23-06-2026, 17:04:00

Autor Tema: Udobnost Alfe 159  (Posjeta: 15175 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dugixy1

  • Trade Count: (+2)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 962
  • Karma: 30
  • Spol: Muški
  • Alfa 159 1.9 jtdm 16v
    • Zagreb
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #90 u: 03-04-2013, 19:10:51 »
Da li je na 2,4 tvrđi nego na 1,9 ili je to isto?

teško je ovako reći ,nema pravila . slično je.

kad odabereš vozilo isprobaš , može tebi bude pasalo .

vidiš da nekima i paše  tvrđe ali takvi su možda i sumnjivog morala  :hehe:
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #91 u: 03-04-2013, 20:22:47 »
Mlohavo ni tijesto ne valja   :hehe:
 

Offline rpichler

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2232
  • Karma: 152
  • Spol: Muški
  • Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus
    • Rijeka
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #92 u: 08-04-2013, 12:26:11 »
Rijeka-Milano i nazad u istom danu bez da osjetiš ikakve bolove u leđima ili da si premoren. Jako jako udoban auto  na 225/50 R17 gumama.
Photographer with a love/hate relationship with Alfa Romeo :ar: :love:

Trenutni auto: Alfa Romeo Stelvio 2.2 210 Q4 Super Plus Grigio Vesuvio
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
AW: Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #93 u: 08-04-2013, 12:55:52 »
Mlohavo ni tijesto ne valja   :hehe:

Reci mu reci, mu ja dam sumnjivog morala. :)), pa dugi kad je mekan nista i ne osjetis, mora biti tvrdji :)).
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #94 u: 02-07-2013, 13:20:50 »
Evo mene opet. Našao sam Rent a car koji iznajmljuje Alfu 159. Mislio sam ovih dana iznajmiti da je isprobam prije kupnje.

Stvar je u tome što oni iznajmljuju Aflu 159 SW 2,4 JTD 210 KS, a ja sam mislio kupiti Alfu 159 sedan 1,9 JTD 150 KS.

Da li postoji prevelika razlika između ova 2 automobila? Znam da je razlika u ubrzanju, ali mene zanima:

- Udobnost vožnje
- Buka motora i ostalih elementara koji stvaraju buku na autocesti
- Držanje ceste
- Upravljačke i općenito vozne  performanse

Da li je besmisleno da isprobavam Alfu 159 2,4 210 KS SW ili je ona po svemu nabrojanom slična kao 1,9 150 KS sedan?
 

Offline 156 sp1 rosso

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5327
  • Karma: 190
  • Spol: Muški
  • Giulia Veloce
    • ZAGREB
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #95 u: 02-07-2013, 13:39:08 »
 .....mislim da ces uspjeti saznati sto te zanima na taj nacin.
Gubila il dobila......zauvijek si moja voljena. Volim te Hrvatska.
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #96 u: 02-07-2013, 13:47:16 »
Cuj mislim da su Performance za ne usporedjivati, iako i 150 ljepo ide. Stabilnost na cesti i udobnost je tu negdje ista iako mislim da je 2,4 na osnovu tezine nesto malo stabilnija. Razlika od SW na Limuzinu mislim da je nema zavisi od sjedala. Kolega ima obicnu SW 200 konja i naspram moje 210 ti je po mome dosta neudobnija. Neudobnija po tome jer imam velike noge a dio sica na kojem se sjedi je po meni kratak ispo.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2

 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #97 u: 02-07-2013, 13:54:50 »
Cuj mislim da su Performance za ne usporedjivati, iako i 150 ljepo ide. Stabilnost na cesti i udobnost je tu negdje ista iako mislim da je 2,4 na osnovu tezine nesto malo stabilnija. Razlika od SW na Limuzinu mislim da je nema zavisi od sjedala. Kolega ima obicnu SW 200 konja i naspram moje 210 ti je po mome dosta neudobnija. Neudobnija po tome jer imam velike noge a dio sica na kojem se sjedi je po meni kratak ispo.

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2

A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).
 

Offline sasa.baska

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3224
  • Karma: 105
  • Spol: Muški
  • Giulia 🍀
    • Baška ' Krk
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #98 u: 02-07-2013, 14:00:30 »
A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).

ja bi na tvom mjestu probao 1,9 ako kupujes 1,9...da ti se ne desi da probas 2.4, pa kupis 1,9 i razocaras se kako slabije ide  :rolll:
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #99 u: 02-07-2013, 14:21:27 »
ja bi na tvom mjestu probao 1,9 ako kupujes 1,9...da ti se ne desi da probas 2.4, pa kupis 1,9 i razocaras se kako slabije ide  :rolll:

Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti,  i držanje krivina na magistrali.
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #100 u: 02-07-2013, 14:29:50 »
Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti,  i držanje krivina na magistrali.

Za sve ovo je nebitno koju 159-ku kupiš jer svaka ispunjava te kriterije neovisno o motorizaciji, tako ne kužim čemu toliko premišljanja :?:
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Pekar

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 311
  • Karma: 12
  • Spol: Muški
  • više dobrih ljudi
    • Đakovo
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #101 u: 02-07-2013, 16:28:38 »
Za ubrzanje mi je najmanje bitno jer sad vozim Stilo JTD 115 KS koji ima ubrzanje do 100 za 10,3 sekunde, a 159tka 1.9 150 KS ima ubrzanje 9,2. Zato se za ubrzanje ne brinem toliko. Bitno mi je testirati udobnost, buku na autocesti,  i držanje krivina na magistrali.
Nemojte se zavaravati da je isto 1.9 i 2.4
Evo baš sam moju 2.4 dao jučer na probu kolegi koji ima 1.9.
Nakon vožnje je zaključio da na njegovoj možda nevalja trap.
Uglavnom nije ista ni težina 2.4 ima 1705 kg
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #102 u: 02-07-2013, 16:50:35 »
Nemojte se zavaravati da je isto 1.9 i 2.4
Evo baš sam moju 2.4 dao jučer na probu kolegi koji ima 1.9.
Nakon vožnje je zaključio da na njegovoj možda nevalja trap.
Uglavnom nije ista ni težina 2.4 ima 1705 kg

A da li je stvarno imao neki problem sa trapom ili je 2.4 znatno bolja po pitanju udobnosti i stabilnosti pa je zato mislio da s njegovom nešto ne valja?
 

Offline Pekar

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 311
  • Karma: 12
  • Spol: Muški
  • više dobrih ljudi
    • Đakovo
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #103 u: 02-07-2013, 17:21:42 »
A da li je stvarno imao neki problem sa trapom ili je 2.4 znatno bolja po pitanju udobnosti i stabilnosti pa je zato mislio da s njegovom nešto ne valja?
To je bilo jučer oko 22 sata tako nisam siguran dali mu valja trap ( iako je bilo prije mjesec dana na tehničkim sve ok).
Razlika je u tome što on ima felge 17 a ja 18 pa auto bolje drži cestu.Isto tako je razlika u težini.
Udobnost između jedne i druge,hm teško za procjeniti.Ali da moja bolje vuče, to da i u tome je razlika.
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #104 u: 02-07-2013, 17:22:57 »
Moja 159 je spustena pa je svejedno udobnija od bilo kojeg a4 ili passata!
Kapu skidam jedino C5 iznad nje...
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #105 u: 02-07-2013, 21:45:11 »
Ja sam prije kupnje probao sve disel verzije i mogu ti reći da su po itanju buke i vožnje iste jedino je TI malo drugačija čak ti 1,9 ugladenije radi zbog 4 cilindra pa ako ti 2,4 bude ok bude ti i 1,9 što se tiče perfomansi naspram stila budeš razočaran zato što je 159 auto u kojem ne osjetis brzinu ja kada sam sa stilom išao 100 to sam i čuo vidio a u 159 se x puta nađem da pivom debelo preko oganicenja bez da sam to primjetio
Nije bolest sve što boli
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #106 u: 02-07-2013, 23:22:15 »
Ja sam prije kupnje probao sve disel verzije i mogu ti reći da su po itanju buke i vožnje iste jedino je TI malo drugačija čak ti 1,9 ugladenije radi zbog 4 cilindra pa ako ti 2,4 bude ok bude ti i 1,9 što se tiče perfomansi naspram stila budeš razočaran zato što je 159 auto u kojem ne osjetis brzinu ja kada sam sa stilom išao 100 to sam i čuo vidio a u 159 se x puta nađem da pivom debelo preko oganicenja bez da sam to primjetio

2.4 mirnije radi na leru od 1.9..
barem kod 156 kad sam uspoređivao svoju sa 156 1.9

zvuk od 2.4 je fenomenalan za dizela...dok je 1.9 klasični traktorski dizel zvuk :craz
 

Offline AriVatanen

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1706
  • Karma: 41
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 tbi
    • Osijek
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #107 u: 17-07-2013, 12:53:36 »
A da li postoji razlika u buci? Odnosno, ako vozim 150 km/h na autocesti onda pretpostavljam da 2,4 vrti na 2500 okretaja, a 1,9 vjerojatno na 3000. Mislio sam dok isprobavam 2,4 šaltati nižu pa da mi vrti na 3000 okretaja pri 150 km/h. Da li mogu na taj način testirati buku ili ta metoda nema smisla? (naravno, ovo s navođenjem okretaja pri 150 km/h je aproksimacija).

mislim da okretaji i nisu previše različiti kod 1.9 i 2.4. Kod mene na 1.9 je ovako:
120 km/h   2200 okr
140 km/h   2500 okr
170 km/h  3000 okr
200 km/h  3500 okr

Napomena: brzinomjer pokazuje 8-9 km/ više od stvarne brzine jer imam 16 cola kotače

 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #108 u: 17-07-2013, 21:18:17 »
Na 150 nemoras nista mjerit jer se nema sta mjerit, pocinje sa 170+ ;)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2
 

Offline AriVatanen

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1706
  • Karma: 41
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 tbi
    • Osijek
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #109 u: 18-07-2013, 08:20:21 »
Na 150 nemoras nista mjerit jer se nema sta mjerit, pocinje sa 170+ ;)

Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2

 :good post.....ali preko 170 dobro ozvučenje sve riješava  :ok:
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Udobnost Alfe 159
« Odgovori #110 u: 23-07-2013, 07:36:17 »
:good post.....ali preko 170 dobro ozvučenje sve riješava  :ok:

A i nije bas toliko strasno na usporedbu na druge i starije alfe nusta ali bas nista da be govorimo o drugim autima.


Gesendet von meinem GT-I9505 mit Tapatalk 2