23-06-2026, 17:04:36

Autor Tema: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo  (Posjeta: 6268 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline goran1980

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 356
  • Karma: 19
  • Spol: Muški
  • 159 1.9JTD 100kW
    • Zagreb
Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« u: 07-08-2013, 22:45:36 »
Pozdrav,

pocela me malo maltretirati Alfa pa da probam skuziti kvar prije nego li neki mestar krene mijenjati sve po redu i skolovat se.

Naime, prije nekih tjedan dana pocela je 'grebati' kod prebacivanja u rikverc, ali zadnja dva tri dana tesko ubacuje u bilo koju brzinu. Inace ima 120ooo km i uglavnom je vozena po ZGu. Lamela ne proklizuje i nije ubitacno tvrda, neka sredina.

Kada malo odstoji onda funkcionira kvacilo ok nekih 10tak minuta, nakon toga pocne ici sve teze i teze. Malo sam probao shvatiti sta se dogadja ... naime, kada skuzim da tesko ubacuje u brzine, stisnem i pustim kvacilo par puta pa onda je ok opet nekih 5-6 stiskanja. Takodjer kad se tesko ubacuje u brzinu, stavim ga u ler stisnem kvacilo do kraja i kad ga pustim papucica stane nekih 2-3 cm prije kraja te se odjednom naglo pomjeri u krajnji polozaj. Ako ju opet stisnem onda se to ne ponovi, ali tada vec mogu ubaciti u brzinu normalno.

Bio kod nekog polumestra ali mi je rekao da ne zna sta je dok ne dodje do lamele da vidi sta se dogadja.

Studirajuci tu na forumu, meni nekako vise mirise na neki cilindar nego na korpu kvacila...ali ako i je cilindar, koji?

Koliko uopce kosta pojedini cilindar, te koliko kosta cijelo kvacilo ako nisu cilindri?!

Thx!
« Zadnja izmjena: 07-08-2013, 22:46:56 od goran1980 »
Goran.
 

Offline Darkside

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1198
  • Karma: 10
  • Spol: Muški
  • Nemam alfu
    • Varaždin
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #1 u: 08-08-2013, 07:02:01 »
Ja sam se propitivao za cijene jer sam i ja ovih dana imao problem sa kvačilom.
Meni je propalo a uspostavilo se da je primarni cilindar (onaj na papučici).

Cijene su ti cca:
Lamela+korpa 1200kn
potisni 800kn
sekundarni cilindar (na getribi) 212kn
primarni cilindar 315kn

Naravno cijene su bez rabata. Raspitaj se okolo jer cijene znaju dosta varirati.

Moguće da je i tebi do primarnog cilindra. Provjeri ispod getribe da nije masno od UK ulja i pogledaj dali ga fali. Ako je onda je sekundarni.

 :mah:
« Zadnja izmjena: 08-08-2013, 07:03:06 od Darkside »
 

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #2 u: 08-08-2013, 07:08:16 »
Sigurno je neki od cilindara propisao,najcesce odlazi cilindric na getribi.

Nalazi se na samom.vrhu getribe,ispod akumulatora,dodje kakvih 200-250kn.
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline Darkside

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1198
  • Karma: 10
  • Spol: Muški
  • Nemam alfu
    • Varaždin
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #3 u: 08-08-2013, 07:33:24 »
Sigurno je neki od cilindara propisao,najcesce odlazi cilindric na getribi.

Nalazi se na samom.vrhu getribe,ispod akumulatora,dodje kakvih 200-250kn.

Ako je noviji tip getribe kao kod mene ona je u getribi te da bi se zamjenio getriba mora dolje
 

Offline kec

  • Trade Count: (+15)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1011
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
  • alfa 155 1.8 16v 97g
    • osijek
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #4 u: 08-08-2013, 07:59:38 »
prvo odzrači sistem . to te košta malo vremena i litra kočionog ulja :ok:

a ako to ne pokaže rezultate , onda razmišljaj o promjeni dijelova
 

Offline TSHead

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 124
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #5 u: 08-08-2013, 12:31:43 »


Naime, prije nekih tjedan dana pocela je 'grebati' kod prebacivanja u rikverc, ali zadnja dva tri dana tesko ubacuje u bilo koju brzinu.




ista stvar kod mene, 150000 na satu, stvarno moram pazit kako mijenjam brzinu osobito rikverc, a na getribi slini ulje......
 

Offline Dalibor-L

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2386
  • Karma: 121
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 145 2.0TS Quadrifoglio Verde
    • Sisak
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #6 u: 09-08-2013, 18:03:14 »
Pozdrav,

pocela me malo maltretirati Alfa pa da probam skuziti kvar prije nego li neki mestar krene mijenjati sve po redu i skolovat se.

Naime, prije nekih tjedan dana pocela je 'grebati' kod prebacivanja u rikverc, ali zadnja dva tri dana tesko ubacuje u bilo koju brzinu. Inace ima 120ooo km i uglavnom je vozena po ZGu. Lamela ne proklizuje i nije ubitacno tvrda, neka sredina.

Kada malo odstoji onda funkcionira kvacilo ok nekih 10tak minuta, nakon toga pocne ici sve teze i teze. Malo sam probao shvatiti sta se dogadja ... naime, kada skuzim da tesko ubacuje u brzine, stisnem i pustim kvacilo par puta pa onda je ok opet nekih 5-6 stiskanja. Takodjer kad se tesko ubacuje u brzinu, stavim ga u ler stisnem kvacilo do kraja i kad ga pustim papucica stane nekih 2-3 cm prije kraja te se odjednom naglo pomjeri u krajnji polozaj. Ako ju opet stisnem onda se to ne ponovi, ali tada vec mogu ubaciti u brzinu normalno.

Bio kod nekog polumestra ali mi je rekao da ne zna sta je dok ne dodje do lamele da vidi sta se dogadja.

Studirajuci tu na forumu, meni nekako vise mirise na neki cilindar nego na korpu kvacila...ali ako i je cilindar, koji?

Koliko uopce kosta pojedini cilindar, te koliko kosta cijelo kvacilo ako nisu cilindri?!

Thx!

Ako je kvačilo tvrdo i odvaja skroz na dnu, to znači slijedeće:
Potisni ležaj je propao kroz korpu. Imaš još malo km za voziti i onda će samo stati i nema više mijenjanja brzina. Promijeni čim prije set kvačila jer ćeš uništiti sinhrone i diferencijal.

 :mah:
…senza cuore saremmo solo macchine…
http://www.alfisti.hr/forum/index.php/topic,9175.0.html
 

Offline TSHead

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 124
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #7 u: 09-08-2013, 18:08:28 »
meni ništa nije tvrdo  :cool-smiley-027:

samo mi nekad teško šalta.....   :?:
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #8 u: 20-08-2013, 23:50:33 »
Pozdrav,da ne otvaram novu temu a vezano uz kvačilo.... Stvar je ovakva... za vikend otišao u karlovac i napravio sam u subotu bar 200km,nisam ništa primjetio čudno oko kvačila... Inače mi je bilo malo tvrđe i kad bi auto stajao par sati - nakon paljenja bi kvačilo odvajalo nisko i papučica je imala kao neku stepenicu pri vrhu kod puštanja no kad bi napravio par km bilo bi posve normalno.... dođem doma,ugasim ju i u nedjelju ujutro ju upalim,krenem od kuće i nakon jednog kilometra kvačilo propadne i od tad više ni makac... Otpeljao(odšlepao) ju kod mehaničara jučer i danas mi javlja da je otišla lamela sigurno... Ja se onak mislim i ne ide mi u glavu-svi govore da lamela počne proklizavat i da su to prvi simptomi na izmjenu seta kvačila no ja to nisam osjetio. Samo je odjednom propalo....  E sad da vas pitam i ako netko ima sliku kakvu od istrošene lamele da ja mogu bar nekako znati na čemu sam kad mi ju pokaže... Nebi htio bacit sad 2600kn za lamelu-korpu i potisni ako nije do njih nego do sekundarnog cilindra kvačila.. Inače,danas provjerio u trgovini autodijelova i kažu mi da je u setu korpa+lamela = 1890kn i posebno potisni ležaj = 800kn. Dali je to previše za VALEO-v set i dali se da naći di povoljnije?  Radi se o Alfi 156 2.0 ts 114kw(155ks)...  I da,di se na tom motoru nalazi sekundarni cilindar kvačila( na getribi ili unutar getribe)..???
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline DOVLA

  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1682
  • Karma: 59
  • Spol: Muški
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata
 

Offline mareo

  • Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16016
  • Karma: 1072
  • Spol: Muški
  • GT Blackline Q2
    • Zgb
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #10 u: 23-08-2013, 10:03:36 »
Inače,danas provjerio u trgovini autodijelova i kažu mi da je u setu korpa+lamela = 1890kn i posebno potisni ležaj = 800kn. Dali je to previše za VALEO-v set i dali se da naći di povoljnije?  Radi se o Alfi 156 2.0 ts 114kw(155ks)...  I da,di se na tom motoru nalazi sekundarni cilindar kvačila( na getribi ili unutar getribe)..???

...to su redovne cijene (bez popusta  :hap:) seta kvačila + potisnog... :da:

...ti nemaš cilindar kvačila na getribi, jer je on u samom potisnom (zato je tako skup)...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #11 u: 23-08-2013, 17:48:03 »
Pošto meho,a očito i još ljudi nezna baš sa alfama,kupio ja nov set kvačila i kupim unutarnji cilindar kvačila kako mi je rečeno da bi danas mehaničar zvao i rekao da mi ne paše cilindar kvačila... Pa naravno da i ne paše kad je u pitanju druk ležaj i cilindar kvačila koji su kod twin sparka u kompletu(jedan element).... A vidite,da me nije mogao upozorit čovjek u autodijelovima da ts ima taj dio kao jednu cjelinu- nemogu vjerovat.... Ode 200kn u vjetar...  Jooooj Mareo-di si bio u srijedu da mi odgovoriš   :sad:  Još sam te mislio nazvati,ali znam da ti više kužiš dizele pa reko otkud bi ti mogao znati....  Još jedan vikend bez alfice...   :wal:   :wal: 
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline mareo

  • Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16016
  • Karma: 1072
  • Spol: Muški
  • GT Blackline Q2
    • Zgb
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #12 u: 23-08-2013, 17:52:25 »
Jooooj Mareo-di si bio u srijedu da mi odgovoriš   :sad:  Još sam te mislio nazvati,ali znam da ti više kužiš dizele pa reko otkud bi ti mogao znati....  Još jedan vikend bez alfice...   :wal:   :wal:

...hebemu sunce  :sado:, pa znaš da zbog rezervnih dijelova nisam kruha gladan... :craz

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #13 u: 23-08-2013, 19:03:44 »
Sad sam naučio lekciju na onaj teži način....PO DŽEPU...  A još žešća lekcija mi tek dolazi... Alfa će na bubanj izgleda jer se traži druga,a sad sam taman sve promjenio... Netko će se usrećit uzgleda.... 
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline goran1980

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 356
  • Karma: 19
  • Spol: Muški
  • 159 1.9JTD 100kW
    • Zagreb
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #14 u: 28-08-2013, 22:35:15 »
Pošto meho,a očito i još ljudi nezna baš sa alfama,kupio ja nov set kvačila i kupim unutarnji cilindar kvačila kako mi je rečeno da bi danas mehaničar zvao i rekao da mi ne paše cilindar kvačila... Pa naravno da i ne paše kad je u pitanju druk ležaj i cilindar kvačila koji su kod twin sparka u kompletu(jedan element).... A vidite,da me nije mogao upozorit čovjek u autodijelovima da ts ima taj dio kao jednu cjelinu- nemogu vjerovat.... Ode 200kn u vjetar...  Jooooj Mareo-di si bio u srijedu da mi odgovoriš   :sad:  Još sam te mislio nazvati,ali znam da ti više kužiš dizele pa reko otkud bi ti mogao znati....  Još jedan vikend bez alfice...   :wal:   :wal:

Ahm, zanimljivo ... i ja kupio nesto ovako ... potisni + primarni (kod pedale) + sekundarni (kod motora) , sad hoces reci da i ja imam "viska"? Ah, ja kazem mestru u Tokicu daj sve sto ide, a eto mi sad :)
Goran.
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #15 u: 29-08-2013, 00:18:06 »
Ahm, zanimljivo ... i ja kupio nesto ovako ... potisni + primarni (kod pedale) + sekundarni (kod motora) , sad hoces reci da i ja imam "viska"? Ah, ja kazem mestru u Tokicu daj sve sto ide, a eto mi sad :)
:da:    ::)
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline DOVLA

  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1682
  • Karma: 59
  • Spol: Muški
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #16 u: 31-08-2013, 14:49:06 »
Dječaci imate račun sve se danas može vratit... :mah:
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata
 

Offline skuky156

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1662
  • Karma: 17
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9JTDm 16v 110kw,
    • Slunj
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #17 u: 12-09-2013, 14:17:58 »
Dječaci imate račun sve se danas može vratit... :mah:
Ima račun- ALI - pošto su 2 rate u pitanju-odbili zamjenu. Kao fiskalna kasa-nema kod rata zamjene...   :wal:
:ar:  
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=69963.0
EX:http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=56880.0
 

Offline DOVLA

  • Trade Count: (+8)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1682
  • Karma: 59
  • Spol: Muški
  • 156 sw 1.9jtd Ti
    • zagreb,đubrava
Odg: Detekcija kvara - AR156 1.6 TS kvacilo
« Odgovori #18 u: 12-09-2013, 17:05:13 »
pa za nešto drugo zamijeni ili su te i za to odj.... ::)
PRODAJEM DOBAR FRIŽIDER.Dobro hladi i ima ostavu za jaja,malo boli kad zalupiš vrata