22-06-2026, 17:50:41

Autor Tema: Fiat Bravo vs Alfa 147  (Posjeta: 19364 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Tbird

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #60 u: 01-07-2013, 19:36:49 »
A gle, mozda u tih 50k ne budes imao ni kune ulaganja, a mozda dobijes slom zivaca, nikad ne znas, pa ja uvijek nastojim svesti rizik na minimum :hehe:  :ok:
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #61 u: 01-07-2013, 19:42:02 »
A gle, mozda u tih 50k ne budes imao ni kune ulaganja, a mozda dobijes slom zivaca, nikad ne znas, pa ja uvijek nastojim svesti rizik na minimum :hehe:  :ok:

a čuj ako ćemo tako onda sam i ja čuo od jtd ekipe da im je na 70tkm ošlo kvačilo, prolupao ovjes, ošla dizna, pa neki egr, itd, tako da rizik uvijek postoji bez obzira na jtd ili ts, koliko god gledao auto treba imat i dosta sreće :ok:
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Tbird

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #62 u: 01-07-2013, 20:06:42 »
A pusti kvacilo, ovjes, spuh i slicno... to su sad vec sekundarni elementi i zavise vecinom od samog vlasnika...
Bitno da je limarija ok i da je masina konstruktorski bez mane a sve ovo ostalo da se lako utvrditi...
147 ima fantastika ovjes, sam pazi da nije neka kalivana sa niskoprofilnim, da je netko vozio time attack na grobniku, ili se elegantno pentrao po rubnjacima  :hap:

A hebiga, dizlo ima puno veci broj elementata, i dijelova cije je servisiranje ili izmjena skupa, jtd, tdi, neovisno. I tu i tamo uvijek nesto treba zamijeniti, reparirati ili "ocistiti" kad rikne, ali motor kao motor 1.9 jtd je konstruktorski odlican motor. Da ces u 200-300k km morat reparirat turbinu (recimo), morat ces, ali to je normalno, za ocekivati... Ak radis malo km, neki ekonimican atmosferac ti je najbolji izbor  :ok:
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #63 u: 22-07-2013, 10:29:56 »
Ja se isto dvoumim između 147 (nakon redizajna) i Bravo, samo što ja ciljam na dizelske motore i ne kupujem novo, nego polovno u Njemačkoj.

Alfa 147 prednosti:
- Da se naći za nešto manje para
- Porez na unos veći pa se razlika u cijeni malo istopi
- Spada u tzv. premium klasu
- Drži krivine jako dobro (tako barem svi vi kažete :craz)
- Ako se ubode verzija od 140 ili 150 konja, onda vuče ko sotona

Mane:
- Stariji model koji odlazi - pitanje je kako i za koliko ću ga prodati kasnije
- Lošija na crash testu od brava
- Navodno skuplji dijelovi
- Vozim se uglavnom po gradu (dinamičnija vožnja) pa ću možda stući ovjes
- Vozim se i po autocesti gdje krivine nisu izražene, a na magistrali sam rjeđe
- Nema tvornički MP3, treba ga ugraditi naknadno, ali onda nema ništa od komandi na volanu

Bravo prednosti:
- Novij model, lakše ga prodati
- Ima tvornički MP3 sa komandama na volanu i mogučnost spajanja mobitela na glavne zvučnike. Jako dobro pri ogromnim brzinama na autocesti
- Jeftiniji dijelovi
- Jednostavniji ovjes, teže se razdrka, a drži cestu solidno, osobito ako imaš dobre gume
- Ima jako nizak CO2 (osobito 1.6 JTD verzija). Ne samo da je jeftiniji porez na unos, nego će kad tad opaliti godišnji porez na CO2 kao što je to uvela Njemačka Britanija i ostali. Možda i zabrane ulazak u centar grada autima sa višim CO2 kao što su zabranili u mnogim Europskim gradovima
- Električni servo. Imam ga kod stila i uopće mi nije loš. Isključi se pri većim brzinama da ne smeta, a CITY mode u gradu jako znači (uličice, parkinzi, gužve, vrćenje)

Mane:
- Manje drži krivine
- Nije alfa, nije potpuni tipo sportivo
- Zasad još uvijek veća cijena auta, čak i u Švapskoj
- Mogučnost bugova na karoseriji i struji ako se kupi 1.9 JTD 2007.
- Mogućnost bugova na motoru ako se kupi 1.6 JTD 2008. koji je tada tek izašao (iako kažu da je to blago modificirani 1.9 pa da nije preveliki rizik)


Eto, tako ja razmišljam na glas.
« Zadnja izmjena: 22-07-2013, 10:31:22 od DrAnte »
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #64 u: 22-07-2013, 11:46:03 »
buraz kupi golfa  :hehe:

trazis dlaku u jajetu oba su auta ista al nimalo slicna. al boga mi nit jedan nije za autocestu stvoren oba idu bez greske al duga putovanja su klasa za 166-159 pa cak i 156 je puno mirnija od 147 koja dosta "skakuce"
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #65 u: 22-07-2013, 11:51:22 »
buraz kupi golfa  :hehe:

trazis dlaku u jajetu oba su auta ista al nimalo slicna. al boga mi nit jedan nije za autocestu stvoren oba idu bez greske al duga putovanja su klasa za 166-159 pa cak i 156 je puno mirnija od 147 koja dosta "skakuce"

Koje je ovo provociranje. Pa zar nije ovo thread za usporedbu Brava i Alfe. Što gnjaviš s provokacijama. Ja iznosim svoje mišljenje kao što i ti iznosiš svoje.

Na autocesti nema skakutanja jer autocesta je prilično dobro napravljena. Skakutanja ima po gradu i po lošim vanjskim cestama.
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #66 u: 22-07-2013, 12:33:44 »
vozis stila znaci hatch, bravo je isti rac a bome i 147.
ima razlike al nema drasticne razlike ovako na forumu nes apsolutno nista saznat jer ja sad mogu nahvalit do boga i vraga i natrag alfu 147 i popljuvat brava sa argumentima za oboje i kaj ces ti sjest u 147 vidjet da ti je auto  :huh: al uzet jer sam ja reko da je to isus bog i bic bozji alfa 147 i da je bravo govno.

oke se informirat al covjece imas tema od 159 preko 147 sad do brava jest tema za usporedbu al preletavas cijelu fiat gamu da ces nakraju zavrsit na gp-u 1.2 8v

1.9 jtdm je toliko dobar koliko i njegov najslabiji dio a to su dizne ista stvar je sa 120 mjtd i sa 2.4 200-210, 1.9 140 i 2.4 175 su nesto rastereceniji po pitanju dizni jer imaju manje tlakove i dizne su nesto robusnije sve su nijanse u pitanju.

poanta mog baljezganja je: ako kupujes auto valjda imas pare, orvori njuskalo odi pogledaj 2-3 brava-159-147 ili kaj vec oces kupit i vidi koji ti se najvise svidja kao auto i cijelina i onda uvezi auto. i ako nemas nikog vani da ti pogleda auto a tu vidim da nemas blage o mehanici lako moguce da ces ic na put gledat kolko je sati u tom gradu jer i vani su jeftini auti groblja a dobri auti imaju cijenu i lako da ti se desi da kupis gore "jeftino" auto koje ce te ispast na kraju vise nego da si tu kupio dobar auto i jos ces izgubit vremena i zivaca.

ne nije napadanje i nekuzim cemu imas tolko obrambeni stav na forumu al niko ti nece lose nista nego samo je malo cudno kad neko svakih par dana otvara temu za drugi auto i koji je bolji 159 i 147 su dva svijeta a bravo je druga galaxija.. nhf.

sjedi u svaki auto probaj i vidi ak natezes pare i za to odgodi kupovinu. danas je auro potrosna roba i pogotovo vani ljudi prodaju aute pred velke servise jer mu je jeftinije uzet drugi novi auto nego ovog servisirat.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #67 u: 22-07-2013, 12:49:15 »
Cekere, nadrobio si ga pošteno. Zašto bih ja kupio auto na brzinu? Imam vremena. Zašto se ne bih raspitivao i vidio iskustva drugih korisnika. Čemu onda forumi služe? Je li ovo mjesto zajedničke molitve i iskazivanja duhovnosti?

Ja u ovoj raspravi nisam otvorio novi thread, nego pišem u threadu koji je otvoren prije nego što sam ja registriran.

I dalje ne kužim: Ako je ovo thread za usporedbu Brava i 147mice, zašto tebi smeta moje sudjelovanje u raspravi?

Inače, to sa grobljima od auta u inozemstvu je potpuno paušalno iznošenje informacija. Prije ćeš nabasati na razne škovace kod nas nego u Njemačkoj.
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #68 u: 22-07-2013, 13:46:24 »
za tvornicki mp3 u alfi se varas, bilo je modela koje su imale mp3, a  ako stavis aftermarket radio, ima sasvim dosta mogucnosti za povezat komande na volanu, uglavnom trebaju dodatni adapteri, ali postoje i neka autoradija koja sama po sebi podrzavaju komande.



i takodjer ni svaki bravo nema tvornicki mp3, a bogami ni komande na volanu


ovo sta je naveden elektricni servo kod brava kao prednost, za to ne znam dali da se smijem ili da placem..

« Zadnja izmjena: 22-07-2013, 13:49:57 od Robertino »
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #69 u: 22-07-2013, 14:30:52 »
Ohoho, pa ovo izgleda kao origigi radio! Odlično!. Koliko košta taj uređaj i gdje ga ima za obezbjediti?

Shvaćam da je tebi električni servo smijurija. Ali predlažem da ga isprobaš, ali ne onaj iz Megana ili neke od tih loših. Probaj od Stila, progresivni električni servo koji se isključuje, tj. otvrdnjuje s povećanjem brzine. Ja imam dosta dobar osječaj ceste s tim volanom i nemam problema. Ne kažem da je precizniji od alfinog, ali nije neka teška nakarada. Ako se puno guzaš po gradu, pocentru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda City volan itekako dobro dođe. Imam osjećaj da će me sad 17 ljudi razapeti na križ  :violent-smiley-039:
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #70 u: 22-07-2013, 16:43:56 »
Ako se puno guzaš po gradu, po centru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda ne shvacam zasto trazis 147micu. Kupi Smarta, budi malo razuman i ne ispadaj smijesan vise. Toliko od mene na tu temu.
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #71 u: 22-07-2013, 17:56:28 »
Ne Smarta, to je kanta, Seicento Sporting je mali avion za njega  :ok:

Znaš da na alfa forumu ti neće preporučiti fiata i obrnuto. Svako će svoje hvaliti. Nedavno sam kupovao auto i gledao sam japance i na kraju opet Fiat.  :craz

Iskreno, uspoređujući novi Bravo sa 147-icom, razlika mi je ogromna na strani Brava čim si sjedneš u ta dva auta jedan kraj drugog, nekako se osjećaš sigurnije u Bravu, možda radi one metar duge armature pred sobom-imam raspon ruku 2 metra a ne mogu sa vozačevog sjedala dosegnuti do pola dubine suvozačevog pretinca  :smijeh

Ono što me kod Brava privuklo je da jedan od rijetkih dobrih turbobenzinaca u koji se uopće plin može ugraditi i da radi super-tu je neusporedivo štedljiviji i jeftiniji za održavanje od dizla, a skroz usporedivih preformansi.

Al bez obzira što kupio, uzmi za istu lovu čim mlađe i održavanije.
A pogledaj malo i Toyote Aurise   :craz
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #72 u: 22-07-2013, 17:57:03 »
Ako se puno guzaš po gradu, po centru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda ne shvacam zasto trazis 147micu. Kupi Smarta, budi malo razuman i ne ispadaj smijesan vise. Toliko od mene na tu temu.

A onda da sa Smartom idem na službeni put kao i na ljetovanje sa ženom i djecom?
Ili si možda mislio da kupim jedno veće vozilo za putovanja i jednog smarta za po gradu?
Budi malo razuman i ne ispadaj smiješan!
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #73 u: 22-07-2013, 18:01:13 »
Ne Smarta, to je kanta, Seicento Sporting je mali avion za njega  :ok:

Znaš da na alfa forumu ti neće preporučiti fiata i obrnuto. Svako će svoje hvaliti. Nedavno sam kupovao auto i gledao sam japance i na kraju opet Fiat.  :craz

Iskreno, uspoređujući novi Bravo sa 147-icom, razlika mi je ogromna na strani Brava čim si sjedneš u ta dva auta jedan kraj drugog, nekako se osjećaš sigurnije u Bravu, možda radi one metar duge armature pred sobom-imam raspon ruku 2 metra a ne mogu sa vozačevog sjedala dosegnuti do pola dubine suvozačevog pretinca  :smijeh

Ono što me kod Brava privuklo je da jedan od rijetkih dobrih turbobenzinaca u koji se uopće plin može ugraditi i da radi super-tu je neusporedivo štedljiviji i jeftiniji za održavanje od dizla, a skroz usporedivih preformansi.

Al bez obzira što kupio, uzmi za istu lovu čim mlađe i održavanije.
A pogledaj malo i Toyote Aurise   :craz

Imaš pravo. Nema baš smisla pitati ovdje za druga vozila. Računao sam da je thread već pokrenut pa da se nadovežem. Vidim da ima ovdje dosta dobrih i razumnih ljudi, ali uvijek se nađe onih ortodoksnih alfista koji se dižu na zadnje noge čim spomeneš bilo koju drugu marku, pa makar to bio i Fiat. Mogu misliti što bi bilo da sam spomenuo Golfa  :hehe:

Ja sam tako nekako i računao, da rađe uzmem bravo. Prednost 147mice je što se može naći za manje novaca, ali kad uzmeš u obzir održavanje, daljnju prodaju i tako to, onda je to negdje li-la.
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #74 u: 22-07-2013, 18:09:44 »
Ma daj, pa talijani niš ne valjaju, ja rekoh nikad više talijan na dvorište  :smijeh :smijeh

Gle bez obzira kak novu 147-icu uzimao, kupuješ auto iz 2001 godina kad je napravljen, znači nekakva konstrukcijska filozofija iz tih vremena, Bravo je ipak slagan na nešto drugim načelima.

Odredi cifru koju misliš dati i pretraži oglasnik, pogledaj što te zanima, provozaj.
Mislim da takvi noviji auti nisu jeftiniji vani-kad uzmeš u obzir sve troškove i izgubljeno vrijeme.
Možeš i kod nas kupiti dobar auto, samo treba tražiti, posebno sad kad je sve manje para i ljudi kuže da neće moći možda plaćati ono što su uzeli prije koju godinu
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #75 u: 22-07-2013, 18:41:01 »
Da, ali provjerio sam egzaktne cifre za porez. Također sam u dosluhu sa ljudima iz Švapske. Tamo su cijene cca 2-3 tisuće eura niže. Porezi su 600-1000 eura, ovisno o konkretnom vozilu (Bravo 1.6 JTD, Bravo 1.9 JTD, 147 JTD 116/120/140/150). Zatim, dosta ljudi je tamo spremno na cjenkanje, ali ne da ti spuste 200-300 eura, nego spuštaju 500-1000-1500 eura. Da se ipak naći nešto, ali treba ubosti pravu priliku. Ako se potrudiš neko vrijeme onda možeš proći 40% jeftinije nego ovdje.
 

Offline Pekar

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 311
  • Karma: 12
  • Spol: Muški
  • više dobrih ljudi
    • Đakovo
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #76 u: 22-07-2013, 19:03:22 »
Kod mene u firmi imamo 6 komada bravo 1.9 120 ps od 2010 g.
Jedan je kupljen polovan( bio star manje od godinu dana) i jedino je taj malo razj. i imao nekakvih popravaka.
Ostalih 5 komada su prešli od 100 tkm pa do 230 tkm ( večinom autocesta Osijek-Italija) i niti jedan nije negdje stao niti imao kakav veći, neki pa niti manji kvar.Definitivno bih kupio bravo ako bi trebao manji auto.Da ne bude zablude ima i mjesta a i dobro ide.
Problem je što u HR diesela polovnih od 2010  pa na dalje skoro i nema.
Ova starija linija bravo do 2009 meni osobno nema lijepu unutrašnjost.
 

Offline ..miha..

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 435
  • Karma: 4
  • Spol: Muški
    • N. Marof
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #77 u: 22-07-2013, 19:37:17 »
Neznam zašto uporno tvrdite da alfa bolje drži cestu od brava. Bravo je širi i ima veči međuosovinski razmak (znači udobniji bi trebao bit). Ako jedan a3 drži cestu uz bok 147, a ima običan mcpearson zašto nebi i bravo?
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #78 u: 22-07-2013, 19:53:11 »
A onda da sa Smartom idem na službeni put kao i na ljetovanje sa ženom i djecom?
Ili si možda mislio da kupim jedno veće vozilo za putovanja i jednog smarta za po gradu?
Budi malo razuman i ne ispadaj smiješan!

zasto ne, ljudi su  godinama s Fićom znali dolaziti iz Beograda na istarsku obalu na ljetovanjem,i to po cjela obitelj u njemu..,pa eto, ostali zivi i zdravi. Ali ti ces izgleda morati kupiti 5 autiju, ne dva..jer onakvo savrsenstvo i svestranost od auta koju ti trazis mislim da nijedan proizvodjac nije jos uspio napraviti.

A navodjenje elektricnog serva iz stila kao prednost, koji je jednostavno grozan (da ne pricam i  uzasno kvarljiv servo) i kojeg su zbog bezosjecajnosti redovito godinama pljuvali korisnici kao i testeri, i to jos usporediti s fantasticnim servom iz 147...to je zaista za ono...ostat na mjestu s jednim velikim oblacicem iznad sebe u kojem pise WTF??!

BTW budi svjestan da ovo pise lik koji je 8 godina posjedovao Fiat Bravo (onaj stariji doduse) i bio prezadovoljan s njim.

Sto se novog brava tice, solidan je to autic,cak je meni dolazio u obzir kad sam kupovao auto. Ali sam ipak odustao.  naravno da se osjeti da je novije konstrukcije,ali to ne dolazi previse do izrazaja. Zasto? jer je kao prvo rijec o dva auta koja pucaju na sasvim drugi dio kupaca. bravo puca na low segment kompaktne klase, a 147 je pucala na premium,i to se na dosta mjesta primjeti, pogotovo unutra, di Bravo ima losije materijale od 147.

Primjeti se i na ovjesu, di je nazalost bravo ostao na rudimentalnom ovjesu sa zadnjom polukruzom osovinom,pa je po tom pitanju i Skoda Octavija 2 za njega svemirski brod,nazalost :( Motori i mjenjaci (dizelski) su prakticni isti ko 147 pa tu nema neke usporedbe. Servo Bravo 2 i 147 nisu za istu recenicu.

Opremljenost je tu negdje, prakticki nema necega sto se nalazi u bravo-u 2, sto se nije moglo dobiti u 147mici. Tako da smatram da s obzirom na dobnu razliku, Bravo(pa ni Giulietta nazalost) i nisu napravili neki veci iskorak u odnosu na 147, koliko su svakako mogli i trebali.

A sto se odrzavanja tice, 147mica za djelove ima ko salate, tako da odrzavanje i nije nesto skupo. Mrvicu skuplji ovjes ciji su djelovi znacajno pojeftinili kroz godine, i to je to. Sve sto mi je zatrebalo nasao sam bez problema i za vise nego korektnu lovu.

No ako ti gust u voznji nije presudan, i jednu od najbitnijih stavaka ti predstavlja mogucnost da s vrskom noktiju najmanjeg prsta na ruci mozes okretat volan dok se vozis po ulicicama, go 4 Bravo. Gubitak vrijednosti cisto sumnjam da ce biti nesto previse drukciji, izgubit ces prakticki isto love na jedan i drugi.

« Zadnja izmjena: 22-07-2013, 21:22:44 od Robertino »
 

Offline Robertino

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1998
  • Karma: 36
  • Spol: Muški
    • Pazin
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #79 u: 22-07-2013, 20:02:34 »
Neznam zašto uporno tvrdite da alfa bolje drži cestu od brava. Bravo je širi i ima veči međuosovinski razmak (znači udobniji bi trebao bit). Ako jedan a3 drži cestu uz bok 147, a ima običan mcpearson zašto nebi i bravo?

samo a3 ima multilink iza, a bravo polukrutu straznju osovinu.. Ja kad sam ga vozio nisam bio previse impresioniran lezadnjem,a pak nisu ni vlasnici citajuci brojne review-ove na netu,a jos manje testeri. :(

Evo jedan:

http://www.autotrader.co.uk/articles/2010/11/cars/fiat/bravo/fiat-bravo-hatchback-2007-expert-review

4. Ride and handling

This is one of the areas where the Bravo lags behind rivals such as the Ford Focus and Volkswagen Golf. The suspension doesn’t cope very well with badly surfaced roads, suggesting that everything is set up too stiffly. However, stiff suspension usually leads to better handling, at the expense of ride comfort. Not here though, as the Bravo doesn’t handle very well either. There’s too much body roll in corners and the car doesn’t feel at all agile when being threaded through bends. Rivals do the job so much better.

Tu je takodjer jedan opsirni test, zajedno sa jos dosta testova

http://www.autocar.co.uk/car-review/fiat/bravo/verdict
« Zadnja izmjena: 22-07-2013, 20:03:10 od Robertino »
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #80 u: 22-07-2013, 20:23:48 »
Da, ali provjerio sam egzaktne cifre za porez. Također sam u dosluhu sa ljudima iz Švapske. Tamo su cijene cca 2-3 tisuće eura niže. Porezi su 600-1000 eura, ovisno o konkretnom vozilu (Bravo 1.6 JTD, Bravo 1.9 JTD, 147 JTD 116/120/140/150). Zatim, dosta ljudi je tamo spremno na cjenkanje, ali ne da ti spuste 200-300 eura, nego spuštaju 500-1000-1500 eura. Da se ipak naći nešto, ali treba ubosti pravu priliku. Ako se potrudiš neko vrijeme onda možeš proći 40% jeftinije nego ovdje.

 :funny: :funny:  navodno sad imaju akciju, uz alfe davaju po 2000 eura samo da ih se rijese.
nes ti alfe kupit budes toliko vagao sta je bolje sta je losije
 

Offline Pekar

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 311
  • Karma: 12
  • Spol: Muški
  • više dobrih ljudi
    • Đakovo
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #81 u: 22-07-2013, 20:57:14 »
Ma kupiš 159-ku sa kojom se bravo nemože niti usporediti i problem riješen.
:funny:
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #82 u: 22-07-2013, 21:24:53 »
Ma kupiš 159-ku sa kojom se bravo nemože niti usporediti i problem riješen.
:funny:

E, da! Htio sam je kupiti, ali to košta. Cijene 159tki su visoke ako želiš da valja, da nije neko groblje od auta, a onda te oderu pošteno i za porez. Da imam para za 159tku, ne bi sad ja ovdje drobio.

Upravo mi se javio čovjek iz Njemačke koji mi gore traži auto. Kaže da su cijene slične, tj. bravo je za cencu skuplji. S druge strane, kaže da se može lakše cjenkati za alfe, da mnogi spuste cijenu za 500-1000-1500 eura. Tvrdi da je to zato što Alfe nisu popularne u Njemačkoj i da to uglavnom voze stariji ljudi od 50 godina i više, a mladi da vrlo rijetko voze Alfe.

Našao mi je jednu 147micu za 5000 eura u oglasu i već je preko telefona skresao na 4000. Kaže da kad dođe tamo da je pogleda u živo, onda će skresati još barem 500 eura. U pitanju je 147 2006. godina, 150 konja, 5 vrata, 80 000 km. Ima servisnu knjižicu.
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #83 u: 22-07-2013, 22:00:11 »
- Porez za Alfu 147 dizel, 150 konja, 2006. godina, 5 vrata, dođe 920 eura.
- Za Fiat Bravo 1.9 JTD 120 konja, 2007. godina, Dynamic oprema, dođe 750 eura.
- Za Fiat Bravo 1.6 JTD 120 konja, 2008. godina, Dynamic oprema, dođe 600 eura.
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #84 u: 23-07-2013, 19:12:47 »
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god.,  2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline SALE-82

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1792
  • Karma: 226
  • Spol: Muški
    • Mainz (DE)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #85 u: 23-07-2013, 19:56:44 »
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god.,  2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.

 :ok:
Meni kad krene u životu, toliko se zalaufa, da krene bez mene.
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #86 u: 23-07-2013, 22:41:56 »
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god.,  2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.

Za ovo bi porez trebao biti malo papreniji zbog visokog CO2 i zbog veće novonabavne cijene vozila.
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #87 u: 23-07-2013, 23:06:50 »
Za ovo bi porez trebao biti malo papreniji zbog visokog CO2 i zbog veće novonabavne cijene vozila.

umjesto 16% co2 poreza za 1.9, za 2.4 bi platio 18% poreza na co2, ali ti je kataloška verzija 156-ice 2004-05 g. dosta, dosta niža od 159-ke, a i cijene u startu su duplo niže, tako da bi te razlika zbog co2 u odnosu na 147 1.9jtdm bila u konačnici veća za cca 200€. Dakle, ništa papreno.
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #88 u: 24-07-2013, 09:18:35 »
umjesto 16% co2 poreza za 1.9, za 2.4 bi platio 18% poreza na co2, ali ti je kataloška verzija 156-ice 2004-05 g. dosta, dosta niža od 159-ke, a i cijene u startu su duplo niže, tako da bi te razlika zbog co2 u odnosu na 147 1.9jtdm bila u konačnici veća za cca 200€. Dakle, ništa papreno.

Da, ali 156tica mi nije baš napeta. To je stariji model, ne djeluje mi atraktivno, u sudaru izgleda ovako: Alfa 156 Crash test iako neki kažu da u praksi to i ne izgleda baš doslovno tako, nego bolje. 147mica je novija, modernija, ljepše izgleda, a u sudaru se ponaša ovako: Alfa Romeo 147 Euro NCAP crash test

Također, smatram da je 147micu lakše prodati, veći je broj potencijalnih kupaca jer spada golf-style aute, dok 156tica spada u passat-style aute. Zato mislim da bi 156ticu kasnije bilo teže prodati, osobito ako ima 2,4 motor.
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: Fiat Bravo vs Alfa 147
« Odgovori #89 u: 24-07-2013, 09:22:39 »
- Porez za Alfu 147 dizel, 150 konja, 2006. godina, 5 vrata, dođe 920 eura.
- Za Fiat Bravo 1.9 JTD 120 konja, 2007. godina, Dynamic oprema, dođe 750 eura.
- Za Fiat Bravo 1.6 JTD 120 konja, 2008. godina, Dynamic oprema, dođe 600 eura.


Na te cijene dodaj još nepunih 1000 ojra papirologije i registracije i to ti je konačna usporediva cijena sa domaćim autima