18-05-2024, 21:02:43

Autor Tema: Potrošnja goriva i kapacitet rezervara 145/6 i 155 (boxer, ts, td, jtd) sve na jednom mjestu  (Posjeta: 63724 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Stiv

• Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • Spol: Muški
  • 146 1.9JTD & 156 V6 SW
    • Samobor
Welcome to alfa boxer world  :da: :da:

10litara ti je njena omiljena brojka na 100kilometara, još ako se voziš na kratke relacije od 4-5km onda računaj i 13-14 jer je stalno hladna pa radi na ćoku  :ok:
:mahm QVMember of  U B OQV

Offline nezdr4v

• Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • Hyundai Accent
    • Split
10ak litara po gradu, kad je stisneš može još i dosta više. Na otvorenoj cesti oko 8 litara
Alfom kontra zdravog razuma :)

Offline bebach

• Član Alfa Kluba 16
  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • *
    • ZG
Sve sto utocis i samo po gasu.Prosjek 10l.

Offline yedwy

• Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
Kako ekipa veli oko 10l prosječno, ako voziš penzionerski i kad je topla možaš natjerati i na 7-8 na otvorenoj cesti ali kad je stani kreni pa treba nabijat gasa ili se izguštavaš popije i 15+ - doslovno vidiš na kazaljci kak pada... :hehe:

Offline Zozo

• Na probi
  • *
  • Alfa Romeo 146 1.6. boxer, Alfa romeo 164 3.0v6
    • Korčula
ehh da vidis kako pada hehe

jbt a 1.6 a ja mislio uzet mercedesa  2.3  kao da ne trosi puno heheh

aj hvala na odgovorima :pivo:

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
Troši ali se i vozi... :ok: :hehe:

Tbird

• Gost
ehh da vidis kako pada hehe

Pada i meni  :hap:
Kada voziš normalno, ko penzioner prosjek 9-10  :hehe:

Dule

• Gost
ja sam jedino ispod 10 uspio spustit prosle godine kad sam isao na more, znaci samo otvorena 8-9... ostalo prosjek oko 12 litara... a preko 14 nikad nije isao.

Tbird

• Gost
Nema nam druge, plin za kuhanje i vozi  :hehe:

zoran

• Gost
ja sa svojim punim tankom pređem cca. 470km,pretežito gradska vožnja i mislim da je to negdje potrošenih 37-40 lit.goriva
jedanput sam sa punim rezervarom prešao 550 km
da skratim točim uvjek puni tank i praznim ga negdje do polovice rezerve te prelazim sigurno 450km
pa sad ko voli neka računa :da:

Offline vedran_zg

• Pripravnik
  • **
    • Zagreb
Pozdrav ljudi

zna li netko koliko ovo moze trositi

vozim je tjedan dana i pije ko luda  :pivo:

10L nema šanse u gradu zagrebu postići sa 1.6 146 boxer. 12-13L normalne gradske vožnje bi bio neki prosjek. Ovisi koje doba dana voziš i na koje relacije (da li je rush-hour, da li su kratke relacije)

Offline brizzer

• Pripravnik
  • **
  • Punto Mk I
    • Zagreb-Sesvete
daklem.... ja sam u strahu, moja je na 15... doduše valjda je svima tako prvih par tjedana :) :) :) :)
ali ideeee hi hi hi i ne da se mala vozit sporo :)
moj auto je bolji od tvog :D

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
Da se ona vozit i sporo recimo na 2500-3000 gira u 5 na autocesti i fakat neće puno benge skosat ali ono treba se moć suzdržat da ideš oko stotke dok te pretiču razna groblja, ja se znam tak nekad uvalit kad je 10ak šlepera u nizu na autoceti/obilaznici i relativno se ok voze (posebno kad sam par kilometara od svog izlaza) i ne žuri mi se nikam a gomila živčane raje cikcak pretiče i naprijed sve začepe jer nemogu potegnut pošteno kad več pretječu nego im teba 30km da prođu tih 10 šlepera pa se uvalim između ili iza šlepača i laganini držim tempo 80-100 kako oni idu i na kraju kad pogledaš cajger misliš da imaš tank od 500l na alfi... :craz

Ali da se da magično ispraznit tank ako se počneš igrat s gasom - itekako... :da:
« Zadnja izmjena: 16-04-2009, 13:23:07 od yedwy »

rico

• Gost
daklem.... ja sam u strahu, moja je na 15... doduše valjda je svima tako prvih par tjedana :) :) :) :)
ali ideeee hi hi hi i ne da se mala vozit sporo :)

eeee ide ide zato 15l........to su tek prvi tjedni tak da je to sve ok dok ne prelazi 15l posto je ipak stiskas  :ok: :ok:

164146

• Gost
Zanimljivo je to s prvim tjednima. Kad sam kupio Alfu 164 3.0 u pocetku sam trošio 15L ko i ti s ovom malom, a kasnije mi se potrošnja spustila na 11L, kad malo bolje razmislim lakše je šparati sa 3.0 V6 motorom nego s ovim boxerom (dakle imam sad isti kao i ti, 1.6 boxer 1995 godište). Jer kad sam se sa 164 po autocesti vozio 130-140 to joj je bilo idealno, mala pri toj brzini više pije. A da ne govorim o vožnjama na relacijama po podravskoj, 8L vjerovali ili ne. Ali voziš je u 5toj 80-100 konstantno i možeš čak ispod te potrošnje ako paziš. Ma kad sve zbrojim i oduzmem 3.0 V6 mi nije puno više trošila u prosjeku i to je teško poražavajuće za boxera. Sreća kaj se sad s njom malo vozim, drugi nam je auto. Ma nekak mi dođe žao da mi onaj kombi od auta (C4 Grand Picasso sa 110KS) troši 6L dizela u prosjeku, a ovu igračku teško vozim ispod 10L.

Doduše, kako se prazni rezervar brzinom munje, e to je na 164 bilo mrak, odeš na autocestu i nagaziš je na 220 i držiš tempo. I gledaš kako kazaljke goriva i temperature naočigled idu u spuprotnim smjerovima  :mad:

dr.Pero

• Gost
Obuješ što lakše tenisice i polaaaako sa gasom :hehe:  šala...meni na otvorenoj zna potrošiti čak i 7 ali najčešće je na osmici, a u gradu nije preko 10,
a prije sam imao 145-icu isti motor,oprema,godina, sve i nikako ispod 15 litrica ili ti posao - doma - kavica =50kn dnevno  :pusi

Boxer only

• Gost
10-tak litara,a maximum 12-12.5 ako je ispravna tako preko toga neće da ju voziš neznam kako. :mah:

mogusic

• Gost
auto ti je savrsno dobar...ja ga imam godinu i pol dana i do sada nisam imo nikakvih problema...potrosnja je prihvatljiva a auto stvarno ide ko kuga....nebi je mjenjo za nista na svijetu...samo naprijed ako imas para za odrzavanje.... :care

zoran

• Gost
ja sa svojim punim tankom pređem cca. 470km,pretežito gradska vožnja i mislim da je to negdje potrošenih 37-40 lit.goriva
jedanput sam sa punim rezervarom prešao 550 km
da skratim točim uvjek puni tank i praznim ga negdje do polovice rezerve te prelazim sigurno 450km
pa sad ko voli neka računa :da:

nova informacija
evo nakon velikoga servisa sa punim tankom gradske vožnje do 3000-4000 okr/min 520km :da:
doduše kao što je Amon rekao teško je 2.0qw naći u dobrome stanju
inače isto tako auto je zaraza ide,zvrkasti je
kada ju kupiš ne gine ti jedno 4000 kn da si motor dofuraš u red jer ak nije motor održavan dogodit ti se može isto kao Isusu(forumaš)
taj motor ne trpi zanemarivanja (on ti je ko cura :pusa,i curu ak ne servisiraš kaže by by  :batin)
sljedećih dana idem do Rijeke pa ću vidjeti koliko će prijeći na otvorenoj cesti

Offline oilcooled

• Učim polako
  • AR 146 1.6 i.e.
    • Požega
prva vožnja kada sam kupio boxericu bila je relacija ZG-PŽ. Natočio sam je punu na Roxu na Slavonskoj i autocestom išao cca 110 - 115 km/h konstantno. Došao u PŽ, provozao ženu i nakon cca 190 pređenih km natočio 15 litara eurosupera. NIKAD VIŠE mi tako nešto nije uspjelo (valjda je za to kriv njen zvuk nakon 4000 okretaja!!!). Nakon 37 tkm pređenih mogu reći - otvorena cesta raspon od 9,5 do 10,5 l a grad 11 do 13 l ovisno o uvjetima. Mjesec dana nakon kupnje sam ugradio plin i neka troši koliko hoće jer zvuk motora je takav da novci više stvarno nisu važnii... :ok:
...and the road becomes my bride...

Offline yedwy

• Ovisnik o alfistima
  • Ford C-Max 1.8 duratec
    • Sesvete Zagreb
:hehe: da obično počne - ma danas ću se vozit penzionerski, uđeš na obilaznicu, prvo te pri uključivanju KR opel zamalo izgura s ceste onda te počnu preticati neki gnojevi koji se raspadaju kad dođu na 120 i još se ljute kaj ti njemu ne usporavaš da te može proć ko faca u svojoj golf II i onda ti pukne film, ljeva žmiga i gas do poda i zvuk motora - groarrrr i naravno to se pretiče tako da papak vidi da šaltam u 5 kad sam ga već prošao i onda zoooom... :ok: :craz

Offline alfarr

• Starosjedioc
  • 147 JTDm
    • Labin
Treba samo uživat u vožnji i zvuku Boxerice
J_ _ _ Š potrošnju
:drive:  145,147.....

Offline brizzer

• Pripravnik
  • **
  • Punto Mk I
    • Zagreb-Sesvete
Kao vozit ću penzionerski... laganini....NOOOOOT  :drive: :wz :wz :wz
shit... :) 12-13-14...... grad

Dream

• Gost
Iskreno nemam pojma za bengu...
Plin 100Kn - 200km  :craz

Offline Stiv

• Ovisnik o alfistima
  • 146 1.9JTD & 156 V6 SW
    • Samobor

A fino pije ta tvoja boxerica plina, 13litrica  :drive: :drive:

Offline brizzer

• Pripravnik
  • **
  • Punto Mk I
    • Zagreb-Sesvete
Ja sam uspio svoju natjerat na 7.3 l na otvorenoj :) :) :) ali začudila me i prosječna gradska....ispod 10L

valjda sam se malo smirio.....  :drive:

Alfa DU

• Gost

:craz Potpisujem, i meni isto  :sport:

Slaven_ZG

• Gost
kolko je neki prosjek potrošnje 1.6 boxera po gradu? Čitam malo po forumu kolko stignem od posla ljudi kažu 12-13litara. Ja sam svog natočio do vrha znači 51l kak si napisao i napravio 300km što znači 51/300=0,17*100=17 litara. Vozim se ko penzić i ne ganjam se pa se pitam kako to trošim čak 4 litre više od svih skoro.

Milan

• Gost
meni je auto bez katalizatora i s nenormalnim usisom..pa mi ne trosi toliko kad se vozim turisticki,,,kad su svjecice mjenjane :?:

Offline Stiv

• Ovisnik o alfistima
  • 146 1.9JTD & 156 V6 SW
    • Samobor
Prošli tank si natočio 51L, i prošao 300km i koliko si u ovaj tank sada nalio litara, ako si opet ulio 51L onda je stvarno potrošnja 17L, a ako si natočio ovaj tank sada manje onda ti je i potrošnja manja iako je to opet prebrutalno velika, ja nikada nisam imal više od 12L, a sa neispravnom lambdom oko 13.5, stim da je dimila ko neki stari gnoj kec dizlo  :hehe: :hehe:

Ima velike šanse da ti je lambda krepnula, ili ti je pak otišal neki od injektora pa zalijevaju a trebaju špicati  :da:  ali najprije bi je trebalo spojiti na dijagnostiku pa se možda tamo pokaže kakva greškica  :mah:
« Zadnja izmjena: 16-06-2009, 16:01:15 od Stiv »