22-05-2019, 11:31:08

Autor Tema: DIESEL neki....  (Posjeta: 17445 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Ivek...

• Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: DIESEL neki....
« Odgovori #180 u: 23-06-2014, 12:25:52 »
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!

Offline Ivek...

• Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
« Odgovori #181 u: 09-10-2014, 09:22:28 »
evo stavljenja nova turbina pa da probamo ponovno sa prodajom da mi ne stoji doma  :ok: :mah:

http://www.njuskalo.hr/auti/alfa-romeo-156-2.4-jtd-oglas-11962503

Offline Ivek...

• Sa stažom
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
« Odgovori #182 u: 17-06-2015, 15:21:52 »
uf uf moze lock....alfica je prodana prije par mj.

vozi se neki drugi karavan  :mah:

vise na linku...

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=78812.msg1516781#msg1516781

Sljedeći korisnici su zahvalili na ovom postu: dotz28

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Zagreb
« Odgovori #183 u: 06-12-2018, 23:49:03 »
 :bump: :bump: :bump: :bump: Pozdrav svima ,i zahvaljujem na otvaranju teme administratoru :D

Eto nas Ivek prodao auto 2015e jednom liku koji ga je vozio 3 godine i recimo da ga nije nesto cuvao

Ja sam ga uzeo u rujnu ove godine sto na zalost sto na srecu.

Ne moram puno predstavljat auto,ide ko kuga ne trosi skoro nista i do sad sam ulupao u 2mj nekih 600 eura :D

Auto trenutno ima 256.0xxkm, i osim klasike filtera ulja,filtera nafte i zraka/klime i ulja getribe promjenio sam silom prilike : Gornje usisno crijevo turbine radeno custom u c modu,letva volana je dobila lufta pa sam to kod Seb-a mjenjao. Lijeva poluosovina i sarafi jer je tresao ko mutav do 60 km/h pri ubrzavanju ali je to isto bilo i do nosaca motora po rjecima mehanicara..Njih sam uzeo od l"okalnog dilera" ali su bili u gorem stanju nego moji pa nije mjenjano..Kad mi je mjenjana poluosovina mjenje su i manzetne unutarnje jer ih doslovce nije bilo,ne znam na koju foru je to moguce.
Promjenio sam i ono visokotlacno crijevo kaj je na letvi volana jer je isto puklo kad sam isao u Koprivnicu po zimske.A staaaaas sad? Zovi hak :D Slike u prilogu..  Bilo je tu nekih sitnica kao senzor abs-a,ciscenje maf-a jer mi daje vrijednost 1200 na dijagnostici a trazeno je 600..I dan danas ne znam zasto to pokazuje,svi kazu da to nije dobro :/ Radio sam logo da posaljem liku u Rijeku da vidi jel kaj mapirano ali ne moze ocitat boost solenoid pa nis od toga.. Do sad sam presao 12.000km,moram ulje mjenjat definitivno bi bilo vrijeme.

Ti felge sa ljetnim gumama sam si ostavio,nisam htio prodavat jer je auto show na njima a jedino tako i mogu proci tehnicki jer sam sa karterom strugao po grabi na tehnickom,samo su me pogledali :D Trenutno su na njoj alu 15 od alfe sa dobrim michelinkama..

Od sljedecih radova nema puno imam neke nabubrine na krovu sto cu morat rjesit ubrzo da ne krene cvijetat na proljece tu i tamo neka ogrebotina i to je to.Kompletan pod je zagi zastitio tak da sam sa time miran.  Generalno uvijek sam tezio nekom upgrejdu ali mislim da kod ove alfe ce biti samo redoviti servis pa dok ide ide jer je fino spustena i fine felge a ako cu zatamnjivat sajbe bit ce to ona tonirana stakla i to je to bez folija.. I naravno pod hitno moram vidjet kaj je sa motorom i zakaj se tak cuje.Dali je ispao iz faze dali je do ventila koje treba postelat ili injektora auto se cuje kao tratkor. Neki dan me zaustavi murja kao prometna vozacka i pita zasto se auto cuje kao traktor..rekoh sta da vam kazem alfa je to... Sretan put do videnja kaze :D

Ukratko ekipa to je to za sad..

Slike druzenja,slep sluzbe i poziranja u nastavku.

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #184 u: 21-12-2018, 09:33:08 »
 :what: Malo problema,ipak alfa je to

Neki dan sam roknuo sa 10km/h golf V,lik me trazio 900kn za ogrebotinu na braniku njegovom.Iako sam kriv dao sam mu nekaj sitno i vozi dalje,sebi sam sjebo branik,puknuo je.Sreca samo to kilero citavi sve citavo,ali nakupilo se sitnica za rijesit. Osim tog branika vrijeme je za filtere i ulje,senzor abs-a koji bi me mozda spasio "sudara" da je radio taj dan i pocela me zajebavat  kazaljka temperature na leru varira od 50/70 a u gasu je na 70. Gledao sam na dijagnostici,sve stima sa temperaturom motora,tj termostat nije.Presao sam preko neke sugave grabe pa me od tad zeza,vjerojatno kontakt na vurici ili spoj na  indikatoru. Takoder ima lufta u rucici mjenjaca a kao to je bed skinut jer mora auspuh dolje i zastitni lim izmedu njega i karoserije ali ne bi trebalo bit problema jer ce se sve radit na stupnoj.. A kad sam vec na njoj tj u radioni zamijenit cu i ono crijevo od separatora ulja jer je napuklo pa mi je motor fino masan.  Citam sad  kaj sve treba,  onak... Al ajd moja beba,bit ce to okej.

Za sad to je to,vidit cemo dalje sta me ceka

Jedna umjetnicka,jedna na vlastiti racun i jedna sa novim znakovima" :D
« Zadnja izmjena: 21-12-2018, 09:39:29 od dotz28 »

Online Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #185 u: 21-12-2018, 14:18:38 »
Odlična fotografija, baš za kalendar.    :clap:

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #186 u: 21-12-2018, 15:45:46 »
Odlična fotografija, baš za kalendar.    :clap:

Nekako mi prazno djeluje,kao da mi fali sank iza :D

Poslano sa mog Moto E (4) Plus koristeći Tapatalk

Online Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #187 u: 21-12-2018, 17:36:06 »
Pa sad  ... na ovoj slici izgleda kao da ga imaš       :Hm      samo je malo previsok.     :D

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #188 u: 21-12-2018, 21:33:57 »
Suti prednji kraj sam kaj ne struze a zadnji je malo visok ali cim sjednem (90kg) poravna se. Zato jedva cekam proljece i 17"ice :D

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #189 u: 14-01-2019, 18:48:05 »
Sta reci,toci pali vozi. Malo mi fale kvarovi pa se bacam na neki estetski upgrejd.  Frend sutra ide u italiju pa ce bacit oko na drvenu kuglu mjenjaca,sank(spoiler) i one bijele lampe. Vidjet cu kak ce mi se svidjet sa lampama i sankom,ako nista uvijek moze na lager..
Takoder cu rjesit rail kaj malo pustani rucicu od dugog svijetla koja od kad sam uzeo ne radi(blic da dugo mrtvo)
 I dalje nigdjr nema korozije nit vecih problema osim sto mi se po hladnijem vremenu cuje kad prelazim preko lezecih neko kao skripanje kao da je amortizer mrtav(a nije) ,ali zato tu je rjesenje 1.5kw muzika u gepeku :D

Odvrtio sam vec nekih 16.000 i dalje cu vrtit.. Jedina stavka koja mi jos ostaje je cudan rad motora u leru(maf nije egr nije) no o tome cemo vec kad dode vrijeme. Sve u svemu ne mogu se pozalit na auto..

P.s uskoro cu i sluzbeno postat alfista(izrada iskaznice u tijeku) :D

Offline maXonja

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTD 8V | GTV 2.0 TS | 147 1.6 TS
    • VŽ-DA
« Odgovori #190 u: 14-01-2019, 20:14:52 »
Možda ti je bolje da ne stavljaš šank da nebi imao problema na tehničkome

Što se škripanja tiče, vjerojatno klasična boljka gornje vilice, eventualno možda i seleni na balans štangi u kombinaciji zajedno pa se manifestira kao škripanje-lupanje i zato misliš da je amortizer

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #191 u: 14-01-2019, 20:17:41 »

Daj mi reci imam tehnicki 1.3
Postoji negdje di je upisan spojler ili kaj? A ove aftermarket lampe?  Seleni su svi powerflex crveni pa ne znam dali je do njih. Samo kad je vlazno vrijeme i ispod 10stupnjeva tipa danas najnormalnije. Citao sam nesto da se mogu skinut balansice i podmazat sa tekucom masti pa je neko vrijeme okej. Totalno glup zvuk,ne mogu ga uporedit sa nicime. Ne lupa nikad ali ko da imam stari fap kad predem preko lezecih.

Offline maXonja

• Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • 159 SW 1.9 JTD 8V | GTV 2.0 TS | 147 1.6 TS
    • VŽ-DA
« Odgovori #192 u: 14-01-2019, 20:24:47 »
Ovisi gdje ideš na tehnički i kakav je ispitivač, ali realno bi te i zbog lampi i zbog šanka mogao zezati

Ja sam prije par godina na 156-ici imao šank pa su mi već onda bili rekli da teško da ću na idućoj registraciji samo tako proći sa time, u međuvremenu sam prodao auto, ali znam da je taj dečko kojem sam auto prodao za iduću registraciju skidao šank dole

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #193 u: 14-01-2019, 20:28:17 »
Hvala na informaciji :)

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #194 u: 19-01-2019, 14:20:22 »
Ubo od smereka lampe,uz neka kemijanja stavio ih na auto.Meni cist okej izgleda,iako sam skeptican na prvu bio..

Fino svijetli,samo ih moram dobit na milimetar.

Nadam se da sam slobodan dva dana da si vise zamjenim taj branik i prokletu rucicu dugog pa da mogu rec da je auto okej,ah sitnice..

Offline Frenky_111

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
    • Krk
« Odgovori #195 u: 19-01-2019, 14:31:51 »
Sry ali nikako joj ne stoje, bolje da si zatamnio oriđiđi  :dontno:
No turbo...No fun

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #196 u: 19-01-2019, 15:12:38 »
Nije bed,kemija  eksperimentiram,uvijek mogu prodat i orginal vratit. Cekat cu da prodem regu pa cu onda stavit orginalke ali ih zatamnit a ovo frknut dalje. Svako ima svoje :D

Online M.P.

• Starosjedioc
  • 147 TS
    • Zadar
« Odgovori #197 u: 22-01-2019, 15:45:34 »
Pa te lexus bijele lampe su odvratne i na lexusu, kud na alfu to. Ja sam uzeo 147 s takvim lampama, frknuo ih s auta nakon uru ipo od kupnje  :D

Offline Frenky_111

• Član Alfa Kluba 1
  • Starosjedioc
  • *
    • Krk
« Odgovori #198 u: 22-01-2019, 18:06:00 »
, frknuo ih s auta nakon uru ipo od kupnje  :D

:smijeh
No turbo...No fun

Offline dotz28

• Član Alfa Kluba 1
  • Na probi
  • *
    • Zagreb
« Odgovori #199 u: 26-01-2019, 20:24:30 »

Sljedeca dva mjeseca sam ovisan o zet-u,hz-u,samoborceku :D  Procurio semering radilice kod mjenjaca,pije ulja vise nego ja pive.Lokve ispod mene dakle,strasno na sta mi podvozje lici,pocelo se slijevat niz auspuh do zadnjeg kraja ..?

Rega mi je 1.3 ali je necu regat odmah dok se ne oporavim od projekta,ovih dana cu je poslat do lika na slaganje tog sranja,rolica je jedna otisla k vragu i natezac ocito,a kad vec skida getribu dogovorit cu se da mu dam svoju 5brz i da mi stavi ovu od 6brz a odmah neka pregleda i kuplung.Sport nekih 2,3 soma kn i dobro :D

Odsluzila je svojih cca 17tkm od kupnje znaci u 4mj sam odvrtio tu kilometrazu,fino bilo je pitanje vremena..

Koliko sam ljut kaj se to desilo toliko sam i sretan :D
« Zadnja izmjena: 26-01-2019, 22:53:05 od dotz28 »