22-06-2026, 05:04:36

Autor Tema: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??  (Posjeta: 58873 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #30 u: 25-04-2012, 19:09:03 »
to je  :ok: :da:
stvar je ako zivis vani ( EU ) znaci da imas mjesto boravka , prebivaliste. moras imat i vozacku dozvolu  izdane u drzavi kojoj si prijavljen. sa tom vozackom mozes vozit iskljucivo aute registrirane iz istoimene drzave, sve ostalo je carinski prekrsaj. odnosi se na osobna vozila u privatnom vlasnistvu. primjer italia, ako sam ja danas osigurao moj auto( na osiguranju sam rekao da samo ja vozim auto)  i dam ga tebi da vozis , desi se nezgoda i ti nisi kriv, nema pokrica od osiguranja, jer se osiguranje vodi na moje ime za taj auto . sta u prevodu bi znacilo, ako ga ja danas osiguram ( registriran je cim je prvi put dobio vlasnika i tablicu , koj nije prenosiva. nalazi se na autu od prvog dana pa sve dok auto nije prodan u drugu zemlju ili deponiran na neki auto-otpad ) i nakon 15 dana ga prodam osiguranje uzimam sa sobom nemogu ga pustit drugome. svatko osigurava auto na svoje ime. tako da nema muljanja sa bonusima.
kad ga osiguram ako znam da ce ga vozit netko iz familije to se uvede u osiguranje.
ja dok sam zivio i radio u hr ( tad sam vec imao tal drzavljanstvo ) nisam smio vozit auto sa tal tablicama u RH.
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #31 u: 25-04-2012, 19:16:42 »
ajmo mi back on topic :hap:

zakaj su alfe npr u SLO toliko jeftinije nego u HR? za italiju znam jer ih ima iza svakog coska!

postavlja se i drugo pitanje, kad uđemo u SCHENGEN, nebi smjelo bit prepreka da odes van po neku alficu i dopeljaš ju na prikolici doma i složiš kaj ti treba :da:
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #32 u: 25-04-2012, 19:54:22 »
pa mislim da nebi trebalo bit nekih vecih problema. barem ti vidis koliko njih prode na prikolicama prema istoku ( BG RO PL H )
zasto su jeftinije u SLO, to bi klaudijo mogao znat
 

Offline LOŠA

  • Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4434
  • Karma: 147
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #33 u: 26-04-2012, 18:20:53 »
ajmo mi back on topic :hap:

zakaj su alfe npr u SLO toliko jeftinije nego u HR? za italiju znam jer ih ima iza svakog coska!

postavlja se i drugo pitanje, kad uđemo u SCHENGEN, nebi smjelo bit prepreka da odes van po neku alficu i dopeljaš ju na prikolici doma i složiš kaj ti treba :da:

Zato što je u SLO viši standard (slično kao u IT, D...), ljudi više kupuju nove aute, time je i ponuda rabljenih daleko veća a cijene manje, sramota je dofurat kući "novi rabljeni", itd...

Za tako nešto ćeš se još načekati (jer će granice ostati još dosta nakon 01.07.2013).
Ako ti treba auto za dijelove dogovoriš sa vlasnikom (recimo Slovencom da ti ga doveze u HR, skine tablice, vratiš ga, i on odjavi auto u SLO), takve stvari se masovno rade.

Ako netko misli da će se nakon 01.07.2013 stvari kod uvoza rabljenih bitno promjeniti vara se:
- nameti ostaj isti (trošarina, homologacija, PDV...)
- ušparat će se možda na par papira manje
- a čudi me što već nije uvedena zabrana uvoza za Euro3 automobile, a to će do spomenutog datuma sigurno biti

Offline 156 sp1 rosso

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5327
  • Karma: 190
  • Spol: Muški
  • Giulia Veloce
    • ZAGREB
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #34 u: 26-04-2012, 18:24:51 »
Ma da i ja sam čuo da će biti vrlo slične cijene..........ovim sadašnjim u konačnici.......

Nebudemo vozili pile za malu lovu.........
Gubila il dobila......zauvijek si moja voljena. Volim te Hrvatska.
 

Offline daniels1001

  • Trade Count: (+57)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2018
  • Karma: 93
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V Multijet
    • PŽ-ZG (HR), München (DE)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #35 u: 26-04-2012, 18:28:24 »
HR vozačka, tablice su A i CZ, po tim državama, ponavljam, nikad me nisu ništa pitali :mah:


Ja sa hrvatskom vozačkom u austriji vozim austrijske tablice. to je regularno. 5-6 puta me zaustavila policija i nikad nisam imao problem. (nemam vizu)

u hrvatskoj ne smijem voziti austrijske tablice.

Princip Rent-a-car-a
dođeš u ameriku i vozis Hrvatske tablice?
naravno da ne. vozis američke tablice. i znas sta? potpuno regularno.
dode čovjek iz australije i vozi hrvatske tablice. zaustavi ga policija i uzme mu auto i nabije carinski prekršaj?
naravno da ne.
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #36 u: 26-04-2012, 21:23:28 »
Ja sa hrvatskom vozačkom u austriji vozim austrijske tablice. to je regularno. 5-6 puta me zaustavila policija i nikad nisam imao problem. (nemam vizu)

u hrvatskoj ne smijem voziti austrijske tablice.

Princip Rent-a-car-a
dođeš u ameriku i vozis Hrvatske tablice?
naravno da ne. vozis američke tablice. i znas sta? potpuno regularno.
dode čovjek iz australije i vozi hrvatske tablice. zaustavi ga policija i uzme mu auto i nabije carinski prekršaj?
naravno da ne.
zasto bi bio u prekrsaju kad u drzavi u kojoj se nalazi vozi auto na njihovim tablicama  :?:
sam si napisao da nesmijes vozit sa A reg u RH. o tome i govorimo.
onda bi svi vozili na BIHrege,  di je osiguranje za badave naspram EU. ja za alfu 800 eu osiguranje i god porez 380 eu
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #37 u: 27-04-2012, 06:53:22 »
zasto bi bio u prekrsaju kad u drzavi u kojoj se nalazi vozi auto na njihovim tablicama  :?:
sam si napisao da nesmijes vozit sa A reg u RH. o tome i govorimo.
onda bi svi vozili na BIHrege,  di je osiguranje za badave naspram EU. ja za alfu 800 eu osiguranje i god porez 380 eu

kod nas zakon ima nelogičnosti more!
Nije bolest sve što boli
 

zk001

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #38 u: 27-04-2012, 08:33:01 »
Ovo s vožnjom na tablice D, IT i ostale države (glasi auto na nekog iz navedenih država), a imate prebivalište u RH
teški carinski prekršaj, astronomska kazna, mogučnost oduzimanja vozila, provjereno.

A od obitelji samo prvo koljeno smije voziti auto s stranim tablicama ( npr. otac živi u njemačkoj, a sin u RH. SIn smije upravljati vozilom u RH bez bojazni i ograničenja) u RH, za ostale vrijedi pravilo da mogu upravljati vozilom samo uz prisustvo vlasnika. :mah:
 

Offline wiking

  • Trade Count: (+4)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 511
  • Karma: 21
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTD
    • zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #39 u: 27-04-2012, 09:04:37 »
Ja sa hrvatskom vozačkom u austriji vozim austrijske tablice. to je regularno. 5-6 puta me zaustavila policija i nikad nisam imao problem. (nemam vizu)

u hrvatskoj ne smijem voziti austrijske tablice.

Princip Rent-a-car-a
dođeš u ameriku i vozis Hrvatske tablice?
naravno da ne. vozis američke tablice. i znas sta? potpuno regularno.
dode čovjek iz australije i vozi hrvatske tablice. zaustavi ga policija i uzme mu auto i nabije carinski prekršaj?
naravno da ne.

nije isto jer auto iz rent-a-car je sluzbeno vozilo neke firme koja ti izdaje papir da mozes vozit i na taj papir navodis ko ce sve vozit taj auto, isto je i sa autobusima...ako vozis privat auto sa stranim regama je carinski prekrsaj,osim ako ti vlasnik ne ovjeri kod JB i odneses neznam sad mup-u da mozes vozit taj auto sa stranim regama
Bolje umrijeti od litre nego od kapi
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #40 u: 27-04-2012, 12:28:46 »
nije isto jer auto iz rent-a-car je sluzbeno vozilo neke firme koja ti izdaje papir da mozes vozit i na taj papir navodis ko ce sve vozit taj auto, isto je i sa autobusima...ako vozis privat auto sa stranim regama je carinski prekrsaj,osim ako ti vlasnik ne ovjeri kod JB i odneses neznam sad mup-u da mozes vozit taj auto sa stranim regama

mislis da bi ti JB to mogao ovjerit  :?: :?:
onda bi svi ovjeravali kod JB i vozili na stranim tablicama
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #41 u: 27-04-2012, 12:33:46 »
http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/322803
procitajte tko smije upravljat stranim tablicama na teritoriju RH
 

Offline wiking

  • Trade Count: (+4)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 511
  • Karma: 21
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTD
    • zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #42 u: 27-04-2012, 12:36:19 »
mislis da bi ti JB to mogao ovjerit  :?: :?:
onda bi svi ovjeravali kod JB i vozili na stranim tablicama

cak mislim da ni ne treba kod JB nego samo u mup-u dati izjavu ko ce vozit ili tako nesto... ali i navesti kolko dugo,mislim da ima neka ogranicenja duzine
Bolje umrijeti od litre nego od kapi
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #43 u: 27-04-2012, 12:43:34 »
http://autoklub.jutarnji.hr/ne-riskirajte--drasticne-kazne-za-voznju--automobila-stranih-registracija-/882051/

da je to tako lako i ja bi vozio na hr reg. i placao sitnis za osiguranje. osiguranje za motor od 620ccm 500 eura + porez 75 eu.
 

zk001

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #44 u: 27-04-2012, 15:12:10 »
nije isto jer auto iz rent-a-car je sluzbeno vozilo neke firme koja ti izdaje papir da mozes vozit i na taj papir navodis ko ce sve vozit taj auto, isto je i sa autobusima...ako vozis privat auto sa stranim regama je carinski prekrsaj,osim ako ti vlasnik ne ovjeri kod JB i odneses neznam sad mup-u da mozes vozit taj auto sa stranim regama

NEMOŽEŠ isto carinski prekršaj, nemojte se igrat, kazne strašne. :o000: :kosa: :o000:

Probao sam sve moguče verzije i ishodit to, ali nema šanse.

Npr. Moja mame može vozit auto s D tablicama , ali je nemogu.

U RH možete samo upravljati vozilom koje je registrirano u RH, osim u prije navedenim situacijam
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #45 u: 27-04-2012, 20:22:56 »
http://www.glasistre.hr/hrvatska/vijest/322803
procitajte tko smije upravljat stranim tablicama na teritoriju RH

Motornim vozilom stranih registracijskih oznaka može u Republici Hrvatskoj upravljati isključivo strani državljanin s boravištem u zemlji registracije, drugi strani državljanin, koji ima boravište u nekoj trećoj zemlji, kao i hrvatski državljanin koji ima uobičajeno mjesto boravka u inozemstvu, pri čemu se vozilo može sveukupno (dakle neovisno što eventualno povremeno i napušta carinsko područje RH) nalaziti i koristiti u Republici Hrvatskoj najviše šest mjeseci u dvanaestomjesečnom razdoblju, nakon čega mora napustiti carinsko područje.



.. osim za umjetnike koji mogu prebivati u RH i preko 6 mjeseci.
« Zadnja izmjena: 27-04-2012, 20:23:35 od Q. ORO »
 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #46 u: 28-06-2013, 19:49:08 »
jel netko zna dali ce se nakon 1.7 moc dovest recimo neka 159-tka ali razbijena i onda da se kod nas moze to slozit i regat ju normalno :?:
 

Offline alfa166twinspark

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1349
  • Karma: 16
  • Spol: Muški
    • Ljubljana
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #47 u: 28-06-2013, 20:45:39 »
dodjite u bosnu, zemlju sirokih mogucnosti  :craz
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #48 u: 28-06-2013, 20:50:43 »
dodjite u bosnu, zemlju sirokih mogucnosti  :craz

 
 :funny: :funny:    :ok:
 

Offline Stanko

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8729
  • Karma: 809
  • Spol: Muški
  • GTV6 2.5; Berlina 1750; 156 1.9 16v jtdm
    • balkon s pogledom na Kvarnerski zaljev RI
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #49 u: 28-06-2013, 21:01:09 »
dodjite u bosnu...., zemlju sirokih mogucnosti  :craz

....jer vaš auto se već nalazi ovdje   :craz
SPASIMO ZEMLJU!...to je jedino mjesto u svemiru gdje ima čokolade...
 

33QO

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #50 u: 28-06-2013, 21:04:04 »
....jer vaš auto se već nalazi ovdje   :craz

 
 :smijeh :smijeh :smijeh
 
 
 
i možete ga preuzeti po pristopačnim cijenama  :funny:
 

Offline Dean164

  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3472
  • Karma: 44
  • Spol: Muški
  • 164 2.0 TS Super
    • Sisak
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #51 u: 28-06-2013, 23:03:59 »
....jer vaš auto se već nalazi ovdje   :craz


 :smijeh :funny:
 

Offline Dama 166

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 3780
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • AR 166 2,4/159ti 2,4/Spider 3.0 24V/ 159ti 1750tbi
    • Njemacka, Stuttgart
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #52 u: 29-06-2013, 00:40:52 »
Kako ja mogu voziti RH Regu u svbiji pol godine i nikom nista ??
Auto samo mora biti cist. Nevidim u cemu je problem ako je auto regan i sve placeno?
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #53 u: 29-06-2013, 00:54:45 »
Kako ja mogu voziti RH Regu u svbiji pol godine i nikom nista ??
Auto samo mora biti cist. Nevidim u cemu je problem ako je auto regan i sve placeno?

ma u švabiji možeš svašta jer je uređena zemlja od nekad, kod nas sve nešto na silu i na neki glupi način  :wal:
Nije bolest sve što boli
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #54 u: 29-06-2013, 07:46:12 »
Kako ja mogu voziti RH Regu u svbiji pol godine i nikom nista ??
Auto samo mora biti cist. Nevidim u cemu je problem ako je auto regan i sve placeno?
sve mozes dok ne naletis.  to je carinski prekrsaj. vjeruj da se moze tako onda bi svi talijani vozili aute na rumunjske rege i ja takoder . osiguranje je mozda 20% od onog sta placaju u italiji za isto vozilo
zadnji koji je u italiji naletio ostao je kraci za 6000 eura i auto je u zici dok ne dode pravi vlasnik. dnevna lezarina oko 65 eura.
vozio je auto na hr tablice koji je u vlasnistu njegove zene ( imao je hr punomoc ). on radi u italiji i ima prebivaliste i tal vozacku.
raspitaj se malo kod polizie ili jos bolje kod carine - spada pod njihov resor

 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #55 u: 29-06-2013, 08:22:35 »
a odgovor na moje pitanje nitko nezna :?: :craz
 

Offline Pero156TS

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 7944
  • Karma: 269
  • Spol: Muški
  • Spider
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #56 u: 29-06-2013, 08:43:44 »
a odgovor na moje pitanje nitko nezna :?: :craz

bude se moglo, samo je upitno s kolkim oštečenjima

OŠTECENA MOTORNA VOZILA
Ako podnesete poreznu prijavu za motorno vozilo za koje carinski ured tijekom pregleda
utvrdi da su u potvrdi o sukladnosti pojedinacno pregledanog vozila utvrdeni nedostaci ili
carinski službenik utvrdi da motorno vozilo ima nedostatke zbog kojih ne može biti
korišteno u prometu, carinski ured ce zastati s postupkom utvrdivanja tržišne cijene
motornog vozila dok nedostatke ne otklonite. Kad se nedostaci otklone utvrdit ce se iznos
posebnog poreza.
« Zadnja izmjena: 29-06-2013, 08:49:00 od Pero156TS »
Spider 115
 

Offline Reno

  • Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4700
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #57 u: 29-06-2013, 10:32:13 »
to bi znacilo da mogu dovest alfu 159 sa razbijenim prednjim krajem ali da se papiri mogu rijesit tek kad ju slozim je sam dobro skuzio  :?:
 

Offline danko0013

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 21732
  • Karma: 367
  • Spol: Muški
  • GT 1600 Junior X2 Berlina 1750
    • Bjelovar
    • AutoServisJunior
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #58 u: 29-06-2013, 11:06:21 »
to bi znacilo da mogu dovest alfu 159 sa razbijenim prednjim krajem ali da se papiri mogu rijesit tek kad ju slozim je sam dobro skuzio  :?:

 :da:
Nije bolest sve što boli
 

Offline kristyanhr

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1187
  • Karma: 21
  • Spol: Muški
  • EX: Fiat Punto mk2 1.9DS Trenutačno: AR156 1.8TS
    • Slavonski Brod
    • NANO Autodetailing Centar
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #59 u: 29-06-2013, 11:08:27 »
to bi znacilo da mogu dovest alfu 159 sa razbijenim prednjim krajem ali da se papiri mogu rijesit tek kad ju slozim je sam dobro skuzio  :?:
mislim da da...  :ok: ali opet ide po nekom posebnom porezu... bar tak pise gore..
Darijan Kosić: "Alfizam je religija."
Certified Gtechniq Detailer - http://nano-kj.hr/nano.php