Alfisti.hr
Alfa Romeo modeli => 159, Brera, Spider => Autor teme: rpichler - 22-03-2011, 16:39:03
-
Prije svega - znam da je ovo pitanje za Alfu tabu tema :craz ali u jeku poskupljenja cijene dizela pitam se jesam li možda trebao ipak uzeti 2.2 JTS i guštati u zvuku :) Prošlo je mjesec dana od kako je stigla moja dizelica pa je moje iskustvo da nema teorije da troši ispod 8,5l/100 km uz normalnu vožnju i kombinaciju grada, otvorene ceste i autoceste u gotovo idealnom omjeru. Kakva su vaša iskustva? Jel netko uspio trošiti ispod 8 litara/100 km?
Hvala svima na odgovorima! :care
-
Iskustvo sa relativno friškom 159-kom s tim motorom. Ima 13000 km, od čega sam ja napravio pola:
Kad je samo grad u pitanju, prosjek se penje na preko 9 litara. To su uglavnom vrlo kratke ture sa stani-kreni vožnjom. Motor se ni ne zagrije, a već se gasi.
Na autocesti pri 160 kmh, koliko u pravilu vozim, troši nekih 8 litara...s tim da GPS kaže da je brzina zapravo 150 kmh.
Što se otvorene ceste tiče, nisam nikad mjerio, ali znam da trenutna potrošnja nije baš niska, ako se vozi malo brže i dinamičnije. Jedino, jednom prilkom kad sam usred ljetne gužve nekih 50-ak km napravio u "vlakiću" sa českym škodamy, primjetio sam da je potrošnja bila nekih 5-6 litara. Ali to samo taj put.
-
Iskustvo sa relativno friškom 159-kom s tim motorom. Ima 13000 km, od čega sam ja napravio pola:
Kad je samo grad u pitanju, prosjek se penje na preko 9 litara. To su uglavnom vrlo kratke ture sa stani-kreni vožnjom. Motor se ni ne zagrije, a već se gasi.
Na autocesti pri 160 kmh, koliko u pravilu vozim, troši nekih 8 litara...s tim da GPS kaže da je brzina zapravo 150 kmh.
Što se otvorene ceste tiče, nisam nikad mjerio, ali znam da trenutna potrošnja nije baš niska, ako se vozi malo brže i dinamičnije. Jedino, jednom prilkom kad sam usred ljetne gužve nekih 50-ak km napravio u "vlakiću" sa českym škodamy, primjetio sam da je potrošnja bila nekih 5-6 litara. Ali to samo taj put.
potpisujem
-
Ja ju imam 4 godine, 90.000 km, većina kilometara napravljena obilaznicom Zaprešić-Zagreb, potrošnja oko 7, nekad malo više, nekad malo manje,ali se uvijek vrti oko sedmice. Najmanje potroši u 4, ak se voziš izmešu 60 i 80, onda pokazuje 5,1...provjereno!
-
Po gradu i okolici sve između 8 i 9 litara.
Ali često je razvučen.
Troši mi isto ko i punto 1.2 60ks.
-
Prije svega - znam da je ovo pitanje za Alfu tabu tema :craz ali u jeku poskupljenja cijene dizela pitam se jesam li možda trebao ipak uzeti 2.2 JTS i guštati u zvuku :) Prošlo je mjesec dana od kako je stigla moja dizelica pa je moje iskustvo da nema teorije da troši ispod 8,5l/100 km uz normalnu vožnju i kombinaciju grada, otvorene ceste i autoceste u gotovo idealnom omjeru. Kakva su vaša iskustva? Jel netko uspio trošiti ispod 8 litara/100 km?
Hvala svima na odgovorima! :care
Meni troši kolko su to inženjeri u Alfi i zamislili, prema specifikacijama. Doduše, ja nemam "prosječne ture", nego je velika većina čisti autoput, di tempomat dušu daje.
Btw, podatak koji nije irelevantan:
colaža guma, nije isto ak netko sa 16-kama tvrdi da mu s tim motorom troši ispod 5 ili da ti netko sa 18-kama veli da mu je prosjek 6,5l
...a znalo se dogodit i da pokazuje trenutnu potrošnju od nekih 37l :hap:
"Gušti su gušti". Točka.
-
Išao danas opet u Makarsku i: ST-MA muške vožnje 6.9 l/100 km, nazad normalna vožnja 6.3 l Pa zašto onda ne nagaziti? :hehe:
-
Išao danas opet u Makarsku i: ST-MA muške vožnje 6.9 l/100 km, nazad normalna vožnja 6.3 l Pa zašto onda ne nagaziti? :hehe:
sto znaci "muska voznja"?
meni recimo po autoputu na 130 (tempomat) trosi 7,0 - 7,2 ...
-
na 16 colnim zimskim gumama potroši 7 lit, a na 17 ljetnim oko 7,5 lit, vozim 70% autocesta, 30% grad :ok:
-
Prije svega - znam da je ovo pitanje za Alfu tabu tema :craz ali u jeku poskupljenja cijene dizela pitam se jesam li možda trebao ipak uzeti 2.2 JTS i guštati u zvuku :) Prošlo je mjesec dana od kako je stigla moja dizelica pa je moje iskustvo da nema teorije da troši ispod 8,5l/100 km uz normalnu vožnju i kombinaciju grada, otvorene ceste i autoceste u gotovo idealnom omjeru. Kakva su vaša iskustva? Jel netko uspio trošiti ispod 8 litara/100 km?
Hvala svima na odgovorima! :care
Uff ovo je dobra tema....
Ja lichno mislim da mi Alfa puno trosi u gradu (159 JTDM sa 150ks i do sada 15606km). Evo vec 3-4 meseci vozim je samo gradsku i po board compjuteru stalno je 9.6-9.8. Na otvoreno recimo Skopje-Solun-Skopje, zna spustiti i na 5.5-6.0 ali prosek brzine je 120-130km/h.
Jednom sam htio proveriti koliko moze najmalo da potrosi sa penzionerskom voznjom znaci max brzina bila je 110km, spustio sam ja na 5l po board-u, ssto i nije loso tako, ali zato gradska me ubija. :kosa:
-
Uff ovo je dobra tema....
Ja lichno mislim da mi Alfa puno trosi u gradu (159 JTDM sa 150ks i do sada 15606km). Evo vec 3-4 meseci vozim je samo gradsku i po board compjuteru stalno je 9.6-9.8. Na otvoreno recimo Skopje-Solun-Skopje, zna spustiti i na 5.5-6.0 ali prosek brzine je 120-130km/h.
Jednom sam htio proveriti koliko moze najmalo da potrosi sa penzionerskom voznjom znaci max brzina bila je 110km, spustio sam ja na 5l po board-u, ssto i nije loso tako, ali zato gradska me ubija. :kosa:
Ista stvar! Meni ljeti gradska ode i do 12 l :wal:
hm ... ja ak ga gazim na takvom tipu ceste, nema sanse da mi bude 6koma9. prije se vrti oko osmice ... :?:
Možda je stvar u tome što jednu trečinu ceste (Podstrana-Omiš) ni ne možeš voziti više od 60 km/h i još si stalno u koloni
-
Vidim sad - isli smo od RI do Palmanove i nazad, kroz SLO 90-100Km/h, ITA 140Km/h na tempomat, dakle optimum optimuma (na 140 Km/h je na 2500/o min u 6. brzini) i dve crtice su pale - dakle ispod 8,1l nema teorije.. a grad... izbjegavam :drive:
Naravno sve te priče padnu u vodu kad se promili zvuk (skoro) kao benzinac iznad 3.000/o min. i kad zavoje prodje da se i sam ponekad pitam kako... :love: :love3: :love: :love: :love: :love: :love: :love:
-
Moja 159 jtdm 16v na autocesti troši oko 7 - 7,5 litara pri brzini oko 140 - 160 km/h,
u gradu
isključivo gradska vožnja, prosječna brzina oko 20 km/h, potrošnja 10 - 10,5 litara,
I ja sam primjetio dosta veliku razliku u potrošnji sa zimskim 16" (205/55) gumama ili ljetnim 17" (225/50)
najveću potrošnju u gradu s ljetnim gumama sam izmjerio kad mi je prosječna brzina bila 13 km/h, potrošnja je bila > 13 litara
-
Moja 159 jtdm 16v na autocesti troši oko 7 - 7,5 litara pri brzini oko 140 - 160 km/h,
u gradu
isključivo gradska vožnja, prosječna brzina oko 20 km/h, potrošnja 10 - 10,5 litara,
I ja sam primjetio dosta veliku razliku u potrošnji sa zimskim 16" (205/55) gumama ili ljetnim 17" (225/50)
najveću potrošnju u gradu s ljetnim gumama sam izmjerio kad mi je prosječna brzina bila 13 km/h, potrošnja je bila > 13 litara
U prosjeku je potrošnja goriva po dimenzijama za cca 0.5 litara veća pri istom režimu vožnje.
Daklem, na 16 cola (215/55) bi bilo oko 5,2 l, na 17 cola (225/50) bi bilo oko 5,8 l, na 18 cola (235/45) bi bilo oko 6,4 l, i to je ono kaj je pokazano na BC-u, i provjereno tankanjem "od čepa do čepa", u idealnoj vožnji u omjeru 70% otvorene ceste, 30% gradske vožnje.
Al, kak bi Q.ORO rekel: pa zakaj onda zbog pola litre ne izguštat, i izregenerirat usput (propuhat) EGR ventil, barem jednom tjedno. :hap:
-
U prosjeku je potrošnja goriva po dimenzijama za cca 0.5 litara veća pri istom režimu vožnje.
Daklem, na 16 cola (215/55) bi bilo oko 5,2 l, na 17 cola (225/50) bi bilo oko 5,8 l, na 18 cola (235/45) bi bilo oko 6,4 l, i to je ono kaj je pokazano na BC-u, i provjereno tankanjem "od čepa do čepa", u idealnoj vožnji u omjeru 70% otvorene ceste, 30% gradske vožnje.
Al, kak bi Q.ORO rekel: pa zakaj onda zbog pola litre ne izguštat, i izregenerirat usput (propuhat) EGR ventil, barem jednom tjedno. :hap:
sta se ne izregenira dpf filter a ne egr :?:
-
sta se ne izregenira dpf filter a ne egr :?:
Ajda, "nespretno" sam se izrazil, da DPF se regenerira. EGR jedino moze ostat zatvoren, uslijed preležerne vožnje, pa to onda isto utječe na povećanu količinu potrošnje goriva. Ja sam primjetil da mi se regenerira cca svakih 10K km, i to onda osjetim na potrošnji tih nekih max 20 Km vožnje na autoputu, kolko to sve skupa traje, nakon čega se na BC-u TRIP B resetira, i počinje s novim prosjekom goriva i brzine.
-
Ajda, "nespretno" sam se izrazil, da DPF se regenerira. EGR jedino moze ostat zatvoren, uslijed preležerne vožnje, pa to onda isto utječe na povećanu količinu potrošnje goriva. Ja sam primjetil da mi se regenerira cca svakih 10K km, i to onda osjetim na potrošnji tih nekih max 20 Km vožnje na autoputu, kolko to sve skupa traje, nakon čega se na BC-u TRIP B resetira, i počinje s novim prosjekom goriva i brzine.
mozes li pojasniti ovo:
"Ja sam primjetil da mi se regenerira cca svakih 10K km, i to onda osjetim na potrošnji tih nekih max 20 Km vožnje na autoputu, kolko to sve skupa traje, nakon čega se na BC-u TRIP B resetira, i počinje s novim prosjekom goriva i brzine"
kako to osjetiš na potrošnji tih 20km na autoputu? da je potrošnja veća ili manja?
ja sam mislio da se TRIP B resetira na nekoj predefiniranoj vrijednosti ... ono tipa nesto okruglo ... 5000 km ili slicno ...
-
mozes li pojasniti ovo:
"Ja sam primjetil da mi se regenerira cca svakih 10K km, i to onda osjetim na potrošnji tih nekih max 20 Km vožnje na autoputu, kolko to sve skupa traje, nakon čega se na BC-u TRIP B resetira, i počinje s novim prosjekom goriva i brzine"
kako to osjetiš na potrošnji tih 20km na autoputu? da je potrošnja veća ili manja?
ja sam mislio da se TRIP B resetira na nekoj predefiniranoj vrijednosti ... ono tipa nesto okruglo ... 5000 km ili slicno ...
Poveca se potrosnja, i to skokne na nekih cca 10l konstantno tih cca 20km, dosad sam skoro pa uvijek imal situaciju da se regenerira na autoputu, izbaci par puta crni oblak iz auspuha, pocne trosit, i kad se izregenerira, opet sve po starom :da:
Cesto me ljudi cudno gledaju zakaj ih prestizem "i dimim kak crni djavo", a ne kuze da je potrebno pocerat makinju na visim okretajima da se sva cadja izbaci...
Takve "gledace" onda fino pricekam da me prestignu dok se izregenerira, i onda deeeeeri misko, ali bez crnog dima :hap:
...i nis im nije jasno :) :hehe:
-
Drugari moji lijepi i dragi, 2500 RPM nije ibertura ni visoki okretaju jedino ako si na Jadrolinijinom trajektu :smijeh
Moram malo provocirati, da ne ispadnem iz fola
:hap:
Jezate, pa kaj ti dimis? :o000:
Pa nitko nije ni rekel da je 2500 okretaja übertura, al je, kad se dpf regenerira, potrebno pocerat barem preko 3000 okretaja konstantno, da se sva cajda izbaci.
A ono kaj je gore spomenuta 2500 okretaja to je defaultna postavka defaultne mape na 1.9 JTDM motoru sa 150 konjusina kad se vrtis "tu negdje" oko 140 km/h... I nitko nije spominjal "nes ekstra" oko tih 2500 okretaja... :rolll:
-
Ja imam svoju tek mjesec i pol. Prešao sam oko 4.000km a potrošnja mi je 7.4l kombinirano.
Čim odem na autocestu padne na 6.8-7.0 ali ja sam jako zadovoljan s obzirom da mi je stara 156-ica 1.8ts trošila preko 10 bmb-a
-
evo da se upisem i ja....nisam presao puno...jer je auto kod mene nekih 20tak dana najvise...za to vrijeme sam presao mozda neki 1000-1100km...od toga nekih 400km na otvorenom...
potrsosnja se prema kompjuteru krece od 8.1 pa do 9.8....uglavnom nije prelazila preko toga...ali istotako ga nisam uspio spustiti ispod 8 :) za sad :)
ja sam mislio da ce trositi manje nego li 156 2.4, ali ne trosi manje :ne2:, cak mzoda potrosi i vise :drive:
-
trenutno vozim jtd147 cipiranu i koliko god je gazim ne prelazi nekih 6.5 max a u planu mi je bila uskoro nabavka 159ke al sad me bedirate jer onda bi mi potrosnja odmAH SKOCILa na 10 ako bi vozio kao i 147cu. mislim da cu samo uzet noviju 147cu
-
ja u firmi imam 2 kom 407 i oba 2.0HDI...kad vidim koliko trose :o000: ...place mi se...to je razlika u litrima :)
-
a koliko je tu otvorene koliko gradske voznje?
Pa meni ti je omjer gradske i otvorene vožnje nekih 80:20 posto. Jako malo sam na autoputu ili sličnim cestama.
Meni je većina vožnje gradska po Sisku i okolici.
-
neznam al meni ovih dana dosta troši,pa točim svako malo,neznam jel do klime jer piči full,gume su mi loše kupujem nove,dosta se vozim prema sljemenu ,znači uzbrdica al nejdem do vrha već markuševec,gračani al je bar prema dole spuštanje skoro u leru. od danas sam počeo mjeriti da vidim. :o000:
na kojoj brzini se sam regerira DPF i kolko dugo treba tako voziti? :drive:
-
neznam al meni ovih dana dosta troši,pa točim svako malo,neznam jel do klime jer piči full,gume su mi loše kupujem nove,dosta se vozim prema sljemenu ,znači uzbrdica al nejdem do vrha već markuševec,gračani al je bar prema dole spuštanje skoro u leru. od danas sam počeo mjeriti da vidim. :o000:
na kojoj brzini se sam regerira DPF i kolko dugo treba tako voziti? :drive:
DPF se ne regenrira pri određenoj brzini, neg se počne regenerirat, i onda se regenerira dok ne završi s regenriranjem. Mogel bi ja u političare, kaj ne? :hehe:
Kad skužiš da se počel regenerirat DPF, a budeš skužil po povećanoj trenutnoj potrošnji goriva, i smanjenoj snazi motora, i ak uspiješ uhvatit taj trenutak i pogledaš u retrovizor, i spaziš crni oblak dima, e onda si u fazi regeneracije DPF-a.
Onda ga trebaš držat na barem 3K giri neovisno u kojoj si brzini ( ajd, nemoj ga ćerat 3K giri u drugoj po cijelom gradu, to nema smisla), i to tak dugo dok ne skužiš da ti se vratila "normalna" snaga motora, i smanjila potrošnja na "normalu". Prema nekim mojim zapažanjima to obično traje nekih 20 km, u prosjeku. I onda si pak miran sljedećih cca 10K-15K km, ovisno o režimu vožnje. Ak imaš više gradske vožnje češće bude ti se regenriral DPF.
-
@ XariX
hvala
kako sam napisao da ću gledati potrošnju evo zapažanja-
na 100 km mi je u prosjeku 9.1 litara, sa time da gledam da ga ne stišćem previše u zadnje vrijeme.vozio sam jučer recimo kilometar i gledao potrošnju i tad sam upalio klimu a brzina,okretaji ,cesta je ostalo isto,nebi vjerovali kako potrošnja raste za 30 sec je bila 2 litre više i onda sam je ugasio da se ne živciram,tko zna dokle bi otišlo, pa zar je moguče da klima tolko diže potršnju? znao sam da diže al baš tolko??? i stavio sam nove gume.
najgora su mi kretanja,prva.druga i uzbrdica, u prvoj i drugoj auto troši preko 20 litara po gradu,uzbrdicu da ne spominjem.
al recimo otvrena cesta, 4 ili 5 brzina troši 4-7 litara i to normalnom vožnjom (oko 120 km/h), gledano bez klime. zbilja van grada ja prezadovoljan,a u gradu muka mi staviti na trenutnu potrošnju.
očito pretežak auto i mora cuclat ko lud u malim brzinama.pogotovo ako nas je više u autu.
-
zagreb nosi svoje u vidu povečane potrošnje goriva-nemreš ti imati istu potrošnju
ko netko sa istim autom u gradiću sa 2 i pol semafora. ova vožnja koju opisuješ
-stani-kreni i to u breg(Gračani,Markuševac) sa hrpom ležečih gdje moraš jako
usporit i ono 1.-2.brzina to ti opako nabija prosjek potrošnje..
ovo drugo kao klima i veći broj osoba u autu isto diže potrošnju i to je
tvojih 9 l. Mislim da nečeš puno uspjeti smanjit prosjek ako sad kreneš pazit
na svaku sitnicu..pogledaj si prosječnu brzinu dok se "voziš" u Zg gužvi-ono prosjek 15 km/h :o000: i
sl.-pa mora popit u tim uvjetima..
Zato samo :drive:
:mah:
-
Jeb'ga, k'o da nismo znali kad smo kupovali da će ti cuclat.... :funny: :funny: :funny: to je ljubav... :love: :love: :love:
Koliko sam shvatio pregledavanjem svih mogućih foruma o 159-tki, potrošnja se skida stavljanjem ulja 5WR30 umjesto 40 (tu padne cca 1l) i stavljanjem manje colaže.... ulje sam naručio Selenia u Ružić autu (120kn flaša) i stiže preksutra a manju colažu samo za zimsku.... Pažljiva vožnja nema veze... vozio sam Rijeka-Slunj via Karlovac i nazad, autoput 120Km/h, magistrala 80Km/h i prosjek 8,1l... kad gazim tutta forza prosjek 8,5l... :hehe: :hehe: Samo jedno: IL CUORE HA SEMPRE RAGIONE. :love: :love:
-
Jeb'ga, k'o da nismo znali kad smo kupovali da će ti cuclat.... :funny: :funny: :funny: to je ljubav... :love: :love: :love:
Koliko sam shvatio pregledavanjem svih mogućih foruma o 159-tki, potrošnja se skida stavljanjem ulja 5WR30 umjesto 40 (tu padne cca 1l) i stavljanjem manje colaže.... ulje sam naručio Selenia u Ružić autu (120kn flaša) i stiže preksutra a manju colažu samo za zimsku.... Pažljiva vožnja nema veze... vozio sam Rijeka-Slunj via Karlovac i nazad, autoput 120Km/h, magistrala 80Km/h i prosjek 8,1l... kad gazim tutta forza prosjek 8,5l... :hehe: :hehe: Samo jedno: IL CUORE HA SEMPRE RAGIONE. :love: :love:
eto kolega je rekao:samo vozi.. :drive:
:ok:
-
ma zašto mi osjetimo potrošnju,
zato što je benzin strašno poskupio,sječam se prije koju god frend i javnost je padala u nesvijest jer je cijena benzina dosegla 7 kuna,sad je 10 k litra.
i prije smo za 50 k skoro prelazili relacije kao sad za 100,meni su uglavnom svi auti slično trošili i uopče nisam obračao pažnju na to al u zadnje vrijeme vidim da sam prečesto na benziskoj..
još sam imao "moto" nemaš za bengu,skupa ti je ,ne kupuj auto vozi se biciklom. išli su mi na živce oni što "kukaju",očito se moto promjenio,a k tome nije mi ni jedini auto u domačinstvu.
-
Zadnjih 4000km , 8.8l je prosjecana . Po gradu 8.5-10, otvorena 6l, autocesta- 7.5 - 8.5 ( ovisi koliko lozis ) . Slucajno otkria jedan "feature" kod tempomata nedavno . Vraca se nadavno u ZD autoceston , malo je propuha od stalne gradske voznje u zadnje vrime , i ton prilikom skuzin da tempomat ne radi iznad 190km/h . Nije bas za falit se ,ali eto, jedna zanimljivost sa nasim alfama .
Pametni ovi taljani u zadnje vrime :hehe:
P.S Je tko jos ima prilike ovo skuzit ? Pretpostavljam da je kod 2.4jtdm ta granica malo dignuta :?:
-
Zadnjih 4000km , 8.8l je prosjecana . Po gradu 8.5-10, otvorena 6l, autocesta- 7.5 - 8.5 ( ovisi koliko lozis ) . Slucajno otkria jedan "feature" kod tempomata nedavno . Vraca se nadavno u ZD autoceston , malo je propuha od stalne gradske voznje u zadnje vrime , i ton prilikom skuzin da tempomat ne radi iznad 190km/h . Nije bas za falit se ,ali eto, jedna zanimljivost sa nasim alfama .
Pametni ovi taljani u zadnje vrime :hehe:
P.S Je tko jos ima prilike ovo skuzit ? Pretpostavljam da je kod 2.4jtdm ta granica malo dignuta :?:
RTFM :hap: :da:
-
Moja se vozi uglavnom po Krku.Jedamput mjesečno Italija i tu i tamo do rijeke.Potrošnja je od 6,8-maksimum 7,3.Više od toga nije potrošila 100% jer tankiram uvijek do vrha i redovito provjeravam potrošnju.
-
Evo i mene s podatkom nakon 6.000 km. Za njih je potrošila 540 litara eurodiesela (BS class) pa ispada okrugli 9 L / 100 km. Na autocesti je najpovoljina potrošnja, prosjek brzine veći od 160 km/h - potrošnja 8 - 8,5 (limitator brzine držim na 180 km/h, rijetko vozim na tempomat). Kratke gradske ture 3 - 4 km po BC 11,0 L/100 km, otvorena cesta (60 - 80 km/h) se vrti oko 7,0 - 7,5 L / 100 km. Napomena: klimu nikad ne gasim! :ne: :ne:, gume ljetne 16''.
Kako nije svejedno ko vozi i di vozi, evo usporedba: R_Megane 1.5 dci 85 KS mi troši 6,3 L/100 km (višegodišnji prosjek, iste ture, isti vozač :hap:)
Inače, kad vidim ljude da auto voze na 1.600 rpm-a i dive se niskoj potrošnji na BC-u - popi*dim! :mad: :wal: :mad: :wal: Bilo koji motor se najbolje osjeća malo iznad okretnog momenta (znači oko 2.100 - 2.200 rpm za 1.9 16v) i pri tome REALNO najmanje troši. Svih 150 KS (4.000 rpm) triba samo za priticanje u škare :wz i poneko kratkotrajno ludiranje na praznoj cesti :drive:. Za sve ostalo, viša se šalta do max 3.200 rpm. Ili se pretplatiš na topic: "prolupala radilica" :funny: :funny: Malo san skrenija iz topica, ali me isprovocirala mlađa ekipa iz moje okoline ... (znan da prate ovaj forum :hehe:)
Zaključak: kad se uzme u obzir gušt i osjećaj u vožnji, 159 1.9 16v - :blabla NE TROŠI NIŠTA!!!
[/b]
Eto! :craz
-
A kako li su ovi uspjeli doć do prosječne potrošnje od 12,5l? :?:
Malo jači stil vožnje... :batin
http://www.potrosnja-goriva.net/vozilo/alfa-romeo-159-19-jtdm (http://www.potrosnja-goriva.net/vozilo/alfa-romeo-159-19-jtdm)
-
da a u detaljima pise da je samo gradska voznja bila ..
http://www.potrosnja-goriva.net/tocenje-goriva/to%C4%8Denje-1413 (http://www.potrosnja-goriva.net/tocenje-goriva/to%C4%8Denje-1413)
-
da a u detaljima pise da je samo gradska voznja bila ..
http://www.potrosnja-goriva.net/tocenje-goriva/to%C4%8Denje-1413 (http://www.potrosnja-goriva.net/tocenje-goriva/to%C4%8Denje-1413)
da, i to "normalna" gradska vožnja. Pa meni ni 2.4 ne poždere ni približno u gradu pri normalnoj vožnji...
-
da, i to "normalna" gradska vožnja. Pa meni ni 2.4 ne poždere ni približno u gradu pri normalnoj vožnji...
mene neiznenađuje tolka potrosnja.. jer sve ovisi kakva je to normalna gradska voznja.. kolka je ruta i kolko prometa ima .. cekanja po 10min na semaforu, pa kreni , pa stani i evo nakupi se toga pa ga jos ostavis min-dvije da se turbina ohladi ..
-
trenutno vozim jtd147 cipiranu i koliko god je gazim ne prelazi nekih 6.5 max a u planu mi je bila uskoro nabavka 159ke al sad me bedirate jer onda bi mi potrosnja odmAH SKOCILa na 10 ako bi vozio kao i 147cu. mislim da cu samo uzet noviju 147cu
:ok:
-
najmanja prosječna koju sam izmjerio na dionici od 50km; dugo selo-kloštar ivanić-popovača,
4.2 l...5-6 brzina, gustoća prometa skoro nikakva, uglavnom vožnja na nekih 1800 okretaja.
gradska na većinom kratkim relacijama 8.5l...autoput 140km/h 7l, a cca 200km/h 9.5l
-
:o000: a ja ozbiljno razmisljao uzeti jtdm-a
za usporedbu (iako nam je to mrski neprijatelj VW :craz ) bas sam prosli vikend vozio Rijeka - Ravenna novi sluzbeni Passat sa DGS mjenjac-em sa 6 brzina i pola autoput (prosjek oko 150) / pola otvorena cesta (prosjek oko 90 sa dosta pretjecanja) je potrosio malo iznad 6 litara u prosjeku
jest da je bio bluemotion model pa se gasi na stajanjima i baca u 6-u vec na 75-80 (1200rpm) konstante voznje :rolll: ali na pretjecanju baca odmah 2-3 brzine nize :drive:
malo mi se gubi smisao dizela koji trosi u prosjeku 8-9 litara kad mi TS s slicnom snagom trosi isto toliko :ne2:
ili se mozda varam :?:
jos te monade sa kvacilima, zamasnjacima, EGR, DPF, WTF :craz
vidim da nece to dizlo uskoro stici u moju garazu :ne:
-
Moja se zabetonirala na 7,3l/100 km uz pažljiviju vožnju i šaltanje na max 2500-2800 okretaja i uz pažljiviju vožnju kroz grad se da dosta uštedjeti tipa ne juriti od semafora do semafora i sl....
-
:o000: a ja ozbiljno razmisljao uzeti jtdm-a
za usporedbu (iako nam je to mrski neprijatelj VW :craz ) bas sam prosli vikend vozio Rijeka - Ravenna novi sluzbeni Passat sa DGS mjenjac-em sa 6 brzina i pola autoput (prosjek oko 150) / pola otvorena cesta (prosjek oko 90 sa dosta pretjecanja) je potrosio malo iznad 6 litara u prosjeku
jest da je bio bluemotion model pa se gasi na stajanjima i baca u 6-u vec na 75-80 (1200rpm) konstante voznje :rolll: ali na pretjecanju baca odmah 2-3 brzine nize :drive:
malo mi se gubi smisao dizela koji trosi u prosjeku 8-9 litara kad mi TS s slicnom snagom trosi isto toliko :ne2:
ili se mozda varam :?:
jos te monade sa kvacilima, zamasnjacima, EGR, DPF, WTF :craz
vidim da nece to dizlo uskoro stici u moju garazu :ne:
to je samo na papiru slična snaga, u praksi je to mnogo drugačije...međuubrzanja su mnogo izraženija, a to je ono najbitnije, a ne jurcanja od semafora do semafora...
gore sam napisao da mi troši na 200-210 cca 9.5l, koliko tebi troši na 200km/h...najmanje 15l, zar ne?
i ono dosta bitno je kada imaš opterećen auto, da diesel to jedva osjeti a benzinaša atm. to ubije i puno troši u tim trenucima...
ja stavim gume 235 i ne primjetim razliku, možda malo ali samo u 1. brzini, a potrošnja ista kao i sa 215...na atmosfercu padne ubrzanje za 2 sec i skoči potrošnja za barem 2l...
ova alfa mi je 1. diesel a prije sam vozio 4 benzinaša, od dve škode, mazde, mitsubishia i sve mi je dobro poznato...
-
Moja se zabetonirala na 7,3l/100 km uz pažljiviju vožnju i šaltanje na max 2500-2800 okretaja i uz pažljiviju vožnju kroz grad se da dosta uštedjeti tipa ne juriti od semafora do semafora i sl....
jesi ti svoju remap-irao?
-
potrošnja.....sam je dovoljno pogledat razliku u težini između 156 i 159 i to ti je portošnja,kilaža i ništa više,i alfe su postale preteške.šire i veće gume,normalno da je veća potošnja,normalno na svakom autu.......
-
u biti nisam se dobro izrazio, nije mi problem u motoru za koji znam da je fantastican nego u potrosnji i ostalome vezanom za 159 jer je preteska.
taj isti motor u 156 bi gutao cestu uz manju potrosnju.
mozda nesto slijedece (giulija) ode malo na dijetu pa ce biti opet :hello: za alfu
-
meni u knjižici stoji da je teška 1480kg... a jedan lik mi je rekao da je svoju koja
se od moje razlikuje samo po boji, vagao na vazi za trkača kola i da je pokazalo 1630 kg :)
po tome ispada da tvornički podaci tj. oni iz specifikacija nisu točni...koliko onda ima
159 SW 2.4 jtdm q-tronic q4, 1800-1900?
-
imam Alfa Romeo 159 2,4 JTD sw Q-tronic, meni piše u prometnoj 1.775 kg iako u papirima piše da ima 1.680 kg, sad neznam ko koga tu :sp :care
-
imam Alfa Romeo 159 2,4 JTD sw Q-tronic, meni piše u prometnoj 1.775 kg iako u papirima piše da ima 1.680 kg, sad neznam ko koga tu :sp :care
najbolje bi bilo da ga i ti daš izvagati...ovi tvornički podaci su vjerovatno bez goriva, bez ulja za servo, ulja od motora, ulja za kočnice, rashladne tekučine, tekučine za vjetrobran, sa 16" felgama i ko zna čim ne...ovo što sam nabrojao nosi sigurno cca 100 kg...
inače moram da ti pohvalim auto jer nebi imao ništa protiv da svog zamjenim za takvog...koji ti je prosjek potrošnje?
-
sigurno imaš pravo što se tiče težine, na to nisam ni razmišljao...pa samo goriva ima 70 litara kad je pun....
evo baš danas napravio servis, ulje i filtere, i promijenio sam prednje ležajeve, selen blokove, disk pločice prednje i zadnje i grijače, još imam u planu za dva tjedna TI felge 18" (one sa 10 krakova) stavit sa ljetim gumama i to je to...
prosječna potrošnja u gradu...11 l - 12 l
pa ako misliš stvarno o nekoj zamjeni možemo se dogovoriti...jer sam i ja mislio sebi kratku uzet sa 150KS....
-
sigurno imaš pravo što se tiče težine, na to nisam ni razmišljao...pa samo goriva ima 70 litara kad je pun....
evo baš danas napravio servis, ulje i filtere, i promijenio sam prednje ležajeve, selen blokove, disk pločice prednje i zadnje i grijače, još imam u planu za dva tjedna TI felge 18" (one sa 10 krakova) stavit sa ljetim gumama i to je to...
prosječna potrošnja u gradu...11 l - 12 l
pa ako misliš stvarno o nekoj zamjeni možemo se dogovoriti...jer sam i ja mislio sebi kratku uzet sa 150KS....
teško da mogu trenutno takvu trampu izvest iako bih to volio, al da pitam; koja je tvoja god., km i na koliko je procijenjuješ?
-
2007 god., 170 tkm, oko 14.000 eur, s tim da 0 kn ulaganja, sve boljke promjenjene i sad će imat regu do 4.2013.
-
2007 god., 170 tkm, oko 14.000 eur, s tim da 0 kn ulaganja, sve boljke promjenjene i sad će imat regu do 4.2013.
au, mislio sam da je tvoja dosta skuplja od moje al ispada da ja svoju procjenjujem za 5000kn više neg ti...
moja je 2008, 50 tkm...iskreno, ono što me odbija od tvoje su km, da bar ima uvrh glave 100 000...
svejedno tvoj model je za 5 :ok:
-
da, znam da su kilometri boljka, da ima 100 tkm manje otišla bi sa puno više....a ovak malo teže....sve u svemu prezadovoljan sam s autom....:)
-
da, znam da su kilometri boljka, da ima 100 tkm manje otišla bi sa puno više....a ovak malo teže....sve u svemu prezadovoljan sam s autom....:)
svakako da bi bila skuplja, to je opravdano...al svaka roba nađe svog kupca
ajmo reći da je tvoj motor negdje na pola radnog vijeka, iako je to teško procijeniti
onaj ko radi uvrh glave 15000km godišnje može ga voziti još najmanje
10 godina do generalke ak naravno prije se ne desi neka havarija
-
jesi ti svoju remap-irao?
Nisam. Razmisljao jesam ali nikako se odvazit. :hehe:
-
Nisam. Razmisljao jesam ali nikako se odvazit. :hehe:
Mogli bi dogovorit jedno kolektivno remapiranje; možda bi se lakše odvažili :hehe: :hehe:
-
Mogli bi dogovorit jedno kolektivno remapiranje; možda bi se lakše odvažili :hehe: :hehe:
ja sam svoju remapirao nedavno kod seba, dpf je ostao gore, a mapa nije full već malo prigušena...
po kompu se vidi da je potrošnja pala za najmanje 7dcl, a na "čep" nisam mjerio...neki dan sam išao
u rijeku, naplatna rijeka-zagreb sam prošao za točno sat vremena, a brzina je bila 160-180, potrošnja 6.5l :craz
-
Mogli bi dogovorit jedno kolektivno remapiranje; možda bi se lakše odvažili :hehe: :hehe:
:hehe: :hehe: možda... ovako stalno razmišljam pa bi pa ne bi, a najbitnije mi je što je i ovako brza od sogorovog Passata 2.0TDI sa 140 KS i DSG-om :wz :wz pa ne znam koliko mi remap uopce treba jer mu i ovako vadim krv na slamcicu :funny: :funny: :funny: Mozda samo zbog potrosnje, nikako da padne ispod 7,3l a stvarno pazljivo vozim...
-
imam Alfa Romeo 159 2,4 JTD sw Q-tronic, meni piše u prometnoj 1.775 kg iako u papirima piše da ima 1.680 kg, sad neznam ko koga tu :sp :care
Gledam tu tvoju u oglasu i slinim vec duze vrijeme... :love: :love: :love: Joj sto nema bar malo manje km, vec bi bila kod mene... ja radim 30tkm/god i dosao bi zacas do 250tkm... a predivnaaaa jooooooooooooojj... :wal: :wal: :wal:
-
čitam malo odgovore o potrošnji i očigledno je da masa i veći broj kilovata uzmu svoj danak.
odnedavno vozim 156 1.9jtd sa 105ks, potrošnja po gradu se kreće između 7.5-8 l, a na otvorenom oko 6l.
Moja je teška oko 1250kg, što je 400kg manje od 159 1.9jtdm, a kad se uzme u obzir tolika masa i veći broj kilovata potrošnja kod 159 i nije pretjerano veća, oko litru na 400kg i 45 ks više :o000:
u biti računica je čak i povoljna :hap:
-
:hehe: :hehe: možda... ovako stalno razmišljam pa bi pa ne bi, a najbitnije mi je što je i ovako brza od sogorovog Passata 2.0TDI sa 140 KS i DSG-om :wz :wz pa ne znam koliko mi remap uopce treba jer mu i ovako vadim krv na slamcicu :funny: :funny: :funny: Mozda samo zbog potrosnje, nikako da padne ispod 7,3l a stvarno pazljivo vozim...
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST :) :rol:
-
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST :) :rol:
Meni ga je blindira sat vremena nakon silaska sa autoceste
-
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST :) :rol:
Ahaaaa, to se EGR osjeti... još ja gledam koji k... kao da malo zastane na 2300 o/min pa nastavi ubrzavat... hmmm... sve vise razloga da se narucim kod Seba :craz
-
Nije ni meni do poboljšanja performansi. Živcira me što oko 2.100 - 2.300 o/min uključi EGR, i skoro svaki put se osjeti lagani trzaj. Odavno bi otišao do Seba, ali blindiranje mora uraditi na hladno što znači ostaviti auto navečer u njega i sutra dan ga pokupiti. Komplicirano s obzirom da sam u ST :) :rol:
neznam ko ti to rekao :?: al na 159-tkama se cipom iskljuci EGR ventil i nema veze jel hladan ili vrel motor ... ucita ti novu pojacanu mapu i zatvori EGR odjednom ...
-
Ljudi moji nemate se kaj žaliti, auto od skoro tonu i pol i 150 KS i troši prosjek 7l.
Dok drugi kupuju kola Golf II (doslovce KOLA naspram Alfe 159 :funny: :funny: :funny:) i tandrkaju za 5-6 litri i svakih 500 km šarafe armaturu, branike i popravljaju plombe od vibracija :smijeh :smijeh :smijeh :funny: :funny:
A da ne spominjem činjenicu da je Alfa :love: i da je tako dobra :love3:
-
ne znam za vas ali moja u gradu ispod 10 ne može ni da se na trepavice postavim. zadnjih mjesec dana vozim kao penzioner, šaltanje na 2 tisuće o/min i potrošnja 10,5 litara
-
ne znam za vas ali moja u gradu ispod 10 ne može ni da se na trepavice postavim. zadnjih mjesec dana vozim kao penzioner, šaltanje na 2 tisuće o/min i potrošnja 10,5 litara
to ti je normalno za ZG, ovi kojima je potrošnja tog auta 8l su u manjim mjestima i voze se većinom po magistralnim cestama bez semafora...
neka se javi netko kome u ZG taj auto troši ispod 9.5l...
-
Ahaaaa, to se EGR osjeti... još ja gledam koji k... kao da malo zastane na 2300 o/min pa nastavi ubrzavat... hmmm... sve vise razloga da se narucim kod Seba :craz
Odma mi je lakše kad vidim da nisam jedini s tim problemom :hehe:
@mrcina: seb je rekao da ga mora fizički blindirat pa onda remap ...
Svakako će se to dogodit do Grobnika :hap:
Da jel troši? :hehe: :) Grad (Split) bez izlazaka na otvorenu cestu: 11,5 litara / 100 km (zna se dogodit da čitav rezervar potrošim bez izlaska do Solina ili sl.) Znači, relevantan podatak. Logično da više troši u ST nego u ZG - gužva slična, a relacije puno kraće (dosta se vozi na hladno). Godišnja potrošnja je oko 9,5 l/100 km. Napomena: klima uvijek upaljena; nikad ne vozim "štedljivo" tj od 2.500 - 3.500 o/min. :drive:
-
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166
-
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166
i to sam puno napisa dugo sam imao sa 166 prosjek 7 l i to zimskih :da:
-
@mrcina: seb je rekao da ga mora fizički blindirat pa onda remap ...
meni je rekao da ce ga sotverski iskljucit... al svejedno bitno da se to ugani, sam vise stete neg koristi sa njim :hehe:
-
pošto je tema 159 jtdm evo vozikam čađu moga 156 2.4jtd drugoga po redu imao prije 166 pa mi nikad prosjek nije prelazija 7-8l znači konbinirane pola grad pola otvoreno isto je težak auto oko 1500kg znam da je 159 teška oko 1500kg pa mi nije jasno kako ide preko 10l možda je 1.9 mal motor za tu masu auta pa je treba vrtit znam da 2.4jtd je stvarno ekonomičan motor i u 156 i u 166
I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice :hehe:
-
I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice :hehe:
Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))
-
nije alfa, nažalost, mondeo 2.o tdci 130ks, jučer napunio rezervar do čepa, baš me zanima potrošnja
to mi je prvi dizel od kad vozim
da nebi bilo zabune ubrzo ide na njškalo
-
Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))
Na R-megane 1.5 dci bi mi pred Solinom izbacio crtice na BC-u. Bija bi zbunjen jer nije baždaren da troši manje od 0,99 lit/100 km :) :hehe:
-
nije alfa, nažalost, mondeo 2.o tdci 130ks, jučer napunio rezervar do čepa, baš me zanima potrošnja
to mi je prvi dizel od kad vozim
da nebi bilo zabune ubrzo ide na njškalo
A možda ti se svidi :song: :song:
:hehe:
-
Na R-megane 1.5 dci bi mi pred Solinom izbacio crtice na BC-u. Bija bi zbunjen jer nije baždaren da troši manje od 0,99 lit/100 km :) :hehe:
Kako je svojevremeno kolega Mirko rekao, najmanja potrosnja, slobodnim padom pa cak i kad kuku imas haha :-)))
-
A možda ti se svidi :song: :song:
:hehe:
nikad ne reci nikad :craz
danas na semaforu pokraj 159tke došlo mi je da izađem van i ponudim ključ za ključ
-
nikad ne reci nikad :craz
danas na semaforu pokraj 159tke došlo mi je da izađem van i ponudim ključ za ključ
:hehe: :hehe: i brdo karamela :funny:
-
:hehe: :hehe: i brdo karamela :funny:
zakaj ne, nit je on izgledao oduševljeno sa alfom, a nit sam ja oduševljen sa fordom
:hehe:
nije to loš auto, ali jednostavno nije za mene
-
zakaj ne, nit je on izgledao oduševljeno sa alfom, a nit sam ja oduševljen sa fordom
:hehe:
Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja :hehe:
-
Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja :hehe:
pa ovaj ford bi tebi bolje pasao nego meni, ipak si ti gospon u godinama :hehe:
-
Evo, dam ti ja moju za kakvu kiju sportiđ ili kaškaja :hehe:
Moze li za Qaskai+2 verziju? haha
-
kaškai TS Q4
-
pa ovaj ford bi tebi bolje pasao nego meni, ipak si ti gospon u godinama :hehe:
aj, aj, nemoj mi se sad uvlačit :funny:
Moze li za Qaskai+2 verziju? haha
Pa nemam djećji vrtić doma :hehe:
-
aj, aj, nemoj mi se sad uvlačit :funny:
moram se riješit tog auta, a tebi bi dobro došo :craz
-
moram se riješit tog auta, a tebi bi dobro došo :craz
Zadnji ford koji sam imao u kući je bio transaxle :craz
-
Sibenik - Zadar , magistrala
Pogubia sve dokumente za vikend , pa se vozilo strogo po propisima ,bar u naseljima :hap:
5.7l , u prosjeku sa 80km/h u autu od 1.5 tone i 235/40/19 gumama. Mislim da nema mjesta primjedbi :craz
(http://img443.imageshack.us/img443/1953/04042012638.th.jpg) (http://img443.imageshack.us/i/04042012638.jpg/)(http://img515.imageshack.us/img515/8528/04042012639.th.jpg) (http://img515.imageshack.us/i/04042012639.jpg/)(http://img707.imageshack.us/img707/2073/04042012640.th.jpg) (http://img707.imageshack.us/i/04042012640.jpg/)
-
I moja na Dugopolje - Split troši 4,5 l/100 km. Na 15 km imaš 3 km ravnice i 12 km nizbrdice :hehe:
nemoj tako kolega pa nevozim ja jednu dionicu cilo vrime znam ja i po grdu provozat u prosjeku sam isto puta u gradu tjedno koliko i ti znači svaki dan a ja sam i napisa konbinirane vožnje, ili je vama sa 159-kama najbolje kupit stan u dugopolju i neće vam trošit ništa :funny:
-
Moja cak padne na 2 lit tuda nizbrdo :-)))
bandit nisi u kategoriji :ne: :hehe: tebi ugašena troši dvi litre nemoj se tješit :hehe:
-
2.4 200 KS 9.0 kombinirano,po putnom računalu
-
JEEEEE!!! SPUSTILA SE NA 6,3L/100 KM!!!! :happ: :happ: :happ: :hello: :hello: :hello: :clap: :clap: :clap: Jedino što više ne šaltam iznad 2600 o/min... :craz
-
ima li iko verziju 1.9 sa 170 ks :?:
-
ima li iko verziju 1.9 sa 170 ks :?:
1.9 sa 170KS se ugradjivao samo u 147 Q2 i GT Q2. 159-tka se oprema od 2010. godine sa 2.0 JTDm-2 od 170KS, istim onim koji je sada u Giulietti.
Nisam siguran da li se uopce u HR prodala ikoja 159tka sa tim novim motorom...
-
Sibenik - Zadar , magistrala
Pogubia sve dokumente za vikend , pa se vozilo strogo po propisima ,bar u naseljima :hap:
5.7l , u prosjeku sa 80km/h u autu od 1.5 tone i 235/40/19 gumama. Mislim da nema mjesta primjedbi :craz
(http://img443.imageshack.us/img443/1953/04042012638.th.jpg) (http://img443.imageshack.us/i/04042012638.jpg/)(http://img515.imageshack.us/img515/8528/04042012639.th.jpg) (http://img515.imageshack.us/i/04042012639.jpg/)(http://img707.imageshack.us/img707/2073/04042012640.th.jpg) (http://img707.imageshack.us/i/04042012640.jpg/)
ja sam znao relaciju od 50km na lokalnoj cesti proći sa 4.2-4.3l...5-6brzina, 1700-1800okr
-
ja sam znao relaciju od 50km na lokalnoj cesti proći sa 4.2-4.3l...5-6brzina, 1700-1800okr
Ja sa svojom nema teorije , bar ne ovim tempom . Za 4.2- 4.3 bi mi prosjek treba bit ~50km/h , a tako mi se ne vozi :hap: . Ja okretaje oko 2000 drzin
-
Ja sa svojom nema teorije , bar ne ovim tempom . Za 4.2- 4.3 bi mi prosjek treba bit ~50km/h , a tako mi se ne vozi :hap: . Ja okretaje oko 2000 drzin
ma stvar je u tome da nesmije biti učestalih ubrzanja i ne naglih ubrzanja...i isto sam imao 235 gume
-
ma stvar je u tome da nesmije biti učestalih ubrzanja i ne naglih ubrzanja...i isto sam imao 235 gume
Drza san se ja toga , jedino par prestizanja je narusilo potrosnju . Ovo je uz 100-120km/h tempo uz usporavanja kroz naselja ...i ispadne 80km/h prosjek .Ma ja san i sa ovih 5.7 super zadovoljan da se razumimo :hap:
-
Meni je na 16' zimskim gumama potrosnja 6,5-7L. Kombinirane voznje. Pokazivac za gorivo ima veliki raspon pa tokom voznje na ociglet kazaljka pada :o000:...imas osjecaj ko da trosi puno vise.
-
Moja trosi remapirana na 16" 6.2 a na 19" 6.7
-
Inicijalno pitanje sam postavio za moju staru 159tku 1.9 16v koja nije bila remapirana i ta je trošila ravno litru više od sadašnje SW, remapirane.
Prosjek se sada ustalio na 6,9l uz dosta gradske vožnje. Kada smo išli u Arese, do tamo i nazad prosjek 6,1l uz vožnju između 110 i 150 Km/h.
Sad ću još vidjeti nakon čišćenja usisne hoće li se što osjetiti...
Sve u svemu izvanredno za auto od 1700kg + mojih 100 i kusur :hehe:
-
Meni te vaše potrošnje nisu nikako jasne. Prosjek mi je 7,8 i teži ka višem.
Na autocesti 140 km/h, na 2500 okr troši oko 8,0 na 19", oko 7,5 na 17". Na 160 km/h je na 10-11, na 180 drži oko 15. Ovo je sve na tempomatu po ravnici.
Najniža potrošnja ikad mi zabilježena bila je prošli tjedan na relaciji Petrinja-Glina-Blatuša-Lasinja-Zagreb, 5,2 litre pokazao komp, prosječna brzina 63 km/h.
E sad, daj mi pojasnite kako te vaše troše manje od ove moje.
-
Moja prosječna potrošnja ne ide ispod 10... gradska vožnja uglavnom.
-
Moja prosječna potrošnja ne ide ispod 10... gradska vožnja uglavnom.
Tako i moja troši po gradu :ok:
-
Ajde drago mi je to čut... ja sam mislija da sam neki divljak ili da mi injektori ne valjaju :hehe:
-
Ajde drago mi je to čut... ja sam mislija da sam neki divljak ili da mi injektori ne valjaju :hehe:
:hehe: :hehe:
Već san pisa ovdje u temi - SVAKO auto mi troši 2 litre manje u Zagrebu nego u Splitu :Rock:
(valjda manji razmak između semafora, kraće relacije, kretanje na uzbrdicama, ...)
-
Da na sve navode u zagradama :ok:
Dosta ljudi to kaže za ST vs ZG...
-
Ja vodim malo statistiku na prijedene 1000 km. Racunato a ne po kompu.
Otvorena cesta na tisucu km je 5.9, znaci idealni uvjeti, slavonija i bosna
Cista voznja po zagrebu 8.8
Voznja na posao i s posla po obilaznici i zg popodne i vikendom ispadne 7.6.
Nije lose al po meni puni trosi na idealnim uvjetima otvorene ceste gdje bi trebala biti oko5 l a ne oko6.
-
Ja vodim malo statistiku na prijedene 1000 km. Racunato a ne po kompu.
Otvorena cesta na tisucu km je 5.9, znaci idealni uvjeti, slavonija i bosna
Cista voznja po zagrebu 8.8
Voznja na posao i s posla po obilaznici i zg popodne i vikendom ispadne 7.6.
Nije lose al po meni puni trosi na idealnim uvjetima otvorene ceste gdje bi trebala biti oko5 l a ne oko6.
a to je to negdi po serijali remapirane su stedljivije
-
Meni je kombinirano oko 7 egdi 6,7-7,2
-
tesko je na 6 litara i otvorene jako tesko i sa laganom voznjom
-
Da, moj je serijala. Tu potrosnju nije tesko ostvarit, takav mi je stil voznje.
Prosli gazda je na 4000 km imao prosjek 8.9 po kompu sto mi nije jasno kak tak puno.
-
159 je auto koje kad polako vozis na otvorenoj trosi 6-6,5 a kad je vozis zivlje potrosi 7-7,5 znaci za 8 kuna mi se neda pazit a u tu litru razlike uzivam u voznji :n065:
-
Prosjek 8.3 litre.
80% gradska vožnja.
-
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100
sve ovisi kako voziš
-
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100
sve ovisi kako voziš
nemojdavat lazne nade :funny:
-
uspio sam sa tim autom postići sve od ispod 5 uz iznimno laganu nogu do 12 na 100
sve ovisi kako voziš
http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0 (http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0)
:funny: :pivo:
-
nemojdavat lazne nade :funny:
nisam rekao da mi je potrošnja po gradu bila ispod 5
nego otvorena cesta lagano tempomat i ostaneš iznenađen
http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0 (http://www.youtube.com/watch?v=mVAvtIwT8d0)
:funny: :pivo:
možeš si misliti šta hoćeš ali kako sam napisao tako je a možemo okladu u ključ pa budeš :n065: išao doma
uostalom injektori turbo kao i sam motor moraju biti dobri ako nešto od toga ne štima te vrijednosti budeš teško postigao
-
Joj daj prcam te malo :undd:
-
Joj daj prcam te malo :undd:
ja prvi teram zajebanciju uvijek
a ono je stanje potrošnje kod mene koje otvorenom većinom se mota do 7 gradom do 9
a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod
-
a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod
al ga serendaš po tom 2.4 :hehe:
-
al ga serendaš po tom 2.4 :hehe:
Upravo si duzan rundu postao
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
-
ja prvi teram zajebanciju uvijek
a ono je stanje potrošnje kod mene koje otvorenom većinom se mota do 7 gradom do 9
a kad ugradim 2,4 bude od 3 do 5 litara trošila gas na pod
Ne, bude trosila od 6 do 16 litara i bit ces glavna tema u parizu na sastanku o klimatskim promjenama, ali ces bar biti sretan
Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
-
Upravo si duzan rundu postao
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
hehehhe, uvijek za :pivo: na misnom mjestu :tooth:
-
Ne, bude trosila od 6 do 16 litara i bit ces glavna tema u parizu na sastanku o klimatskim promjenama, ali ces bar biti sretan
Poslano sa mog SM-G925F koristeći Tapatalk
:funny: :funny: :funny: :smijeh :smijeh :smijeh
-
Fascinantno mi je kad tu netko spominje nekakve 5ce i 6ce ... Nemojte pričati o brojkama koje čitate na BCu ... Na benzinsku, tankanje dok pumpa sama ne izbaci i kad ispraznite tank opet na benzinsku i tankanje opet dok pumpa ne izbaci i onda matematiku baciti malo ...
Uglavnom:
Čisti grad (ZG) sve između 9 i 10 litara.
Kombinacija 8-8,5l.
Čista otvorena cesta ili autocesta do 140km/h 7,5l.
Najmanje što sam uspio potrošiti je 6,93l na 100 i ispod toga nikad, ali to nije bila vožnja, to je bilo mučenje.
Sve brojke koje sam naveo su dobivene mjerenjem od čepa do čepa, a ne po lažljivom BCu.
Još jedna stvar, kod 159ke što BC pokazuje manje to više laže i obrnuto, što pokazuje veću potrošnju, to je točniji tako da meni u gradu gdje troši kako sam već rekao 9-10l, BC pokazuje 9,x litara. Na otvorenoj cesti gdje troši manje sam po BCu jednom uspio spustiti na 4,9, a bez problema ga na otvorenoj spustim na 5,3 po BCu, a tu realno troši 7 litara. Dakle, na ove utopijske brojke od 5 i 6 litara po BCu slobodno dodajte litru i pol.
Inače, radi se o remapiranoj 159ki, blindiran EGR i izvađen DPF. Auto ima 181KS i 380Nm.
-
BC ti kaze 5.3 a u stvarnosti trosi 7? Stari moj nest ti ne valja.
-
BC ti kaze 5.3 a u stvarnosti trosi 7? Stari moj nest ti ne valja.
Od prvog dana otkad ju imam je tako, a imala je 15000 kad sam ju kupio. Danas ima 165000 i ponašanje je isto.
Tebi BC pokazuje točno?
-
Laže mi u gradu 0.5l, a na otvorenoj cesti 0.3
EDIT:
na 120 km/h, okretaji 2100. Komp kaže 5.7-5.9.
U stvarnosti troši ravno 6 L
Tom brzinom idem na posao pa si računa putne troškove, tak da je provjereno 100%
-
Fascinantno mi je kad tu netko spominje nekakve 5ce i 6ce ... Nemojte pričati o brojkama koje čitate na BCu ... Na benzinsku, tankanje dok pumpa sama ne izbaci i kad ispraznite tank opet na benzinsku i tankanje opet dok pumpa ne izbaci i onda matematiku baciti malo ...
Uglavnom:
Čisti grad (ZG) sve između 9 i 10 litara.
Kombinacija 8-8,5l.
Čista otvorena cesta ili autocesta do 140km/h 7,5l.
Najmanje što sam uspio potrošiti je 6,93l na 100 i ispod toga nikad, ali to nije bila vožnja, to je bilo mučenje.
Sve brojke koje sam naveo su dobivene mjerenjem od čepa do čepa, a ne po lažljivom BCu.
Još jedna stvar, kod 159ke što BC pokazuje manje to više laže i obrnuto, što pokazuje veću potrošnju, to je točniji tako da meni u gradu gdje troši kako sam već rekao 9-10l, BC pokazuje 9,x litara. Na otvorenoj cesti gdje troši manje sam po BCu jednom uspio spustiti na 4,9, a bez problema ga na otvorenoj spustim na 5,3 po BCu, a tu realno troši 7 litara. Dakle, na ove utopijske brojke od 5 i 6 litara po BCu slobodno dodajte litru i pol.
Inače, radi se o remapiranoj 159ki, blindiran EGR i izvađen DPF. Auto ima 181KS i 380Nm.
ja sam uvijek točio do čepa poništavao km i računao i meni je BC odstupao cca 1dcl
-
I meni isto troši po bc.
16" 6.2
19" 6.7 kombinirana vožnja.
Remap na oko 190ks
-
Bas bi volio vidjeti koliko bi te koje trose 6-7 litara trosile kod mene i u mom rezimu voznje - 100km tjedno grad (ZG) i autocesta ZG-KT-ZG jednom tjedno.
-
Cek, sad je vec do tvog rezima voznje?
-
Bas bi volio vidjeti koliko bi te koje trose 6-7 litara trosile kod mene i u mom rezimu voznje - 100km tjedno grad (ZG) i autocesta ZG-KT-ZG jednom tjedno.
ako je gaziš normalno da troši ja sam moju uspio na 13l na 100 natjerati
može ti više trošiti zbog lošeg mafa ili injektora
-
I moja kad sam ju vozil 230 Ri-Zg je trošila 8.8 :/
-
Cek, sad je vec do tvog rezima voznje?
Ili to ili je nešto neispravno. Nema trećeg. Seb mi je rekao da je njegova 2,4 po gradu vukla 10, 11 litara tak da mojih 9 mi zvuči normalno. A onda mi se ta priča opet nikako ne uklapa u ovu priču da troši 6-7 u prosjeku.
-
ako je gaziš normalno da troši ja sam moju uspio na 13l na 100 natjerati
može ti više trošiti zbog lošeg mafa ili injektora
A vidiš, ja svoju, koliko god je gazio nisam uspio na toliko natjerati, a vjeruj mi, znam ju nagaziti.
Za MAF ne znam, injektori su svi u granicama normale po kompu.
-
Vozis cistu gradsku voznju i na autocesti ides 140-150 i cudis se sto imas takvu potrosnju. Takvu potrosnju u tom rezimu imamo svi.
Ja mogu govorit o potrosnji u zg, ali moje radno vrijeme je od pola 7, ja guzve nevidim, i to nema veze sa potrosnjom u cistim gradskim uvjetima.
Jedino sto je razlicito da ti BC previse laze.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
Vozis cistu gradsku voznju i na autocesti ides 140-150 i cudis se sto imas takvu potrosnju. Takvu potrosnju u tom rezimu imamo svi.
Ja mogu govorit o potrosnji u zg, ali moje radno vrijeme je od pola 7, ja guzve nevidim, i to nema veze sa potrosnjom u cistim gradskim uvjetima.
Jedino sto je razlicito da ti BC previse laze.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Ne čudim se ja svojoj potrošnji nego ovoj vašoj od 6,5 litara i slično. Da, slažem se da je moj režim vožnje poguban za potrošnju, ali evo, da se ovako izrazim - najviše što sam ja uspio napraviti sa 65 litara goriva je 910km što ispada 7,14/100km. I to je bila pola autocesta do 130km/h, pola otvorena cesta i laganini vožnja. Sva ostala vožnja mi troši samo više od toga, nikako manje ...
-
Ajd sad procitaj kolko moja trosi u kojim uvjetima, imas stranicu prije.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
Ajd sad procitaj kolko moja trosi u kojim uvjetima, imas stranicu prije.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Napisao si da ti realno troši 6l. Ne razumijem što želiš reći ... Znači po tome, ti s tankom prelaziš skoro 1100km?
-
Da, slavonija, idealna cesta, bez prometa, po ogranicrnju, nema semafora... Ti ocekujes 6l sa autocestom di vozis 130?
Prelazio sam malo vise od 1100 km sa tankom.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
I to govorim o idealnon cesti, sto sam i napisao. Znaci cijeli tank takve voznje.
Sve sam fino objasnio, nekuzim di je neko govorio o 6 l kombinira e
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
Ne čudim se ja svojoj potrošnji nego ovoj vašoj od 6,5 litara i slično. Da, slažem se da je moj režim vožnje poguban za potrošnju, ali evo, da se ovako izrazim - najviše što sam ja uspio napraviti sa 65 litara goriva je 910km što ispada 7,14/100km. I to je bila pola autocesta do 130km/h, pola otvorena cesta i laganini vožnja. Sva ostala vožnja mi troši samo više od toga, nikako manje ...
Ja sa tankom sam znao otici u srbiju zujati tamo i vratiti se nazad sve lokalna cesta 60-110 tempo ovisi kako gdje u takvim uvjetima sam prelazio po 1100km sa 62-3l
Meni je npr najbolje pasalo 4 brzina 80 tu je trosila ko upaljac jednom sam sisak bjelovar i nazad imao potrosnju 4,9l po tocenju
Poslano sa mog SM-N910C koristeći Tapatalk
-
Ista stvar, 4 brzina 80 najbolja za potrosnju. Ubacis u petu i trosi vise :rol:
-
Da, slavonija, idealna cesta, bez prometa, po ogranicrnju, nema semafora... Ti ocekujes 6l sa autocestom di vozis 130?
Prelazio sam malo vise od 1100 km sa tankom.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
Laže mi u gradu 0.5l, a na otvorenoj cesti 0.3
EDIT:
na 120 km/h, okretaji 2100. Komp kaže 5.7-5.9.
U stvarnosti troši ravno 6 L
Tom brzinom idem na posao pa si računa putne troškove, tak da je provjereno 100%
Ne očekujem 6l na 130km/h na autocesti, ali ne očekujem ni puno preko toga. Ne razumijem čemu čuđenje i pitanje da li očekujem 6l na 130 .... Znači tebi je na 6l na 120km/h, po tome ne bi smjela na 130km/h (i 2200-2300rpm) popit ni mrvicu više od 6,5l, a meni pije sigurnih 7,2-7,5.
No dobro, da rezimiramo - različiti režimi vožnje, naravno, povlače i različite potrošnje s tim da sam ja max 3 puta u životu doživio da sam prebacio 900km s tankom, a vozim ju zadnjih 145000km.
Jedino što ostaje je možda ovaj MAF koji je netko spomenuo ... Je li netko to čistio ili se kupuje novi? I kako ga provjeriti?
-
Pa men 7.5 trosi na 160!
Ocisti maf, uglavnom on zajebava.Puno ti je to onda goriva, jer nemos ti imat neznam kakvu nogu na autocesti ako vozis konst brzinom.
Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
-
Ne očekujem 6l na 130km/h na autocesti, ali ne očekujem ni puno preko toga. Ne razumijem čemu čuđenje i pitanje da li očekujem 6l na 130 .... Znači tebi je na 6l na 120km/h, po tome ne bi smjela na 130km/h (i 2200-2300rpm) popit ni mrvicu više od 6,5l, a meni pije sigurnih 7,2-7,5.
No dobro, da rezimiramo - različiti režimi vožnje, naravno, povlače i različite potrošnje s tim da sam ja max 3 puta u životu doživio da sam prebacio 900km s tankom, a vozim ju zadnjih 145000km.
Jedino što ostaje je možda ovaj MAF koji je netko spomenuo ... Je li netko to čistio ili se kupuje novi? I kako ga provjeriti?
stari meni na 160 1,6TDI 105ks troši 7,8l i to 400kg lakši auto tako da ne znam šta očekuješ :?:
-
Kakvi optimisti....meni od 10.5-12.5 ciste gradske voznje...
-
Kakvi optimisti....meni od 10.5-12.5 ciste gradske voznje... 
ti nisi normalan :smijeh
ali to je vjerovatno stani kreni i ne gledaš baš šta i kako nego samo voziš što je za rijeku koja je puna brijegova super
-
Jep...upravo tako :)
-
Jep...upravo tako :)
frend sa isitim autom kao moj službeni u rijeci ima iste brojke sa 1,6tdi :metak
-
Barel ce po procjenama na 20 dolara i noo stress samo gas i vozi. :witch:
-
A ko ce meni placu dat ako barel ode dole :wait:
-
Evo moje iskustvo u 3 godine sto je imam i ima 130 000 km.
Uocio sam veliku razliku uspoređujuci voznju po gradu po ljeti i po zimi.
Po ljeti u gradu prosijek oko 7.5 l dok po zimi dođe i do 12 l skoro.
Na autoputu uz laganih 140 bez klime i do 5.5l a uz klimu i 8l :)
Sve u svemu zadovoljan potrosnjom za jedan tako jak i tezak auto jer ipak prazan ima vec 1535kg sto je vise od bmw 5.
-
Evo moje iskustvo u 3 godine sto je imam i ima 130 000 km.
Uocio sam veliku razliku uspoređujuci voznju po gradu po ljeti i po zimi.
Po ljeti u gradu prosijek oko 7.5 l dok po zimi dođe i do 12 l skoro.
Na autoputu uz laganih 140 bez klime i do 5.5l a uz klimu i 8l :)
Sve u svemu zadovoljan potrosnjom za jedan tako jak i tezak auto jer ipak prazan ima vec 1535kg sto je vise od bmw 5.
Pa mnogo ti je to...toliko moj strašni turbo benzinac troši po gradu :tooth
-
Frendova 7-8l kombinirane vožnje. ide i preko uz težu nogu.
-
Evo moje iskustvo u 3 godine sto je imam i ima 130 000 km.
Uocio sam veliku razliku uspoređujuci voznju po gradu po ljeti i po zimi.
Po ljeti u gradu prosijek oko 7.5 l dok po zimi dođe i do 12 l skoro.
Na autoputu uz laganih 140 bez klime i do 5.5l a uz klimu i 8l :)
Sve u svemu zadovoljan potrosnjom za jedan tako jak i tezak auto jer ipak prazan ima vec 1535kg sto je vise od bmw 5.
ovo se zahebajes 12 l pa kako to uspijes da mi je znat
-
Čovjek laže kolko je dug i širok :metak
Znači moj Bravo s 1430kg prazan, troši ljeti na 18" felgama 5.6l (s klimom i bez nje), zimi na 16 felgama 5.6-5.8l. Otvorena cesta, par kružnih tokova i par semafora.
-
Ekipa ne vozite se ko babice.... samo gas i na 12 l potrosnju
-
159SW 2.0 2011, po CH AC i sa malo grada zadnji rezervar 6.8, sto i nije los, ali cim je vise grada ode na 8 ili vise litara....160-140 km/h do HR i nazad 7 litara,... podaci po zbrojenim racunima od sina, jer ja nisam vozio
-
159SW 2.0 2011, po CH AC i sa malo grada zadnji rezervar 6.8, sto i nije los, ali cim je vise grada ode na 8 ili vise litara....160-140 km/h do HR i nazad 7 litara,... podaci po zbrojenim racunima od sina, jer ja nisam vozio
Ocekivana i relativno normalna potrosnja.
-
Dakle, nakon dugo vremena uspio sam odraditi jedan test vezan za potrošnju. Naime, spojio sam auto na OBD i u realnom vremenu pratio ukupnu količinu goriva u vožnji. Evo tablice:
(https://s9.postimg.org/8e2e7j6bf/viber_image.jpg) (https://postimg.org/image/8e2e7j6bf/)
Znači, brzina je standardno izražena u km/h s tim da brzina u prvom stupcu označava ono što pokazuje kazaljka, a ECU brzina označava ono što kompjuter prijavljuje kao brzinu kretanja. Moram napomenuti da je istovremeno mjerena i brzina putem GPSa i uvijek je za otprilike 1 km/h veća u odnosu na brzinu koju prijavljuje ECU.
Količina goriva izražena je u mm3 po ciklusu. Ne ulazim u izračun o konkretnoj brojci u litrama/100km. Ovdje su me zanimali samo relativni odnosi potrošnje.
Nekoliko zaključaka:
1) Ukoliko se vozite 80km/h u 5. brzini, auto troši 11% više nego da se vozite u 4. brzini.
2) Ukoliko se vozite 100km/h u 6. brzini, auto troši 33% više nego da se vozite u 5. brzini.
3) Razlika u potrošnji između 120km/h i 130km/h je relativno mala (3,4%) pa se nije puno skuplje voziti malo brže. :)
4) Razlika između 130km/h i 140km/h je osjetnih 14%.
5) Razlika između 150km/h i 160km/h po ovom gore praktično i ne postoji što mi je malo čudno tako da ove rezultate treba uzeti s dozom soli, ali opet, s druge strane razlika između 150km/h i 170km/h je također mala (5,6%) tako da je možda i točno.
6) Razlika u potrošnji između 180km/h i 130km/h je velikih 47,8%. Znači ako na 130km/h troši 7l/100km, onda na 180km/h troši 10,35l/100km.
I na kraju - malo o autu: 159 1.9JTDM 110kW. Autu je ugašen EGR, izvađen DPF i remapiran je na 181KS/380Nm.
S obzirom da je remap odrađen relativno linearno po svim parametrima, isti ili slični omjeri bit trebali biti i na serijskoj mapi.
Dodatni zaključak: Bez obzira na stupanj prijenosa, auto najmanje troši kad radi na 1900-2200 okr/min. :)
Ukoliko nekom treba ili ga zanima, mogu poslati i CSV fajlove napravljene sa FESom. Pive primam virtualno i realno. :pivo:
-
Da si bar gledao koliko ti je potrošnja u l, a ne ove s dijagnostike jer nemaju realne veze s potrošnjom. Meni je počeo više trošit od kad sam se počeo više vozit u 4. brzini (60-70kmh) i to prosjek 5.8l, nego kad se vozim u 5. (70-75kmh) 5.5l-5.6l. Inače trenutna potrošnja kod 90kmh mi je manja u 6. nego u 5.
Punto 55 sam vozio u 6-oj na 2000rpm i uvjek sam imao potrošnju koju nikad nitko nije 4.5-5.5l, vozim tako i Bravo cirka 1600-1700rpm i opet imam nižu ptrošnju od mnogih, pametnome dosta :crazy:
-
Da si bar gledao koliko ti je potrošnja u l, a ne ove s dijagnostike jer nemaju realne veze s potrošnjom. Meni je počeo više trošit od kad sam se počeo više vozit u 4. brzini (60-70kmh) i to prosjek 5.8l, nego kad se vozim u 5. (70-75kmh) 5.5l-5.6l. Inače trenutna potrošnja kod 90kmh mi je manja u 6. nego u 5.
Punto 55 sam vozio u 6-oj na 2000rpm i uvjek sam imao potrošnju koju nikad nitko nije 4.5-5.5l, vozim tako i Bravo cirka 1600-1700rpm i opet imam nižu ptrošnju od mnogih, pametnome dosta :crazy:
Ako je, kako kažeš, pametnome dosta, bit će da ja onda nisam pametan, je li? :)
Moja pretpostavka je da su brojke koje izbacuje dijagnostika točnije nego ono što je kao okvirna brojka prikazano tebi na displayu (trebale bi biti jer se inače serviser ne bi mogao osloniti na ono što mu dijagnostika izbacuje).
Brojke koje prikazuje dijagnostika itekako imaju realne veze s potrošnjom i to trenutnom što je ovdje bitno. Radi se o ukupnoj količina goriva koja se ubacuje kroz sva četiri injektora izražena u mm3/in. To što potrošnja ovdje nije iskazana u litrama/100km je apsolutno nebitno za test.
Nadalje, ti govoriš o nekakvom prosjeku "kad se više voziš u nekoj brzini". Ovdje se uopće ne radi o tome koliko auto troši prosječno. Cilj mjerenja je bio pokazati relativnu potrošnju ovisno o odabranom stupnju prijenosa i trenutnoj brzini. Mjerenje je recimo pokazalo da 159ka na 80km/h troši manje goriva u 4. nego u 5. brzini. Mislim da je to netko isto na ovoj temi to rekao, a ovo mjerenje je samo to pokazalo.
Uspoređivati kako si vozio punta 55, kako sad voziš bravca i na kraju sve sa 159 nema apsolutno nikakvog smisla. Dapače, vjerujem da nema smisla uspoređivati čak ni dvije 159ke sa istim motorom jer postoji hrpa varijabli koje će gotovo sigurno pokazati različitu potrošnju kod dva "ista" auta (u ovim preciznostima u kojima sam ja radio mjerenje).
Rezultate testa sam podijelio ovdje sa svim vlasnicima 159 čisto da bi mogli imati indikaciju o odnosima potrošnje u i pri različitim brzinama. Bilo bi zanimljivo odraditi ovaj test sa serijskom 159 da se vidi kolika su odstupanja u odnosu na ovaj remap.
:mah:
-
Ma isti vrag gledo dijagnostiku ili ova kaj je na BC ijedno i drugo je precizno :)
Pošalji mi taj CSV fajl!
-
Fajlovi su ovdje ....
https://dl.dropboxusercontent.com/u/17131993/csvs.zip (https://dl.dropboxusercontent.com/u/17131993/csvs.zip)
Pozdrav
-
Šta ste vi kupili Alfu 159 zbog male potrošnje ? Onda ste trebali kupit Clio dizlo. :smijeh
Moja 1.9 jtdm 150 KS troši u prosjeku 8.3 l. 90% grad.
A volim ju stisnut. :drive:
Auto je tvornički bez ikakvih gašenja, blokiranja i sličnih gluposti.
Otvorena cesta oko 7.
Ja zadovoljan.
-
Šta ste vi kupili Alfu 159 zbog male potrošnje ? Onda ste trebali kupit Clio dizlo. :smijeh
ne vidim ništa loše što se netko potrudio i analizirao potrošnju 1.9 16v u 159ki u određenim brzinama.
zašto trošiti više , ako se može manje.
treba biti i ekološki osvješten, a i ne padaju danas pare s neba :oldman:
-
Od kada sam uzeo auto meni je potrosnja u gradu 9l, plus minus 0.2l zavisi sa klimom bez klime, ali 9l je neka optimalna potrosnja, otvorene 5l do 5.5l, auto put 140-150km/h 6.2l BL-ZG testirano par puta. U principu to je to. Auto je u fabrickom stanju, osim swirlowa oni su izvadjeni.
-
Autocesta, Zagreb - Skrad - Zagreb cca 260 km, desna traka 130 km/h. :hap:
(http://i.imgur.com/d3UTr6w.jpg) (http://www.igreklik.com/slike/)
-
Sam sebe pobijas s onim gornjim postom :tooth
-
Sam sebe pobijas s onim gornjim postom :tooth
Pročitaj još jednom. Polako. :clap:
Ovo je autocesta a ja sam inače 90% u gradu.
I s obzirom na snagu i težinu auta i življu vožnju, prosjek oko 8 litara je sasvim OK. :ok:
-
159 SW 1.9 jtdm, sve tvornički, 18 cola felge
Prosjek 7.2
:drive:
-
evo čisto da podignem temu :tooth
napravljeno 1070 km...
od toga gradska po Zagrebu (osrednje gužve) - cca 80 km
otvorena cesta (Bisko-Gračac i nazad ista ruta, vožnja zavisno od kamera :tooth, od lagane do 120-130 na pravcima gdje znam da nema plavaca) - cca 330 km
autoput Nova Sela-Bisko, Gračac-Zagreb i nazad ista ruta (brzina konstantno 150-160) - cca 630 km
lokalna cesta Metković-Nova Sela i nazad - cca 30 km
dvoje ljudi u autu sa jednom putnom torbom
gume 225/50/17
vremenski u jednom smjeru od polaska (Metković) do odredišta (ZG) 5h
sveukupno brzinski prosjek po boardu 78 km/h
po boardu prosjek 6.5 lit, točenjem izmjereno 7.1