22-06-2026, 15:10:24

Autor Tema: 156 redizajn: problem sa retrovizorom  (Posjeta: 1772 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
156 redizajn: problem sa retrovizorom
« u: 28-05-2016, 21:27:29 »
Alfa iz naslova dakle: prao sam auto minivosem i usput poprskao malo po retrovizorima, e sad problem je sto se vozacki otklopio prema naprijed i vise ga ne mogu fiksirat u normalan polozaj.. Osjeti se pri namjestanju kako kao upadne u neki sic ali ne drzi nista i klima se... Onda sam ga skinuo sa vrata i vidio da ispod opruge ima neka zupcasta podloska koja bi trebala upast u usjede na nosacu na vratima, no ne usjeda.. Hitno molim za pomoc kako da to sredim, zasad sam fiksirao pvc vezicom.. I namjestanje ogledala radi, samo eto problem je sto retrovizor nije najbolje fiksiran
Always take the road less traveled!! :)
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #1 u: 28-05-2016, 22:03:55 »
Alfa iz naslova dakle: prao sam auto minivosem i usput poprskao malo po retrovizorima, e sad problem je sto se vozacki otklopio prema naprijed i vise ga ne mogu fiksirat u normalan polozaj.. Osjeti se pri namjestanju kako kao upadne u neki sic ali ne drzi nista i klima se... Onda sam ga skinuo sa vrata i vidio da ispod opruge ima neka zupcasta podloska koja bi trebala upast u usjede na nosacu na vratima, no ne usjeda.. Hitno molim za pomoc kako da to sredim, zasad sam fiksirao pvc vezicom.. I namjestanje ogledala radi, samo eto problem je sto retrovizor nije najbolje fiksiran
neisplativo uopće zajebavat se s time...za 10tinjak kn kupiš drugi retrovizor...svejedno ti je el je prefl ili fl, samo si boju nađi
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline Argor

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14023
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Giulietta QV_line + 33 Imola
    • Koprivnica
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #2 u: 28-05-2016, 22:09:29 »
Nešto se je dogodilo zglobu , iako ne vjerujem da ga je otkinuo pritisak vode, bilo je to od prije, kako kaže kolega , neisplativa zezancija, uzmi drugi , ali ako imaš volje morat ćeš ga cijeloga rastaviti s upitnim završetkom.


Nešto o tome. http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=42308.msg669829#msg669829
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #3 u: 28-05-2016, 22:11:36 »
dva-tri retrovizora sam rastavljao i koliko god pazio nikad nisam uspio da ne pukne bar neka kopčica
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline sale 75

  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 7469
  • Karma: 248
  • Spol: Muški
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #4 u: 28-05-2016, 22:12:04 »
da se to popravit,samo davno sam se s time igrao  :Crazy uglavnom tu oprugu treba opet zakačit,morao bi opet rastavljat svoj da se sjetim kako se sastavlja ali trenutno valja pa nebi baš  :D
 

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #5 u: 28-05-2016, 23:54:30 »
Nešto se je dogodilo zglobu , iako ne vjerujem da ga je otkinuo pritisak vode, bilo je to od prije, kako kaže kolega , neisplativa zezancija, uzmi drugi , ali ako imaš volje morat ćeš ga cijeloga rastaviti s upitnim završetkom.


Nešto o tome. http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=42308.msg669829#msg669829
Pa samo je ceko malo vecu silu koja ce djelovat na njega da ga dokrajci.. I da, klimato se on i prije, samo nmg to materi dokazat a to je bilo otkad je auto kupljen, i suvozacev (cini mi se) se ne moze sklopit


Svima hvala!! Znaci strasno
Always take the road less traveled!! :)
 

Offline tonci

  • Član Alfa Kluba 16
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 357
  • Karma: 15
  • Spol: Muški
  • RUKA RUKU MIJE A SISE OBADVIJE
    • zadar
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #6 u: 29-05-2016, 06:34:55 »
I nije strasno.i meni se ro jednom descilo.koliko se sjecam treba naci neki prsten ili malen komad cijevi skoro pa iste sirine kao ta podloska i u s pomoc skripa ponovo je vratit na mjesto.u biti jako jednoxtavno ako se ima neki lrakticni alat za to
S pogledom na alfu  o sveti ante milostiva srca drži joj noge da se ne koprca
jedva čekam da se smrkne da se dlaka sa dlakom čvrkne
 

Offline tonci

  • Član Alfa Kluba 16
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 357
  • Karma: 15
  • Spol: Muški
  • RUKA RUKU MIJE A SISE OBADVIJE
    • zadar
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #7 u: 29-05-2016, 06:45:01 »
To je podloska koja ima pR zubica sa unutarnje strane i ona ide zajedno sa orugom na opet nosac koji ima na sebi udubljen prsten na koji se ta opuga sa tim nazubljenom podloskom hvata.problem je sto su ti zubici ili malo potroseni ili to nekako prelidjero stoji i dovoljna je ponekad neka sila sa sreane koja napravi da to iskoci iz lezista
S pogledom na alfu  o sveti ante milostiva srca drži joj noge da se ne koprca
jedva čekam da se smrkne da se dlaka sa dlakom čvrkne
 

Offline kec

  • Trade Count: (+15)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1011
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
  • alfa 155 1.8 16v 97g
    • osijek
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #8 u: 29-05-2016, 11:10:27 »
dođi do mene , pa ti to popravim .

bitno je da imaš sve dijelove .
 

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #9 u: 30-05-2016, 15:37:06 »
dođi do mene , pa ti to popravim .

bitno je da imaš sve dijelove .
Di se nalazis i koje sve dijelove trebas?
I hoces li sa bar 90%tnom sigurnoscu napravit posao da valja?? Znaci ne sfusarit, sfusarit mogu i sam
« Zadnja izmjena: 30-05-2016, 15:38:05 od SBAlfista »
Always take the road less traveled!! :)
 

Offline kec

  • Trade Count: (+15)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1011
  • Karma: 28
  • Spol: Muški
  • alfa 155 1.8 16v 97g
    • osijek
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #10 u: 30-05-2016, 19:22:23 »
nema tu fušarenja . treba se sve vratiti na svoje mjesto .

znači rastaviti retrovizor na sastavne dijelove , i ponovo sastaviti .

a od dijelova --- mislim na te dijelove unutar retrovizora . znači taj prsten , opruga ,podloška .... to su ti dijelovi zgloba .

ako ideš za osijek , slobodno se javi . pa se dogovorimo .
 

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #11 u: 01-06-2016, 18:37:23 »
nema tu fušarenja . treba se sve vratiti na svoje mjesto .

znači rastaviti retrovizor na sastavne dijelove , i ponovo sastaviti .

a od dijelova --- mislim na te dijelove unutar retrovizora . znači taj prsten , opruga ,podloška .... to su ti dijelovi zgloba .

ako ideš za osijek , slobodno se javi . pa se dogovorimo .
Ehh idem za Osijek, tocnije Cepin na teren sada narednih neznam koliko dana ali jbg bez auta, imamo organiziran prijevoz, a nmg skinut retric i donijet ga jer je auto u redovnoj upotrebi... Budem sam nesto skemijo ipak
Btw hvala sto si se ponudio :)
Always take the road less traveled!! :)
 

Offline Matej156

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 229
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTS & 156 1.9 JTD
    • Ivanovci Đakovački, Hrvatska
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #12 u: 01-06-2016, 21:24:33 »
Isti problem sam imao, opruga je iskocila, jer mi je netko na parkiralistu zapeo za retrovizor, bio je nekakav osigurac ako se ne varam, vratili ju nazad uz pomoc škripca i puno živaca.

Poslano sa mog ZTE Blade Q Maxi koristeći Tapatalk

 

Offline ivč0

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 164
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Kutina
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #13 u: 01-06-2016, 22:19:40 »
Moj desni je koma izdanje u zglobu ide i u jednu i u drugu stranu isto, nema onog klika kao na vozacevom da ga sprijeci da ode u suprotnu stranu, jel se moze to kako rijesiti? Ili mora novi ici? Sve ostalo funkcijonira
156 1.9 jtd
 

Offline Matej156

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 229
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTS & 156 1.9 JTD
    • Ivanovci Đakovački, Hrvatska
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #14 u: 01-06-2016, 22:33:22 »
Moj desni je koma izdanje u zglobu ide i u jednu i u drugu stranu isto, nema onog klika kao na vozacevom da ga sprijeci da ode u suprotnu stranu, jel se moze to kako rijesiti? Ili mora novi ici? Sve ostalo funkcijonira
e tako je moj isao, rastavio, vidio da je to sve iskocilo iz svoga mjesta, nekako to sve vratio na svoje mjesto, skripac i metalna cijev da se to sve nabije natrag

Poslano sa mog ZTE Blade Q Maxi koristeći Tapatalk

 

Offline ivč0

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 164
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Kutina
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #15 u: 01-06-2016, 22:38:02 »
Rastavio sam ga, tj odvrnuo ona tri torx sarafa odozdola i reko da vidim sta je, probat cu ga sutra rastaviti skroz, mozda je zaista ispala ta opruga ili nesto, ti si uspio rijesiti taj problem?
156 1.9 jtd
 

Offline Matej156

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 229
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTS & 156 1.9 JTD
    • Ivanovci Đakovački, Hrvatska
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #16 u: 02-06-2016, 08:38:18 »
Rastavio sam ga, tj odvrnuo ona tri torx sarafa odozdola i reko da vidim sta je, probat cu ga sutra rastaviti skroz, mozda je zaista ispala ta opruga ili nesto, ti si uspio rijesiti taj problem?
da, rijesio sam, kad budes vidio sta je, morat ces sam nekako iskombinirat kako to vratiti na mjesto, ja sam koristio metalnu cijev i skripac, skuzit ces kako kad rastavis jer ti ovako ne mogu objasnit, ugl, da se sve to popraviti :)

Poslano sa mog ZTE Blade Q Maxi koristeći Tapatalk

 

Offline ivč0

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 164
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Kutina
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #17 u: 02-06-2016, 09:21:17 »
Ok hvala, ako sam mogao prirubnicu od turba odvrnut bez dizalice, i bez alata specijalnog, moci cu i ovo, hvala :) Javim kad popravim
156 1.9 jtd
 

Offline Matej156

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 229
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTS & 156 1.9 JTD
    • Ivanovci Đakovački, Hrvatska
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #18 u: 02-06-2016, 13:24:45 »
Ok hvala, ako sam mogao prirubnicu od turba odvrnut bez dizalice, i bez alata specijalnog, moci cu i ovo, hvala :) Javim kad popravim
Sretno, i javi kak je proslo :D

Poslano sa mog ZTE Blade Q Maxi koristeći Tapatalk

 

Offline ivč0

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 164
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Kutina
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #19 u: 06-06-2016, 18:39:47 »
Danas nasao vremena rastaviti cijeli retrovizor i ispalo je tocno ono sto si rekao da je osigurac i opruga izletila. Rijesio sam tako sto sam uzeo cijev od usisivaca i stisnuo to nazad sa osiguracem, rukama nema sanse.  :pivo:
156 1.9 jtd
 

Offline Matej156

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 229
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 159 1.9 JTS & 156 1.9 JTD
    • Ivanovci Đakovački, Hrvatska
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #20 u: 06-06-2016, 21:12:07 »
Danas nasao vremena rastaviti cijeli retrovizor i ispalo je tocno ono sto si rekao da je osigurac i opruga izletila. Rijesio sam tako sto sam uzeo cijev od usisivaca i stisnuo to nazad sa osiguracem, rukama nema sanse.  ivo:
Drago mi je da si uspio rijesit :D

Poslano sa mog ZTE Blade Q Maxi koristeći Tapatalk

 

Offline tonci

  • Član Alfa Kluba 16
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
  • Postova: 357
  • Karma: 15
  • Spol: Muški
  • RUKA RUKU MIJE A SISE OBADVIJE
    • zadar
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #21 u: 07-06-2016, 06:21:53 »
 :ok: :ok:
S pogledom na alfu  o sveti ante milostiva srca drži joj noge da se ne koprca
jedva čekam da se smrkne da se dlaka sa dlakom čvrkne
 

Offline ivč0

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 164
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Kutina
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #22 u: 07-06-2016, 06:52:24 »
Nije proslo sve tako glatko pa sam potrgao kopce ogledala  :)
156 1.9 jtd
 

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #23 u: 07-06-2016, 19:27:24 »
Narode koliko kopci ogledala se nalazi unutra?? Ja nasao 3 pa se ne usudim vuc van ako ima jos koja.. I hoce li ogledalo ispadat ako izlomim te kopce? Pitam jer mi se to cini kao jednostavnije rjesenje.. Ovako se neda nista izvuc van
Always take the road less traveled!! :)
 

Offline Argor

  • Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 14023
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Giulietta QV_line + 33 Imola
    • Koprivnica
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #24 u: 07-06-2016, 21:06:53 »
Narode koliko kopci ogledala se nalazi unutra?? Ja nasao 3 pa se ne usudim vuc van ako ima jos koja.. I hoce li ogledalo ispadat ako izlomim te kopce? Pitam jer mi se to cini kao jednostavnije rjesenje.. Ovako se neda nista izvuc van




Ako popuca previše kopči , stavi dvostrano ljepljivu traku između, ako pukne jadna ili dvije nije bitno.

 

Offline SBAlfista

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 1552
  • Karma: 33
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 146 1.6 Twin Spark
    • Slavonski Brod
Odg: 156 redizajn: problem sa retrovizorom
« Odgovori #25 u: 07-06-2016, 23:38:00 »
O krusne ti mrve!! Pa kako da ih otkopcam sve pobogu!!... A samo 3 sam naso i vec jedna napukla
Always take the road less traveled!! :)