15-12-2018, 22:02:09

Autor Tema: DIESEL neki....  (Posjeta: 14354 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivek...

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: DIESEL neki....
« Odgovori #180 u: 23-06-2014, 12:25:52 »
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!

Offline Ivek...

• Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
« Odgovori #181 u: 09-10-2014, 09:22:28 »
evo stavljenja nova turbina pa da probamo ponovno sa prodajom da mi ne stoji doma  :ok: :mah:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-156-2.4-jtd-oglas-11962503

Offline Ivek...

• Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
« Odgovori #182 u: 17-06-2015, 15:21:52 »
uf uf moze lock....alfica je prodana prije par mj.

vozi se neki drugi karavan  :mah:

vise na linku...

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=78812.msg1516781#msg1516781

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: dotz28

Offline dotz28

• Učim polako
  • Spol: Muški
    • Zagreb
« Odgovori #183 u: 06-12-2018, 23:49:03 »
 :bump: :bump: :bump: :bump: Pozdrav svima ,i zahvaljujem na otvaranju teme administratoru :D

Eto nas Ivek prodao auto 2015e jednom liku koji ga je vozio 3 godine i recimo da ga nije nesto cuvao

Ja sam ga uzeo u rujnu ove godine sto na zalost sto na srecu.

Ne moram puno predstavljat auto,ide ko kuga ne trosi skoro nista i do sad sam ulupao u 2mj nekih 600 eura :D

Auto trenutno ima 256.0xxkm, i osim klasike filtera ulja,filtera nafte i zraka/klime i ulja getribe promjenio sam silom prilike : Gornje usisno crijevo turbine radeno custom u c modu,letva volana je dobila lufta pa sam to kod Seb-a mjenjao. Lijeva poluosovina i sarafi jer je tresao ko mutav do 60 km/h pri ubrzavanju ali je to isto bilo i do nosaca motora po rjecima mehanicara..Njih sam uzeo od l"okalnog dilera" ali su bili u gorem stanju nego moji pa nije mjenjano..Kad mi je mjenjana poluosovina mjenje su i manzetne unutarnje jer ih doslovce nije bilo,ne znam na koju foru je to moguce.
Promjenio sam i ono visokotlacno crijevo kaj je na letvi volana jer je isto puklo kad sam isao u Koprivnicu po zimske.A staaaaas sad? Zovi hak :D Slike u prilogu..  Bilo je tu nekih sitnica kao senzor abs-a,ciscenje maf-a jer mi daje vrijednost 1200 na dijagnostici a trazeno je 600..I dan danas ne znam zasto to pokazuje,svi kazu da to nije dobro :/ Radio sam logo da posaljem liku u Rijeku da vidi jel kaj mapirano ali ne moze ocitat boost solenoid pa nis od toga.. Do sad sam presao 12.000km,moram ulje mjenjat definitivno bi bilo vrijeme.

Ti felge sa ljetnim gumama sam si ostavio,nisam htio prodavat jer je auto show na njima a jedino tako i mogu proci tehnicki jer sam sa karterom strugao po grabi na tehnickom,samo su me pogledali :D Trenutno su na njoj alu 15 od alfe sa dobrim michelinkama..

Od sljedecih radova nema puno imam neke nabubrine na krovu sto cu morat rjesit ubrzo da ne krene cvijetat na proljece tu i tamo neka ogrebotina i to je to.Kompletan pod je zagi zastitio tak da sam sa time miran.  Generalno uvijek sam tezio nekom upgrejdu ali mislim da kod ove alfe ce biti samo redoviti servis pa dok ide ide jer je fino spustena i fine felge a ako cu zatamnjivat sajbe bit ce to ona tonirana stakla i to je to bez folija.. I naravno pod hitno moram vidjet kaj je sa motorom i zakaj se tak cuje.Dali je ispao iz faze dali je do ventila koje treba postelat ili injektora auto se cuje kao tratkor. Neki dan me zaustavi murja kao prometna vozacka i pita zasto se auto cuje kao traktor..rekoh sta da vam kazem alfa je to... Sretan put do videnja kaze :D

Ukratko ekipa to je to za sad..

Slike druzenja,slep sluzbe i poziranja u nastavku.