22-06-2026, 19:08:59

Autor Tema: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka  (Posjeta: 2719 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« u: 23-06-2016, 17:18:15 »
Eto sinoc mi se nazalost desilo da sam ostao bez goriva par km od  kuce (benzinska usput neočekivano nije radila zbog praznika+ ocekivao da cu ipak vise moc proc s rezervom), cim sam primjetio da  auto štuca, stao sam i ugasio auto.

Zvao frenda,donio je 10lit dizela, nadolili smo.  Auto je upalio, ali pri kretanju se odmah gusio i gasio.  Pustio ga sa strane, danas probao opet, jednostavno u leru fino i mirno radi, i po 10 minuta bez problema. cim krenem dodavati lagano gas, i na oko 1500-2000okretaja odjednom padnu okretaji skroz ispod minimuma, i auto upali gresku motora i skoro da se ne ugasi.

Citao malo po netu, navodno s jtd motorima nebi trebala biti prevelika frka kad ostane bez goriva, ali ocigledno se meni nesto događa :/

Ima netko kakvu ideju?
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #1 u: 23-06-2016, 17:58:03 »
provjeri pritisak pumpe u rezrvaru...
te pumpe ne vole biti s malo goriva jer ih ono i hladi, pa se bez goriva znaju pregrijati..
ista stvar se frendu dogodila na mojoj bivšoj jtd, čim daš gas krepa jer pumpa nije mogla
dati dovoljno goriva da common rail postigne pritisak...
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #2 u: 23-06-2016, 18:00:41 »
da, nekako sumnjam u to. Jel od 8v ista pumpa? jer imam jednu od 8v u rezervi..
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #3 u: 23-06-2016, 18:02:29 »
mislim da je, al nisam 100% siguran.
provjeri na eperu, il mi pošalji na pp broj šasije pa ti ja pogledam..
 

Offline Alfistic

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2116
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • Alfa romeo world
    • Čakovec
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #4 u: 23-06-2016, 18:13:39 »
Nije isti auto ali kombi mi je radio iste probleme, treba mu neko vrijeme da se odzrači :da:
Rasprave s budalama nemaju nikakvog smisla, prvo te navuku na svoj nivo a onda dotuku iskustvom.
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #5 u: 24-06-2016, 20:30:29 »
uglavnom izludit ću. Auto se ponasa kao da je sto vragova uslo u njega.

Jucer je na leru konstantno radio savrseno. Mogao si nabijat gas koliko oces, i fino je nabirao okretaje. Ali cim si krenuo, na oko 1500okretaja sljedi ostar pad okretaja sve do ispod minimuma (ko da mu naglo prekine dovod goriva), uz MCSF, znalo se pojavit jos milijun gresaka (asr failure, abs failure, imobiliser fault, itd sto sam pripisao niskom naponu baterije zbog dosta verglanja,mada unimer pokazuje ok napon)...

Danas probao opet malo, super upali, minimum odlican, krenuo ok, ali nakon 50 metara odmah isti problemi. Nakon toga pustio na minimumu da radi deset minuta, i sad steka i u leru kad nabijam gas.


Dijagnostika jucer pokazuje dvije greske:

P0683 Preheating control unit
P0685 Main relay

Probat cu sutra jos drugu pumpu, mada je mehanicaru nekako sumnjivo da je stvarno stvar u pumpi
 
Nije valjda centrala prdnula?!
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #6 u: 24-06-2016, 20:37:15 »
I dalje mislim da je pumpa.. al nikad ne znaš, puno stvari može biti...
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #7 u: 24-06-2016, 20:44:19 »
da, mada je nekako cudno da tako fino dize okretaje u leru. Sutra ju budem probao promjeniti, saljem ti na pm broj sasije da provjeris za svaki slucaj dali je ista sa 8v.

Ova prva greska je vjerojatno vezana za grijace,javlja mi se vec neko vrijeme greska grijaca kao upozorenje...
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #8 u: 24-06-2016, 23:07:40 »
nema veze s odrzačivanjem jer jtd ima konstantni kružni sistem i čim ti daš kontakt u roku 10 sekundi je sve odrzračeno...ekstremni su slučajevi da cr pumpa povuče zrak al to se može desit samo da bez goriva alnasuješ u nedogled

99% ti je pumpa u rezervaru jer kak ivan veli čim je malo goriva griju se i s godinama zapeku a isto tako je mogla povući smeće...ako je povukla smeće onda ti je i filter goriva pun smeća pa provjeri i njega... također skini regulator sa cr pumpe i vidi el se na mikro fitleru nahvatalo smeća..

pumpa ti je ista na svim jtdima i tsima sve ti paše... čak da ne mijenjaš cijelo kućište nego samo pumpu možeš bilo šta stavit...ja mislim da sam sebi stavio od brava benzinca i eno dve godine šljaka bez brige

ja sam imao identičan problem pa mislim da ti je u tome stvr...u leru radi i kreneš se vzit i začas krepa jer u opterećenju nema dost goriva
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline IvanGT

  • Administrator
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 6022
  • Karma: 71
  • Spol: Muški
  • - -
    • Zagreb
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #9 u: 24-06-2016, 23:49:08 »
već smo sve to iskomentirali preko PP..  :lol

i ja mislim da su pumpe iste, iako po eperu nisu, možda je neka mala razlika u pritisku kad je
u pitanju multijet, al čisto sumnjam..
 

Offline alfa166tuner

  • Trade Count: (+8)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 918
  • Karma: 35
  • Spol: Muški
  • ECU freak
    • Zagreb
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #10 u: 25-06-2016, 09:31:14 »
Sigurno su iste od 8v i 16v mi na puntu isli mjenjat jel smo mislili da je kao preslaba a ono iste
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #11 u: 25-06-2016, 12:12:42 »
Grr izgleda da nije pumpa goriva :/

Probao zamijeniti,i iako ova s druge alfe puuno manje zuji, opet je ista stvar. Prvo kretanje ok,ali vec nakon 50m pocinje gusiti se, i padaju okretaji skroz ispod minimuma.

Sta je sljedece? Probat skinut filter nafte, samo ga ispraznit kako,ili zamijeniti?

di se tocno nalazi taj egulator cr pumpe i njegov mikro fitler? je uopce dostupno mjesto?
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #12 u: 25-06-2016, 12:22:15 »
Grr izgleda da nije pumpa goriva :/

Probao zamijeniti,i iako ova s druge alfe puuno manje zuji, opet je ista stvar. Prvo kretanje ok,ali vec nakon 50m pocinje gusiti se, i padaju okretaji skroz ispod minimuma.

Sta je sljedece? Probat skinut filter nafte, samo ga ispraznit kako,ili zamijeniti?

di se tocno nalazi taj egulator cr pumpe i njegov mikro fitler? je uopce dostupno mjesto?
onda ti je moguće filter zaštopan....zamjena...nenoš to baš očistit..probaj
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #13 u: 25-06-2016, 12:35:54 »
nema on puno, kojih 10-15.000km max, ali budem ga isao kupit i probao.
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #14 u: 25-06-2016, 13:38:20 »
nema on puno, kojih 10-15.000km max, ali budem ga isao kupit i probao.
on moze imat i 50000 i bit cist i 10 kilometara i povuć smeće...meni se to desilo... pumpa radi sve radi a do cr pumpe nikak doći goriva..više izludio... i onda sam redom otpušto lajtunge i vidio da ne ide iz filtera...skino filter i bio je pun nekog ko lišća ili naslaga iz rezervara... stavio drugi i vozi
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #15 u: 25-06-2016, 13:44:00 »
a probat cu. nazalost moram cekat ponedjeljak, sve trgovine su vec zatvorene :(

na kom ti se to autu desilo, i koliko je cca bio star filter? tocim uglavnom CLASS gorivo, i izbjegavam stare pumpe kao i privatne,pa mi malo cudno,ali s obzirom da je auto bio na teskoj rezervi,moguce
« Zadnja izmjena: 25-06-2016, 13:45:02 od Robertino »
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #16 u: 25-06-2016, 13:47:41 »
a probat cu. nazalost moram cekat ponedjeljak, sve trgovine su vec zatvorene :(

na kom ti se to autu desilo, i koliko je cca bio star filter? tocim uglavnom CLASS gorivo, i izbjegavam stare pumpe kao i privatne,pa mi malo cudno,ali s obzirom da je auto bio na teskoj rezervi,moguce
2.4 10v...
nebitno koliko je filter star... osto si bez goriva i moguće pumpa povukla smeće koje je zblokiralo filter... smeća u rezervoaru uvijek ima....
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline SrdjanBL

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1204
  • Karma: 43
  • Spol: Muški
    • Banja Luka
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #17 u: 25-06-2016, 19:41:49 »
Ako si povukao smece mozda su i dizne? :?
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #18 u: 25-06-2016, 19:57:38 »
Ako si povukao smece mozda su i dizne? :?
Ne...nemre proći kroz mikrofilter na regulatoru... A kak sam napomrno moze i regulator bit
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #19 u: 25-06-2016, 22:05:52 »
daj neki info di se taj regulator nalazi,i sta treba rijesiti tamo ako je u tome problem
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 147 jtd 16v ostala bez goriva i od onda šteka
« Odgovori #20 u: 25-06-2016, 23:03:53 »
daj neki info di se taj regulator nalazi,i sta treba rijesiti tamo ako je u tome problem
Na common rail pumpi...uštekan je đek u njehga...skineš ga i na pipcu ima metalni mikrofilter...vidi el se na njega sta naljepilo
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"