22-06-2026, 06:33:55

Autor Tema: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??  (Posjeta: 58886 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #270 u: 15-09-2013, 20:32:55 »
samo da podjelim info

trošarina 7840kn za 147 2006 1,9jtdm 150ks 3 vrata

porez 5% 2340kn

 :mah:

Srca ti Irudova, pa dobro si prošao. 1045 eura na Carini. Ja sam mislio da će te oderati više, barem 1300. Dobar posao  :clap:
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #271 u: 15-09-2013, 22:08:05 »
Srca ti Irudova, pa dobro si prošao. 1045 eura na Carini. Ja sam mislio da će te oderati više, barem 1300. Dobar posao  :clap:

ja isto mislim što dovodi do kalukulacije višestruku isplative naspram

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-147-1.9-jtdm-oglas-2226153

koja je jedina u oglasniku a ja računam da ja u moju uguram još 1500€ na šminkanje opet je jeftinija  :o000:
Nije bolest sve što boli
 

Offline a.m.alfa

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 42957
  • Karma: 1340
  • Spol: Muški
  • MG HS
    • Fiume (RI)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #272 u: 17-09-2013, 17:03:56 »
AUTOKLUB OTKRIVA Na rabljenim autima starim 2 do 3 godine ušteda i do 20.000 kuna



http://autoklub.jutarnji.hr/otkrivamo-na-rabljenim-autima-starim-2-do-3-godine-usteda-i-do-20-000-kuna/1125947/

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #273 u: 20-09-2013, 08:58:41 »
Da  li je u RH još uvijek na snazi ograničenje uvoza vozila do 7 godina starosti?
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #274 u: 20-09-2013, 09:01:52 »
Da  li je u RH još uvijek na snazi ograničenje uvoza vozila do 7 godina starosti?

ne samo ekologija  :da:
Nije bolest sve što boli
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #275 u: 20-09-2013, 09:04:59 »
ne samo ekologija  :da:




Pojasni  :craz
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #276 u: 20-09-2013, 09:07:14 »



Pojasni  :craz

emijsija ispušnih plinova se plaća nisam nigdje primjetio ograničenje na godine mislilm da je samo bitno da je euro 3 minimum  :da:
Nije bolest sve što boli
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #277 u: 20-09-2013, 12:13:42 »
nije ni euro 3 ako sam dorbro shvatio samo je ispod neisplativo jer auti imaju enormne kolicine isp. plinova recimo za 164 3.0 bi platio vjerojatno vise davnja nego dva auta. 

ili su to samo mislili uvest sad neznam znam da je za oldie neka šema druga i za starije aute sad nisam 100% ziher.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #278 u: 20-09-2013, 14:35:29 »
 :thanks
 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #279 u: 20-09-2013, 14:36:30 »
ispod euro 3 norme se nemoze uvest.
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #280 u: 20-09-2013, 14:58:38 »
eh jebaj ga onda, jer ja sam gledo iz ita 145 1.7 16v i po prici sluzbenika preko telefona je ispalo da moze ali da je davanje enormno bilo za to nest pa mi ispalo auto skupo do bola.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

DrAnte

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #281 u: 20-09-2013, 15:10:35 »
ispod euro 3 norme se nemoze uvest.

Zasto ne bi moglo?
 

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #282 u: 20-09-2013, 15:15:18 »
Zato sto se takva vozila ne mogu homologirati
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #283 u: 20-09-2013, 15:20:53 »
To znači da bi GT 1,9 JTDm iz recimo 2005-2006. mogla?
 

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #284 u: 20-09-2013, 15:28:58 »
Da

Unatoc svim novinama, i dalje vrijedi popis vozila koja se mogu homologirati, na stranicama HAK-a.

P.s. ako vec GT, onda svakako redizajn, dakle 07-08 god. Nije neka razlika u cijeni, a noviji auto. Jos aoo se nadje ona od 170 ks
 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #285 u: 20-09-2013, 17:42:23 »
Zasto ne bi moglo?
kome je u unteresu da nam na cestama uz sve nase krame bude i hrpu krami iz uvoza  :?:
euro 3 norme su recimo saxo 1.1 2001 punto 1.2 2001 godiste di ces starije od toga uvozit,nema smisla.
kome se da zahebavat za par sto eura ima kombinacija milion za zaradit,evo ja vam mogu dat jedan primjer grande punto iz italije 1.3 jtd 2008 godiste teretno vozilo tamo se prodaje po 1200-1500€ dovezes ga tu atestiras na osobno vozilo naravno prije toga kupis na otpadu siceve zadnje i pojasave platis atest 1000kn i uz sve druge troskove uvoza,puta i registracije nebi preslo 3000€ a pogledajte koliko se krecu grande punto od 2007-2010 na njuskalu :hap:
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #286 u: 20-09-2013, 19:15:20 »
nisam grande al sam mk2 sigurno 15 komada prebacio na putnice iz vana tj. ljudima koji su uvozili sam samo ubacio siceve pojaseve i zadnja stakla providna jer su na vecini bila ona ful crna. i da izvadio onu pregradu van  :craz
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #287 u: 21-09-2013, 09:42:18 »
nisam grande al sam mk2 sigurno 15 komada prebacio na putnice iz vana tj. ljudima koji su uvozili sam samo ubacio siceve pojaseve i zadnja stakla providna jer su na vecini bila ona ful crna. i da izvadio onu pregradu van  :craz
to je postao biznis samo takav 1000e minimalno u depu u roku od 2 tjedna. :hap:
 

Offline Zoki7466

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 533
  • Karma: 6
  • Spol: Muški
  • GT, 156SW
    • D.Selo/Vrbovec (LONJICA)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #288 u: 22-09-2013, 11:17:20 »
Tražeći glavnu ključnu riječ (uvoz) nisam našao sličnu temu pa da otvorim..

dakle, zanima me ako netko ima iskustva sa uvozom auta iz EU. Točno koja je procedura i što mi sve treba da nakon što odem u Italiju ili Njemačku auto mogu dovest ovdje, platit sva davanja i registrirat ga

thnx
www.driver.com.hr - besplatni online auto časopis
Brava,Tipo,145,Bravo,Bravo,Brava,156,Stilo,Coupe,145,146,Punto,Bravo,156,Stilo,156,GT,147 5v,147 3v,156Ti,156SW..
323F Ba,A3,VW mk4,Xedos 6,Escort,BMW 320,VW mk3 GTi,VW Polo GTi,Astra H Sport,Vectra GTS,Toledo Cupra R,Smart,E36 cabrio,Accord,LagunaGT
 

Offline dado

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3451
  • Karma: 111
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB
    • Sveta Nedelja/Vinkovci
GTV V6 TB '96

ex: 147, 159 ti, Giulietta, Mito TB 155ks
 

Offline Zoki7466

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 533
  • Karma: 6
  • Spol: Muški
  • GT, 156SW
    • D.Selo/Vrbovec (LONJICA)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #290 u: 22-09-2013, 13:12:10 »
hvala dečki

samo mi nije jasno kako mi tražilica ništa nije izbacila.. sve sam pisao velikim slovima (UVOZ)
www.driver.com.hr - besplatni online auto časopis
Brava,Tipo,145,Bravo,Bravo,Brava,156,Stilo,Coupe,145,146,Punto,Bravo,156,Stilo,156,GT,147 5v,147 3v,156Ti,156SW..
323F Ba,A3,VW mk4,Xedos 6,Escort,BMW 320,VW mk3 GTi,VW Polo GTi,Astra H Sport,Vectra GTS,Toledo Cupra R,Smart,E36 cabrio,Accord,LagunaGT
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #291 u: 22-09-2013, 15:54:55 »
hvala dečki

samo mi nije jasno kako mi tražilica ništa nije izbacila.. sve sam pisao velikim slovima (UVOZ)

nije uvoz nego unos. jer nema carine zato je unos.
 

Offline conan

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 32
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
    • Desinić
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #292 u: 26-09-2013, 17:42:13 »
Pozz.Ljudi dali je neko kupio auto u italiji i ako je dali moze pojasniti kako to kod njih funkcionira...Pošto nema zoll tablica dali mozda ima neka druga varijanta...Hvala
 

Offline Marlboro

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 190
  • Karma: 11
  • Spol: Muški
  • 159 SW 2.4JTDM Q4 Ti ex.156 SW Giugiaro 2.4JTDM SP
    • Split
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #293 u: 10-10-2013, 19:43:18 »
Jel moguce da je ovo tocno za 159 sw 2.4jtd, 2010g(uvoz iz eu):

Cijena rabljenog vozila: 140000 kn
Porez na cijenu vozila: 2800 kn
Porez na emisiju CO2: 25200 kn
Ukupni porez: 28000 kn   

Cini mi se nekako malo   :rolll:
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #294 u: 10-10-2013, 20:14:14 »
Jel moguce da je ovo tocno za 159 sw 2.4jtd, 2010g(uvoz iz eu):

Cijena rabljenog vozila: 140000 kn
Porez na cijenu vozila: 2800 kn
Porez na emisiju CO2: 25200 kn
Ukupni porez: 28000 kn   

Cini mi se nekako malo   :rolll:

najbinije ti je cjena rabljenog iz nje sve izračunaš ako znaš CO2 po meni možda samn u krivu 20-ak posto na 2,4 + 2% za vrijednost
Nije bolest sve što boli
 

Offline Marlboro

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 190
  • Karma: 11
  • Spol: Muški
  • 159 SW 2.4JTDM Q4 Ti ex.156 SW Giugiaro 2.4JTDM SP
    • Split
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #295 u: 10-10-2013, 20:20:44 »
najbinije ti je cjena rabljenog iz nje sve izračunaš ako znaš CO2 po meni možda samn u krivu 20-ak posto na 2,4 + 2% za vrijednost

Cijena je 15k eura, ovih 140k kn je tablicna procjenjena vrijednost u odnosu na novo iz tog razdoblja.
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #296 u: 10-10-2013, 20:20:57 »
Jel moguce da je ovo tocno za 159 sw 2.4jtd, 2010g(uvoz iz eu):

Cijena rabljenog vozila: 140000 kn
Porez na cijenu vozila: 2800 kn
Porez na emisiju CO2: 25200 kn
Ukupni porez: 28000 kn   

Cini mi se nekako malo   :rolll:

Ako je osnovica po kojoj se oporezuje 140.000kn onda plaćaš

1% na osnovicu = 1400kn
18% cca za emisiju co2 = 25200

Treba provjerit katalošku vrijednost u HR, ako je manja od 140.000 kn onda treba i cijenu u ugovoru stavit nižu jer će ti liharska država računat po ugovoru/računu ako je u njemu cijena veća od kataloške.
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #297 u: 10-10-2013, 20:56:56 »
Ako je osnovica po kojoj se oporezuje 140.000kn onda plaćaš

1% na osnovicu = 1400kn
18% cca za emisiju co2 = 25200

Treba provjerit katalošku vrijednost u HR, ako je manja od 140.000 kn onda treba i cijenu u ugovoru stavit nižu jer će ti liharska država računat po ugovoru/računu ako je u njemu cijena veća od kataloške.

2% jer je preko 99000kn

ako je 180Co2 onda je 19%

vrijednost treba gledati prema eurotaxu zaboraviti sve ove naše kataloge
Nije bolest sve što boli
 

Offline kremenko

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1696
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
    • Sarajevo svih 1425 dana pod opsadom
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #298 u: 11-10-2013, 10:59:20 »
Pozz.Ljudi dali je neko kupio auto u italiji i ako je dali moze pojasniti kako to kod njih funkcionira...Pošto nema zoll tablica dali mozda ima neka druga varijanta...Hvala
Pa valjda imaju probne tablice koje uzmes npr na 7-10-15 dana i obavis sta ti treba. Stvarno ne znam. Ako nema,onda ti je jedina mogucnost da auto dovezes ovdje na regularnim tablama i onda da odneses nazad u IT i odjavis auto. Vjerovatno ima neko vise iskustva
Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata,
Al'  ja sam prvo rek'o Alfa, pa sam poslije rek'o tata.
 

Ivan0047

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #299 u: 11-10-2013, 12:52:54 »
Znate li neki talijanski oglasnik ? konkretno bi trazio nesto kao sto je prije par tjedana kolega daniels imao onu 147 2.0 ts sto je zupcasti preskocio,za neke smijesne pare,pa sad razmisljam neku takvu za donora uzeti..isplati li se uopce to raditi ?