23-06-2026, 09:09:42

Autor Tema: Kompresor klime - reparacija  (Posjeta: 14199 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tom

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Kompresor klime - reparacija
« u: 07-01-2008, 09:09:33 »
Nakon što me cijelu godinu alfica služila vrhunski sada mi je otišao kompresor klime ili lager na kompresoru,nećemo znati dok to ne rastavimo,pretpostavljam da je novi užasno skup jel netko zna gdje bi se ovaj mogao reparirati ili ako netko prodaje polovni bio bih zainteresiran za kupnju.
Molim nekoga kome je to već otišlo da mi kaže kako se i jeli se uopće vozio,jer je on vezan zupčastim remenom i bojim se da mi ne potrga remen.

pozdrav,

Tom
 

LAVIC 159

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #1 u: 07-01-2008, 09:13:44 »
Probaj kod ovog dečka :ok:
Danijel 098/878-021
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #2 u: 07-01-2008, 09:21:48 »
meni je otišao ležaj kompresora...u AC će ti nuditi zamjenu kompresora što je preskupo

imaš u jankomirskoj ulici na trešnjevci servis kompresora
meni su ležaj, zvojnicu i ruke naplatili oko 900 kn s time da sam kompresor skinuo sa auta sam, ako ti je zavojnica ok onda ti je to nekih 400-500 kn povoljnije
većina servisa klima uređaja su ti zapravo goli **rac jer se reklamiraju a zapravo samo znaju napuniti klimu i to je to

nemoj se tak voziti ako ti ležaj ruži jer možeš imat veću havariju ak zariba ležaj skroz
 

Tom

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #3 u: 07-01-2008, 11:06:57 »
meni je otišao ležaj kompresora...u AC će ti nuditi zamjenu kompresora što je preskupo

imaš u jankomirskoj ulici na trešnjevci servis kompresora
meni su ležaj, zvojnicu i ruke naplatili oko 900 kn s time da sam kompresor skinuo sa auta sam, ako ti je zavojnica ok onda ti je to nekih 400-500 kn povoljnije
većina servisa klima uređaja su ti zapravo goli **rac jer se reklamiraju a zapravo samo znaju napuniti klimu i to je to

nemoj se tak voziti ako ti ležaj ruži jer možeš imat veću havariju ak zariba ležaj skroz

Jel imaš možda kakav tel broj za kontakt?

Tom
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #4 u: 07-01-2008, 11:11:05 »
(01) 3027 981
WAECO AUTO-KLIMA Jankomirska 10, trešnjevka
 

turBina

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #5 u: 07-01-2008, 11:13:42 »
sad sam sjetio da i meni svira ležaj na kompresoru. :mad:
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #6 u: 07-01-2008, 11:15:26 »
kod mene je bio jednokanalni mali ležaj ... ono brabonjak a ne ležaj. ispuknuli su ga van, potokarili mjesto na kompresoru gdje dolazi ležaj i ugradili trokanalni veći i jači  :craz
vjerujem da se taj problem neće javljati sadašnjem vlasniku JTD-a
 

turBina

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #7 u: 07-01-2008, 11:19:44 »
hmmmm, moram skinuti kompresor dole pa možda u LagerKomercu ima ležajeva :?:
 

Tom

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #8 u: 07-01-2008, 11:32:21 »
(01) 3027 981
WAECO AUTO-KLIMA Jankomirska 10, trešnjevka

Hvala na infu,idem sutra kod njih da utvrdimo štetu.

Tom
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #9 u: 07-01-2008, 11:35:57 »
hmmmm, moram skinuti kompresor dole pa možda u LagerKomercu ima ležajeva :?:

ako je ležaj neki standardni onda ćeš ga lako naći, kod mene na puntu je bio neki debilan, i meni je palo na pamet da ga sam zamijenim...a i od zagrijavanja podrapanog ležaja je prdnula zavojnica
pazi samo s plinom kad skidaš kompresor, ja nisam imao uređaj za usisavanje plina pa je sav otišao u atmosferu  :redf: kasnije je trebalo puniti klimu

Hvala na infu,idem sutra kod njih da utvrdimo štetu.

Tom

samo imaj na umu da ako će ti oni skidati kompresor cijena značajno raste jer to nije jednostavan posao
« Zadnja izmjena: 07-01-2008, 11:49:18 od mentor »
 

turBina

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #10 u: 07-01-2008, 11:46:04 »
sva sreća plin mi je gone with a wind.
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #11 u: 07-01-2008, 11:50:14 »
onda šarafi i uživaj...kod tebe će to vjerojatno biti gušt jer je sve ispod poklopca motora normalno raspoređeno...kod mene je bilo krvavo ... doslovno
 

Offline Ery

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1142
  • Karma: 206
  • Spol: Muški
  • 166 2.5 V6
    • Banjaluka, BiH
    • Seljak
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #12 u: 07-01-2008, 14:03:38 »
imam ja kompresor a ne treba mi...
samo sto je od 2.5 V6 ajd znaj da li pashe....
Dim u kuhinji se razišao u međuvremenu, no mačka je crna kao
gavran i kašlje.
 

Tom

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #13 u: 07-01-2008, 14:52:55 »
meni je otišao ležaj kompresora...u AC će ti nuditi zamjenu kompresora što je preskupo

imaš u jankomirskoj ulici na trešnjevci servis kompresora
meni su ležaj, zvojnicu i ruke naplatili oko 900 kn s time da sam kompresor skinuo sa auta sam, ako ti je zavojnica ok onda ti je to nekih 400-500 kn povoljnije
većina servisa klima uređaja su ti zapravo goli **rac jer se reklamiraju a zapravo samo znaju napuniti klimu i to je to

nemoj se tak voziti ako ti ležaj ruži jer možeš imat veću havariju ak zariba ležaj skroz

Kako si ti došao do servisa ako si doma skinuo kompresor,ili ti nije vezan na zupčasti kako je meni ili se to da složiti da se voziš i bez njega?
 

turBina

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #14 u: 07-01-2008, 14:54:32 »
na 145 nije vezan zupčastim.. pa možda nije ni na puntu...
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #15 u: 07-01-2008, 14:54:39 »
Posudio sam od frendice polo 1.4 16v i vozio se s njim dok je moj auto bio raskopan. Jedan višekanalni remen pogoni sve agregate pa se nije auto mogao voziti bez kompresora klime.

Na puntu JTD zupčasti nema veze sa kompresorom klime, i svi puntaći bez obzirom na motor imaju isti kompresor.
 

Offline Damir

  • Član Alfa kluba 18
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 10098
  • Karma: 411
  • Spol: Muški
  • GIULIA super 2.2 180 Q2
    • Lučko, Zagreb
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #16 u: 07-01-2008, 20:20:42 »
Imaš i na istočnom djelu servis za klima uređaje:

Šimun MT - Štefanovečki zavoj I br 15 (Dubrava) tel. 2910-160, Dečki znaju svoj posao i znam da im iz AC i Obada dovoze aute kada neznaju rješiti problem. Osobno sam na nekoliko alfi kod njih održavao klimu i sve  :ok: :ok:
Alfa 145 QV - rally car
 

Boxer

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #17 u: 07-01-2008, 20:33:17 »
Kako si ti došao do servisa ako si doma skinuo kompresor,ili ti nije vezan na zupčasti kako je meni ili se to da složiti da se voziš i bez njega?


Na nijednom JTD motoru zupčasti nema veze s kompresorom klime,to bi bio jako suludi pothvat da stave kompresor na zupčasti :da: :da:

Odakle ti da je tvoj na zupčasti vezan :o000: :?:
 

Tom

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #18 u: 08-01-2008, 08:53:10 »

Na nijednom JTD motoru zupčasti nema veze s kompresorom klime,to bi bio jako suludi pothvat da stave kompresor na zupčasti :da: :da:

Odakle ti da je tvoj na zupčasti vezan :o000: :?:

Ja se ispričavam nije zupčasti vezan,nego remen koji na toj lijevoj strani veže sve ja neznam kak se on zove :clap:.
E sad jučer mi se desila luda stvar nakon što sam upalio auto i nakon što je počelo još jače da se čuje odjednom je sve stalo i auto radi kao vurica ne čuje se ništa bar ne golim uhom.
Jel moguče da je meni nekaj palo negdje unutra pa je to roštalo ili da mi je od zime i smrzotina se to čulo jer je jučer konačno bilo iznad nule malo,znam da pitam gluposti ali nemojte mi zamjeriti  :wal: :pivo: :pivo:
 

mentor

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #19 u: 08-01-2008, 09:20:36 »
ak je ružilo...skidaj to i provjeravaj...jer to što sad ne ruži ništa ne znači  :bomb:
 

Offline Viktor

  • Global moderator
  • Trade Count: (+21)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 9231
  • Karma: 1285
  • Spol: Muški
  • GT
    • Solin
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #20 u: 09-01-2008, 11:21:55 »
Na Delti sam prošle godine mijenjao ležaj klime jer je dosta zujao. Kompresor sam popustio i na ona dva crijeva je visio u kanalu, skinuo ležaj, vidio oznake, kupio drugi (oko 120 kn) vratio nazad i sve O.K. Nisam ni plin trebao ispustiti , tako da je bilo možda sat i po posla i 120 kn troška.
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kompresor klime - reparacija
« Odgovori #21 u: 13-05-2016, 21:40:07 »
jel ima tko da ih reparira

da li se može uopće reparirati

imam jedan loš doma pa da ga ne bacam nego nek stoji u rezervi  :tooth
Nije bolest sve što boli