja

Nismo imali baš dobar početak... no malo sudaranja, malo policije i malo loših servisera nije bilo dovoljno da mi ubije volju za Alficom. Odmah sam sredio najgore djelove limarije, sanirali su se pragovi i sredila podnica. A prvom prilikom je auto otišao kod Bertola na veliki servis. Tamo je dobila između ostalog i nove origigi 17 felgice  :love:
Sređeno je dosta toga, al ima naravno još... Doma sam se vratio sa upaljenom lampicom motora, navodno je napuknuta cijev turbine (a ja budala zaboravio pitat koja, pretpostavljam ona glupa plastična).
Bertol na odmoru, ja se oporavljam financijski... nije baš bilo prilike za velike zahvate nakon servisa. Za siću sam sam riješio donju i gornju cijev turba (ova gornja je bila neš kemijana, pa za svaki slučaj), rikverc šalter, žaruljice... Zasad dobro se dobro drži sve.

Kad se malo oporavim, od hitnijih stvari treba riješit termostat, manžeticu, tu cijev turba i vražji senzori ne rade, samo dugo pište. A u međuvremenu se igram sa sitnicama... retrovizori i stražnji branik su u foliji, nova ručica mjenjaća. Ali bit će još detalja...

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:12:14 od Puh »

Offline tomislavkn

• Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa 147 1.9 JTDm 16V Stage 1 remap
    • Oroslavje
Odg: Alfa GT JTD by Puh
« Odgovori #1 u: 04-08-2016, 13:26:23 »
Dobro je, sredit ćeš ti to.

Poslikaj još malo unutrašnjost, ispod haube. Gornje crijevo turba ti ja imam original, ako je ono problem. Imam i "poluispravan" termostat, možda samo senzor ne valja itd.

Dobrodošao!

Offline Kristian

• Starosjedioc
    • Benkovac
« Odgovori #2 u: 04-08-2016, 13:31:53 »
Prodaj mi ju :)
DUDE I ALMOST HAD YOU

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #3 u: 04-08-2016, 14:16:26 »
Može. Za dva tjedna mi šalji ponudu  :) Do tad se nadam sredit ovaj prethodni auto, tehnički mu ističe... brat će lagano financirat, ja slagat, a ta dva tjedna će Alfica morat vozit bez njurganja.

Tomislav, hvala na ponudi... gore sam nabacao puno teksta pa je nepregledno. Uglavnom, riješio sam i gornju i donju cijev turbine, čini mi se da je ostala problematična samo ona plastična od filtera do turbine. To sam mislio zamjenit sa gumenom od Pasarića, čini mi se kao puno bolje riješenje.

Prije (kapalo je dosta van)

Poslije, nekakva talijanska jeftina proizvodnja, al nek zdura godinu dvije ja zadovoljan

Pretopostavljam da je normalno da je usis ovako zasran, ima li to smisla čistit?

« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:13:06 od Puh »

Offline sale 75

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
« Odgovori #4 u: 04-08-2016, 14:18:19 »
ima smisla,ako imaš swirl to bi trebao počupat van a onda odma i očistit usisnu i blokirat EGR  :D

Offline tomislavkn

• Ovisnik o alfistima
    • Oroslavje
« Odgovori #5 u: 04-08-2016, 14:24:27 »
ima smisla,ako imaš swirl to bi trebao počupat van a onda odma i očistit usisnu i blokirat EGR  :D

Potpis.

Online maki147

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 2.5 V6 Q2
    • Sisak
« Odgovori #6 u: 04-08-2016, 14:26:08 »
Ova nema swirla,stariji model

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #7 u: 04-08-2016, 14:29:59 »
A jel imam, ja iskreno pojma nemam. CF3 JTD motor. Svaki vaš savjet je dobrodošao... prije svega želim pouzdan auto.

E da... i isto me nasmije redovito kako mi Alfica suptilno govori da sam predebel za nju. Taman bi morao malo skinut da sjednem u te siceve kako je planirano. Dovest će i ona mene u red, koliko i ja nju :D

edit:
evo maki147 je rekao... pa ću ja blesav za svaku sigurnost još par stvari pitat. Jel imam taj egr (mislim da ne), i jel zamašnjak dvomaseni? Dat ću vam i br. šasije ako treba, ja se slabo na eperu snalazim.

« Zadnja izmjena: 04-08-2016, 14:31:35 od Puh »

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #8 u: 04-08-2016, 14:31:14 »
To si u bjelovaru uzeo?
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #9 u: 04-08-2016, 14:32:30 »
Ne, Italija, Istra, Rijeka i evo kod mene je udomljena.

Offline chakija

• Ovisnik o alfistima
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
« Odgovori #10 u: 04-08-2016, 14:36:11 »
Ne, Italija, Istra, Rijeka i evo kod mene je udomljena.
U bj bila takva sa istima ili bar hako slicnim felgama pa sam mislio da je to ta..m isto bila dosta zapustena
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"

Offline tomislavkn

• Ovisnik o alfistima
    • Oroslavje
« Odgovori #11 u: 04-08-2016, 14:44:44 »
A jel imam, ja iskreno pojma nemam. CF3 JTD motor. Svaki vaš savjet je dobrodošao... prije svega želim pouzdan auto.

E da... i isto me nasmije redovito kako mi Alfica suptilno govori da sam predebel za nju. Taman bi morao malo skinut da sjednem u te siceve kako je planirano. Dovest će i ona mene u red, koliko i ja nju :D

edit:
evo maki147 je rekao... pa ću ja blesav za svaku sigurnost još par stvari pitat. Jel imam taj egr (mislim da ne), i jel zamašnjak dvomaseni? Dat ću vam i br. šasije ako treba, ja se slabo na eperu snalazim.

Naravno da imaš EGR ventil i dvomaseni zamašnjak. Ono što nemaš su swirle i DPF.

Offline Puh

• Starosjedioc
    • Crikvenica
« Odgovori #12 u: 04-08-2016, 15:01:20 »
Hvala na odgovoru, sad imam još tema za proučavat  :)

Evo još jedna sitnica... uzeo sam privremeno neki jeftinu univerzalnu ručicu, dok ne skemijam što dalje. Orginalna koža mi se gadila dirat, raspadnuta.

PS

ove gore 19ice su na prodaju... da skupim još koji post pa će u oglasniku završit.

PPS
na tim 19icama sam dobio dvije gume iz 2002. Imaju još dosta mesa  :tooth
« Zadnja izmjena: 09-08-2018, 21:14:16 od Puh »

Offline Kristian

• Starosjedioc
    • Benkovac
« Odgovori #13 u: 04-08-2016, 15:04:15 »
Hvala na odgovoru, sad imam još tema za proučavat  :)

Evo još jedna sitnica... uzeo sam privremeno neki jeftinu univerzalnu ručicu, dok ne skemijam što dalje. Orginalna koža mi se gadila dirat, raspadnuta.
(Image removed from quote.)

Pošalji Domiju dati je uredi. Meni uzeo 50kn
DUDE I ALMOST HAD YOU

Offline v7

• Starosjedioc
  • Alfa Romeo 147
    • Zagreb
« Odgovori #14 u: 04-08-2016, 15:35:29 »
Čestitke na kupovini! Nije loše uzet neki "projekt autić", veseli kad se radi na njemu, jedino što prazni novčanik. Sretno!  :respect:  :ok:

Offline FAN

• Moderator
  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT
    • Zagreb
« Odgovori #15 u: 04-08-2016, 15:39:35 »
U bj bila takva sa istima ili bar hako slicnim felgama pa sam mislio da je to ta..m isto bila dosta zapustena
To je ta iz Bjelovara... Vec se pisalo o njoj na forumu u vise navrata...
:cigara: :cigara:

Offline Marekk

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • 200cup & R26
    • Bedekovčina
« Odgovori #16 u: 04-08-2016, 15:52:20 »
To je ta o kojoj sam ja pisao negdje.
Uglavnom tu jedan lokalni svercer teski ju je dopeljao kramboliranu dosta za jako smijesne pare, cijelu jednu stranu i frontalno, mislim sve se da slozit, i imala je te alesio 19ice. A otisla je u bjelovar da da. On ju nije ni vozio nego samo za slozit i prodat uzeo. Sad kako su radili prijepise i koji vlasnik nebitno. Ak je za male pare ima smisla itekako.

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #17 u: 04-08-2016, 16:01:34 »
lijepa Alfica  :love:

Offline kizo

• Član Alfa Kluba 2
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #18 u: 04-08-2016, 16:02:13 »
Prodaj mi ju :)
prodam ti ja svoju  :hello:

Offline Kristian

• Starosjedioc
    • Benkovac
« Odgovori #19 u: 04-08-2016, 16:12:07 »
prodam ti ja svoju  :hello:

Ma bila je to šala, ne mrdam još koju god od 147 :) onda ćeš dobit ponudu ako je ne prodaš do tad :D
DUDE I ALMOST HAD YOU