22-06-2026, 09:04:13

Autor Tema: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????  (Posjeta: 27697 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« u: 03-06-2012, 00:32:35 »
 :mah: :alfisti:
Pozz ekipa...eto nesanica radi svoje pa mi svakojake ideje na um padaju pa tako i ova.

Naime, posto imam karamboliranu 156 sa najjacom JTD masinom,zanima me dal bi bilo moguce napravit swap u šasiju od GTVjke tj Spidera.

Ako je to moguce i izvedivo,dal bi mi trebala šasija sa neispravnom TS ili V6 masinom,pitam zbog nosaca motora.

Nisam se nikad upustal u takve vode,ali imam par frendova mehanicara koji bi mi mogli pomagat preko vikenda da se lagano seli sve iz jedne šasije u drugu.

Posto sam vidio da je kolega fiatuno uspjesno preslozio 1.9 16V JTD u 155 pa mislim da bi trebala i ova moja ideja klapati.

Eto,zelio bi cuti mišljenja onih koji su se vec petljali i slagali nes slicno da mi saju koju korisnu informaciju i savjet, koliko je posla s tim swapom i dal je to izvedivo,a ak je od kud pocet te na kaj sve pazit i kaj bi se trebalo prepravljat ili mjenjat.

Hvala unaprijed kolege alfisti  :pivo: :pivo: :drive:
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline Paso

  • Član Alfa kluba 14
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 1566
  • Karma: 82
  • Spol: Muški
  • GTV 3.0, GT 1.9, Giulia 2.2 JTDM, Giulia 2.0 Turbo
    • Zaljev, Rijeka
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #1 u: 03-06-2012, 01:36:40 »
Imaš Engleza koji je to već napravio. Može se, ali je imao hrpu problema. Isto tako, sva elektronika mora ići od 156, što znači da komplet cockpit (satovi itd) se moraju seliti, bilo je tu još nekih komplikacija koliko se sjećam, mislim da je morao imati i dva ključa na početku, ne znam je li to kasnije sredio...

http://s193.photobucket.com/albums/z143/jaysonplev13/
 

Offline Alfa_gtv

  • Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 17165
  • Karma: 503
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, GIULIETTA, Z750, SF1098S
    • ZG
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #2 u: 03-06-2012, 09:32:56 »
Tako je, sve je komplet trebao seliti :ok:

ima posla preko glave i ono sto je najgore ako se obrati paznja unutra tabla i jos neke stvari oko motora sve je spolemljeno i neki dijelovi uzasno lose ispali, jer vjerojatno drugacije nije mogao izvesti...

u globalu ima dosta sitnica koje nakon toga izgledaju nikako :rolll: posla da se slozi (a da lici necemu) preko glave, i na kraju imas auto tezak u nosu kao v6 ako ne i tezi, sasvim nepotrebno...
moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"
 

Offline Josip 156

  • Član Alfa Kluba 9
  • Trade Count: (+3)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 363
  • Karma: 11
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 ferrari rosso
    • Sveta Nedelja
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #3 u: 03-06-2012, 12:37:52 »
A da nabavis neku da silvu za jeftine pare i to si sve slozis mislim da bi to bilo puno jednostavnije! I jos od nje napravi redizajn!!!!
˝Bez Srca Bili Bi Samo Strojevi˝
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=62080.60
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #4 u: 03-06-2012, 12:58:11 »
Puno posla i rezultat nije nešto.... radije u 147 preseli, tu je puno sličnije, bar bi trebalo biti :da:

čak su i stavljali taj motor u neke trkaće 147ice za utrke izdržljivosti ili tako nešto..
 

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #5 u: 03-06-2012, 14:18:13 »
Ova od engleza nije 20V, već eventualno 2.4 JTD 10V sa 110kw po izgledu poklopca motora.

Znaći bolja opcija je 147ica, iako mi se opcija i ne sviđa, ali kad bi se našla neka jeftina sa neispravnim JTDom, to bi već bilo dobro, samo kaj kad se ti traktori jaaaaako rijetko kvare  :wal: :wal:  :hehe: :hehe: :craz :craz

156ice se već lagano i zasitio, tak da neznam dal bi išo opet na nju, jedino možda na SW ali  :love3: :love3: mi se zaljubilo u Crosswagon  :) :) :)
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #6 u: 03-06-2012, 14:41:55 »
:mah: :alfisti:
Pozz ekipa...eto nesanica radi svoje pa mi svakojake ideje na um padaju pa tako i ova.

Naime, posto imam karamboliranu 156 sa najjacom JTD masinom,zanima me dal bi bilo moguce napravit swap u šasiju od GTVjke tj Spidera.

Ako je to moguce i izvedivo,dal bi mi trebala šasija sa neispravnom TS ili V6 masinom,pitam zbog nosaca motora.

Nisam se nikad upustal u takve vode,ali imam par frendova mehanicara koji bi mi mogli pomagat preko vikenda da se lagano seli sve iz jedne šasije u drugu.

Posto sam vidio da je kolega fiatuno uspjesno preslozio 1.9 16V JTD u 155 pa mislim da bi trebala i ova moja ideja klapati.

Eto,zelio bi cuti mišljenja onih koji su se vec petljali i slagali nes slicno da mi saju koju korisnu informaciju i savjet, koliko je posla s tim swapom i dal je to izvedivo,a ak je od kud pocet te na kaj sve pazit i kaj bi se trebalo prepravljat ili mjenjat.

Hvala unaprijed kolege alfisti  :pivo: :pivo: :drive:

Ima Alf-V6 cijelu šasiju od 156 2.4 M-JET, pa ti je možda najbolja opcija da to iskoristiš i pokrpaš svoj auto.

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #7 u: 03-06-2012, 14:48:20 »
Ima Alf-V6 cijelu šasiju od 156 2.4 M-JET, pa ti je možda najbolja opcija da to iskoristiš i pokrpaš svoj auto.

Nemam 20-30 somova da pokrpam svoju nažalost,ima dosta posla oko limarenja, drugi krov, prednji trap, komplet lakiranje, blatobrani, branik, hauba, staklo, farovi i da ne nabrajam tko zna još kakve stvari se trebaju zamjenit.

To si može priuštit neki limar koji već ima dijelova da ju pošteno složi i onda polakira komplet, jer kak bi izgledala da se polakira prednja polovica samo + krov  :rolll:
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #8 u: 03-06-2012, 15:10:12 »
Nemam 20-30 somova da pokrpam svoju nažalost,ima dosta posla oko limarenja, drugi krov, prednji trap, komplet lakiranje, blatobrani, branik, hauba, staklo, farovi i da ne nabrajam tko zna još kakve stvari se trebaju zamjenit.

To si može priuštit neki limar koji već ima dijelova da ju pošteno složi i onda polakira komplet, jer kak bi izgledala da se polakira prednja polovica samo + krov  :rolll:

Pa čini mi se da je njegova iste boje kao tvoja
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=51007.msg1059732#msg1059732

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #9 u: 03-06-2012, 15:20:08 »
Pa čini mi se da je njegova iste boje kao tvoja
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=51007.msg1059732#msg1059732

Eto, tko kupi moju barem zna gdje ima donor za ispravne dijelove  :ok:
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #10 u: 14-06-2013, 09:28:06 »
Samo napred,
Mozes motor slobodno ugurati u Spider, ali imas dosta posla, ja bih to ucinio.
 

Offline Sesta166

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4177
  • Karma: 174
  • Spol: Muški
  • 166 2.4 20V ex i Giulietta 2.0 ex i Stelvio Q4
    • Zenica
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #11 u: 14-06-2013, 15:12:45 »
U zenici je lik radio dasta svapova, u 164 je stavio 2.4jtd motor, u 155 1.9jtd, u gtv je stavio 2.4jtd-a i vidim ga da ga voza bez problema, lik je majstor i ima dijelova, razumije se.
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #12 u: 27-01-2014, 15:19:19 »
Zdravo Alfisti,
Koje je vase misljenje, videli smo 2,4 JTD u GTV, sta mislite o 1,9 JTD u GTV, jeli tko uradio to? :happ:
 

Offline Sesta166

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4177
  • Karma: 174
  • Spol: Muški
  • 166 2.4 20V ex i Giulietta 2.0 ex i Stelvio Q4
    • Zenica
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #13 u: 27-01-2014, 22:05:27 »
jest moj prijatelj u zenici i voza je normalno, prvo je bila 2.4 sad je 1.9
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #14 u: 18-03-2014, 13:13:12 »
Znaci, imam GTV 2.0 TS, juce sam kupio 156 1.9 JTD, da bih ubacio JTD komplet na sasiji od GTV-a.
E sada, ako ima neko koji ima vise informacija, i koji bi hteo pomoci sta je sve potrebno uraditi da bi se
prebacio JTD na GTV.
Dali je moguce prebaciti komletni trap sa amortizerima?
Pomoc bi mi dobro dosla, a zauzvrat, slacu slike sa operacije.
Oko prebacivanja instalacije, mislim da nece biti nekih problema, a ako znate pisite. :kosa:
Hvala puno,
 

Offline Sesta166

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4177
  • Karma: 174
  • Spol: Muški
  • 166 2.4 20V ex i Giulietta 2.0 ex i Stelvio Q4
    • Zenica
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #15 u: 18-03-2014, 16:34:17 »
Znaci, imam GTV 2.0 TS, juce sam kupio 156 1.9 JTD, da bih ubacio JTD komplet na sasiji od GTV-a.
E sada, ako ima neko koji ima vise informacija, i koji bi hteo pomoci sta je sve potrebno uraditi da bi se
prebacio JTD na GTV.
Dali je moguce prebaciti komletni trap sa amortizerima?
Pomoc bi mi dobro dosla, a zauzvrat, slacu slike sa operacije.
Oko prebacivanja instalacije, mislim da nece biti nekih problema, a ako znate pisite. :kosa:
Hvala puno,
evo ti broj moba covjeka koji je radio to sa 2.4 i sa 1.9, braco se zove +38761776512
Owning an Alfa Romeo is like having a supermodel as a girlfriend. Yes, she is a bit stupid. Yes, she is expensive but fuck it! She is soo damn HOT!!!
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #16 u: 23-03-2014, 13:32:05 »
Pocela priprema za prebacivanje motora u GTV, sa 156
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #17 u: 25-03-2014, 08:26:09 »
Instalacija unitrasnja, ::)

 

Offline Argor

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14023
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Giulietta QV_line + 33 Imola
    • Koprivnica
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #18 u: 25-03-2014, 09:56:42 »
 :o000: Pa ti stvarno misliš to napraviti, ako ti nije problem otvori temu u galeriji http://alfisti.hr/forum/index.php?board=79.0  pa ubacuj kronološki slike, da ostane zabilježeno za buduće naraštaje.  :craz
 

Offline Alfa_gtv

  • Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 17165
  • Karma: 503
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, GIULIETTA, Z750, SF1098S
    • ZG
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #19 u: 25-03-2014, 10:39:48 »
Moze otvorit galeriju, ali neka budu i ovdje slike, ipak je tema takva..
moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #20 u: 25-03-2014, 15:09:28 »
ja sam sve izvadio iz 156 2.0 ss i ubacio sve iz 156 1.9 16v 03 i radi nevidim problem da nebi i on uspio isto.. pogotovo vidim da je 77kw motor i da je sve slicnije gtv instalaciji nego ss iz 98 sa jtdm iz 03. nosaci svi pasu mislim da mu cak i klima komplet pase ako ce i to mjenjat jedino ako đoraš komplet instalaciju si kratko spoji senzore za zadnja vrata tako da su "staln zatvorena"

puno srece i zivaca, trebat ce ti :D

btw, ako ces se spajat sa orginal instalacijom od gtv napisi tu jer me taj dio zanima koliko je kompatibilno.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #21 u: 27-03-2014, 12:59:51 »
Ionako je stajala ispred kuce, sada dobija 1.9 JTD motor, saljem slike -  kako ce napredovati
<a href="http://imgur.com/lc4OTkp"><img src="http://i.imgur.com/lc4OTkp.jpg" title="Hosted by imgur.com" /></a>
Instalaciju prebacujem u kompletu, jedino neznam u vezi unitrasnjih svetla, vrata i gepek, dali ce se menjati.
Klima bi trebala ostati ista instalacija, sto se tice instalacije cijevi i hladnjaka kod motora. :kosa:
« Zadnja izmjena: 27-03-2014, 13:03:06 od Zvezdan60 »
 

Offline R5GTT

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1290
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • Alfa Spider 2.0 TS
    • Zadar
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #22 u: 27-03-2014, 17:44:32 »
bit će zanimljivo....

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #23 u: 01-04-2014, 09:26:26 »
Instalacija sa donatora u kompletu vec out,

Crvena GTV pocinje sa pripremom za novu instalaciju,
« Zadnja izmjena: 01-04-2014, 09:31:24 od Zvezdan60 »
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #24 u: 10-04-2014, 13:25:29 »
Instalacija iz GTV out,

Volan out,


Instalacija iz 156 1.9 nije kompatabilna, tako da se mora sve menjati na GTV-u.
« Zadnja izmjena: 10-04-2014, 13:29:40 od Zvezdan60 »
 

Offline R5GTT

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1290
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • Alfa Spider 2.0 TS
    • Zadar
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #25 u: 13-04-2014, 19:05:09 »
požuri malo s tim  :bic:
 :icon_lol:

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #26 u: 14-04-2014, 15:47:58 »
Radim samo vikednom na projektu, poslat cu slike sa ovog vikenda.
 

Offline darkoqv

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3514
  • Karma: 42
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 145 QV
    • Crna Gora,Sutomore
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #27 u: 14-04-2014, 23:56:34 »
 :kokice: :kokice: :kokice: :ok: :grinning-smiley-043:
Cuore Sportivo
 

Offline Zvezdan60

  • Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Postova: 38
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Skopje, Makedonija
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #28 u: 30-04-2014, 14:27:30 »
 :hello: Juce smo izvadili motor iz GTV-a, sada se sprema ubacivanje motora sa menjacem 1,9 JTD
jedino ce biti malo problema sa poluosovinama. ( neka ideja od cega pasu?)
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: GTV/Spider sa 2.4 20V jtdM masinom????
« Odgovori #29 u: 30-04-2014, 14:29:55 »
155ica twin spark? 
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"