03-04-2020, 01:10:27

Autor Tema: ABS ASR EBD problem  (Posjeta: 27083 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Mario166

• Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: ABS ASR EBD problem
« Odgovori #60 u: 24-11-2011, 20:13:46 »
Probat cu,hvala ;)

Offline Sasa80

• Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
    • Zagreb
« Odgovori #61 u: 27-11-2011, 21:30:15 »
Meni se to isto događa, uvijek po zimi...

Skužio sam da je stvar u temperaturi (niskoj) kad auto nije dugo radio...i da, isto mi se to uglavnom događa ujutro kad idem na posao...

Offline dumpors

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • 147 1.9 JTD
    • Mostar, BiH
« Odgovori #62 u: 27-11-2011, 21:56:23 »
alfama se ujutro svasta dogadja,pogotovo zimi,ne treba uzimati za ozbiljno. Nesto je do slabog akumulatora a nesto do italijanskog duha. Meni npr. skoro svako jutro pri paljenju izbazi gresku ABS i EBD,koja se uredno ponisti za par sekundi. Mislio sam da ce prestati sa novim akumulatorom ali nije. Naravno samo zimi se javlja.
...and did you exchange a walk on part in the war for a lead role in a cage...

Offline SZ

• Moderator
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 2.4 JTD 133KW
    • Teslić, BiH
« Odgovori #63 u: 27-11-2011, 22:22:30 »
Ja skoro da više i ne obraćam pažnju. Gotovo svako jutro se isključi. Ako imam vremena, ugasim pa upalim motor i više se ne javlja.
« Zadnja izmjena: 27-11-2011, 22:24:16 od SZ »
clausula intabulandi

Mario166

• Gost
« Odgovori #64 u: 27-11-2011, 23:44:23 »
Eto ja odspojio kleme ,vratio i za sad se ne pali,nadam se da i nece.Iako i nije da sam se nesto vozio previse zadnjih par dana ali eto..

Offline Sasa80

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #65 u: 29-11-2011, 01:02:12 »
Ja sam probao tu foru s akumulatorom jos prosle zime i nije upalilo...
Definitivno se slazem da Alfe znaju popizdit zimi, npr. senzori za rikverc meni u pravilu ne rade od Bozica do Uskrsa (ako je u onom ranijem terminu krajem ozujka) :smijeh

Offline Dj

• Na probi
  • *
  • Bella
    • Holandija
« Odgovori #66 u: 01-05-2012, 16:32:43 »
Danas kad sam se vracao sa posla upalilo mi se istovremeno lampica od abs i asr dali je neko od vas imao slican problem i kako ga je rjesio,nije mi jasno da se istovremeno pojavi greska na abs-u i asr-u na ovako lijepom i suncanom vremenu  :?:

Offline alfamarko

• Pripravnik
  • **
  • 159 1.9 JTD
    • Bjelovar
« Odgovori #67 u: 01-05-2012, 16:46:25 »
Bilo je već govora o tome, ali nisam našao post od kolege koji ima isto 147 1.9 JTD kao i ja i isto mu se to događalo. Predpostavljam po tvome avataru da je riječ o tome autu. Po meni se nešto struja blesira ili je akumulator ili neki spoj. Inače i meni se isto događa i planiram promijeniti akumulator, zato jer st to događa odmah pri kretanju pogotovo ako uklučim potrošače.
« Zadnja izmjena: 03-05-2012, 12:24:56 od Argor »

Offline Dj

• Na probi
  • *
  • Bella
    • Holandija
« Odgovori #68 u: 01-05-2012, 17:12:58 »
Bilo je već govora o tome, ali nisam našao post od kolege koji ima isto 147 1.9 JTD kao i ja i isto mu se to događalo. Predpostavljam po tvome avataru da je riječ o tome autu. Po meni se nešto struja blesira ili je akumulator ili neki spoj. Inače i meni se isto događa i planiram promijeniti akumulator, zato jer st to događa odmah pri kretanju pogotovo ako uklučim potrošače.
Evo nekih tema:

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=54027.0

http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=53164.0;all
Negdje sam procitao da ljudi imaju probleme sa kocenjem kad im se upale obadvije lampice kod mene sve funkcjonise kako treba mada sam primjetio par puta da mi je kocnica malo tvrda ali to se deselio jedan ili dva puta.mozda da zamjenim akumulator pa onda na dijagnostiku vidjecu jos valda ce neko jos nesto da napise na ovu temu

Offline Seb

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #69 u: 01-05-2012, 17:49:00 »
ASR je logistički program u centrali ABSa...pojavio se neki kvar pa se je sve deaktiviralo...auto treba sppojit na tester
« Zadnja izmjena: 01-05-2012, 17:49:37 od Seb »

Offline Dj

• Na probi
  • *
  • Bella
    • Holandija
« Odgovori #70 u: 01-05-2012, 19:45:16 »
ASR je logistički program u centrali ABSa...pojavio se neki kvar pa se je sve deaktiviralo...auto treba sppojit na tester
Majstore prosli vikend zamjenio sam diskove i plocice znaci prednje i zadnje kocnice su nove prilikom montaze senzori abs-a nisu dirani niti pomjerani .Auto je vec bio na dijagnostici posto sam predhodno imao problem sa grijacima to jest palila mi se lampica od grijaca tamo su mi rekli da je relej za grijace riknuo da BI SE NAKON PAR DANA LAMPICA SAMA UGASILA  vjervatno se sam cu risetenovao ili je neko cudo relej ponovo proradio i sve je bilo ok do danas kad se se upalile lampice od abs i asr

Offline Seb

• Ovisnik o alfistima
    • Velika Mlaka
« Odgovori #71 u: 02-05-2012, 07:08:28 »
Majstore prosli vikend zamjenio sam diskove i plocice znaci prednje i zadnje kocnice su nove prilikom montaze senzori abs-a nisu dirani niti pomjerani .Auto je vec bio na dijagnostici posto sam predhodno imao problem sa grijacima to jest palila mi se lampica od grijaca tamo su mi rekli da je relej za grijace riknuo da BI SE NAKON PAR DANA LAMPICA SAMA UGASILA  vjervatno se sam cu risetenovao ili je neko cudo relej ponovo proradio i sve je bilo ok do danas kad se se upalile lampice od abs i asr
bez spajanja na tester samo se može nagađat

Offline Dj

• Na probi
  • *
  • Bella
    • Holandija
« Odgovori #72 u: 02-05-2012, 23:01:26 »
bez spajanja na tester samo se može nagađat

u subotu cu na dijagnostiku nadam se da nije nista strasno

Offline tool75

• Ovisnik o alfistima
    • RI
« Odgovori #73 u: 12-11-2012, 17:47:42 »
Nakon špricanja wd-om glavnog konektora od ABS-a na 145, ABS i EBD ne rade i gore lampice na instrument tabli od abs-a i kočnica. Probao sam odspojit akumulator na duže vremena, ali nista. Je to crkla elektronika od abs-a jer je wd prošao  skroz unutra kroz konektor ili treba samo pobrisat grešku, makar mi je to malo vjerojatno. Da li paše bilo koja abs jedinica ili moram tražit po broju nekom?

edit: masa je bila odspojena s kraka šasije  :grinning-smiley-044:
« Zadnja izmjena: 04-11-2013, 11:45:15 od INTCP »

Offline Rossi46

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #74 u: 11-12-2012, 20:40:35 »
pozdrav.

ovsk, ajmo step by step. stari je prije 3 dana vozio moju 147icu 1,9 jtd i veli da nece spustat gas, ko da radi tempomat. naravno jucer je iso u ducan i po ovim prekrasno ociscenim cestama mu nije htio spustit gas, izokretalo ga je i ruknuo je u rinzol i popigao sponu. danas sam to rijesio i idem probat to s gasom. klapna je cista jer sam prvo mislio da cvika mozda il nekaj ali nije.

dakle situacija je sljedeca. u leru kad se gas stisne sve sljaka, stisnes gas, pustis, i padne na radni broj okretaja.
krenes, pustis gas na recimo 2000 okretaja da presaltas(br okretaja nije bitan, isto je i na 3,4 tisuce) i tu stoji, kad stisnem kuplung lamela odvoji ali i dalje obrtaji stoje tam di su i bili par sekundi i lagano pocinju padat ili padaju kad kocis, dakle kocenje motorom ne igra ulogu.
nebudi lijen, odem ja na mercatone malo drift nabacit i vidjet kak ce se na ledu i snijegu cistom ponasat kad nema trakcije, ista stvar. e onda sam iskljucio asr i vidi vraga, apsolutno je sve normalno i radi. odem na ravnicu, vozim se sve radi. probao sam drzat auto na opet recimo 2000 i upalim asr ostane tak(opet ne dela), zgasim asr padnu okretaji na ler gas i sve radi ko normalno.
tempomat je iskljucen cijelo vrijeme da nebi bilo zabune...

wtf se tu mogo dogodit. dal bi micanje kleme na pol cuke dovelo komp u red ak mu se nekaj zblesiralo. :?: :?:
Ugradujem daljinska centralna, alarme i parking senzore!!!!

Offline Rossi46

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #75 u: 14-12-2012, 13:00:57 »
i jos nesto sam jucer primjetio, nakon sto ugasim asr mi prijavljuje asr i abs system failure gresku, pa ak neko zna kaj bi moglo bit i kak otklonit kvar bio bi mu zahvalan!

Offline dugixy1

• Starosjedioc
  • Alfa 159 1.9 jtdm 16v
    • Zagreb
« Odgovori #76 u: 14-12-2012, 14:41:10 »
 imam jedan malo neobičan problem,

na alfi 159 mi ne rade vdc i asr , primjetio sam da mi se uopće nikad ne pali,
jučer je kolga @kolgate vozio moj auto i kad nabije gas na ledu gume šlajfaju, ništa se ne pali, pokušali smo se ručnom zanjeti na ledu par puta i asr ne reagira , sječam se kad sam kupio auto da su te opcije radile,
mogao sam ih komotno ugasiti na gumbu pored mjenjača

primjetio sam već onda da je gumb nekako tvrd, sad je taj gumb "zabetoniran" , na dodir uopće ne regira
niti ga možeš pomaknuti, zaglavio se. jel moguće da su mi ove opcije ugašene jer je gumb blokiran u stanju gašenja?
kad upalim auto na tabli se opće ne pojavi ona žuta oznaka za to i ugasi, šta je najbolje nisam nikad dobio neku grešku zbog toga , imam fiatecuscan pa ću pogledati šta mi kaže za te opcije. ali napominjem greški nemam, auto radi normalno,
htio bih vidjeti u čemu je problem, jel možda osigurač otišao. znam da neki to gase, ali  nikad ne znaš kad mi može zatrebati u vožnji. i zašto ne radi? napominjem gumb je nepomičan. ABS radi normalno.

neki prijedlozi, ideje?

isprika ako sam slučajno pomješao nazive ali govorim o ove 2 opcije vezane za srednji gumb kraj mjenjača.
j

:thanks
« Zadnja izmjena: 14-12-2012, 14:55:51 od dugixy1 »

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #77 u: 14-12-2012, 15:45:09 »
i jos nesto sam jucer primjetio, nakon sto ugasim asr mi prijavljuje asr i abs system failure gresku, pa ak neko zna kaj bi moglo bit i kak otklonit kvar bio bi mu zahvalan!

abs,asr,vdc je sve jedno te isto...asr i vdc su programi u abs centrali kao i sami program abs-a

Offline Rossi46

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
« Odgovori #78 u: 14-12-2012, 17:38:18 »

ok al to nije odgovor na moje pitanje... zasto mi se pod asr-om gas ponasa ko tempomat ukratko, pise gore u postu sto se dogada..

Offline clio

• Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • Alfa Romeo Giulietta
    • Lovran
« Odgovori #79 u: 15-12-2012, 08:35:14 »
Jedno pitanje,u voznji mi ponekad,mozda jednom u mjesec dana lagano samo zablinka,doslovce pola sekunde ona lampica sta je na tabli do abs-a , ne znam cemu sluzi, cini mi se da je ko strelica koja ide u krug i u sredini trokutic,žute boje, lagano samo zablinka jednom i to je to,nema greske nikakve ni nista,sto bi to moglo biti? radi se o 147 jtd. :mah: