Alfisti.hr
Alfa Romeo općenito => Općenito, usporedbe modela, tržište => Savjeti i mišljenja kod kupovine i prodaje Alfa Romea => Autor teme: Anton - 29-11-2007, 10:33:16
-
imam neke dileme, koje cu ostvarivati na proljece ali mozda ima netko pametniji od mene....
dileme su sljedece.
1. Alfa 147 1.6 ts (105 ks) pocetna cijena cca 124,000 tkn
(http://img513.imageshack.us/img513/9476/alfa147ti20480sd1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img513.imageshack.us/img513/9476/alfa147ti20480sd1.911ae2f298.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=513&i=alfa147ti20480sd1.jpg)
Prednosti:
1. najljepsi auto u klasi
2. spada u premium segment kompakta
3. provjereni iako tromi motor bez djecjih bolesti i varijatora
4. bogata oprema
5. garancija 3 godina
6. alfa romeo
Nedostaci:
1. previsoka cijena
2. anemican motor
3. model na zalasku
4. skupo odrzavanje
5. nista više
2. Fiat bravo 1.4 16v (90 ks) pocetna cijena od cca 99,000 tkn
(http://img516.imageshack.us/img516/8546/bravosxa1.jpg) (http://imageshack.us)
(http://img516.imageshack.us/img516/8546/bravosxa1.f066174016.jpg) (http://g.imageshack.us/g.php?h=516&i=bravosxa1.jpg)
Prednosti:
1. stvarno lijep auto
2. novi model
3. povoljan omjer ulozeno i dobiveno
4. prostranost
5. povoljnija cijena
6. jeftinije odrzavanje
Nedostaci:
1. nije alfa
2. takoder anemican motor
3. nije alfa
help? :?:
-
A što kaže srce :?: :craz
Kao što si sam rekao Alfa je riješena svih dječjih bolesti, a Bravo je novi model kojeg to tek čeka. Ali ako je lova u pitanju znaš i sam odgovor :hap:
-
Provozaj se u jednom pa onda u drugom :craz
I znart češ odgovor :ok:
-
Dilemu sam moraš riješiti, ali ona PRVA :love3: :love3:
-
Uh, o ovoj temi bi ja mogao knjigu napisati jer sam bio u istoj dilemi, jos uvijek su mi na stolu katalog od Bravo i 147. :hap:
Kod mene je bila dilema između JTD motora, ali isti auti. Tj. Bravo sam gledao ovaj za 123.000 Kn tj. 16.600 Eura. Ili !47 rabljenu za iste novce.
Sa prednostima i nedostacima si potpuno pogodio :ok:
Meni je naravno Alfa bila u prvom planu, samo je problem bio što mi je plafon bio 16.500 Eurica, (mozda jos 500 eur maksimalno za registraciju nažicat starce :hap: ) i da je dizel.
I sad kad sam išao računat cijenu Brava koji je 16.600 i za koji bi jos nadoplatio metalic, središnji naslon za ruku i kožni volan i mjenjač, dođe se na skoro 17.500 Eura. A to je samo 1000 Eura manje od 147 sa istim motorom Emozione. Sa time da Emozione opet ima više opreme, tak da im je cijena sa istom opremom i motorom skoro ista! A tu onda dileme nema, ali je problem u tomke što se Emozione više ne prodaje. Sad se prodaje Maranelo koji je 1500 Eura skuplji, a jedino sto nudi više su 17" felge umjesto 16" i malo drugačija prednja maska.
I onda sam htio napraviti ponudu za Bravo pošto je 147 mi preskupa, pa ono ako ne nađem u dogledno vrijeme malo rabljenu 147, uzet cu novi bravo za tih 123.000 kn...
Ali, stvari nisu baš tako lijepe kako je to na reklami :sad: Ovi modeli na akciji, znači taj jtd za 123000 i ovaj 1.4 koji ti spominjes za 99.900 Kn se odnosi na modele na lageru.
Ako hoces naručiti nešto drugo, cijena ide dosta gore i nikak se ne isplati. A problem je što ovi na lageru imaju svi dvozonsku auto klimu (+600 Eura), alu felge (+400 Eura), metalic boju (+ 350 Eura) i jos neke sitnice tipa središnji naslon za ruku, 3. naslon otraga... Tak da mozes bez problema ovu cijenu od 99.900 kn zaboravit jer takvih na lageru nema. treba dodat gore bar jos 10.000 kn. Tako je barem meni rečeno, to naravno trebas jos prije provjeriti :da: Ali i od drugih sam dobio slične informacije.
Bravo na žalsot nisam imao prilike probati, ali sam sjedio u par modela. Mislim da nema dovjbe koji se auto bolje vozi, Alfa ima daleko moderniji ovjes, nema bezosjećajan električni servo, tvrđe je podešena, tak da je gušt u vožnji vjerujem neusporedivo bolji. Ono gdje sam ja najviše očekivao vidljivu razliku u godinama je unutrašnjost. I tu je Bravo modernije dizajniran, ali idalje se vidi da je 147 premimum segment a Bravo ne. Kromirani detalji, ručice, svi mogući pretinci u autu obloženi tkaninom ili gumom, osvjetljnje poda kad otvoris vrata itd...
Ja sam od 147 imao jako visoka očekivanja, čak bi se reklo da sam se malo bojao da ne budem razočaran jer to tak ide kad su očekivanja previsoka :hap: Ali sad mogu reći da je sve i puno bolje od mojih očekivanja i autom sam stvarno prezadovoljan.
A sto se tiče usproedbe ovih benzinaca, vjerujem da 147 ide dosta bolje :da:
Ja bi ti preporučio da ideš pogledati malo u AC, imaju oni nekoliko službenih 147. Cijena vrlo korektna, a evo moja je prva rega 02/2007 tj. tvorničko jamstvo mi vrijedi do 02/2010 godine.
-
evo Neven je sve napisao iz iskustva
samo što bravo 1.4 ne izgleda ni približno atraktivno kao ovaj sport na slici...
alfinih 105 ks je prilično anemično...mogu zamisliti kako 90 ks u bravu ne ide...savjet nemoj kupovati auto ispod 100 ks jer ćeš prije ili poslije požaliti...čim izađeš na otvorenu cestu...
vozio sam bravo...unutrašnjost alfe mi je puno ljepša i atraktivnija premda me bravo ugodno iznenadio kvalitetom i dizajnom unutrašnjosti...ali alpa ge i dalje klasa iznad
važna stavka je i starost modela...alfu vrijeme nije ni po čemu pregazilo, po dizajnu je još uvijek ispred najnovije konkurencije...147 je provjeren auto sa dugim tržišnim stažom...dječije bolesti su otklonjene dok je bravo još uvijek novi model i nedostaci moraju tek izači na vidjelo...
i još jedna meni dosta bitna informacija...neću imenovati autokuću jer ovo nije do njih nego do kvalitete auta...uglavnom frend koji meni servisira auto (ne radi u fiat/alfa/lancia servisu) kaže da mu je frend koji radi u F/A/L salonu pokazao jedno 3 cm debeli kup reklamacija koje su se skupile u 20-ak dana...uglavnom na fiat gamu, nešto zanemarivo na alfe
Alfa uvijek prije fiata, nekad je to možda bilo samo srcem ali danas je i razumom
-
@ Anton
Dobro si napisao prednosti i nedostatke, ali samo sasvim mali ispravak:
147 - za nedostatak ti kažeš "skupo održavanje". Točnije bi bilo "skuplje održavanje". (Jer nije pretjerano skupo, tek možda malo skuplje od Brava.)
Bravo - za nedostatak ti kažeš "također anemičan motor", a točnije bi onda bilo "još anemičniji motor". :hap:
-
@ modri; nije fiat nekvalitetan auto, imam dugogodisnja iskustva sa tipom i bravom, koji su bilio sasvim ok auti u svoje vrijeme... :ok:
također bravo je lijep auto neovisno o ovoj slici, one su tu ilustracije radi, iako nikada nece biti tako savrsen poput alfe :clap:
frka je najveca sto imam traume od servisiranja TS-a, a i ponuda prostora ima svoju ulugu, tako da je to moj jedini argument za bravo.... :?:
-
nisam mislio da je fiat loše kvalitete...prije alfe sam vozio bravo 3 godine...
kad sve staviš na papir i uzmeš u obzir savjete ispada da alfa i nije puno skuplja od brava...tj. ono što možeš dobiti jer očito taj bravo za 100 000 kn se ne može dobiti
kupuješ auto koji ćeš gledati i voziti svaki dan...probaj jedan i drugi pa sam zaključi koji bi rađe svaki dan vozio...za malu razliku u cijeni imaš najljepši auto u klasi, provjerene kvalitete koji će ti mamiti osmjeh na lice svaki put kad sjedneš u njega
-
Teška odluka...
Baš neki dan šaljem SMS za nagradnu igru, i mislim si šta bi napravio da dobijem taj Bravo 1.9JTD :clap: :clap: :clap:
- Bi li ga ostavio za sebe (novi je model, ima 5 zvjezdica na EuroNCAP, vjerovatno je kvalitetniji, čvršći, na njegovoj platformi se radi 149), ali ima i mana (nije mi dizajnerski baš sjeo, a nije mi baš ni sportski orjentiran volan, ovjes, unutrašnjost...)
- Ili bi ga uz nadoplatu zamjenio za novu 147 (Alfa je, ljepša je...), ali opet ima i mana (uskoro izlazi novi model, to je tehnologija iz 2001...)
- Ili bi prodao Bravo i birao srcem pa uzeo polovnu 156-icu u vrhunskom stanju koje nigdje nema ni za ljek...
Naravno neznam ni sam zašto razbijam glavu oko takvih gluposti, ali zaravo tako neka odluka me čeka ako se odlučim zamjeniti auto...
-
postoji tu i opcija gubljenja na cijeni gdje mislim da ce alfa puno bolje kotirati.... :da:
-
- Ili bi ga uz nadoplatu zamjenio za novu 147 (Alfa je, ljepša je...), ali opet ima i mana (uskoro izlazi novi model, to je tehnologija iz 2001...)
daj mi malo pojasni tu tehnologiju...šta to bravo ima tehnološki naprednije??
-
Da, to i mene zanima :?:
Jer ako se ne varam, Bravo ionak koristi platforumu od Stila, Alfin ovjes je bolji, jedino Fiat ima ove 1.4 tjet motore koji bi trebali biti bolji od TS-a. Ali to ce vrijeme pokazati. Drugi tjedan bi trebao frend preuzet Bravo 1.4 tjet sa 120 KS pa ću imat info iz prve ruke.
Jedino gdje se vide Alfine godine su one jadne 3 zvjezdice ne testu sigurnosti :sad:
ART je dostao isprobavao Bravo, bilo bi dobro da napiše svoje doživaljaje :hap:
-
Ufff da isprobavao, mislim da su me ova dva dilera zamrzila koliko puta sam bio kod njih. Uglavnom, Bravo je faca i pojava od auta, ali glomazan je stvarno je glomazan auto tako da ispod 17" felgi nema smisla stavljat. Kad sjedneš unutra i malo bolje pogledaš vidiš da Stilo još živi, ono sve je super, kvalitetno i lijepo, ali ako si vozio 4 godine Stilo i u novom Bravu vidiš toliko dijelova iz Stila pitaš se čemu mijejati auto kad su osim nove unutrašnjosti i još nekih detalja isti auti. Očekivao sam puno više od upravljača, barem nešto kao kod Grande PUnta alii opet nije pogođen pravi feeling još uvijek je malo mlitav upravljač. Još jedna stvar je cijena, ono kad vidiš kao akcija novi Bravo mjet 120 cv 123 soma kn ali ta oprema je dosta manjkava i začaš kad dodaš OSNOVNE stvari kao rezervni kotač i metalic boju i možda 2 sitnice cijena ide gore još 10 soma kn. Alfa, hmmm auto možda je NCAP 3 zvijezdice, možda je skuplji ali kad sjedneš i staviš ruke na onaj volan priča završava.
-
e kvragu, danas sam se vozio u bravu sport multijet, ima neke karbonske umetke u unutrašnjosti, crn je, 17 cola.....
ma fora skroz....ali srce me vuce k 147 :love3:
-
mislim da uopce nije primjereno uspoređivat ta dva auta,,prije bi se mogao golf ili astra usporedit sa bravom,,alfa je ipak premium klasa :ok:
-
daj mi malo pojasni tu tehnologiju...šta to bravo ima tehnološki naprednije??
Jednostavno nova generacija auta (na istoj platformi je 149 i Delta3), točnije 7 godina novija od 147...
Nova i bolja šasija što potvrđuje EuroNcap sa 5 zvjezdica, a ranije Stilo/147 sa 4/3 zvjezdice, i Bravo/145/146/Delta2 sa 2 zvjezdice...
Novi motori (1.4 i 1.4 T-jet 120/150ks) sa moćunošću da se ide i na jače...
Uglavnom, ja bi možda radije uzeo 147, ali evo da ti citiram Seb-a
E sad pitanje za Seb-a.
Nakon što si ga probao, bi li radije kupio Bravo 1.9 16V Mjet (na kojem će se bazirati 149 i Delta 3), ili 147 1.9 16V Mjet :?:
bravo ali samo zbog toga što je novi model a nije skup s obzirom na to kaj sve dobiješ...147 je malo več isfurana
-
...ako se dvoumis i razmisljas između ova dva auta onda odaberi bravo :da:,,,jer alfa se kupuje sa srcem :love: :ok:
-
...ako se dvoumis i razmisljas između ova dva auta onda odaberi bravo :da:,,,jer alfa se kupuje sa srcem :love: :ok:
lepi. znas i pare tu igraju nekakvu ulogu??? :da:
500 kn razlike u rati kredita na 5 godina ponekad puno znaci, jer godina ima 12 mjeseci....
imam ja srce za alfu, npr, kao ova tvoja polovna za malo para (nasuprot nove je malo para) ali kad je to sve rizik.... :wal:
-
Jednostavno nova generacija auta (na istoj platformi je 149 i Delta3), točnije 7 godina novija od 147...
da? nešto čitah da je to samo malo prerađeni stilo....
a di ima tih 149ki i delta3ojki??
-
da? nešto čitah da je to samo malo prerađeni stilo....
a di ima tih 149ki i delta3ojki??
na hreliću ziher....bude.... 1:24 :hap:
-
da? nešto čitah da je to samo malo prerađeni stilo....
a di ima tih 149ki i delta3ojki??
Svaki novi auto je prerađeni stari model, samo zavisi koliko prerađen...
Delta3 se vrti po autosalonima već godinu, dvije sa najavama da će u ponudi biti isti motori i platforma kao na Bravu, 149 treba dočekati, ali uopće ne sumnjam da će biti tehnološki blizanci sa ostalim modelima iz grupe kao i uvjek do sada...
-
3 i pol godina gledam ove ručice žmigavca i brisača, ovaj tapecirung krova i još neke sitnice u Stilu i onda sjednem u Bravo kad za divno čudo tamo proživljavaju novu mladost.
-
lepi. znas i pare tu igraju nekakvu ulogu??? :da:
500 kn razlike u rati kredita na 5 godina ponekad puno znaci, jer godina ima 12 mjeseci....
imam ja srce za alfu, npr, kao ova tvoja polovna za malo para (nasuprot nove je malo para) ali kad je to sve rizik.... :wal:
,,ako pare igraju ulogu ne treba se uopce dvoumit nego kupit financijski prihvatljiviji auto,,kao sto sam i napisao da kupi bravo... jer sumnjam da bi ovaj topic uopce bio otvoren te sumnjam da bi bilo ikakve dvojbe da novci nisu problem :da: :ok:
-
,,ako pare igraju ulogu ne treba se uopce dvoumit nego kupit financijski prihvatljiviji auto,,kao sto sam i napisao da kupi bravo... jer sumnjam da bi ovaj topic uopce bio otvoren te sumnjam da bi bilo ikakve dvojbe da novci nisu problem :da: :ok:
kvragu, bio bi ti dobar psiholog :da: :ok:
-
vidim da si napisao da je 147 bez varijatora,sto nije tocno,svi benzinski motori u 147 imaju varijator faze :da:
alfa je ipak tehnicki puno naprednija iako je fiat noviji,pogotovo je naprednija sto se tice ovjesa a i twin spark motor je malo napredniji i kompliciraniji.
odrzavanje kosta skoro isto,jedini trosak vise bi ti bile 4 dodatne svjecice koje se mjenjaju nakon 100k kilometara (600-700 kn vise za svjecice) ali tada tako i ovako nemas vise garancije pa mozes staviti jeftinije.
-
Ako baš uspoređujete ta 2 auta,ja mislim da bi ipak bilo primjerenije uspoređivat 147-icu sa nekim bmw-om 1,audijem A3 ili nečim sličnim jer to su ipak puno luksuzniji auti od brava,al kvaka je u tome kaj su to auti made in germany i kaj nisu ni do koljena ni po izgledu ni po cijeni 147-ici jer to je ipak alfa,i ja ću je nadam se kupit jednog dana jer je auto preljep,pogotov kada se stave GTA branici :ling:,pragovi te neke 17¨ alu :ling:,takvu ima frendov mehaničar s tim da je motor 2.0 TS al je srebrna i to bih ja jedino zamijenio,ili bi uzel crvenu ili crnu :love:
-
vidim da si napisao da je 147 bez varijatora,sto nije tocno,svi benzinski motori u 147 imaju varijator faze :da:
1.6 ts, 105ks nema varijator
-
ts jednako twin spark a ako ima dvije svijecice po cilindru znaci da ima varijator faze jer da nema ova druga svj. bi mu bila nepotrebna.
pitaj seba ako ne vjerujes
-
1.6 ts, 105ks nema varijator
Slažem se! :ok:
-
ts jednako twin spark a ako ima dvije svijecice po cilindru znaci da ima varijator faze jer da nema ova druga svj. bi mu bila nepotrebna.
pitaj seba ako ne vjerujes
igore, twin spark tehnologija nema veze sa varijatorom, dvije svijecice po cilindru sluze za potpunije izgaranje smjese i slicne finese dok je varijator vezan samo i iskljucivu uz 2 bregastu te za upravljanje radom ventila, tj povecanje i smanjenje otvaranja kuta ventila. 1.6 105 ks u 147 je jedini benzinac u 147 koji nema varijator, model sa varijatorom ima 120 ks.
@Stiy znam da je 147 premium auto, ipak cinjenica je da se nasljednik 147 razvija na platformi brava, takoder vrlo vjerojatno ce dijeliti i T-jet motore tako da neznam koliko je 147 naprednija sa obzirom da se u njoj nalaze motori razvijeni pred 10 godina.
Iako i ja 147 volim vise :craz
-
Ovjes je i biti će napredniji u Alfi jer je politika Fiata (mislim na grupaciju) da ovjesi tipa multilink i McPhaerson straga idu u Alfe, a u Fiate klasična osovina. Tako da će platforma biti ista ali...
-
Nedavno sam bio u AC i jedini bravo kaj lici na nesto mi je onaj sport. Sve ostalo je nekako jeftinjak. Mislim nije lose pogotovo u nekim kombinacijama boja ali u usporedbi sa 147 maranello koja stoji tamo bravo vulgaris nema tu kaj traziti. 147 :drive:
-
Kao što neko reče, probaj voziti oba dva pa ćeš brzo zaključiti što ti više odgovara :drive:
Ali ovaj 1.4 od 90 KS je definitivno preslab motor za 1200 kg tezak auto,
-
@ nevene: ak nije bed koliko te dosla alfa i jel kreda ili cash?
-
dio cash, dio kreda.
Cijena na njoj je bila 17.700, auto je 2006., ali prva registracija je 02/2007 i ima 3 godišnje jamstvo.
I ekipa u AC-u se stvarno potrudila i dala jedan lijepi okrugli popust na tu cijenu. :)
Inače ja sam bio i dilemi između moje i ove .:. ExpertAuto .:. (http://www.expertauto.eu/infomodela.php?modeli_id=893&kategorija_id=19)
Ubiti su identične, osim što je ova 3 vrata pa radi toga iima i alfatex, ali nema maglenke. Ja sam rekao da ću uzeti ona koja je bolja,
a ako su u istom stanju, onda rađe 5 vrata. I na kraju je ispalo da ova sa 5 vrata ima i 10.000 km manje, tak da nije bilo dileme
-
ts jednako twin spark a ako ima dvije svijecice po cilindru znaci da ima varijator faze jer da nema ova druga svj. bi mu bila nepotrebna.
pitaj seba ako ne vjerujes
nemoj nesto pricati ako ne znas,,informiraj se malo :ok:
-
nemoj nesto pricati ako ne znas,,informiraj se malo :ok:
ipak ste vi u zagrebu puno pametniji od nas glupih primoraca :ok: :ok:
nisam se informirao,zao mi je
-
Frend je danas preuzeo svojeg crnog T-jeta :) :) :) Kako mu je rečeno, to je prvi t-jet sa 120 KS u HR... A bogme ga se i načekao...
(http://i6.tinypic.com/6ut7vwm.jpg)
-
i kako ide? :?:
-
Da su malo sposobniji u Fiatu AC-u imali bi još jednog kupca, ali čekati auto 3-4 mjeseca :ne2:
Mrak je slika, daj još, al na pravoj temi!!!
-
Nisam auto vozio jer kad je frend dosao je auto bio "star" ravno 5 minuta. Biće vremena :drive: Nek se malo razradi, auto ima 0 km.
Prilično dobro je opremljen, dynamic sa dodatkom alu 16", dvozonska klima, središnji naslon za ruku, kožni volan i mjenjač, mp3 s komandama, maglenke, krom detalji u unutrašnjosti, tamana stakla, 3. naslon otraga...
Sve u svemu, vidi se da je to kompakt nove generacije. Ponajviše po dimenzijama, izgleda mi veći nego i je kad je pored 147.
-
hau mač €??
-
oko 21.000
-
alfa 1.6 105 ks maranello, na 7 godina kod raifajzena (neznam kako se pise) dosla bi me 2065 kn mjesecno......cijela na kredu ( a tako bas necu...)
mislim da se hvale da imaju jos 5 kom emozzione sive boje na lageru, moram provjerit jos....
-
Novih Emozione nemaju sigurno na lageru jer sam provjeravao preko nekoliko strana i nema ih.
Jedino ako se nisu pojavile negdje u IT, a niti u to ne vjerujem jer su mi i tamo tražili.
Po meni je ovo puno pametniji izbor nego nova 1.6 sa 105 KS
.:. ExpertAuto .:. (http://www.expertauto.eu/infomodela.php?modeli_id=893&kategorija_id=19)
A i vjerujem da bi ti jos spustili cijenu.
-
Evo da ne otvaram novu temu i ja sam u sličnoj dilemi, tj. u dogledno vrijeme ću bit kada planiram ubost nešto mlađi auto.
Kupio bi rabljeni od minimalno 2007g., dvojim se također između 147 1.6 ts i Bravo 1.4 (90ks).
Prednosti alfe su mi:
1. Ljepša (izvana i iznutra)
2. Bolji osjećaj u vožnji
3. Alfa
Nedostatci:
1. Neadekvatan ovjes za Zagrebačke ceste (osjeti se svaka rupa)
2. Kratki vijek trajanja istog i skupi djelovi (ok, ima jeftinih zamjenskih...)
3. Nekako mi se čini da FL nije tako kvalitetan kao prve serije
Prednosti Brava:
1. Pouzdanost (provjeren motor, kvalitetna limarija)
2. Kvaliteta materijala i završne obrade (tj. ne zaoustaje puno za alfom)
3. Više mjesta straga i nešto veći gepek
Nedostatci:
1. Nije alfa :craz
Glavna prednost Brava mi je što po mojoj procjeni ima čvršći ovjes koji je pogodniji našim cestama.
Zanima me ako mi netko može reči is iskustva da li su za Bravo skupi djelovi ovjesa, se mijenjaju isto komplet
vilice ili zasebno kugle, seleni itd? Nije neka velika stavka ali eto...
-
Ja ne bi uzimao taj 1.6 ts ni pod razno... ne mora nuzno znacit, ali nema potrebe da se traumatiziras ako nije potrebno (pisalo se puno o tom motoru, pogotovo na alfacorse) :hehe: ... ako ikako mozes ubost, uzmi barem neki jtd 8v (115ks), to je ona prva serija pa se da naci i za manje para, ako mozes naci nesto s manjom km u ok stanju, svakako preporuka, auto je bombona, masina nepoderiva, i ak je ok ne bi trebao imati nikakvih problema. Ovjes je fantastika, ali sranje kad se rastela, posto je malo "slozeniji", veci broj dijelova i slično, u smislu da treba malo kesu odrijesit... ali nista sta se neda rijesit :ok:
Ima frend gore navedenu alfu, ful oprema... ajme meni, auto je naprosto od a do žnj :grinning-smiley-043: :da:
-
Jesi vozio Bravo?
-
uzmi bravo :da: za svakodnevno :drive: vjerojatno je bolji i manje zahtjevan od alfe. vjerojatno i jeftiniji za odrzavanje
-
ako mislis ic na gradsko nateravanje i sl. koji izlet sa smjeskom uzmi alfulju. cisto svaki dan auto uzmi brava vozio sam se u jednom i drugom u 147 x puta i auo je sve sam ne udoban za razliku od brava koji puno manje skakuce al isto tako se alfa puno brze vozi tj. uljeva vise sigurnosti u zavojima alfa je bila 120 jtdm a bravo neki dizel nisam ziher jel 1.6 ili 1.9 al po snazi su tu negdi mi ostavili dojam.
sve je stvar potrebe i koristenja auta ak mislis s bravom vozit ko sa 147 odma zaboravi jer ces utuc u ovjes novaca koje bi imao u rezervi za ovjes od 147 koji se btw. slozi povoljno danas. i imho je napredniji od ovjesa na bravu.
-
Bravo 1.4 (90ks).
Zašto ne T-Jet 120ks?
Inače, ja bi ili Bravo, ili 147 dizel. TS nikako
-
Alfi niš ne fali, ali kad gledaš dizajn joj je star više od 10 godina.
Bravo je dizajniran 2007, pa ima neka novija rješenja.
Ni u ludili nemoj uzimati Bravo 1.4 od 90 konja, auto neide a troši, kad sam probaj taj motor, jednostavno mi je bio slabiji od Punta od 60KS, a troši prosječno 9-10 litara.
U odnosu na tjet-a od 120 konja, ovaj od 90 ko da ima 50ks.
Ovaj t-jet od 120KS bude teško trošio preko 10 litara prosjeka, dok se vozim normalno po ograničenjima+10km/h, troši mi točno 7.2l i po kompu i po količini utočenog goriva, a još imam i plin :hap:
Osjeti se da vuče od niskih okretaja-ima 206 Nm već od 1700 okretaja, i uopće ga ne treba vrtjeti, ja ga vozim od 2-3 000 rpm.
Naprijed Bravo ima običnu vilicu, seleni se daju promjeniti zasebno, jedino nisam vidio kak je kugla učvršćena, al vilica je nekih 600-700 kuna komplet.
Iza je polukruta osovina i nema zaseban most ko Marea, već je sve učvršćeno na šasiju-jednostavno, a udobno, naravno, daleko primitivnije od Alfinog ovjesa, al vjerojatno i malo trajnije.
Prtljažnik je veliki, iza nema nekog pretjeranog mjesta-ok ja sam krakat pa kad pomaknem sjedalo skroz iza, mjesta je malo.
Zanimljivo je kad sam parkiral Brava kraj Maree, da su skoro iste dužine, Bravo je dug 433 cm.
Mislim da uz ovaj t-jet je odličan izbor 1.6 jtd, nekak mi djeluje uglađenije od 1.9 jtd-a.
Inače na 225/45 R17 sa serijala ovjesom, auto leži odlično i iznenađujuće je udoban s tom dimenzijom, na 205/55R16 bi bio perfektan
Al u svakom slučaju gledaj da uzmeš čim očuvaniji auto koji je kvalitetno održavan.
-
Logicki je da se na alfa forumu hvali i navija za alfu da si takvo pitanje postavio na fiatistima bilo bi brnuto. Moj predlog ti je sjedni u jednog i drugog odvezi istu dionicu s jednim pa s drugim i vidjet ces koji ti vise pase.kaj se tice izgleda svaki ljep na svoj nacin a tu moras opet odlucit sam. Kaj se tice odrzavanja treba i jednog i drugog servisirat, a sta se tice kvarova to ti samo ovisi na kakav si auto naletio.
ZA KOJI GOT DA SE ODLUCIS DOBRO SI SE ODLUCIO SAMO DA NIJE VW GOLF
-
A vidi koji je u boljem stanju, koji je bolje odrzavan, vozen, ima manje km, i koji ti bolje legne...ali ja ne bi nikako benzinca, ni pod razno... sam jtd, bilo alfa bilo bravo, ako ti budžet to dozvoljava. Bravo 1.4 stoji sve bas kao sto kaze mike... a ts105 bolje zaobici... Dobar je Golf, samo cijenovno precijenjen. Kupio frend polovnu četvorku tdi-a, lijepo auto, ocuvano, oprema, mašina nepoderiva, ohoho godina, al ga je i ohoho platio :craz
-
@Mike20 - isto razmišljamo :ok:
Za svakodnevnu vožnju mi se Bravo čini pametnijim izborom.
Dakako da je ovjes alfe napredniji ali u gradskoj vožnji se ta razlika ne osjeti, tako da je tu opet Bravo u prednosti.
Što se tiče dizela to mi nije opcija, ti polovni dizeli su svi oko 130-150tkm a za polovnog dizela je to početak većih investicija, ima više pizdarija, ovjes prije odlazi itd, itd...a drugi razlog je taj što ja godišnje ne napravim više od 10 tkm, a ovaj bravo u gradu troši oko 9l, dok taj jtd troši 8l, istina puno bolje ide ali to mi nije toliko bitno.
Što se tiče TS-a netko je napisao da bježim od toga - totalno neutemeljen savjet iz moje prespektive, jer taj TS nema varijatora, dakle nema nekih boljki, uzeo bi neki primjerak između 80-100tkm, a taj motor napravi 200-250tkm bez beda što je za moju količnu vožnje to narednih 10-15 godina do te kilometraže, tako da je ts za mene mila majka :ok:
-
A vidi koji je u boljem stanju, koji je bolje odrzavan, vozen, ima manje km, i koji ti bolje legne...ali ja ne bi nikako benzinca, ni pod razno... sam jtd, bilo alfa bilo bravo, ako ti budžet to dozvoljava. Bravo 1.4 stoji sve bas kao sto kaze mike... a ts105 bolje zaobici... Dobar je Golf, samo cijenovno precijenjen. Kupio frend polovnu četvorku tdi-a, lijepo auto, ocuvano, oprema, mašina nepoderiva, ohoho godina, al ga je i ohoho platio :craz
ovo je čista demagogija za mase, taj TDI je na 300tkm zreo za generalku, osobno se uvijerio više puta, danas se vozio u pasatu, čovjek vlasnik 11 godina, auto ima orig. 270tkm i raspada se, motor gubi ulje na sve strane...otiša sa u off topic ali sam morao komentirat.
-
Što se tiče dizela to mi nije opcija, ti polovni dizeli su svi oko 130-150tkm a za polovnog dizela je to početak većih investicija, ima više pizdarija, ovjes prije odlazi itd, itd...
Sto se dizelki tice, s tom km koju si naveo sve stoji, a postoi kazes da ti nije opcija ni pod razno necemo dalje :craz :ok:
Što se tiče TS-a netko je napisao da bježim od toga - totalno neutemeljen savjet iz moje prespektive, jer taj TS nema varijatora, dakle nema nekih boljki
Zasto je neutemeljen? :?:
Pa lijepo sam ti rekao da potrazis malo... pisalo se dosta o tome :rolll:
Jebes savjete kad si si vec utuvio u glavu sta je dobro sta nije.
105 je "eko motor" i ima problema s karikama (zapeku se), pa piocne trosit dosta ulja, pa gumice ventila, problem sa nekim uljnim magistralama itd...
Ne znaci da ces s masinom od 70-80km imati problema, ali poslije 100 bi moglo krenuti jer to su im mane, i dosta je ljudi imalo zahebancije s time... Ja sam pred godinu-dvije isto kao i ti zabrijao s tim 105, kao mora da je odlicna masina, ne vrti se puno, nema varijatora i slično, pa sam na kraju odustao jer mi se nije dalo riskirati pa da imam kasnije zahebanciju i pol s njime. :ok:
Ne vozim se puno autom pa sam na kraju odustao od bilo kakve kupovine, al sam rekao, da uzimam 147, onda jedino neki jtd sa malo km :pivo:
-
Posto ides na bezinski motor, onda Alfa 1.6 TS od 105 hp (vidim neces onu od 120 zbog varijatora, isto razmisljamo) ti je bolja od ovog Brava sa 90hp trosice ti skoro pa isto s tim da ce ovaj od 90 biti spor kao puz, jebes auto ispod 100 konja. Iz licnog iskustva ako uspijes naci TS ispod stvarnih i garantovanih 100K uzmi neces se pokajati, ja je vozim evo vec 4 godine i nikakvih problema, sipam gorivo mijenjam ulje i deri. :party
-
@Tbird - hvala na savjetu :ok: nije da sam si nešto utuvio u glavu već samo kažem da ako između brava i alfe uzmem alfu onda bi mi 1.6 TS sa cca 80.000km bio ok jer godišnje ne radim više od 10tkm što znači da bi ga mogao vozit narednih 5 godina što mi je dovoljno jer ga više nebi ni čuvao kod sebe.
@SrdjanBL - čuo sam također od dosta ljudi koji su sa tim motorm prevalil 200tkm bez veći problema. Drugo, nije da ne želim model sa varijatorom (120ks) već je stvar da ih u redizajnu jednostavno nema. ako se i nađe koji to je onda 2.0 TS SS i to 2005 g.
-
A gle, mozda u tih 50k ne budes imao ni kune ulaganja, a mozda dobijes slom zivaca, nikad ne znas, pa ja uvijek nastojim svesti rizik na minimum :hehe: :ok:
-
A gle, mozda u tih 50k ne budes imao ni kune ulaganja, a mozda dobijes slom zivaca, nikad ne znas, pa ja uvijek nastojim svesti rizik na minimum :hehe: :ok:
a čuj ako ćemo tako onda sam i ja čuo od jtd ekipe da im je na 70tkm ošlo kvačilo, prolupao ovjes, ošla dizna, pa neki egr, itd, tako da rizik uvijek postoji bez obzira na jtd ili ts, koliko god gledao auto treba imat i dosta sreće :ok:
-
A pusti kvacilo, ovjes, spuh i slicno... to su sad vec sekundarni elementi i zavise vecinom od samog vlasnika...
Bitno da je limarija ok i da je masina konstruktorski bez mane a sve ovo ostalo da se lako utvrditi...
147 ima fantastika ovjes, sam pazi da nije neka kalivana sa niskoprofilnim, da je netko vozio time attack na grobniku, ili se elegantno pentrao po rubnjacima :hap:
A hebiga, dizlo ima puno veci broj elementata, i dijelova cije je servisiranje ili izmjena skupa, jtd, tdi, neovisno. I tu i tamo uvijek nesto treba zamijeniti, reparirati ili "ocistiti" kad rikne, ali motor kao motor 1.9 jtd je konstruktorski odlican motor. Da ces u 200-300k km morat reparirat turbinu (recimo), morat ces, ali to je normalno, za ocekivati... Ak radis malo km, neki ekonimican atmosferac ti je najbolji izbor :ok:
-
Ja se isto dvoumim između 147 (nakon redizajna) i Bravo, samo što ja ciljam na dizelske motore i ne kupujem novo, nego polovno u Njemačkoj.
Alfa 147 prednosti:
- Da se naći za nešto manje para
- Porez na unos veći pa se razlika u cijeni malo istopi
- Spada u tzv. premium klasu
- Drži krivine jako dobro (tako barem svi vi kažete :craz)
- Ako se ubode verzija od 140 ili 150 konja, onda vuče ko sotona
Mane:
- Stariji model koji odlazi - pitanje je kako i za koliko ću ga prodati kasnije
- Lošija na crash testu od brava
- Navodno skuplji dijelovi
- Vozim se uglavnom po gradu (dinamičnija vožnja) pa ću možda stući ovjes
- Vozim se i po autocesti gdje krivine nisu izražene, a na magistrali sam rjeđe
- Nema tvornički MP3, treba ga ugraditi naknadno, ali onda nema ništa od komandi na volanu
Bravo prednosti:
- Novij model, lakše ga prodati
- Ima tvornički MP3 sa komandama na volanu i mogučnost spajanja mobitela na glavne zvučnike. Jako dobro pri ogromnim brzinama na autocesti
- Jeftiniji dijelovi
- Jednostavniji ovjes, teže se razdrka, a drži cestu solidno, osobito ako imaš dobre gume
- Ima jako nizak CO2 (osobito 1.6 JTD verzija). Ne samo da je jeftiniji porez na unos, nego će kad tad opaliti godišnji porez na CO2 kao što je to uvela Njemačka Britanija i ostali. Možda i zabrane ulazak u centar grada autima sa višim CO2 kao što su zabranili u mnogim Europskim gradovima
- Električni servo. Imam ga kod stila i uopće mi nije loš. Isključi se pri većim brzinama da ne smeta, a CITY mode u gradu jako znači (uličice, parkinzi, gužve, vrćenje)
Mane:
- Manje drži krivine
- Nije alfa, nije potpuni tipo sportivo
- Zasad još uvijek veća cijena auta, čak i u Švapskoj
- Mogučnost bugova na karoseriji i struji ako se kupi 1.9 JTD 2007.
- Mogućnost bugova na motoru ako se kupi 1.6 JTD 2008. koji je tada tek izašao (iako kažu da je to blago modificirani 1.9 pa da nije preveliki rizik)
Eto, tako ja razmišljam na glas.
-
buraz kupi golfa :hehe:
trazis dlaku u jajetu oba su auta ista al nimalo slicna. al boga mi nit jedan nije za autocestu stvoren oba idu bez greske al duga putovanja su klasa za 166-159 pa cak i 156 je puno mirnija od 147 koja dosta "skakuce"
-
buraz kupi golfa :hehe:
trazis dlaku u jajetu oba su auta ista al nimalo slicna. al boga mi nit jedan nije za autocestu stvoren oba idu bez greske al duga putovanja su klasa za 166-159 pa cak i 156 je puno mirnija od 147 koja dosta "skakuce"
Koje je ovo provociranje. Pa zar nije ovo thread za usporedbu Brava i Alfe. Što gnjaviš s provokacijama. Ja iznosim svoje mišljenje kao što i ti iznosiš svoje.
Na autocesti nema skakutanja jer autocesta je prilično dobro napravljena. Skakutanja ima po gradu i po lošim vanjskim cestama.
-
vozis stila znaci hatch, bravo je isti rac a bome i 147.
ima razlike al nema drasticne razlike ovako na forumu nes apsolutno nista saznat jer ja sad mogu nahvalit do boga i vraga i natrag alfu 147 i popljuvat brava sa argumentima za oboje i kaj ces ti sjest u 147 vidjet da ti je auto :huh: al uzet jer sam ja reko da je to isus bog i bic bozji alfa 147 i da je bravo govno.
oke se informirat al covjece imas tema od 159 preko 147 sad do brava jest tema za usporedbu al preletavas cijelu fiat gamu da ces nakraju zavrsit na gp-u 1.2 8v
1.9 jtdm je toliko dobar koliko i njegov najslabiji dio a to su dizne ista stvar je sa 120 mjtd i sa 2.4 200-210, 1.9 140 i 2.4 175 su nesto rastereceniji po pitanju dizni jer imaju manje tlakove i dizne su nesto robusnije sve su nijanse u pitanju.
poanta mog baljezganja je: ako kupujes auto valjda imas pare, orvori njuskalo odi pogledaj 2-3 brava-159-147 ili kaj vec oces kupit i vidi koji ti se najvise svidja kao auto i cijelina i onda uvezi auto. i ako nemas nikog vani da ti pogleda auto a tu vidim da nemas blage o mehanici lako moguce da ces ic na put gledat kolko je sati u tom gradu jer i vani su jeftini auti groblja a dobri auti imaju cijenu i lako da ti se desi da kupis gore "jeftino" auto koje ce te ispast na kraju vise nego da si tu kupio dobar auto i jos ces izgubit vremena i zivaca.
ne nije napadanje i nekuzim cemu imas tolko obrambeni stav na forumu al niko ti nece lose nista nego samo je malo cudno kad neko svakih par dana otvara temu za drugi auto i koji je bolji 159 i 147 su dva svijeta a bravo je druga galaxija.. nhf.
sjedi u svaki auto probaj i vidi ak natezes pare i za to odgodi kupovinu. danas je auro potrosna roba i pogotovo vani ljudi prodaju aute pred velke servise jer mu je jeftinije uzet drugi novi auto nego ovog servisirat.
-
Cekere, nadrobio si ga pošteno. Zašto bih ja kupio auto na brzinu? Imam vremena. Zašto se ne bih raspitivao i vidio iskustva drugih korisnika. Čemu onda forumi služe? Je li ovo mjesto zajedničke molitve i iskazivanja duhovnosti?
Ja u ovoj raspravi nisam otvorio novi thread, nego pišem u threadu koji je otvoren prije nego što sam ja registriran.
I dalje ne kužim: Ako je ovo thread za usporedbu Brava i 147mice, zašto tebi smeta moje sudjelovanje u raspravi?
Inače, to sa grobljima od auta u inozemstvu je potpuno paušalno iznošenje informacija. Prije ćeš nabasati na razne škovace kod nas nego u Njemačkoj.
-
za tvornicki mp3 u alfi se varas, bilo je modela koje su imale mp3, a ako stavis aftermarket radio, ima sasvim dosta mogucnosti za povezat komande na volanu, uglavnom trebaju dodatni adapteri, ali postoje i neka autoradija koja sama po sebi podrzavaju komande.
(http://www.pieseauto.ro/poze/cd-player-alfa-romeo-147-mp3-original/cd-player-alfa-romeo-147-mp3-original-d11c5e1351e80a846-800-600-1-95-1.jpg)
i takodjer ni svaki bravo nema tvornicki mp3, a bogami ni komande na volanu
ovo sta je naveden elektricni servo kod brava kao prednost, za to ne znam dali da se smijem ili da placem..
-
Ohoho, pa ovo izgleda kao origigi radio! Odlično!. Koliko košta taj uređaj i gdje ga ima za obezbjediti?
Shvaćam da je tebi električni servo smijurija. Ali predlažem da ga isprobaš, ali ne onaj iz Megana ili neke od tih loših. Probaj od Stila, progresivni električni servo koji se isključuje, tj. otvrdnjuje s povećanjem brzine. Ja imam dosta dobar osječaj ceste s tim volanom i nemam problema. Ne kažem da je precizniji od alfinog, ali nije neka teška nakarada. Ako se puno guzaš po gradu, pocentru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda City volan itekako dobro dođe. Imam osjećaj da će me sad 17 ljudi razapeti na križ :violent-smiley-039:
-
Ako se puno guzaš po gradu, po centru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda ne shvacam zasto trazis 147micu. Kupi Smarta, budi malo razuman i ne ispadaj smijesan vise. Toliko od mene na tu temu.
-
Ne Smarta, to je kanta, Seicento Sporting je mali avion za njega :ok:
Znaš da na alfa forumu ti neće preporučiti fiata i obrnuto. Svako će svoje hvaliti. Nedavno sam kupovao auto i gledao sam japance i na kraju opet Fiat. :craz
Iskreno, uspoređujući novi Bravo sa 147-icom, razlika mi je ogromna na strani Brava čim si sjedneš u ta dva auta jedan kraj drugog, nekako se osjećaš sigurnije u Bravu, možda radi one metar duge armature pred sobom-imam raspon ruku 2 metra a ne mogu sa vozačevog sjedala dosegnuti do pola dubine suvozačevog pretinca :smijeh
Ono što me kod Brava privuklo je da jedan od rijetkih dobrih turbobenzinaca u koji se uopće plin može ugraditi i da radi super-tu je neusporedivo štedljiviji i jeftiniji za održavanje od dizla, a skroz usporedivih preformansi.
Al bez obzira što kupio, uzmi za istu lovu čim mlađe i održavanije.
A pogledaj malo i Toyote Aurise :craz
-
Ako se puno guzaš po gradu, po centru, po uličicama, parkinzima, po staroj jezgri velikih gradova... onda ne shvacam zasto trazis 147micu. Kupi Smarta, budi malo razuman i ne ispadaj smijesan vise. Toliko od mene na tu temu.
A onda da sa Smartom idem na službeni put kao i na ljetovanje sa ženom i djecom?
Ili si možda mislio da kupim jedno veće vozilo za putovanja i jednog smarta za po gradu?
Budi malo razuman i ne ispadaj smiješan!
-
Ne Smarta, to je kanta, Seicento Sporting je mali avion za njega :ok:
Znaš da na alfa forumu ti neće preporučiti fiata i obrnuto. Svako će svoje hvaliti. Nedavno sam kupovao auto i gledao sam japance i na kraju opet Fiat. :craz
Iskreno, uspoređujući novi Bravo sa 147-icom, razlika mi je ogromna na strani Brava čim si sjedneš u ta dva auta jedan kraj drugog, nekako se osjećaš sigurnije u Bravu, možda radi one metar duge armature pred sobom-imam raspon ruku 2 metra a ne mogu sa vozačevog sjedala dosegnuti do pola dubine suvozačevog pretinca :smijeh
Ono što me kod Brava privuklo je da jedan od rijetkih dobrih turbobenzinaca u koji se uopće plin može ugraditi i da radi super-tu je neusporedivo štedljiviji i jeftiniji za održavanje od dizla, a skroz usporedivih preformansi.
Al bez obzira što kupio, uzmi za istu lovu čim mlađe i održavanije.
A pogledaj malo i Toyote Aurise :craz
Imaš pravo. Nema baš smisla pitati ovdje za druga vozila. Računao sam da je thread već pokrenut pa da se nadovežem. Vidim da ima ovdje dosta dobrih i razumnih ljudi, ali uvijek se nađe onih ortodoksnih alfista koji se dižu na zadnje noge čim spomeneš bilo koju drugu marku, pa makar to bio i Fiat. Mogu misliti što bi bilo da sam spomenuo Golfa :hehe:
Ja sam tako nekako i računao, da rađe uzmem bravo. Prednost 147mice je što se može naći za manje novaca, ali kad uzmeš u obzir održavanje, daljnju prodaju i tako to, onda je to negdje li-la.
-
Ma daj, pa talijani niš ne valjaju, ja rekoh nikad više talijan na dvorište :smijeh :smijeh
Gle bez obzira kak novu 147-icu uzimao, kupuješ auto iz 2001 godina kad je napravljen, znači nekakva konstrukcijska filozofija iz tih vremena, Bravo je ipak slagan na nešto drugim načelima.
Odredi cifru koju misliš dati i pretraži oglasnik, pogledaj što te zanima, provozaj.
Mislim da takvi noviji auti nisu jeftiniji vani-kad uzmeš u obzir sve troškove i izgubljeno vrijeme.
Možeš i kod nas kupiti dobar auto, samo treba tražiti, posebno sad kad je sve manje para i ljudi kuže da neće moći možda plaćati ono što su uzeli prije koju godinu
-
Da, ali provjerio sam egzaktne cifre za porez. Također sam u dosluhu sa ljudima iz Švapske. Tamo su cijene cca 2-3 tisuće eura niže. Porezi su 600-1000 eura, ovisno o konkretnom vozilu (Bravo 1.6 JTD, Bravo 1.9 JTD, 147 JTD 116/120/140/150). Zatim, dosta ljudi je tamo spremno na cjenkanje, ali ne da ti spuste 200-300 eura, nego spuštaju 500-1000-1500 eura. Da se ipak naći nešto, ali treba ubosti pravu priliku. Ako se potrudiš neko vrijeme onda možeš proći 40% jeftinije nego ovdje.
-
Kod mene u firmi imamo 6 komada bravo 1.9 120 ps od 2010 g.
Jedan je kupljen polovan( bio star manje od godinu dana) i jedino je taj malo razj. i imao nekakvih popravaka.
Ostalih 5 komada su prešli od 100 tkm pa do 230 tkm ( večinom autocesta Osijek-Italija) i niti jedan nije negdje stao niti imao kakav veći, neki pa niti manji kvar.Definitivno bih kupio bravo ako bi trebao manji auto.Da ne bude zablude ima i mjesta a i dobro ide.
Problem je što u HR diesela polovnih od 2010 pa na dalje skoro i nema.
Ova starija linija bravo do 2009 meni osobno nema lijepu unutrašnjost.
-
Neznam zašto uporno tvrdite da alfa bolje drži cestu od brava. Bravo je širi i ima veči međuosovinski razmak (znači udobniji bi trebao bit). Ako jedan a3 drži cestu uz bok 147, a ima običan mcpearson zašto nebi i bravo?
-
A onda da sa Smartom idem na službeni put kao i na ljetovanje sa ženom i djecom?
Ili si možda mislio da kupim jedno veće vozilo za putovanja i jednog smarta za po gradu?
Budi malo razuman i ne ispadaj smiješan!
zasto ne, ljudi su godinama s Fićom znali dolaziti iz Beograda na istarsku obalu na ljetovanjem,i to po cjela obitelj u njemu..,pa eto, ostali zivi i zdravi. Ali ti ces izgleda morati kupiti 5 autiju, ne dva..jer onakvo savrsenstvo i svestranost od auta koju ti trazis mislim da nijedan proizvodjac nije jos uspio napraviti.
A navodjenje elektricnog serva iz stila kao prednost, koji je jednostavno grozan (da ne pricam i uzasno kvarljiv servo) i kojeg su zbog bezosjecajnosti redovito godinama pljuvali korisnici kao i testeri, i to jos usporediti s fantasticnim servom iz 147...to je zaista za ono...ostat na mjestu s jednim velikim oblacicem iznad sebe u kojem pise WTF??!
BTW budi svjestan da ovo pise lik koji je 8 godina posjedovao Fiat Bravo (onaj stariji doduse) i bio prezadovoljan s njim.
Sto se novog brava tice, solidan je to autic,cak je meni dolazio u obzir kad sam kupovao auto. Ali sam ipak odustao. naravno da se osjeti da je novije konstrukcije,ali to ne dolazi previse do izrazaja. Zasto? jer je kao prvo rijec o dva auta koja pucaju na sasvim drugi dio kupaca. bravo puca na low segment kompaktne klase, a 147 je pucala na premium,i to se na dosta mjesta primjeti, pogotovo unutra, di Bravo ima losije materijale od 147.
Primjeti se i na ovjesu, di je nazalost bravo ostao na rudimentalnom ovjesu sa zadnjom polukruzom osovinom,pa je po tom pitanju i Skoda Octavija 2 za njega svemirski brod,nazalost :( Motori i mjenjaci (dizelski) su prakticni isti ko 147 pa tu nema neke usporedbe. Servo Bravo 2 i 147 nisu za istu recenicu.
Opremljenost je tu negdje, prakticki nema necega sto se nalazi u bravo-u 2, sto se nije moglo dobiti u 147mici. Tako da smatram da s obzirom na dobnu razliku, Bravo(pa ni Giulietta nazalost) i nisu napravili neki veci iskorak u odnosu na 147, koliko su svakako mogli i trebali.
A sto se odrzavanja tice, 147mica za djelove ima ko salate, tako da odrzavanje i nije nesto skupo. Mrvicu skuplji ovjes ciji su djelovi znacajno pojeftinili kroz godine, i to je to. Sve sto mi je zatrebalo nasao sam bez problema i za vise nego korektnu lovu.
No ako ti gust u voznji nije presudan, i jednu od najbitnijih stavaka ti predstavlja mogucnost da s vrskom noktiju najmanjeg prsta na ruci mozes okretat volan dok se vozis po ulicicama, go 4 Bravo. Gubitak vrijednosti cisto sumnjam da ce biti nesto previse drukciji, izgubit ces prakticki isto love na jedan i drugi.
-
Neznam zašto uporno tvrdite da alfa bolje drži cestu od brava. Bravo je širi i ima veči međuosovinski razmak (znači udobniji bi trebao bit). Ako jedan a3 drži cestu uz bok 147, a ima običan mcpearson zašto nebi i bravo?
samo a3 ima multilink iza, a bravo polukrutu straznju osovinu.. Ja kad sam ga vozio nisam bio previse impresioniran lezadnjem,a pak nisu ni vlasnici citajuci brojne review-ove na netu,a jos manje testeri. :(
Evo jedan:
http://www.autotrader.co.uk/articles/2010/11/cars/fiat/bravo/fiat-bravo-hatchback-2007-expert-review (http://www.autotrader.co.uk/articles/2010/11/cars/fiat/bravo/fiat-bravo-hatchback-2007-expert-review)
4. Ride and handling
This is one of the areas where the Bravo lags behind rivals such as the Ford Focus and Volkswagen Golf. The suspension doesn’t cope very well with badly surfaced roads, suggesting that everything is set up too stiffly. However, stiff suspension usually leads to better handling, at the expense of ride comfort. Not here though, as the Bravo doesn’t handle very well either. There’s too much body roll in corners and the car doesn’t feel at all agile when being threaded through bends. Rivals do the job so much better.
Tu je takodjer jedan opsirni test, zajedno sa jos dosta testova
http://www.autocar.co.uk/car-review/fiat/bravo/verdict (http://www.autocar.co.uk/car-review/fiat/bravo/verdict)
-
Da, ali provjerio sam egzaktne cifre za porez. Također sam u dosluhu sa ljudima iz Švapske. Tamo su cijene cca 2-3 tisuće eura niže. Porezi su 600-1000 eura, ovisno o konkretnom vozilu (Bravo 1.6 JTD, Bravo 1.9 JTD, 147 JTD 116/120/140/150). Zatim, dosta ljudi je tamo spremno na cjenkanje, ali ne da ti spuste 200-300 eura, nego spuštaju 500-1000-1500 eura. Da se ipak naći nešto, ali treba ubosti pravu priliku. Ako se potrudiš neko vrijeme onda možeš proći 40% jeftinije nego ovdje.
:funny: :funny: navodno sad imaju akciju, uz alfe davaju po 2000 eura samo da ih se rijese.
nes ti alfe kupit budes toliko vagao sta je bolje sta je losije
-
Ma kupiš 159-ku sa kojom se bravo nemože niti usporediti i problem riješen.
:funny:
-
Ma kupiš 159-ku sa kojom se bravo nemože niti usporediti i problem riješen.
:funny:
E, da! Htio sam je kupiti, ali to košta. Cijene 159tki su visoke ako želiš da valja, da nije neko groblje od auta, a onda te oderu pošteno i za porez. Da imam para za 159tku, ne bi sad ja ovdje drobio.
Upravo mi se javio čovjek iz Njemačke koji mi gore traži auto. Kaže da su cijene slične, tj. bravo je za cencu skuplji. S druge strane, kaže da se može lakše cjenkati za alfe, da mnogi spuste cijenu za 500-1000-1500 eura. Tvrdi da je to zato što Alfe nisu popularne u Njemačkoj i da to uglavnom voze stariji ljudi od 50 godina i više, a mladi da vrlo rijetko voze Alfe.
Našao mi je jednu 147micu za 5000 eura u oglasu i već je preko telefona skresao na 4000. Kaže da kad dođe tamo da je pogleda u živo, onda će skresati još barem 500 eura. U pitanju je 147 2006. godina, 150 konja, 5 vrata, 80 000 km. Ima servisnu knjižicu.
-
- Porez za Alfu 147 dizel, 150 konja, 2006. godina, 5 vrata, dođe 920 eura.
- Za Fiat Bravo 1.9 JTD 120 konja, 2007. godina, Dynamic oprema, dođe 750 eura.
- Za Fiat Bravo 1.6 JTD 120 konja, 2008. godina, Dynamic oprema, dođe 600 eura.
-
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god., 2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.
-
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god., 2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.
:ok:
-
Do slicnih izracuna sam i ja dosao, a zasto ne gledas npr. 156 fl, 2005 god., 2.4mjet? Da ih se nac za 3500 eura, sa davanjima te izadje oko 4500, puno kompletniji auto od 147...tj. najblize je 159-ki.
Za ovo bi porez trebao biti malo papreniji zbog visokog CO2 i zbog veće novonabavne cijene vozila.
-
Za ovo bi porez trebao biti malo papreniji zbog visokog CO2 i zbog veće novonabavne cijene vozila.
umjesto 16% co2 poreza za 1.9, za 2.4 bi platio 18% poreza na co2, ali ti je kataloška verzija 156-ice 2004-05 g. dosta, dosta niža od 159-ke, a i cijene u startu su duplo niže, tako da bi te razlika zbog co2 u odnosu na 147 1.9jtdm bila u konačnici veća za cca 200€. Dakle, ništa papreno.
-
umjesto 16% co2 poreza za 1.9, za 2.4 bi platio 18% poreza na co2, ali ti je kataloška verzija 156-ice 2004-05 g. dosta, dosta niža od 159-ke, a i cijene u startu su duplo niže, tako da bi te razlika zbog co2 u odnosu na 147 1.9jtdm bila u konačnici veća za cca 200€. Dakle, ništa papreno.
Da, ali 156tica mi nije baš napeta. To je stariji model, ne djeluje mi atraktivno, u sudaru izgleda ovako: Alfa 156 Crash test (http://www.youtube.com/watch?v=Pkk3pmfa4vU#) iako neki kažu da u praksi to i ne izgleda baš doslovno tako, nego bolje. 147mica je novija, modernija, ljepše izgleda, a u sudaru se ponaša ovako: Alfa Romeo 147 Euro NCAP crash test (http://www.youtube.com/watch?v=hsNgIkpVaUM#)
Također, smatram da je 147micu lakše prodati, veći je broj potencijalnih kupaca jer spada golf-style aute, dok 156tica spada u passat-style aute. Zato mislim da bi 156ticu kasnije bilo teže prodati, osobito ako ima 2,4 motor.
-
- Porez za Alfu 147 dizel, 150 konja, 2006. godina, 5 vrata, dođe 920 eura.
- Za Fiat Bravo 1.9 JTD 120 konja, 2007. godina, Dynamic oprema, dođe 750 eura.
- Za Fiat Bravo 1.6 JTD 120 konja, 2008. godina, Dynamic oprema, dođe 600 eura.
Na te cijene dodaj još nepunih 1000 ojra papirologije i registracije i to ti je konačna usporediva cijena sa domaćim autima
-
1.ako misliš gledat crash testove i što oni govore onda bježi od alfe.
iskreno alfa 147/156 nisu neke cvjećke što se crasha tiče jer imaju dosta mekan lim al zato imaju 6 i više zračnih jastuka koje to izkompenziraju.
2. Nije valjda da se želiš lupati sa njm čim je kupiš.
3. svaki auto bez obzira na proizvođača ima svjih prednosti i mana.
4.svaki auto ima svoga kupca pa tako i 156ica a pogotovao sa 2.4jtd motorom koji je doslovce nepoderiv
Šta god budeš kupio uvijek ćeš se pitati dali sam možda pogriješio i dali sam trebao uzeti ono drugo.
Ako imaš novac nađi što očuvaniji i bolji primjerak za novce sa kojim araspolažeš i to kupi i prestat ćeš se više dvojiti oko pojedinih modela
-
1.ako misliš gledat crash testove i što oni govore onda bježi od alfe.
iskreno alfa 147/156 nisu neke cvjećke što se crasha tiče jer imaju dosta mekan lim al zato imaju 6 i više zračnih jastuka koje to izkompenziraju.
2. Nije valjda da se želiš lupati sa njm čim je kupiš.
3. svaki auto bez obzira na proizvođača ima svjih prednosti i mana.
4.svaki auto ima svoga kupca pa tako i 156ica a pogotovao sa 2.4jtd motorom koji je doslovce nepoderiv
Šta god budeš kupio uvijek ćeš se pitati dali sam možda pogriješio i dali sam trebao uzeti ono drugo.
Ako imaš novac nađi što očuvaniji i bolji primjerak za novce sa kojim araspolažeš i to kupi i prestat ćeš se više dvojiti oko pojedinih modela
Ne dvojim se ja više. Ja sam odlučio što želim. Sad sam u fazi traženja najpovoljnijeg primjerka.
-
Na te cijene dodaj još nepunih 1000 ojra papirologije i registracije i to ti je konačna usporediva cijena sa domaćim autima
Što još treba platiti osim poreza na CO2 i poreza na vrijednost auta (koji je u ovom slučaju 1%)? Treba platiti još i homologaciju 500 kuna. Registraciju ne računaj jer to moraš platiti i za automobil koji si kupio ovdje.
-
http://www.hak.hr/vijesti/izdvajamo/obavijest-gradjanima-i-pravnim-osobama-o-postupku-placanja (http://www.hak.hr/vijesti/izdvajamo/obavijest-gradjanima-i-pravnim-osobama-o-postupku-placanja)
ovo sam nasao na jednom forumu
danas sam napokon zavrsio cirkus oko uvoza auta iz njemacke. kupio sam auto od privatne osobe, obavio homologaciju,otisao san na carinu u karlovcu i odmah je bio problem s urudzbenim brojem kojeg sam cekao 3 dana,platio sam posebni porez i porez na co2, nakon toga sam prosao tehnicki i otisao u policiju i onda je krenuo cirkus oko poreza (5%), zenska me salje u poreznu, dodjem tamo i zenska mi kaze da moram platiti 5% i nakon sat vremena natezanja i dvosimislenog tumacenja zakona, razgovora sa seficom i njihovim pravnikom, morao sam platiti 5%. zvao sam u zagreb poreznu i sve sam objasnio kako i sta i da su neki ljudi registrirali aute a da to nisu platili ona mi je na to rekla kako ce se svi auti koji su uvezeni poslje 1.7 ici na reviziju da se vidi tko je sta platio a sta ne i tko nije platio 5% da ce mu biti obracunat porez koji ce morati platiti! tih 5% vrijedi samo za aute kupljene od privatne osobe, da sam kupio od firme ne bi morao platiti tih 5%...
-
Da, to su odredili da ako kupiš od fizičke osobe onda plaćaš dodatnih 5%.
Nego, jesi li platio 5% na istu poreznu osnovicu na koju si platio porez na CO2 ili je bila drugačija osnovica?
BTW, što je bilo sa urudžbenim brojem, gdje je tu zapelo, ako možeš pojasniti. Thanks.
-
Znači poseban porez na vozila (CO2+kategorija vrijednosti auta), pa COC (dal njega naplate oni koji ti prodaju auto ak ga imaju?) pa utvrđivanje sukladnosti, i još na kraju 5% poreza?
Znači opet smo po nečemu posebni.
Daj navedi onda koje su cifre u pitanju tam na forumu, počevši od cijene auta, troškova dovoza, dadžbina, izgubljenog vremena...
-
nisam ja uvozio, to sam nasao na drugom forumu. nista konkretno ne pise tko je sta koliko platio.
sve je to jos neorganizirano. samo hrpa problema dok se to ne uvede u red
-
Znači poseban porez na vozila (CO2+kategorija vrijednosti auta), pa COC (dal njega naplate oni koji ti prodaju auto ak ga imaju?) pa utvrđivanje sukladnosti, i još na kraju 5% poreza?
Znači opet smo po nečemu posebni.
Daj navedi onda koje su cifre u pitanju tam na forumu, počevši od cijene auta, troškova dovoza, dadžbina, izgubljenog vremena...
Koliko znam, COC dobiješ od autookuće u Njemačkoj, a ako ga ne dobiješ onda ga tražiš od Autokomerca. To ne bi trebalo biti skupo, par stotina kuna. Neće ti naplatiti par tisuća za kopiju komada papira.
Homologaciju obaviš u Eurodausa. To košta 500 kn.
Dovoz platiš tako što uliješ gorivo i voziš se od Minhena do ovdje. Tu naravno ide i cestarina (u Njamčkoj mukte), tunelarina u Austriji, Vinjeta u Sloveniji i cestarina za autocestu A1.
-
http://www.hak.hr/vijesti/izdvajamo/obavijest-gradjanima-i-pravnim-osobama-o-postupku-placanja (http://www.hak.hr/vijesti/izdvajamo/obavijest-gradjanima-i-pravnim-osobama-o-postupku-placanja)
ovo sam nasao na jednom forumu
danas sam napokon zavrsio cirkus oko uvoza auta iz njemacke. kupio sam auto od privatne osobe, obavio homologaciju,otisao san na carinu u karlovcu i odmah je bio problem s urudzbenim brojem kojeg sam cekao 3 dana,platio sam posebni porez i porez na co2, nakon toga sam prosao tehnicki i otisao u policiju i onda je krenuo cirkus oko poreza (5%), zenska me salje u poreznu, dodjem tamo i zenska mi kaze da moram platiti 5% i nakon sat vremena natezanja i dvosimislenog tumacenja zakona, razgovora sa seficom i njihovim pravnikom, morao sam platiti 5%. zvao sam u zagreb poreznu i sve sam objasnio kako i sta i da su neki ljudi registrirali aute a da to nisu platili ona mi je na to rekla kako ce se svi auti koji su uvezeni poslje 1.7 ici na reviziju da se vidi tko je sta platio a sta ne i tko nije platio 5% da ce mu biti obracunat porez koji ce morati platiti! tih 5% vrijedi samo za aute kupljene od privatne osobe, da sam kupio od firme ne bi morao platiti tih 5%...
Istina je, mora se platiti tih 5% poreza, ali to bi platio i da si ovdje kupio auto osim ako nije u sustavu PDV-a.
Da si kupio auto iz salona onda bi morao platiti još 25% pdv-a tako da ti je ovo povoljnija varijanta.
Jel možeš reć o kojem se autu radi i koliko je bilo davanje za 1% a kolko za co2, i koliko su ti procjenili kat. vrijednost. Može i na pp ako nećeš ovdje.
Ovo je sad malo off topic pa bi admini to mogli prebacit u odgovarajuću temu.
-
Istina je, mora se platiti tih 5% poreza, ali to bi platio i da si ovdje kupio auto osim ako nije u sustavu PDV-a.
Da si kupio auto iz salona onda bi morao platiti još 25% pdv-a tako da ti je ovo povoljnija varijanta.
Jel možeš reć o kojem se autu radi i koliko je bilo davanje za 1% a kolko za co2, i koliko su ti procjenili kat. vrijednost. Može i na pp ako nećeš ovdje.
Ovo je sad malo off topic pa bi admini to mogli prebacit u odgovarajuću temu.
Čekaj, čekaj. Nije baš tako. Ako kupiš auto od salona u Njemačkoj, a auto je u sustavu PDV-a, onda ti njemački salon naplaćuje iznos auta bez PDV-a, a ti onda platiš 25% (dakle po hrvatskoj stopi) PDV u Hrvatskoj. AKo se radi o rabljenom vozilu koje nije u sustavu PDV-a, onda ti ovdje ne plaćaš PDV jer je već jednom prije plaćen u Njemačkoj, dakle plaćen je u EU i ne smije biti naplaćen opet.
Sad je pitanje za ovih 5%, da li to plaćaš samo za vozilo koje si kupio od privatne osobe ili i za vozilo koje si kupio od autokuće, ali se radi o vozilu koje nije u sustavu PDV-a.
-
Čekaj, čekaj. Nije baš tako. Ako kupiš auto od salona u Njemačkoj, a auto je u sustavu PDV-a, onda ti njemački salon naplaćuje iznos auta bez PDV-a, a ti onda platiš 25% (dakle po hrvatskoj stopi) PDV u Hrvatskoj. AKo se radi o rabljenom vozilu koje nije u sustavu PDV-a, onda ti ovdje ne plaćaš PDV jer je već jednom prije plaćen u Njemačkoj, dakle plaćen je u EU i ne smije biti naplaćen opet.
Sad je pitanje za ovih 5%, da li to plaćaš samo za vozilo koje si kupio od privatne osobe ili i za vozilo koje si kupio od autokuće, ali se radi o vozilu koje nije u sustavu PDV-a.
koliko su meni jučer objasnili svejedno
ja bih kupio uvijek od vlasnika :da:
-
Dobro sto bas svaka tema mora zavrsiti sa raspravom o uvozu auta :?:
-
Dobro sto bas svaka tema mora zavrsiti sa raspravom o uvozu auta :?:
nažalost to je sada aktualno
kada sam bio u DE gledao sam bravo 2008 1,9 110kW 388000 sve je super izgledalo jedino me odbilo što je imao manji udarac u zadnji kraj branik i sl ali po kvaliteti plastika unutra se nigdje nije vidila km osim na volanu
mislim da je kod 147 ista stvar osim što na 147 ručke izgledaju nakon 170tkm kao da su pakao prošle jer su neka gumirana plastika!
-
Je aktualno je ali i postoji tema vec o uvozu.. tako da netreba u svim temama biti prica o tome..
ovo je tema za usporedbu 147 i bravo.. a ne o njihovom ili uvozu nekog drugoga auta.. kuzis.. :ok:
-
Je aktualno je ali i postoji tema vec o uvozu.. tako da netreba u svim temama biti prica o tome..
ovo je tema za usporedbu 147 i bravo.. a ne o njihovom ili uvozu nekog drugoga auta.. kuzis.. :ok:
da :da:
meni je bravo baš cool auto i on mi je bio defitnitivno izbor uz 147 presudila je cjena i km, nažalost :da:
kvalitetom mislim da je to isto, alfa eventualno prednji ovjes koji više nije skup je pipkav tako bravo sigurno ima nešto isto