22-06-2026, 21:52:17

Autor Tema: GT nece upaliti  (Posjeta: 682 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ROBI3006

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 151
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm
    • Var. Toplice
GT nece upaliti
« u: 24-07-2014, 19:08:23 »
Kolega ima problem sa Gt, auto nece upalit, na displeju se pojave poruke immobilizer failure, vdc failure i abs failure. Probali smo skinuti crijevo dovoda nafte na filtru i uopce ne baca naftu a trebalo bi kad se dade kontakt, zatim smo projerili pumpu u rezervaru i na njoj nema napona a kad se direktno spoji na akumulator normalno pumpa radi. Sto bi moglo biti razlog za ovaj immobilizer failure?
 

Anton

  • Gost
  • Trade Count: (0)
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #1 u: 24-07-2014, 19:13:57 »
Kod kljuca. Pokusajte s rezervnim kljucem
 

Offline ROBI3006

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 151
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm
    • Var. Toplice
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #2 u: 24-07-2014, 19:29:22 »
Nema rezervni kljuc, auto je tek kupljen i dovecen je na prikolici nereg. prije toga je dugo stajao. Dovezen je kod majstora 2km voznje, napravljen je servis ulje remeni filter nafte reparirani injektori i stavljen novi akumulator. Znam da prilikom toga nije nista zeznuto na auto ali nakon servisa auto ne pali i ima te greske. Kako rijesiti to sa kljucem, novi kod ili neki reset??
 

Offline Seb

  • Član Alfa Kluba 5
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 16695
  • Karma: 546
  • Spol: Muški
    • Velika Mlaka
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #3 u: 24-07-2014, 20:09:46 »
neko me zvao u vezi tog auta...
malo više razmišljajući mislim da ECU motora ne radi zbog nećeg
SEBastijan Bertol 091 62 22 223
BERTOL Seb servis - Specijalizirani servis za Fiat, Lancia, Alfa Romeo, Abarth vozila
 

Offline ROBI3006

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 151
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm
    • Var. Toplice
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #4 u: 24-07-2014, 20:32:55 »
Da ja sam te zvao. Neznam stvarno, veli kolega da prije servisa svaki put kad bi ugasio auto jos se nesto culo oko releja kod akumulatora i zvuk nije prestao pa je svaki put odpojio akumulator. Morat ce odvest u ovlasteni servis jer ovako doma oko elek. smo nemocni.
 

Offline Batina

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 5868
  • Karma: 137
  • Spol: Muški
  • 156 2.4 20v
    • Zagorje, Luka
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #5 u: 24-07-2014, 21:39:39 »
vidi crash senzor da se nije aktivirao. ispod sica bi trebao biti vozacevog samo ga stisni unutra pa probaj upalit auto. tj vidi oce se pumpa upalit onda.
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.
 

Offline ROBI3006

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 151
  • Karma: 3
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm
    • Var. Toplice
Odg: GT nece upaliti
« Odgovori #6 u: 25-07-2014, 01:20:14 »
Upalila je, problem je bio u releju.  :party