22-06-2026, 18:55:57

Autor Tema: Alfa 155 td ili Delta td  (Posjeta: 2327 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Alfa 155 td ili Delta td
« u: 06-08-2014, 10:29:56 »
Pozdrav,

Htio bih kupiti jedan od dva navedena automobila kao drugi auto za vožnju po gradu ili kad sa psom idem negdje da se mogu koristiti "običnim dizelom".
Auto mi treba i iz razloga što nisam imao nikakvo vozilo na sebi a uspio sam u HOK-u sredit da mi vrate mojih izgubljenih 50% popusta uz uvjet da mi ne istekne 7 godina a to je uskoro.

Najzanimljivija mi je Alfa 155 jer je to i meni najljepša Alfa i jedan od najljepših automobila uopće. Delta je malo praktičnija zbog trećih ili petih vrata.
Znam da su pocinčane i da ne hrđaju osim ako nisu bile razbijane, znam i da je ovjes relativno jednostavan i jeftin.

Ono što ne znam je kakva je potrošnja po gradu li po otvorenom, trajnost ovjesa, elektrike (podizači npr.), da li ide ok s obzirom da je samo 90ks, trajnost samog motora i takve neke stvari.
Da li verzije iz 96 i 97g 1.9 td imaju quick rack letvu?

Auti su relativno jeftini i alfa i lancia pa bi mi bili idealni za svaki dan i da si sačuvam policu osiguranja.

Imao sam do nedavno jednog peugeota 405 grdt sa 90 ks i išao je jako dobro, po gradu je trošio 7,5 l lože, isto je bio malo odvrnut na pumpu i turbini kao što sam vidio od nekih članova da su radili na fiatovim 1.9 td motorima pa me zanima je li Alfa u tom nekom rangu potrošnje?

Hvala!
 

Offline fiatuno

  • Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1126
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #1 u: 06-08-2014, 21:24:47 »
dizel nema quick rack letvu
sa odvrnutom naftom i turbom ide lijepo
ovijes traje koliko traje princip koliko para toliko muzike
auto je jeftin za odrzavanje
sta se tice elektrike faktor srece
.....................
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #2 u: 06-08-2014, 21:52:55 »
155 tj je odličan izbor samo naći neku na hrpi za donekle novce je umjetnost  :da:
Nije bolest sve što boli
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #3 u: 07-08-2014, 00:58:14 »
Kakva je sa potrošnjom?
Jel motor problematičan?
Recimo na starijim peugeotima 1.9 td je glava aluminijska i svako pregrijavanje može biti kobno.

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503

Evo ovih par sam gledao, znam da su ljudi na godišnjem i treba pričekati mjesec dana jer je ponuda slaba ali ako netko nešto zna o ovima bio bi zahvalan.
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #4 u: 07-08-2014, 02:07:17 »
Kakva je sa potrošnjom?
Jel motor problematičan?
Recimo na starijim peugeotima 1.9 td je glava aluminijska i svako pregrijavanje može biti kobno.

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12197542
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12211113
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503

Evo ovih par sam gledao, znam da su ljudi na godišnjem i treba pričekati mjesec dana jer je ponuda slaba ali ako netko nešto zna o ovima bio bi zahvalan.
prve dvije su očigledno u očajnom stanju... a ne znam šta ubacuješ uporno puga 1.9 u priču... nit motor ima ikakve veze s fiatom (alfom) a i alfa je dosta teža... al fiatov td motor je odličan i ako naiđeš na održavan primjerak nemaš brige... malo otvorena pumpa, rupica na crevcu na turbu i preko 100ks ima samo tako... 
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #5 u: 07-08-2014, 09:40:29 »
Pa zato jer su to motori sličnih godina i iste snage.
Ne znam ništa o fiatovom motoru a kažem recimo peugeotov je vrhunski dok ga netko ne pregrije i onda obično kod slaganja ekipa stavi metalni dihtung i stegne glavu ko konj tj. ne doteže i to traje 20 tisuća i u sve skupa u smeće.

Pošto su to sve skupa stari auti a stvarno mi se ne radi polugeneralka, pitam jel ima problema tog tipa ili nekih drugih.
Ok, ovjes je jednostavan , karoserija solidna-pocinčana, nepoznanica mi je jedino motor i elektrika, ostalo su potrošne stvari.
Kakva je potrošnja ? Jel to u rangu sa peugeotom, fordom 1.8td ili više?

Jel znaš nešto više o te prve dvije?
« Zadnja izmjena: 07-08-2014, 09:41:43 od Constantine »
 

Offline hussar0203

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2207
  • Karma: 23
  • Spol: Muški
  • Đurđa SW
    • Bjelovar
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #6 u: 07-08-2014, 11:44:44 »
Ja samo znam da trenutno nema niti jedna 155 1.9 vrijedna spomena za kupnju, sve su doslovno u rasulu bez obzira na cijenu
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #7 u: 07-08-2014, 13:01:33 »
Što znači rasulo?
Jel znaš možda konkretno o nekoj nešto iz oglasnika?

Ja se sjećam ove od pršle godine kada se prodavala i cijena je bila oko 900e
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503

Potrošnja 5,5l ? Jel to nizbrdo otvorene ceste?
 

Online danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #8 u: 07-08-2014, 13:05:55 »
Što znači rasulo?
Jel znaš možda konkretno o nekoj nešto iz oglasnika?

Ja se sjećam ove od pršle godine kada se prodavala i cijena je bila oko 900e
http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-155-1.9-td-oglas-12033503

Potrošnja 5,5l ? Jel to nizbrdo otvorene ceste?
Slike su takve kao da nesto sakriva

Bolje pogledaj ima jedna benzinjara kao nova frkni joj plin i samo gas
Nije bolest sve što boli
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #9 u: 07-08-2014, 13:45:12 »
Jedinu benzinku koju bi uzeo je 2.0 ts 8v u widebody karoseriji i prodavala se jedna prije par godina nasuprot Petrove bolnice u Zagrebu  ali ne znam da li je to original motor za tu karoseriju.
Drugo ništa, 2.5td ne postoji već par godina u oglasu tako da ostaje jedino 1.9
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #10 u: 07-08-2014, 15:49:27 »
a uzmi si onda tipa, njega ćeš sigurno naći dobroga i limarijski i mehanički... ovak ić riskirat nema puno smisla
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #11 u: 07-08-2014, 15:52:30 »
Gledao sam i njega al jednostavno to nije to. Alfa 155 ili delta al ako je stvarno dobra.
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #12 u: 07-08-2014, 16:05:06 »
Gledao sam i njega al jednostavno to nije to. Alfa 155 ili delta al ako je stvarno dobra.
155 i tipo su isti auti... delta 2 također... da el tebe zanima delta 1 il 2? meni je dvojka isto prelijep auto... od frenda stari ima, 1.6 75 ks, prelijep autić...
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #13 u: 07-08-2014, 16:07:19 »
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #14 u: 07-08-2014, 17:13:16 »
Vidio sam toga al cijena je smiješna.
Da je takav motor u crvenoj WB 155 odmah bi prodao svoju.
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #15 u: 07-08-2014, 17:57:04 »
Vidio sam toga al cijena je smiješna.
Da je takav motor u crvenoj WB 155 odmah bi prodao svoju.
pa ima nekoliko delti mk2 td..ja bi i njih skicno
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Constantine

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Alfa 155 td ili Delta td
« Odgovori #16 u: 07-08-2014, 18:26:58 »
Ima, čak sam mislio zvat ovog http://www.njuskalo.hr/auti/lancia-delta-1.9-td-oglas-10978100 ali je maknuo oglas prije dva dana.
Ak treba pričekat ću mjesec dana da se ljudi vrate sa godišnjih pa će i ponuda biti veća.