22-06-2026, 13:49:13

Autor Tema: trilema: vilice/uporne spone/balansica  (Posjeta: 65213 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #360 u: 07-11-2014, 16:25:14 »
Koji su simptomi kada odu gumic na balans štangi?

je li povremeno zvuk kao da lupka metal u metal?
 

Offline aumarko

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 188
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 1.8 TS 2001.
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #361 u: 07-11-2014, 17:22:04 »
Simptomi su ti sexy!
Kad većom brzinom pređeš preko rupe na cesti (70-80km/h) ne lupi ništa. Ali ako se preko iste rupe prevezeš 12 kmh, onda udari. I taj udarac ti dolazi nekad od lijevog kotača, nekad od desnog, kako kad.
Ali ako si ti vilice u banani kao što su bile meni, onda ti može doći zvuk i od vilice.
 

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #362 u: 07-11-2014, 17:30:28 »
Gornje su u banani i škripe, to nije upitno.

Ali imam neki tupi, metalni zvuk, naprijed desno, kada se vozim sporo preko neravnina i sl.


Ići ću natjedan o konkretno vidit, ali čisto me zanimaju simptomi da malo nagađam
 

Offline aumarko

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 188
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 1.8 TS 2001.
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #363 u: 07-11-2014, 19:01:54 »
AJd kad već pričamo o tom ovjesu, ja imam još jedno pitanje pa gotovo.. :pusi
Kad skiknu kugle onih malih stabilizatora balans štange naprijed, koliko se one čuju i kakvi su simptomi toga?
 

Offline fiatuno

  • Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1126
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #364 u: 07-11-2014, 19:28:31 »
AJd kad već pričamo o tom ovjesu, ja imam još jedno pitanje pa gotovo.. :pusi
Kad skiknu kugle onih malih stabilizatora balans štange naprijed, koliko se one čuju i kakvi su simptomi toga?
tucka po rupama
najjednostavnije za provjeriti je da kompletno skines jednu i odes se provoziti ako ne tucka vise to je to
.....................
 

Offline buzz11

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4251
  • Karma: 209
  • Spol: Muški
  • This time, next year, will be millionaire
    • Rapperswil, Switzerland
    • Personal web site
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #365 u: 07-11-2014, 19:55:48 »
AJd kad već pričamo o tom ovjesu, ja imam još jedno pitanje pa gotovo.. :pusi
Kad skiknu kugle onih malih stabilizatora balans štange naprijed, koliko se one čuju i kakvi su simptomi toga?

Klak klak i nikakvi drugi simptomi.
Ex: AR 33 1.7 16V, Fiat Brava 1.4 12V, AR 156 2.4 JTD, AR Giulietta 1.4 TB, A3 2.0 TFSI, AR 147 1.9 JTDm Q2
Trenutno: AR 147 1.9 JTD, Fiat Bravo 1.4TB MultiAir Sport
 

Offline Luka_ri

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2191
  • Karma: 128
  • Spol: Muški
    • Rijeka
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #366 u: 08-11-2014, 13:12:28 »
Koji su simptomi kada odu gumic na balans štangi?

je li povremeno zvuk kao da lupka metal u metal?
Lupka ovako pa onako :D
Uglavnom, kad istovremeno sa oba prednja kotaca naletis na nesto kao npr. na lezeci ne cuje se nista. Ali kad jedna strana se penje a druga spusta u trenutku nasjedanja onda se cuje. Ili kao sta je receno, na manjim brzinama, do 40 na sat po grbavoj, krpanoj cesti tucka kako nalijece na rupe.
Aliis si licet, tibi non licet.
 

Offline GTzadar

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9600
  • Karma: 331
  • Spol: Muški
  • Gt 1.9 jtdm
    • Zadar
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #367 u: 09-12-2014, 14:33:32 »
znači pametnije je tako prelazit pandure nego jednim pa drugim kolom :craz

još jedno pitanjce koliki je vremenski razmak ili kilometraža potrebna da vilica crkne od početne faze kad seleni valjda malo "žvakuljaju" :craz(ono tek pri 20km/h se jedva čuje nešto) pa do trenutka kad se valjda totalno razhebu pa lupa ko metal od metal :?:

da spomenem...garancija je 1god i 30tkm valjda....u mom slučaju sve besprijekorno tvrdo :craz već preko 2 godine ali ispod 30tkm...

cca 5-6 mjeseci , ovisi koliko i kako :drive:

Meni je tupkalo lagano da nismo mogli nać što tupka ... al me živcirala toliko da sam je namjerno zgazija koliko sam moga tako da sad lipo lupa metal o metal i sad znam što joj je  :craz



.... sempre gilles ....
 


Offline maXonja

  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2680
  • Karma: 48
  • Spol: Muški
  • 159 SW 2.0 JTDm | GTV 3.0 V6 | Spider 2.0 TS
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #369 u: 07-02-2015, 12:10:04 »
Roze su, crap  :funny:
 

Offline hussar0203

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2207
  • Karma: 23
  • Spol: Muški
  • Đurđa SW
    • Bjelovar
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #370 u: 07-02-2015, 12:31:12 »
Bas su mi zato i fora  :gay:
 

Offline maXonja

  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2680
  • Karma: 48
  • Spol: Muški
  • 159 SW 2.0 JTDm | GTV 3.0 V6 | Spider 2.0 TS
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #371 u: 07-02-2015, 12:42:47 »
To Antonu treba pokazati  :gay:
 

Offline Smmania

  • Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 504
  • Karma: 10
  • Spol: Muški
    • Baška,otok Krk- Viškovo
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #372 u: 07-02-2015, 13:14:38 »
u jbt narucit cu si bas su dobre ove roze  :gay: ima ko kakvog iskustva ?
 

Online Argor

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14023
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Giulietta QV_line + 33 Imola
    • Koprivnica
 


Offline franjo-fritz

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 375
  • Karma: 5
  • Spol: Muški
    • zagreb hrvatska
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #375 u: 10-02-2015, 00:41:10 »
Za 147,156, gt. Vise se i netrudim naci kvalitetne a povoljne vilice. Reparacija sa tvrdocom selena kako ja hocu 4 komada 1300do1600kn
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #376 u: 10-02-2015, 14:43:52 »
147,156,GT ORG gornja vilica 646 kn, garancija 3 god ili 50t km...cijena nije pretjerana
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline -164-

  • Trade Count: (+19)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 9431
  • Karma: 193
  • Spol: Muški
  • ex. 33 1.3V, 164 V6 Turbo, 156 JTD 20V, Gt 3.2 V6
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #377 u: 10-02-2015, 17:35:12 »
147,156,GT ORG gornja vilica 646 kn, garancija 3 god ili 50t km...cijena nije pretjerana

uf kad se sjetim 2011 godine i cijene od 490kn za gornju vilicu org :crazy:
 

Offline SS

  • Trade Count: (+14)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2757
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • AR 156 SW 2.4 JTDm 20V
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #378 u: 26-03-2015, 23:05:39 »
TRW 2 godine garancije

doljnja 850 kn
gornja 550 kn
Nakon prve ide druga...
 

Offline SS

  • Trade Count: (+14)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2757
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • AR 156 SW 2.4 JTDm 20V
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #379 u: 26-03-2015, 23:48:23 »
moja je vožena i kod bivšeg vlasnika i kod mene 70-80% po zagrebu... a npr u intercarsu s popustom za alfiste trw ti je 420kn, redovno 570kn... za kvalitetu to i nije puno... još ako ih nagovoriš da ti da i 10% za gotovinu kak su meni jednom dali haha onda ti je 370kn komad

...furtuna line sa popustom za alfiste je 290 kn, redovno 388kn... al ja bi radije nedodao 100kn za kvalitetu

...febi bilsten s popustom 316kn, redovno 422kn

...delphi s popustom 300, redovno 400kn

...rouville s popustom 468kn, redovno 625kn

evo, pa nek zanju ljudi haha, s tim da morate imati člansku iskaznicu, ak ne svoju, nečiju drugu jer moraju upisati broj iskaznice

još postoje i reparine od kolege industriala s foruma, mislim da je 300-400kn komad, i da su dosta kvalitetno odrađene

Ovo su ti mišek cijene bez PDV-a  :hap:
Nakon prve ide druga...
 

Online Argor

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14023
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Giulietta QV_line + 33 Imola
    • Koprivnica
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #380 u: 27-03-2015, 10:13:34 »
Starline, najpovoljnije na tržištu.    :hap:

http://obchod.autokelly.cz/Catalog.aspx#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp5qoBS6S7ylpNyzxFTblgJ9shLeX9QA4tagB343CdeB3iB0IjLn7ty9ekRO4f8oRRLcsXq8ZJrJOpPETArVGcyUaeoYxIkAdnfb5SnktkdjNAHJshkxcJnr3zUEld+Maa908NaxOkx7IAWuEJ3v9bCCn9NzW6OPkj3AweZwVFs1GbD+eqk+GjE9RlbTOyYNuINkDVlaTxVsOMTHVRG+NkVo=
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #381 u: 27-03-2015, 10:20:06 »
Ovo su ti mišek cijene bez PDV-a  :hap:
mišek ako si član kluba to ti je to  :ok:  već sam više puta insinuirao da bolje daš 150kn za godišnju članarinu alfista nego intercarsu za par vilica, a naravno onda imaš popust za dalje šta god kupuješ...
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline SS

  • Trade Count: (+14)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2757
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • AR 156 SW 2.4 JTDm 20V
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #382 u: 27-03-2015, 10:25:14 »
Cjene ti stoje al su bez pdv-a dodjem doma skeniram racun pa ga postam tu. Jucer sam ga dobio..... Misek! a bez brige imam ja i bez alfa kluba puuuno veci rabat u intercars, kuis? Samo primjecujem, ne da mi se sad s tobom prepirati


Sent from my ajfon
Nakon prve ide druga...
 

Offline hussar0203

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2207
  • Karma: 23
  • Spol: Muški
  • Đurđa SW
    • Bjelovar
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #383 u: 27-03-2015, 10:40:58 »
Starline, najpovoljnije na tržištu.    :hap:

http://obchod.autokelly.cz/Catalog.aspx#|Y33buV4cvEnkJxvjhfNBp5qoBS6S7ylpNyzxFTblgJ9shLeX9QA4tagB343CdeB3iB0IjLn7ty9ekRO4f8oRRLcsXq8ZJrJOpPETArVGcyUaeoYxIkAdnfb5SnktkdjNAHJshkxcJnr3zUEld+Maa908NaxOkx7IAWuEJ3v9bCCn9NzW6OPkj3AweZwVFs1GbD+eqk+GjE9RlbTOyYNuINkDVlaTxVsOMTHVRG+NkVo=
Iducu izmjenu atavljam taj socijalni starline. Gornje 180 kn a doljnje 250 kn... Ja samo selene za gornje platio preko 50 kn komad ::)
Ne mogu one biti toliko lose koliko ih ja mogu promjenit :hehe:

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #384 u: 27-03-2015, 10:42:35 »
Cjene ti stoje al su bez pdv-a dodjem doma skeniram racun pa ga postam tu. Jucer sam ga dobio..... Misek! a bez brige imam ja i bez alfa kluba puuuno veci rabat u intercars, kuis? Samo primjecujem, ne da mi se sad s tobom prepirati


Sent from my ajfon
nitko se ne prepire, mir, kuis?
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #385 u: 27-03-2015, 10:43:08 »
Koje sad imaš?


Ja sam sve bliže odluci da uzmem TRW, razlika između seta od TRW-a i Ricambija je oko 1000kn.

A nek Ricambi i je kvalitetniji, ja ću 50-60 t km napravit u 5 godina, to će izdržat i TRW, a za kasnije me i nije toliko briga. Taman mi ovu razlika od 1000kn pokrije ruke.


Nego da priupitam - gdje je najbolja cijena za spone stabilizatora TRW?
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #386 u: 27-03-2015, 10:48:02 »
Koje sad imaš?


Ja sam sve bliže odluci da uzmem TRW, razlika između seta od TRW-a i Ricambija je oko 1000kn.

A nek Ricambi i je kvalitetniji, ja ću 50-60 t km napravit u 5 godina, to će izdržat i TRW, a za kasnije me i nije toliko briga. Taman mi ovu razlika od 1000kn pokrije ruke.


Nego da priupitam - gdje je najbolja cijena za spone stabilizatora TRW?
kaj ne radi trw ricambi?

btw ja imam trw gornje... a sad su već prekoračile 100000km... kugle odlične, samo na desnoj povremeno škripucne jedan selen...ništa značajno
donjima (isto trw) ne znam vijek al desna je pošla u k*
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Antonio

  • Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 3996
  • Karma: 146
  • Spol: Muški
  • 159 2.4 JTDm TI
    • Crikvenica
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #387 u: 27-03-2015, 10:49:45 »
Ma radi ih TRW, ali se stalno provlači priča da TRW i Ricambi nisu iste kvalitete, tj da je Ricambi bolji.

Nemam pojma iskreno...bio u RI kod ex Kajbe na pregledu, i baš pitam čovjeka TRW ili Ricambi, kaže Ricambi bolje. Ali kažem, razlika od 1000kn meni na malu kilometražu ne igra.
 

Offline mareo

  • Administrator
  • Trade Count: (+33)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16016
  • Karma: 1072
  • Spol: Muški
  • GT Blackline Q2
    • Zgb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #388 u: 27-03-2015, 11:14:24 »
Cjene ti stoje al su bez pdv-a dodjem doma skeniram racun pa ga postam tu. Jucer sam ga dobio..... Misek! a bez brige imam ja i bez alfa kluba puuuno veci rabat u intercars, kuis? Samo primjecujem, ne da mi se sad s tobom prepirati


Sent from my ajfon

...tako je...trenutna maloprodajna cijena (bez popusta) je 714kn gornje i 1195 donje...

*ebo mene mali pas, kak' si? pa tak'...
 

Offline SS

  • Trade Count: (+14)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2757
  • Karma: 37
  • Spol: Muški
  • AR 156 SW 2.4 JTDm 20V
    • Zagreb
Odg: trilema: vilice/uporne spone/balansica
« Odgovori #389 u: 27-03-2015, 11:19:40 »
A i matematika ti ne stima...  Ovo kaj si ti stavio cjene s popustom su sa 25% popusta a koliko znam clanovi imaju 10% ako se ne varam...nek me se ispravi. Ja ti to velim jer ne vjerujem da zelis nekog obmanuti a lako bi se moglo shvatiti tako


Sent from my ajfon
Nakon prve ide druga...