12-12-2018, 00:48:52

Autor Tema: Pitajte Seba  (Posjeta: 1492899 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
Odg: Pitajte Seba
« Odgovori #420 u: 27-02-2007, 00:13:36 »

bil sam u servisu u vezi toga (jos je pod garancijom) i rekli mi da to nije nista strasno , nek se vozim dalje,..  hm, mozda cekaju da prodje garancija  ??

...ak je ovlashteni servis, mislim da si nebi dopushtali takve fore sa namjernim chekanjem isteka garancije, jer kolko ja znam svaki dio pokvaren u garantnom roku, dobavljach shalje gratis (bar kod mene u firmi, dodushe ne radim sa alfama...), a i ako pokushaju tak neshto, na vrijeme si im prijavio kvar, tako da nemaju nikakve osnove za bilo kaj dalje... :ne2:

...a kaj se kuplunga tiche, neznam taj osjechaj vozhnje alfe koja je josh pod garancijom  :sad:, nadam se da bu i meni jednom tako "svanulo"... :zzz: :)))

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Sale

• Gost
  • Trade Count: (0)
« Odgovori #421 u: 27-02-2007, 12:13:42 »
kolko kosta servis na 130 000 km za 146-icu
huh teško mi je reć...neznam kaj ti sve nevalja autu...ali recimo da je osonovni servis do 1000 kn sa radom... a sad sve ostalo uvjek kažemo stranci,cjenu,kolko to još može ič pa onda mjenamo il ne

sta se sve radi na osnovnom servisu
sad sam na 130 000

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #422 u: 27-02-2007, 15:28:25 »
postal sam vec, al evo, mozda majstor zna

znaći:

dok stiskam kvacilo , ponekad osjecam ko lagani otpor na sredini puta. Neznam kak bi to bolje opisal. Ko neko struganje po necemu,.... znaci nejde onak fino do kraja kuplung kod mjenjanja brzina. I to se osjeti na nogi. Ima ko ideju kaj bi to moglo bit ...

bil sam u servisu u vezi toga (jos je pod garancijom) i rekli mi da to nije nista strasno , nek se vozim dalje,..  hm, mozda cekaju da prodje garancija  ??

set kavačila...potisni ležaj ej oštetio potisnu ploču pa se osjeti ta stepenica

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #423 u: 27-02-2007, 15:30:02 »
kolko kosta servis na 130 000 km za 146-icu
huh teško mi je reć...neznam kaj ti sve nevalja autu...ali recimo da je osonovni servis do 1000 kn sa radom... a sad sve ostalo uvjek kažemo stranci,cjenu,kolko to još može ič pa onda mjenamo il ne

sta se sve radi na osnovnom servisu
sad sam na 130 000

ulje,filter ulja,zraka,klime...kontrola cjeloga auta (ovjes,kočnice,tekućine,elektronika,...)
« Zadnja izmjena: 27-02-2007, 16:17:51 od Seb »

Offline Diamond

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 SW 1.9 jtd (2002.g)
    • Varaždin
« Odgovori #424 u: 27-02-2007, 15:48:55 »

znaći:

dok stiskam kvacilo , ponekad osjecam ko lagani otpor na sredini puta. Neznam kak bi to bolje opisal. Ko neko struganje po necemu,.... znaci nejde onak fino do kraja kuplung kod mjenjanja brzina. I to se osjeti na nogi. Ima ko ideju kaj bi to moglo bit ...

e, mora da je to, - točno se osjeti ta stepenica.
sad, kolko bi trebal bit zabrinut, tj. kolko me bude to lupilo po novčaniku u dogledno vrijeme ??
Nick Diamond

Offline Diamond

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 SW 1.9 jtd (2002.g)
    • Varaždin
« Odgovori #425 u: 27-02-2007, 15:56:35 »

...ak je ovlashteni servis, mislim da si nebi dopushtali takve fore sa namjernim chekanjem isteka garancije, jer kolko ja znam svaki dio pokvaren u garantnom roku, dobavljach shalje gratis (bar kod mene u firmi, dodushe ne radim sa alfama...), a i ako pokushaju tak neshto, na vrijeme si im prijavio kvar, tako da nemaju nikakve osnove za bilo kaj dalje... :ne2:

...a kaj se kuplunga tiche, neznam taj osjechaj vozhnje alfe koja je josh pod garancijom  :sad:, nadam se da bu i meni jednom tako "svanulo"... :zzz: :)))

Alfa nije nova, 2002. godište, al je kupljena prije 10 mjeseci u ovlaštenom servisu i pre-prodavaču "Prikratki" pa tak ima i garanciju (još kakvih 3 mjeseca)
Auto je imal jednog vlasnika (lizing) prije mene, ..uzel sam ga sa kakvih 92000km, i nikakvih problema do sad nije bilo, osim ovog sa kvacilom sad.

Nick Diamond

Online Bandit

• Član Alfa Kluba 11
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Split
« Odgovori #426 u: 27-02-2007, 16:01:03 »
Kod 156, razina antifriza se smanjuje polako... inace, prije se to nije dogadjalo, uvijek je izmedju MIN i MAX; cini mi se kao da se sad trosi... Sto moze biti uzrok navedenom?
ako je malo stavi jedan aditiv za rashladni sistem i miran si!

Probio se hladnjak. Imas li kakva iskustva s aditivima za zacepljivanje?
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #427 u: 27-02-2007, 16:22:45 »

znaći:

e, mora da je to, - točno se osjeti ta stepenica.
sad, kolko bi trebal bit zabrinut, tj. kolko me bude to lupilo po novčaniku u dogledno vrijeme ??

set ti je oko 3200 ili 1800 kn (novi/repariani alfin isto sa gar. ko i za novi).....rad je oko 1000 kn + pdv...nevjerujem da če ti to priznat po garanciju jer je to potrošni materijal...ak priznaju onda super

Offline mareo

• Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 1.9 Q2
    • Zgb
« Odgovori #428 u: 27-02-2007, 17:57:33 »

Alfa nije nova, 2002. godište, al je kupljena prije 10 mjeseci u ovlaštenom servisu i pre-prodavaču "Prikratki" pa tak ima i garanciju (još kakvih 3 mjeseca)
Auto je imal jednog vlasnika (lizing) prije mene, ..uzel sam ga sa kakvih 92000km, i nikakvih problema do sad nije bilo, osim ovog sa kvacilom sad.

...a sorry, mislio sam da je nova... :redf:

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...

Pvuglic

• Gost
« Odgovori #429 u: 27-02-2007, 22:17:54 »
imam ar1,8 ts s automatskom klimom,kompresor radi i cijevi su hladne, ali u auto stalno puše vruč zrak.žaruljica  u pahuljici svijetli, temperatura je namještena na 17°C koliko pokazuje i vani, uključena je na automatski.neznam u čemu je kvar,moram se voziti s otvorenim prozorom jer je u autu prevruče.prestane grijati tek kad stavim na nulu iako bi trebalo cijelo vrijeme hladiti.
« Zadnja izmjena: 27-02-2007, 22:20:20 od Pvuglic »

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #430 u: 28-02-2007, 07:29:25 »
imam ar1,8 ts s automatskom klimom,kompresor radi i cijevi su hladne, ali u auto stalno puše vruč zrak.žaruljica  u pahuljici svijetli, temperatura je namještena na 17°C koliko pokazuje i vani, uključena je na automatski.neznam u čemu je kvar,moram se voziti s otvorenim prozorom jer je u autu prevruče.prestane grijati tek kad stavim na nulu iako bi trebalo cijelo vrijeme hladiti.

kod paljenja kompresora,dok auto radi,mora se čut na kompresoru: KLAK!!!!!!ako se to ne čuje onda se on ne ukapča iz nekog razloga...manjak plina ili neki kvar...

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #431 u: 28-02-2007, 09:23:44 »

Isti problem imam i ja sa mojom automatskom klimom (hehe, napokon otkriveno da je automatska), uključim klimu, kompresor se pokrene, jer se promijeni zvuk motora i osjetim na gasu, ali kako god ja to namjestio on puše vruč zrak, po meni je to klapna koja odvaja dovod toplog od hladnog zraka za klimu, u ponedjeljak idem kod Hrastinskog (nadam se), pa će valjda on to riješiti...naime ja nemam ni kontrolu brzine ventilatora kada se to desi...

Bivši gazda mi je znao samo reći da je on pred ljeto morao kod nekog da mu napravi da klima hladi, ali onda nije imao grijanje, pa opet na zimu isključit hlađenje i da proradi grijanje, tip nije neki ekspert tako da mi nije znao reći šta je sa tim bilo...

Jel znaš ti šta Seb?
« Zadnja izmjena: 28-02-2007, 09:24:43 od JTD_Hunnter »

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #432 u: 28-02-2007, 13:11:11 »

Isti problem imam i ja sa mojom automatskom klimom (hehe, napokon otkriveno da je automatska), uključim klimu, kompresor se pokrene, jer se promijeni zvuk motora i osjetim na gasu, ali kako god ja to namjestio on puše vruč zrak, po meni je to klapna koja odvaja dovod toplog od hladnog zraka za klimu, u ponedjeljak idem kod Hrastinskog (nadam se), pa će valjda on to riješiti...naime ja nemam ni kontrolu brzine ventilatora kada se to desi...

Bivši gazda mi je znao samo reći da je on pred ljeto morao kod nekog da mu napravi da klima hladi, ali onda nije imao grijanje, pa opet na zimu isključit hlađenje i da proradi grijanje, tip nije neki ekspert tako da mi nije znao reći šta je sa tim bilo...

Jel znaš ti šta Seb?

klapna za usmejravanje hladni/topli zrak neradi iz nekog razloga...ili se ona zaglavi ili neradi motor klapne

SID

• Gost
« Odgovori #433 u: 28-02-2007, 19:25:37 »
Seb, koliko dođe čišćenje turbine kod tebe? 156 2.4 Thx

Daj mi reci kako ti se manifestira problem

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #434 u: 02-03-2007, 17:12:20 »
Seb, imam jedno pitanje, kao i uvijek nažalost... :hap:

Danas mi se upalila lampica od ubrizgavanja na Alfi, netom prije toga sam natankao 100 kn na ipsilonu, znači 15 litara nafte, još je u rezervaru bilo 6-7 litara i ulio pola bočice STP aditiva injection cleaner,  e sad možda sam stavio malo više od pola, jer jedna bočica ide na 60 litara...stao sam na semaforu u Rijeci i kad sam krenuo upalila mi se lampica i auto je bio tromiji u odazivu na gas...stao sam na benzinsku i natankao još 100 kuna (nakon možda 200-300 metara od paljenja lampice), upalio auto i ništa...lampica se više nije palila, od te benzinske sam išao direkt za Zagreb i ni jednom se nije upalila više i auto je normalno vukao...šta bi moglo biti? jel moguće da se od kakve prljavštine upali, ili od vode u gorivu...hvala unaprijed

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #435 u: 03-03-2007, 18:10:40 »
Seb, imam jedno pitanje, kao i uvijek nažalost... :hap:

Danas mi se upalila lampica od ubrizgavanja na Alfi, netom prije toga sam natankao 100 kn na ipsilonu, znači 15 litara nafte, još je u rezervaru bilo 6-7 litara i ulio pola bočice STP aditiva injection cleaner,  e sad možda sam stavio malo više od pola, jer jedna bočica ide na 60 litara...stao sam na semaforu u Rijeci i kad sam krenuo upalila mi se lampica i auto je bio tromiji u odazivu na gas...stao sam na benzinsku i natankao još 100 kuna (nakon možda 200-300 metara od paljenja lampice), upalio auto i ništa...lampica se više nije palila, od te benzinske sam išao direkt za Zagreb i ni jednom se nije upalila više i auto je normalno vukao...šta bi moglo biti? jel moguće da se od kakve prljavštine upali, ili od vode u gorivu...hvala unaprijed

možda je adativ pokreno neki trun zmazanoće koji je zablokiro na tren reg. vent. tlaka nafte ili injektor ili nešto slično...točno češ znat samo ako ga spojiš na tester i pročitaš grešku iz memorije

JTD_Hunnter

• Gost
« Odgovori #436 u: 03-03-2007, 18:23:42 »
Hvala puno na odgovoru, uskoro ga čeka servis, pa ću vidjeti šta je bilo...mogao bi čak i kod tebe doći, ovi u istri me ne oduševljavaju baš :ne2:...a često sam prema ZG-u :ok:

CicaGlisa

• Gost
« Odgovori #437 u: 03-03-2007, 18:58:19 »
Zdravo Seb.
Moj problem je debimetar (mjerac protoka zraka), crko je prije par mjeseci ali vozim na plin pa mi nije neki problem ali svakako bi ga trebao zamjieniti ali je nekako preskup  :?: Kod mene je masina 2,0 TS 16V i malo sam listo neke slike i primjetio sam da je (po slikama)na masinama 1,4 i 1,6 TS 16V identican. Jel odgovara jedan od tih debimetara meni, jer ako bi odgovaro prijatelj mi moze bas jeftino nabaviti debimetar sa citavnom usisnom cijevi od 1,6 TS 16V. Nebi to bilo lose? :pivo:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa GT 1.9 Q2
    • Velika Mlaka
« Odgovori #438 u: 04-03-2007, 18:21:39 »
nemože...može samo od 1.8 i to ako imaš stari model elektronike bosch 1.5.5. sa jednom sondom lamdom...sa 3 nisam siguran...pročitaj mi broj sa debimetra 0 280 ... ... pa ti vidim ...imam ja po 1500 kn

SID

• Gost
« Odgovori #439 u: 04-03-2007, 19:36:19 »
Seb a da nije JTD Hunteru turbina otisla u natpritisak ko i meni pa kad je zgasio auto lijepo resetiro situaciju i sad peri deri.
Mozda ipak nisam jedini s takvim ptoblemom.