simptomi:
skripanje ovjesa na neravninama
zvuk kao stari kauc na kojeg se navalio debeli pijani baustelac i baca drkicu
nemoguce je utvrditi tocan izvor zvuka
djeluje kao odozdola pa s lijeva na desno pa s desna na lijevo
ne lupa, samo skripi, na rupama nema zvuka
samo na neravninama
najnoviji simptom je i podrhtavanje volana na neravnom kolniku
moguci uzroci:
vilice ( gornje mijenjao )
donje vilice ( kak da skuzim da su one )
uporne spone ( objesio se ja na njih pajserom a nemaju mm lufta )
balans stanga ( kaj ja znam, jbt ni nevidim ju ispod svih silnih poluga )
dijagnoza mehanicara:
gumice balans stange
razgovor: kak to mislis mjenjat cijelu balans stangu?
pa promjenim ti samo gumice.
skinem prednji most u navucem gumice i pjesma
treba mi cca 3 do 4 sata
samo mi nabavi gumice
Problem:
nigdje nema za kupit samo gumice odnosno selene ak su to seleni
samo cijela balansica
a daljni je problem kaj sam u fazi eliminiranja bacio pol litre silikonskog spreja po tim gumicama
i skripi i dalje
ni milimetra tise neg prije
Pitanje:
kako najtocnije utvrditi kaj treba mijenjat
nije bed u parama
nije bed u vremenu
samo nedam da me veslaju nestrucna misljenja
mehanicara kojima je ovjes alfe kao warp jezrga na entapriseu
http://blurredproductions.files.wordpress.com/2009/03/picard-facepalm2.jpg