05-06-2020, 10:35:53

Autor Tema: Ključ od auta  (Posjeta: 39300 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline srele

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • Spol: Muški
  • GTV 2.0TS
    • Zagreb
Ključ od auta
« u: 16-07-2007, 10:26:19 »
Frend si je kupio i ugradio centralno daljinsko i alarm, ali ima "običan" ključ (s kodom). Zna li netko kako se stari ključ može prebaciti na skakavac (da li da ga samo otpili i uglavi unutra) i kakva je onda priča s kodom.
 :mah:

HCC-R

• Gost
Odg: Ključ od auta
« Odgovori #1 u: 20-07-2007, 17:39:25 »
Bolje ništa ne "piliti" jer će si uništit orginalni ključ, to se odnese kod nekog ko radi ključeve i on ti to složi unutra i još odneseš taj novi ključ na kodiranje i to ti je to!

zac123

• Gost
« Odgovori #2 u: 07-01-2008, 12:32:48 »
informacija svima koji nisu probali, nije to neka mudrolija. napravie obicne kopije po 30 kn, rasturis plastiku, turpijicom prilagodis skakavcu. vidis kak izgleda na skakavcu trn. pazljivo rasklopis orginal i izvadis kod plocicu, izgleda kao komadic grafita 10x3x5 mm, prebacis u skakavac pokraj plave diodice i to je to. isprobano na 156-tici

Offline Šiljo

• Pripravnik
  • **
  • BMW F20
    • Zagreb-Karlovac
« Odgovori #3 u: 30-03-2008, 15:27:15 »
Zna li itko može li se ovaj ključ napraviti kao skakavac i da se kontakt gumbić za otvaranje postavi drugačije a ne kako je u originalu.
Prije godinu dana sam napravio novi, 800 kuna sam platio, i sad već ne radi kako spada, pogotovo po zimi.
Popucala je ova crna guma i jedva daljinski otvara.

[privitak je izbrisao admin nakon 90 dana od objave]

dejan

• Gost
« Odgovori #4 u: 03-04-2008, 19:14:17 »
to i mene zanima, ak kaj saznas javi

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #5 u: 03-04-2008, 19:25:45 »
Ako sam dobro shvatio, onda nikako  :rolll:

Ili kupi neko daljinsko zaključavanje za naknadnu ugradnju (recimo Venom), i onda dobiješ skakavce u koje možeš ugradit svoj ključ...

Ili kupi novu crnu gumicu za postojeći crveni ključ...

Inače neznam na koji način bi ti elektroniku iz postojećeg ključa prebacio u neki drugi skakavac  :?:

Offline goran_m

• Učim polako
  • Alfa Romeo 159
    • Orašje
« Odgovori #6 u: 19-01-2009, 12:25:31 »
Gdje bi se mogla nabavit plastika za rezervni ključ od Alfe 147 2001 god.

Offline Reno

• Trade Count: (+6)
  • Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #7 u: 26-07-2009, 14:15:04 »
danas mi je pao kljuc i ispala mi baterija,slozio sam kljuc i krenem ca da cu upalit auto i pise mi nest na engleskom za neki kod,a rezervni kljuc mi je kod decka od kojeg sam uzeo auto a on nije u rijeci,i sta sad da radim? sta se nemoze nikako upalit auto na neku foru,pitao sam neke tipove sta rade sa autima i on mi kaze pusti kljuc pol sata u bravi da ga auto prepozna i upalit ce,mos mislit kako je upalio,lud sam sad nemogu nigdje. :sad: :sad: :sad:

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #8 u: 26-07-2009, 14:18:14 »
danas mi je pao kljuc i ispala mi baterija,slozio sam kljuc i krenem ca da cu upalit auto i pise mi nest na engleskom za neki kod,a rezervni kljuc mi je kod decka od kojeg sam uzeo auto a on nije u rijeci,i sta sad da radim? sta se nemoze nikako upalit auto na neku foru,pitao sam neke tipove sta rade sa autima i on mi kaze pusti kljuc pol sata u bravi da ga auto prepozna i upalit ce,mos mislit kako je upalio,lud sam sad nemogu nigdje. :sad: :sad: :sad:

a koji ti je to majstor reko da mi je znat... pa nije centrala iz afganistana da joj treba pola sata da pročita kod ključa.... bilo je več ovakvih slučajeva, potraži malo po forumu
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #9 u: 26-07-2009, 14:26:55 »
ma nije mehanicar nego neki tip sta preprodaje aute,a znam,ja sam jos gluplji sta sam isao to probavat pa ko kreten sjedim pol sata u autu na 100 stupnjeva. :hehe:

Offline kiki147

• Član Alfa Kluba 12
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Alfa Romeo 147 1.9 JTDm Collezione
    • Dugo Selo
« Odgovori #10 u: 26-07-2009, 14:41:24 »
vjerovatno ti je iz ključa ispao jedan mali duguljasti dio( čip ) bez kojeg nemožeš upalit

to je bilo ALFAFANU prošle godine na moru kad su mu čip sa ključa zaljepili sa ljepilom sa unutrašnje strane brave i kad se ljepilo rastopilo na +40 ipao je čip i nije mogao upalit
jednom alfa,zauvijek alfa!

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
« Odgovori #11 u: 26-07-2009, 15:06:42 »
Odi tamo di ti je ispao ključ i potraži po podu nešto ovakvo...

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #12 u: 26-07-2009, 16:33:21 »
ili ti je ispalo ili se sasulo jer je to strasno krto daj boze da ti je samo ispalo  :rolll: a to ti izgleda ko kremen za upaljac  QV

Offline Reno

• Ovisnik o alfistima
    • Rijeka
« Odgovori #13 u: 26-07-2009, 19:34:30 »
evo napravio sam,skinuo sam klemu sa akomulatora i odma vratio i nista,onda sam opet skinuo i pustio da stoji tako nekih pol sata i onda je upalio,rastavio sam ja kljuc i to je bilo na svom mjestu tako da nije zbog toga. :?: :?:

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #14 u: 27-07-2009, 09:58:58 »
evo napravio sam,skinuo sam klemu sa akomulatora i odma vratio i nista,onda sam opet skinuo i pustio da stoji tako nekih pol sata i onda je upalio,rastavio sam ja kljuc i to je bilo na svom mjestu tako da nije zbog toga. :?: :?:

Ok onda ti je samo izgubio kod pa si sve ponistio skidanjem kleme sa akumulatora.  QV Mada za to pistoj kod kartica i onda se unese kod manuelno.

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
« Odgovori #15 u: 08-04-2010, 12:14:00 »
Pozdravljam,
Imam pitanje vezano za rezervni ključ za alfu 147 2001 godina. Naime ja kad sam kupio auto dobio sam dva ključa i karticu sa kodovima, međutim tek sam nedavno kad je starom trebalo auto pa sam mu dao rezervni ključ otkrio da taj rezervni nije od mog auta. Zovnem starog gazdu koji mi kaže da je uz tu sad moju 147 imao jednu i 156ticu i da mi je vjerovatno dao njen rezervni ključ - što će reći da tamo neko ćeifi sa 156ticom i rezervnim ključem od mog auta...no nebitno.
Mene interesuje da li se taj ključ može prekodirati tj. ključ je skakavac i trebalo bi odnjeti bravaru da nareže mehanički dio ključa ali onda mi ostaje problem kodiranja jer vidim da čak i sa originalnim ključem kad otključam alfu a ne isključim alarm na dugme ona počne svirati. Znači ime neki transponder s kojim se treba igrati. Sa "Vau Vau" Polom ta kodiranja su bila šega i mogao je to uraditi bilo ko, mislim da je sa alfom vjerovatno teže.
Taj rezervni ključ je isti kao original izuzev što ima dva dugmeta, znači jedno dugme za odključavanj i zaključavanje a drugo za bunker. Moj originalni ključ ima tri dugmeta, otključavanje/zaključavanje i bunker.........
Autocommerc mi traži 300e za tu uslugu tj. oni bi mi naručili nov ključ iz italije jer se kao to ne može prekodirati.....
Cijenio bih svaki savjet od kolega  :mah:

"ovr end aut"

"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline Tare071

• Ovisnik o alfistima
  • ima kolekciju auta :-)
    • Sarajevo
« Odgovori #16 u: 08-04-2010, 19:47:10 »
Ništa manje visše sam dobio odgovor na ovo pitanje tražeći po prošlim topicima po forumu....... tako da moderator može ovu temu pod lock ili čak izbrisati....
Ključ se koliko sam shvatio ne može prekodirati ukoliko nije "prazan" ključ, več kodirani transponder se ne može prekodirati...truba :-(
"Rightous infliction of retribution manifested by an appropriate agent"

Offline Diamond

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 SW 1.9 jtd (2002.g)
    • Varaždin
« Odgovori #17 u: 13-10-2010, 08:42:05 »
Pao mi je ključ od auta (AR 156)  i od onda ne radi (centralno zaključavanje otključavanje). Otvaranje prtljažnika za čudo radi. Al gumb je postao "mekši" kao da je gurnut unutra...

Dal je skupo naručivati original novi, il je moguće složiti zamjenski, i tko to radi ?
« Zadnja izmjena: 13-05-2013, 21:46:31 od a.m.alfa »
Nick Diamond

Offline Seb

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #18 u: 13-10-2010, 08:52:27 »
novi je skup do bola a zamjenski neznam dali postoji opče

Offline Diamond

• Pripravnik
  • **
  • AR 156 SW 1.9 jtd (2002.g)
    • Varaždin
« Odgovori #19 u: 13-10-2010, 09:02:02 »
otvoril sam ključ, kontakt se odlomil, budem probal nać nekog da mi to zalemi, pa možda proradi...

Ak je ko imal isti problem, vidim da su unutra i 2 sićušne alu pločice, al nisam više siguran gdje one idu, vjerojatno su kontakt ?

Dal one idu na mjeso gumba sa unutarnje strane , znači da ide gumb - ta pločica pa prekidač ?
« Zadnja izmjena: 13-10-2010, 09:11:17 od Diamond »
Nick Diamond