14-10-2019, 23:45:35

Autor Tema: garaža niko156  (Posjeta: 28237 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline niko156

• Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • pelješac
garaža niko156
« u: 10-04-2013, 12:09:20 »
evo došlo je vrijeme da predstavim svoju garažu...
ima tu svega i svačega zanimljivog ali pošto je alfa forum počeo bi od alfi,a ako bude interesa pokažem i ostale makine ;)
sve je počelo još dok sam bio klinac pa sam,pod utjecajem ujaka koji je bio lud za autima,počeo i ja maštati kako ću nekad i ja imati neki ludi auto!krenulo je sa minićima,alfama,yugićima...kasnije se bolest raširila...u svijet alfe me uvelo vožnja u ujakovoj alfi sud i maštanje o alfi gt veloce 2000 koju je vozao njegov prijatelj...već tada sam znao da ću kad tad voziti alfu!puno godina poslije sam tu želju i ostvario...kupio sam alfu...i bila je samo moja...
156 1.9 jtd 2000 god,12mjesec,kožna unutrašnjost,klima,centralno,struja...

kupio sam je početkom 2005,došla je sa originalnim telefonkama 15'' ali sam ih brzo zamijenio sa bijelim oz 16'' i to je trebao biti početak nekog uređivanja uz velike planove za nju,ali sam je nažalost bio primoran prodati zbog financijske situacije.nikad je nisam prežalio i rekao sam si sebi da ću kad tad opet kupiti 156icu,pa će tako i biti,kad tad.prodao sam je u slavonski brod,čini mi se negdje početkom 2009,volio bi znati gdje je završila,ako neko zna nek slobodno napiše.ovo je bilo prije nego je čovjek odveo,zadnje slike koju imam jer mi je sve otišlo s kompom kojeg je papao virus,nažalost:

Offline alfavu

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
Odg: garaža niko156
« Odgovori #1 u: 10-04-2013, 12:19:50 »
daj slike ovih starijih alfi  :)
Music : ON
World: OFF

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #2 u: 10-04-2013, 12:32:43 »
nakon 156 sam promjenio nekoliko auta ali ona je uvijek ostala nedostižna i neprežaljena...oko je uvijek na oglasima ali financije ne dozvoljavaju,samo maštam i čekam...ali jedna je priča uvijek bila prisutna oko mene,na ovaj ili onaj način.iz prikrajka sam pratio,vrebao,planirao i potajno maštao o kraljici iz djetinjstva,dok se napokon zvijezde nisu poklopile i omogućile mi ostvarenje dječačkih snova...
tako sam nedavno došao u posjed nje...kraljice!ovako je izgledala dok me čekala,godinama je ležala,premještala se s lokacije na lokaciju,smješkala mi se...

sve dok jednog dana nije došla na sigurno ;)

ima sve dijelove,krom izgleda u super stanju,s njom su došle i sve gume za šajbe,na motoru je napravljena generalka i samo čeka mene da joj se u potpunosti posvetim...ali...ili da kažem ALI!
nekako sam zapeo između želja i mogućnosti,drugi projekt je došao do pola,od dva sam odustao u međuvremenu,stisli životni troškovi i problemi,što da kažem,sve i sami znate!tako da je zasad tu di je,na toplom,suhom i sigurnom i ne ide nigdje!ali nekako mi se čini da mi se,polako ali sigurno,popravlja opće stanje financija pa se nekako nadam da bi ubrzo mogla doć i ona na red,bar da se počne raditi na njoj...pa će se valjda i završiti nekad!držite fige...

Offline GTzadar

• Član Alfa Kluba 9
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Gt 1.9 jtdm
    • Zadar
« Odgovori #3 u: 10-04-2013, 12:40:26 »
 :undd: ... pozdrav kolega , a i poseban pozdrav kraljici  :hap: :hehe: :ok:
.... sempre gilles ....

Anton

• Gost
« Odgovori #4 u: 10-04-2013, 12:40:48 »
Za ovo ako treba, skupljat cemo pare svi  :love:

Offline Argor

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #5 u: 10-04-2013, 12:55:41 »
Doći ćemo na ljetovanje, pa usput ti pomognemo šarafiti.  :craz

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #6 u: 10-04-2013, 12:58:10 »
e to je posao :ling: :care daj slike i ostalih autiju nema veze sto nisu alfe.

Offline kristyanhr

• Starosjedioc
  • EX: Fiat Punto mk2 1.9DS Trenutačno: AR156 1.8TS
    • Slavonski Brod
    • NANO Autodetailing Centar
« Odgovori #7 u: 10-04-2013, 14:02:26 »
Kolega...ta alfica je jos uvijek u brodu...znam ju vidjeti....oz-ice su ostale...samo mislim da su u bijelu prefarbane...i smedja koza je stavljena...ista kakvu je reno prodavao...
Darijan Kosić: "Alfizam je religija."
Certified Gtechniq Detailer - http://nano-kj.hr/nano.php

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #8 u: 10-04-2013, 16:20:14 »
i bile su bijele,možda ih je samo obnovio,dok su kod mene bile već se bio počeo skidati sloj bezbojnog laka na mjestima,pa vjerujem da ih je dao obnoviti...a koža je kod mene bila crna,bila je u super stanju,ali i dosta je vremena prošlo...
bit će i drugi auti,nije sad da ih ima puno ali svakako ima zanimljivih....
hvala na podršci i dobrim idejama,za skupljanje novaca i ljetovanje sa šarafljenjem se uvijek možemo dogovoriti!

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #9 u: 16-04-2013, 11:15:55 »
pričao sam gore o projektima od kojih sam odustao...
jedan od njih je i opel manta A iz 1974 god.ona me zapravo uvela u svijet oldtimera,kupio sam je u ljeto 2009. nakon što sam je godinama gledao kako propada kod lokalnog mehaničara koji je trebao raditi pa je došlo do nesuglasica sa vlasnikom.i tako je godinama stajala dok se vlasnik napokon nije odlučio prodati mi je.ovako je izgledala:

ubrzo sam je doveo doma,napravio mjesta u garaži i otpočeo sa rastavljanjem,upoznavanjem sa hrđom i dražima zapečenih šarafa.s njom je došla i hrpa dijelova koji su trebali dobro poslužiti kasnije...

nakon rastavljanja,vrlo brzo je uslijedilo i skidanje boje i hrđe s nje.u nedostatku mogućnosti pjeskarenja sve sam obavljao sa šlajfaricom i čeličnim četkama.skidao sam sve do kraja i zatim nabacio temeljnu boju da je zaštitim od daljnjeg propadanja

malo po malo,nakon par mjeseci rada i uživanja u prašini kita i boje,nakon što se izbrusio i zaštitio praktički svaki kvadratni centimetar površine do kojeg se moglo doći,došlo je vrijeme da se počnu skidati hrđavi i truli dijelovi i da se auto izvari...tu su ujedno i došli problemi!pošto nisam imao iskustva ni sa varenjem ni sa ičim sličnim,dogovorio sam stvar sa onim istim meštrom da mi to rješi,a trebalo je i opjeskariti pod odozdo pa je i to on preuzeo na sebe.trebalo mu je neko vrijeme i doza nagovaranja da dođe po nju ali je napokon odveo i mislio sam,ajde,nešto će se i napraviti...

a onda je počelo...ne mogu ovaj tjedan,pa došlo ljeto,vruće,pa ima drugog posla,pa slomio prst,pa ovo pa ono i nakon 9 mj  stajanja na boku i na kiši i mog čekanja mi je pukao film i rekao mu da mi auto odvede doma!tako se vratila u jato i tamo čekala bolje dane...

dok sam čekao da se nešto napravi,uzeo sam si drugi auto za projekt i sad je manta pala na drugo mjesto po važnosti jer je taj projekt već bio poodmakao i tako je pala u nemilost i zaborav.tijekom vremena su se nabavili i još neki drugi auti,planovi su se promijenili,došla je kriza i manta se sve više udaljavala od plana da se nekad obnovi i uredi ,stoga je dobila priliku za nov život kod novog vlasnika.prodana je u okolicu dubrovnika krajem 2012.želim njoj i novom gazdi puno sreće u daljnjem vraćanju u život ovog klasika!

Offline Argor

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #10 u: 16-04-2013, 11:49:03 »
Lijepa priča s pomalo tužnim krajem, bar za tebe, novom gazdi će ipak biti lakše pošto si mu pola karoserije riješio.  :hap:   Očito glavni problem kod ovakvih restauracija nastaje, kad vlasnik više ne može sam odrađivati stvari, već treba nekog drugog, a tome se neće.  :rolll:

Offline GTzadar

• Član Alfa Kluba 9
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Gt 1.9 jtdm
    • Zadar
« Odgovori #11 u: 16-04-2013, 12:09:07 »
Lipo da nije u starom željezu ,a i novom vlasniku si olakšao posa sa ti skidanjem i čiščenjem stare boje i kita ...
Da je meni to bar neko ogulio na giuliji  :hehe: ::)
.... sempre gilles ....

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #12 u: 16-04-2013, 13:26:43 »
lako se mi dogovorimo,trebat će meni juniorku sređivati,ako ste zainteresirani , postao sam pravi majstor u šlajfanju starog kita i boje heheh pa se dogovorimo

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #13 u: 22-04-2013, 10:41:17 »
evo još jedan od kojeg sam odustao...recimo...
priča ide ovako ukratko...šogor ante i ja već neko vrijeme skupljamo aute,uglavnom krame i krš,nek se nađe za bolja vremena.imali smo do nedavno i kafić u zajedničkom vlasništvu,a imamo i jednu veliku garažu di trpamo sve te aute i alate koje nabavimo.e,tako smo jednom prilikom i nabavili minića!radi se o mk3 modelu,1000 kubika,71. godište.kupili ga i uveli iz srbije pa je dobio ime srbo.evo slika kad je došao na pelješac:

ante je išao po njega u srbiju, usred zime,debelog minusa i valjda metar snijega,iz kikinde kroz srbiju i bosnu ga doveo doma!put je prešao bez problema,bilo je tu svega,paljenja bez čoka na -20,slabe mase na akumulatoru i slabih brisača ali je stigao sigurno doma!jedna s puta...

bio je apsolutna atrakcija sa probnim srpskim tablama di god se pojavio...

uglavnom,ante se malo u njemu vozao po ljeti,mislili se što bi s njim,kako ga urediti,u kojem stilu i kako to izvesti...na kraju je pala odluka da ga se krpi ako nešto na njemu crkne dok ne dođe vrijeme da ga se generalno obnovi za koju godinu...i tako smo se prema njemu i ponašali...bio je u solidnom stanju i mogao je,uz sitna održavanja izdržati još neko vrijeme eksploatacije uglavnom po lokalu u ljetnim mjesecima.

tako se registrirao,kupila se nova maska i branici da ga se malo ušminka izvana,a kako je počeo pišati cilindar od kočnica promijenili smo sve kočione cilindre,a i obnovili smo glavni kočioni i kumplung cilindar.ipak,mini je uglavnom stajao u garaži jer niti je bio prvi auto za vožnju niti se imalo puno vremena,a i bila je zima pa se nije ni u planu bilo s njim vozati.

zbog krize a i zasićenja je došlo do mimoilaženja sa mojim zanimanjem i interesom za kafić pa je u sklopu ''otpremnine'' u mom smjeru došao i srbo.imao sam lijepe planove za njega,urediti ga i vozati se dok drugi auti ne budu gotovi,ali kriza je i tu uzela danak pa sam ga bio primoran dati u prodaju i odustati od prvobitnih planova.trenutno je na njuškalu i bit će tamo dok se ili proda,ili dođu bolja vremena,štogod prije došlo!

Edit: Izbrisan link na njuškalo.
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=25161.msg1209814#msg1209814
« Zadnja izmjena: 22-04-2013, 15:05:56 od Argor »

Offline luka05

• Trade Count: (+4)
  • Starosjedioc
  • ex. 156 2.4, 147 GTA & 147jtdm
    • Split
« Odgovori #14 u: 23-04-2013, 20:43:14 »
Zanimljivo, imaš i 2 bulli-a  :craz

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #15 u: 24-04-2013, 06:55:39 »
2?!
bit će i koji više hehehe ;)

Offline Losx

• Pripravnik
  • **
  • 159 1.9 JTDm + Giulietta Veloce 2.0 JTDm
    • Okolica Sl.Broda
« Odgovori #16 u: 04-05-2013, 19:01:21 »
Alfica ti je i dan danas u Sl.Brodu, tj u okolici istog.
Vidjam ju tu i tamo, dobro se drzi.  :alfisti: :mah:
No one expects the Spanish inquisition!

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #17 u: 05-05-2013, 20:48:11 »
nek je ona na životu,dobar je to auto bio,još uvijek je ne mogu prežaliti...

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #18 u: 27-05-2013, 19:06:47 »
evo još malo priče,kad smo već kod vw...
oduvijek su mi bili zanimljvivi oni što su se kod nas popularno nazivali 'hippie' kombiji,poznati još i kao bulli,nama znani koa t1!i kad se pružila prilika da se nabavi jedan,nakon što smo načuli da negdje u blizini nas postoji a vlasnik ga ne želi prodati ni pod koju cijenu, nije se puno razmišljalo...nije se uopće razmišljalo...samo se prionulo poslu!ovakvog smo ga prvi put ugledali:

nije ga htio prodati,da...odbio je dosta njih prije nas,da...ali smo malo razmišljali 'outside the box'...i da,htio ga je zamijeniti!pa smo se uputili po njega sa adekvatnom zamjenom,ppronađenoj prema specifikaciji vlasnika kombija ;)

pa smo obavili zamjenu,ukrcali ga i nazad istim smjerom...

na trajektu je bio glavna atrakcija....

nije tako ni loš s obzirom na godine i činjenicu da je u principu to teretni auto...

iskrcan je i spremljen na sigurno,u toplo i suho....

Offline niko156

• Pripravnik
  • **
    • pelješac
« Odgovori #19 u: 27-05-2013, 19:16:57 »
a i danas se koristi za slične svrhe ;)