23-06-2026, 08:49:19

Autor Tema: Regulator isključuje na teh.pregled  (Posjeta: 6831 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Regulator isključuje na teh.pregled
« u: 16-08-2014, 12:33:12 »
156 2.4 JTDm 20V

Bio danas na teh. i ... regulator isključuje na max. 4590 okr/min - OCJENA - LOŠE, TRAŽENO 4900 - 5100
                                                                       min. 810 okt/min - OCJENA - DOBRO, TRAŽENO 730 - 930

U čemu je problem ZA MAX. i kako ga riješiti?
Ako netko može dati svoje podatke od istog auta?
 

Offline Bero

  • Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2249
  • Karma: 79
  • Spol: Muški
  • 145 1.6 boxerača & 159 1.9 diZLO
    • Jastrebarsko
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #1 u: 16-08-2014, 12:56:12 »
A što su te rušili zbog toga?
Biti će lima, ali nikad više kao alfa 33...
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #2 u: 16-08-2014, 13:04:05 »
A što su te rušili zbog toga?

MA nisu, ne utječe to na prolaznost, ali očito da nešto nevalja. I ECO test nije baš bog zna šta 0,96, doduše nisam ga propuhivo, a vozo se po gradu jedno 2 tj.
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #3 u: 16-08-2014, 16:04:29 »
156 2.4 JTDm 20V

Bio danas na teh. i ... regulator isključuje na max. 4590 okr/min - OCJENA - LOŠE, TRAŽENO 4900 - 5100
                                                                       min. 810 okt/min - OCJENA - DOBRO, TRAŽENO 730 - 930

U čemu je problem ZA MAX. i kako ga riješiti?
Ako netko može dati svoje podatke od istog auta?

meni nije jasno zasto ovi pametnjakovici uporno idu nebo pod oblake sa okretajima  :?: :mad:
vec sam pisao kako su radili na mojoj eco test
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=7619.1460
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #4 u: 16-08-2014, 16:09:51 »
meni nije jasno zasto ovi pametnjakovici uporno idu nebo pod oblake sa okretajima  :?: :mad:
vec sam pisao kako su radili na mojoj eco test
http://alfisti.hr/forum/index.php?topic=7619.1460

Oćeš iskreno... ako se treba raspast na tih 5000 u pola sekunde onda ću ga ja sam polit benzinom i zapalit....

Mene samo zanima u čemu je problem, tj. ako treba biti 5000, 6000, 30 000 rpm ,a on ima manje onda nešto nevalja. Daj mi molim te podatak od tvog, tvoja isto 20V ili 16V.?
« Zadnja izmjena: 16-08-2014, 16:13:43 od irsq4 »
 

Offline sale 75

  • Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 7469
  • Karma: 248
  • Spol: Muški
  • 156 JTDm Q2
    • aljmaš
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #5 u: 16-08-2014, 16:13:24 »
šta kaže obrtaljka koliko je to okretaja?

 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #6 u: 16-08-2014, 16:15:06 »
šta kaže obrtaljka koliko je to okretaja?


Isto, cca 4600
 

Offline Stiv

  • Trade Count: (+20)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5398
  • Karma: 225
  • Spol: Muški
  • 156 Busso SW & 147 1.9jtdM
    • Samobor
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #7 u: 16-08-2014, 16:39:15 »
Ja sad bio sa sluzbenim Iveco kombijem na tehnickom pregledu i sva mjerenja eko testa su bila na 3000 okretaja tak da neznam zkj neki forsaju max okretaje ????!!!!!
:mahm QVMember of  U B OQV
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #8 u: 16-08-2014, 16:45:03 »
neki se izivljavaju na tudim vozilima, samo me zanima kako bi taj reagirao da njegovo vozilo tako maltretira netko drugi.
nakon 20 dana bio sam na teh sa motorom, ni jednom nije presao 300 okr dok je radio eco test. a vrti se do 9500. prosao eco test bez problema
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #9 u: 16-08-2014, 16:46:38 »
Ja sad bio sa sluzbenim Iveco kombijem na tehnickom pregledu i sva mjerenja eko testa su bila na 3000 okretaja tak da neznam zkj neki forsaju max okretaje ????!!!!!

Šta piše za regulator, na koliko isključuje
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #10 u: 16-08-2014, 17:36:03 »
sve zavisi koji auto i sto pise u papirima odnosno u trazenim parametrima, nece nis biti autu ako je ispravan, ja svog 1.9 svako malo zavrtim do 5 pa je ziv jos uvijek.. radio sam nekog petaka 10v koji je imao zabiljezeno 5400 ili tak nesto pa nevidim zas nebi i 20v mogao prec 5000rpm. probaj ga ispuhat dobro na obilaznici ako nece mozda je problem u mafu ili nekom senzoru.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #11 u: 16-08-2014, 19:13:53 »
sve zavisi koji auto i sto pise u papirima odnosno u trazenim parametrima, nece nis biti autu ako je ispravan, ja svog 1.9 svako malo zavrtim do 5 pa je ziv jos uvijek.. radio sam nekog petaka 10v koji je imao zabiljezeno 5400 ili tak nesto pa nevidim zas nebi i 20v mogao prec 5000rpm. probaj ga ispuhat dobro na obilaznici ako nece mozda je problem u mafu ili nekom senzoru.

Po multiscanu sve OK, na leru bi trebo okrenit do limitera,
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #12 u: 16-08-2014, 19:17:59 »
ja 1.9 nikad nisam vrtio preko 4500 :rolll:
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #13 u: 16-08-2014, 19:41:06 »
ja 1.9 nikad nisam vrtio preko 4500 :rolll:

Pa za tebe je VW, a ne ALfa :icon_biggrin:
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #14 u: 16-08-2014, 19:53:28 »
pa kad vozim alfine benzince lupam po blokadi stalno, al za ovo mi nema smisla a mislim da tebi sa 2.4 jos manje...
Od 2000 do 3500 imas svu snagu svijeta...  :drive:
 

Offline Darkside

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1198
  • Karma: 10
  • Spol: Muški
  • Nemam alfu
    • Varaždin
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #15 u: 16-08-2014, 19:54:31 »
Ubiti na tehničkom se kod diesela gleda zacrnenje i trebali bi prilikom pregleda stisnut auto do kraja tj dok blokada ne proradi.

Međutim i ja se slažem da je to gluspot i meni dečko na tehničkom je diesela stiskao do 4 i bok. Isto je pisalo loše ali to nije bitno.
Na benzincu kad je radio eko test je držao na 3000 i sve 5.

Znači nema smisla razvrtavat motor na max broj okretaja u leru gdje to nije ni poželjno.
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #16 u: 16-08-2014, 20:15:00 »
pa kad vozim alfine benzince lupam po blokadi stalno, al za ovo mi nema smisla a mislim da tebi sa 2.4 jos manje...
Od 2000 do 3500 imas svu snagu svijeta...  :drive:

Ma kakvi pa, 175 KS je tek na 4000.  :hap:
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #17 u: 16-08-2014, 20:21:15 »
Ma kakvi pa, 175 KS je tek na 4000.  :hap:

ionak se vozis na momentu a ne na konjima  :ok:
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #18 u: 16-08-2014, 20:25:51 »
nikad nisam ni znao  :hap:
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #19 u: 16-08-2014, 20:36:40 »
Ko sa zenama  :craz

Kad "padne" moment onda bumo filozofirali...  :craz
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #20 u: 16-08-2014, 20:46:47 »
ionak se vozis na momentu a ne na konjima  :ok:

Pa nažalost u pravu si, nadam se da mi je ovo zadnji diesel u životu!
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #21 u: 16-08-2014, 21:05:59 »
u serijali 10v i 8v imaju max okretaje oko 4800-4900 ... multijeti mozda mrvicu vise... 5000 prelaze samo u remapu .. al da je 4600 premalo, je ... mozda nije nesto znacajno al mora to ici vise

... a cek ovo sto kazes regulator iskljucuje; šta misliš pod time točno? ugasi se auto...zacuka?
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"
 

Offline irsq4

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 331
  • Karma: 1
  • Spol: Muški
    • Vinkovci
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #22 u: 16-08-2014, 21:28:34 »
u serijali 10v i 8v imaju max okretaje oko 4800-4900 ... multijeti mozda mrvicu vise... 5000 prelaze samo u remapu .. al da je 4600 premalo, je ... mozda nije nesto znacajno al mora to ici vise

... a cek ovo sto kazes regulator iskljucuje; šta misliš pod time točno? ugasi se auto...zacuka?
Pa digneš ga do limitatora i tu okretaji moraju ostat to mu je blokada
 

Offline chakija

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5944
  • Karma: 81
  • Spol: Muški
  • AR 159 SW 2.4 JTDm
    • Bjelovar/Zaprešić
Odg: Regulator isključuje na teh.pregled
« Odgovori #23 u: 16-08-2014, 21:31:13 »
Pa digneš ga do limitatora i tu okretaji moraju ostat to mu je blokada
kad spominješ regulator mislio sam da govoriš o regulatoru pritiska na cr pumpi koji zna stat na određenim okretajima... al ak ti je blokada na 4600 to je premalo
"There is absolutely no reason for anyone to own a Peugeot!"

"Ja po kočnici, kočnica ne radi... Ja po ručnoj, ručna ne radi... Ja u birtiju, birtija radi!!"