22-06-2026, 20:02:21

Autor Tema: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje  (Posjeta: 14834 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline industrial

  • Donator kluba
  • Trade Count: (+91)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 514
  • Karma: 88
  • Spol: Muški
  • Alfa 156 JTD
    • Rijeka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #30 u: 03-12-2011, 19:10:39 »
frendu je bilo tako na 155 ici 1,8,103kw.
radili glavu,karike itd.i auto trosio ulja vise nego prije poluugeneralke.
skinuli glavu drugi put i ustanovili da jedna od gumica nije sjela kako treba,navodno to sjebali di su uredjivali glavu(jedna firma u rijeci),
ali auto je bas plavo dimio i smrdio za pop.
sad sve napravili kako treba,ali potrosnja ulja jos uvijek prevelika,razlog tome nepoznat  :rolll:
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #31 u: 03-12-2011, 22:21:04 »
Ma meni je sad tlaka sto je uopce dirano ista oko ventila posto nije trosio nista ulja nego je radjen servis radi gubitka vode brtvi glave.
Trebalo je samo promijeniti tu brtvu da ne gubi vodu, pobrusiti glavu i gotovo.
Ne dirati makinu koja radi, to sam naucio na stoletu.   :ne2:
Glupost je neunistiva
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #32 u: 04-12-2011, 10:07:11 »
Brtva se s vremenom raspadnr i treba ju zamijeniti da se ne voziš na mješavinu ulja i antifriza koja stvara taloge po rashladnim kanalima.
Glavu ne možeš samo skinuti i vratiti nazad, moraš ju urediti.

E sad ovo je stvarno zona sumraka-da potpuno sve urediš i da auto i dalje troši povećanu količinu ulja-ok, piše po manualima da je par deci na 1000km normalno, al mislim da je to napisana kao najveća moguća potrošnja, a ne redovna
 

Offline yedwy

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2103
  • Karma: 127
  • Spol: Muški
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #33 u: 04-12-2011, 10:27:30 »
kak sam ja onda naletio na tolke  :wal:

Ti imaš peh da ti dovezu alfe od kojih su svi ostali mehe digli ruke... :craz
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #34 u: 06-12-2011, 12:53:35 »
E sad jel ovo moguce? Za glavu je 100% siguran da je sve ispravno slozeno (jer mu se ovo jos nikad nije desilo) pa da je problem u tome sto je sad glava potpuno ispravna i sve brtvi pa se povecao pritisak na donji dio motora koji karike ne mogu podnjeti jer auto ima 260000km. A cilindri su kao novi bez ijedne ogrebotine i uz to prije ovog sranja sto se desava auto nike trosio vise od 1-1.5 litara ulja na 10000km.
Glupost je neunistiva
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #35 u: 06-12-2011, 13:12:11 »
ja imam jedan auto sad...1.8 cf3
rikno hladnjak,pregrijo se motor...složena glava a motor troši ulje stim da sad naknadno stranka kaže da je motor već bio trošio ulje (al to sad kaže)
cca 160t km,cilindri ko novi ali karike i klipovi , katastrofa
ja inače više ni jedna TS ne slažem bez bušenja bloka i drugih klipova i karika ali cjena je onda to da boli glava





Uploaded with ImageShack.us
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #36 u: 06-12-2011, 13:17:50 »
ja imam jedan auto sad...1.8 cf3
rikno hladnjak,pregrijo se motor...složena glava a motor troši ulje stim da sad naknadno stranka kaže da je motor već bio trošio ulje (al to sad kaže)
cca 160t km,cilindri ko novi ali karike i klipovi , katastrofa
ja inače više ni jedna TS ne slažem bez bušenja bloka i drugih klipova i karika ali cjena je onda to da boli glava





Uploaded with ImageShack.us

Seb, molim te pojasni, zašto bušenje bloka :?: i koliko su klipovi i karike za taj motor?
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 13:18:43 od plavi156 »
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #37 u: 06-12-2011, 13:22:58 »
ja imam jedan auto sad...1.8 cf3
rikno hladnjak,pregrijo se motor...složena glava a motor troši ulje stim da sad naknadno stranka kaže da je motor već bio trošio ulje (al to sad kaže)
cca 160t km,cilindri ko novi ali karike i klipovi , katastrofa
ja inače više ni jedna TS ne slažem bez bušenja bloka i drugih klipova i karika ali cjena je onda to da boli glava





Uploaded with ImageShack.us


o tom pricam, neki su motori izraztio osjetljivi na pregrijavanje i ono najmanje..
boxer mi se pregrijao par puta radi moje gluposti nikad nist, punto 1.2 se pregrijao jednom i pije ulje ko 2.0 od 150 ks.
burazu se mazda pregrijala i stala nist joj nije bio trosila je 0.5l vise nego prije na 10000km. kaj je zanemarivo prije je trosila do litru sad ide 1.5l.
kango 1.4 platio danas isto prdla brtva glave uređena glava al na 5000km. ode 1.5l ulja ak se stiska ode i 2.5l
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #38 u: 06-12-2011, 13:29:39 »
ma sve to razumijem i svasta se moze desiti, ali da li je tehnicki moguce da radi uredjivanja glave (koje btw nije trebalo jer je auto normalno radio, benzin trosio umjereno, a ulje nista) da odjednom popuste karike i pocne auto gutati ulje zato jer je glava sad kao nova.   :ok:

jer poanta je da je auto po radu, potrosnji benzina i ulja bio u savrsenom redu prije uredjenja glave a sad i dalje sve radi savrseno samo guta ulje kao da nema cep na karteru.   :wal:
Glupost je neunistiva
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #39 u: 06-12-2011, 13:33:38 »
nisam mehanicar ali sam dip. ing. strojarstva pa bi se po defaultu trebao bar nesto razumjeti u tehniku i mehaniku i nije mi jasno da auto koji radi normalno moze zbog povecanog pritiska u cilindru (bolje brtve ventili pa se ne gubi kompresija) poceti gutati ulje jer ako je vec povecan taj je pritisak onda radi sa gornje strane klipa, a ulje sa donje strane klipa.   :?:
Glupost je neunistiva
 

Offline mane

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1788
  • Karma: 40
  • Spol: Muški
  • Na skuteru
    • Karlovac
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #40 u: 06-12-2011, 13:37:05 »
Kod TS-a je na žalost sve moguće, kad ga jednom takneš nikad više mira sa njime :rolll:
Bolje umrijeti od litre nego od kapi

Još nitko nije umro od pive, a u vodi su se mnogi utopili
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #41 u: 06-12-2011, 13:43:53 »
zato ga nisam nikad ni dirao, ovo uredjivanje ventila i mijenjanje gumica je bilo vise samoinicijativno a zena je odvela auto da se promjeni brtva glave dok sam bio na terenu

i sto mi se sad moze desiti, ako po preporuci mehanicara prihvatim da nije greska u slaganju glave i idem na promjenu karika, slozim motor pa opet nastavi piti ulje moze opet biti problem "nesto drugo"...pa tako u krug.

a druga opcija je da se otvori glava, ponovo slozi, vrati na auto, auto nastavi piti ulje onda ocito nije tu greska pa moram platiti jos jednom servis glave i svejedno ici na ovu gore opciju 1 sa karikama, itd.

jedina dobra opcija da se otvori glava, nadje neka greska u slaganju glave, besplatno se otkloni kvar i auto se opet vrati u normalu
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 13:51:01 od Cobo »
Glupost je neunistiva
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #42 u: 06-12-2011, 13:47:49 »
Kod TS-a je na žalost sve moguće, kad ga jednom takneš nikad više mira sa njime :rolll:

eh da, a htio sam ici na rekord pa proci 300.000km bez diranja motora da dokazem trajnost TS-a dok ta brtva glave nije propisala vodu pa je sve ovo krenulo   :sad:

bolje da sam nastavio sipati litru vode na 1000km nego platio skoro 500eura popravak pa poceo sipati litru ulja na 500-700km    :funny:
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 13:51:32 od Cobo »
Glupost je neunistiva
 

Offline mane

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1788
  • Karma: 40
  • Spol: Muški
  • Na skuteru
    • Karlovac
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #43 u: 06-12-2011, 13:52:34 »
ak je siguran da je glava 100% ispravna onda je nema potrebe ponovo dirat, pitaj ga jel može izvadit klipove sa donje strane motora da se vidi kakve su karike?
Bolje umrijeti od litre nego od kapi

Još nitko nije umro od pive, a u vodi su se mnogi utopili
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #44 u: 06-12-2011, 14:06:00 »
mene najvise muci kako moze odjednom skociti potrosnja ulja za 15-tak puta i to bas nakon uredjivanja glave?
malo mi je to prevelika slucajnost, ali valjda je i to moguce sa TS-om.

ne mogu vjerovati da cu ovo izjaviti ali cak razmisljam o prelasku na jtd   :redf: 
Glupost je neunistiva
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #45 u: 06-12-2011, 14:07:17 »
nisam mehanicar ali sam dip. ing. strojarstva pa bi se po defaultu trebao bar nesto razumjeti u tehniku i mehaniku i nije mi jasno da auto koji radi normalno moze zbog povecanog pritiska u cilindru (bolje brtve ventili pa se ne gubi kompresija) poceti gutati ulje jer ako je vec povecan taj je pritisak onda radi sa gornje strane klipa, a ulje sa donje strane klipa.   :?:
po meni nemože ali ja sam imo to gorko iskustvo nekoliko puta a fakat ne mogu objasnit zašto...evo sad i ovaj auto, ponovo sam raskopo glavu da vidim da nisam nešto sjbo i sve je 100% a auto je trošio ulje prije (neznam kolko) ali klijent veli da mu se čini da je sad više a realno kad gledaš nema šanse da tak bude

zadnje je bila 146 1.4....čovjeku je neko sjbo navoj na svječici i popravio mu ali nije baš po ps-u i on hoče stavit drugu glavu...on ju donese,ja ju pregledam,sve ok,složim i auto dimi za popizdit...čovjeku trebo auto veli dolazim za par dana...napravio je 500 km, ja skinem glavu da vratimo staru...bregaste se pojele za 500 km da nisam mogo vjerovat...a bile ko nove kad sam metno glavu...stavimo druge bregaste,njegovu glavu koju smo malo doradili jer je imala pun kufer km i stavimo gore i opet isto...dimi, troši ulje i sad ti budi pametan
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 14:11:21 od Seb »
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #46 u: 06-12-2011, 14:51:39 »
meni da je skocila potrosnja ulja sa 1-1.5 litre na 10.000km na 3 litre na 10.000km nebi nista rekao, ali posto je skocila na odokativnih 15-tak litara na 10.000km mi je t nevjerovatno.
danima sam gledao da negdje ne curi jer ovo stvarno nije normalno.
pa da na karike toliko pusta valjda nebi auto radio kao urica, a stvarno radi savrseno i ne trosi nista vise benzina.
opet da na gumice baca toliko ulja u cilindar opet bi mozda radio nemirno i "trokirao" ili sto vec

uz to nema nista dima na auspuh, samo mi se cini nesto vise cadjav nego inace, cak ni nakon autpota do Budimpeste i nazad se nije propuhao kao inace i "posivio" umjesto sto je crn kao dimnjak.

pa sad ti budi pametan!?!?!?    :?:

a nista idem na rizik i skidati, rastavljati, premontirati glavu pa makar platio bez veze jos jednom servis ventila nego naslijepo mijenjati karike a mozda nije u njima problem...ili da oboje napravim u sutu, a tek sam onda bezveze bacio pare ako i nakon toga nastavi ovako. da mi nije zao jer je do sada samo gutao kilometre bez problema otisao bi na Grobnik zaklati ga do kraja pa kupiti drugi auto.    :)
Glupost je neunistiva
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #47 u: 06-12-2011, 14:54:33 »
po meni nemože ali ja sam imo to gorko iskustvo nekoliko puta a fakat ne mogu objasnit zašto...evo sad i ovaj auto, ponovo sam raskopo glavu da vidim da nisam nešto sjbo i sve je 100% a auto je trošio ulje prije (neznam kolko) ali klijent veli da mu se čini da je sad više a realno kad gledaš nema šanse da tak bude

a sto je bilo sa ona 3 koja su ti se vratila na reklamaciju, sto si rekao da su 2 zavrsena?
jel bio problem u gumicama ili nesto drugo?
i koliko su oni gutali ulja, isto ovako extremno kao moj ili manje?

i drugo me zanima, jesi naplatio to ponovno raskopavanje kad se vec nije dokazalo da je u tome problem?
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 14:55:54 od Cobo »
Glupost je neunistiva
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #48 u: 06-12-2011, 14:57:57 »
a sto je bilo sa ona 3 koja su ti se vratila na reklamaciju, sto si rekao da su 2 zavrsena?
jel bio problem u gumicama ili nesto drugo?
i koliko su oni gutali ulja, isto ovako extremno kao moj ili manje?

i drugo me zanima, jesi naplatio to ponovno raskopavanje kad se vec nije dokazalo da je u tome problem?
bušili smo blok na 1 specijalu a jednom sam čak pixiro blok po standard klipovima
0,8-1 lit na 1000 km
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #49 u: 06-12-2011, 15:09:22 »
znaci na kraju nije bio problem u gumicama.

pa jesi li imao uopce ovakav problem, a da su stvarno gumice bile u pitanju?
Glupost je neunistiva
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #50 u: 06-12-2011, 15:18:12 »
znaci na kraju nije bio problem u gumicama.

pa jesi li imao uopce ovakav problem, a da su stvarno gumice bile u pitanju?
meni su uvjek gumice bile ok...nisam zajbo ni na jednom...treba vidjet i vođice ventila...nekad se zna desti da vuče ulje između glave i vođice ali to sam imo slučajeve na novim autima 2.0 TS motorima 147 i 166 2000 i 2001 god. ...na dalje može bit da se vođica pojela unutar nje same i da ventil ima previše lufta i onda pleše unutra ali ak je nova gumica gore koja je rastezljiva ona bi to trebala kompezirat pa barem smanjit potrošnju ulja ak ne dopeljat u čistu normalu...definitvno se nebi smjela povečat potrošnja ali to je sve tak čudno kod tih TS da sam više lud
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #51 u: 06-12-2011, 15:21:30 »
vjerujem da su vodjice OK, Darko je ipak preiskusan i temeljit da bi mu to promaklo
je**te, jos bi bilo najbolje da je samo vracena glava nazad bez diranja u ventile    :mad:
Glupost je neunistiva
 

Offline tool75

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2063
  • Karma: 63
  • Spol: Muški
    • RI
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #52 u: 06-12-2011, 22:21:09 »
Brtva selenoida na usisu????


Ja znam par slučajeva kad je tu probijalo ulje u usisnu granu :da:  motor ko bombon a ždere ulje i na kraju problem u toj brtvi

ma koji solenoid na usisu? Od varijatora?
 

Offline Mirsad

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2600
  • Karma: 11
  • Spol: Muški
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
    • [Premier ĐĄasual Dating  Actual Women]
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #53 u: 06-12-2011, 22:38:46 »
Ma glavu gole i vidi klipove i karike meni je glava bila 90%Ok a klipovi puni riseva ko da si ih brusio sva 4- novi klipovi- karike i sve  :ok: jeste da je kostalo ali sad ide ko raketa i ne pije ni kapi  :love:
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #54 u: 06-12-2011, 22:45:22 »
u principu moze doc do tog ali tlakovi izgaranja kod benzinaca su 40-50 bara u piku, a potrosnji ulja kod karika tolko ne znaci sam tlak izgaranja nego vise vakum, jer kod izgarnja tlak gura ulje dole u karatrer pokraj klipova i ispire ubiti stijenku cilindra dok kod usisa se stvara vakum i onda motor vuce ulje iz kartera, zato nakon abgasa auto vecinom dimi plavo a pod opterecenjem rijetko koji.

ako je auto pojeo bregaste u 500km da nije bilo problema sa puknutom glavom kod uljnog kanala pa je ulje zavrsavalo u cilindrima umjesto u glavi.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline Cobo

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 286
  • Karma: 9
  • Spol: Muški
  • ex. 145 TS, ex. 156 TS, now Picasso
    • Stavanger - Norveska
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #55 u: 06-12-2011, 23:00:30 »
Ma glavu gole i vidi klipove i karike meni je glava bila 90%Ok a klipovi puni riseva ko da si ih brusio sva 4- novi klipovi- karike i sve  :ok: jeste da je kostalo ali sad ide ko raketa i ne pije ni kapi  :love:

u tome mi i je nedoumica jer kad je radjena glava cilindri su izgledali kao novi i receno mi je "sad si miran minimalno 50.000km dok se ne bude trebalo raditi nesto na motoru oko karika".
a to se pretvorilo u 50km.
mozda bi bio miran da nista nije radjeno...isao je kao raketa i nije pio ni kapi ulja...sad ide i dalje kao raketa ali guta ulje. 

a sto se tice te brtve solenoida, mora li se skidati i rastavljati cijela glava za to provjeriti?
ali cudno mi je kako da to krepa samo od sebe tocno nakon servisa glave.

najveca je muka ulagati sad toliko para (mijenjati jos i karike) u auto koji sam ionako uskoro mislio mijenjati, a ne moze se za njega sa ovom kilometrazom dobiti ni 3000 eur.   :000:
« Zadnja izmjena: 06-12-2011, 23:01:29 od Cobo »
Glupost je neunistiva
 

Offline tool75

  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2063
  • Karma: 63
  • Spol: Muški
    • RI
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #56 u: 06-12-2011, 23:14:28 »
Da, on se nalazi na flanđi a ulje dobija iz glave i dovod i povrat koliko sam vidio dok sam raskopavao. U biti je tjo brtva usisne grane

to su ove rupice do prvog zdesna, moglo bi tu vuć ulje, al onda bi na 1. cilindru morala bit i svjećica drugačije boje

 

Offline Draš

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 12
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
    • Koprivnica
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #57 u: 07-12-2011, 10:12:38 »
Seb,

jel možeš stavit slike klipova od ovog motora kaj radiš?
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #58 u: 07-12-2011, 10:24:59 »


Uploaded with ImageShack.us
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline Draš

  • Trade Count: (0)
  • Učim polako
  • Postova: 12
  • Karma: 0
  • Spol: Muški
    • Koprivnica
Odg: 156 1.8TS pocela odjednom piti ulje
« Odgovori #59 u: 07-12-2011, 11:10:16 »
Auu ovo je lijevalo ulje po klipovima s obzirom koliko gareži ima na čelu... Kad sam mijenjal svjećice i  zupčasti na svojem cf3 prije 40 tkm gledal sam unutra klipove kroz otvore za svjećice na glavi...sredina čela klipa na svim cilindrima je bila bez gareži (vozim na plin)...al  tada je trošil pola litre ulja na 1.000 km...od kolovoza je počel gutat litru ...bojim se da i kod mene sada klipovi isto izgledaju... :?: