31-03-2020, 15:43:14

Autor Tema: Senzor bregaste - TS  (Posjeta: 16148 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline zdrle

• Trade Count: (0)
  • Na probi
  • *
  • Spol: Muški
    • Lonjica,Vrbovec
Senzor bregaste - TS
« u: 26-04-2013, 18:15:30 »
Pozdrav,trebam pomoć prije nego davim seba da vidim možda je netko već imao taj problem,ugl. alfa povremeno nepali,javlja mi grešku motora i onda upali,neznam na koji način bi objasnio točno kaj se dešava osim ovako nekad neće upaliti onda upali bez problema ili ikakvog trokiranja kao da nije ništa bilo,ako netko išta zna unaprijed zahvaljujem.

Offline ZujoVG

• Trade Count: (+1)
  • Na probi
  • *
    • Velika Gorica
Odg: Senzor bregaste - TS
« Odgovori #1 u: 26-04-2013, 18:18:00 »
ili senzor bregaste ili senzor radilice..

Offline ZujoVG

• Trade Count: (+1)
  • Na probi
  • *
    • Velika Gorica
« Odgovori #2 u: 27-04-2013, 23:51:00 »
Radilice oko 250kn(bosch)  bregaste oko 500kn (facet)

Offline zdrle

• Na probi
  • *
    • Lonjica,Vrbovec
« Odgovori #3 u: 10-05-2013, 07:29:58 »
Divota,jucer se ugasila u leru i nepali vise tako da mehanicaru idemo kako god da okrenem,hvala

Offline zdrle

• Na probi
  • *
    • Lonjica,Vrbovec
« Odgovori #4 u: 13-05-2013, 18:53:45 »
Strujić rekao svoje,senzor radilice je prdnuo.

VIRUS

• Gost
« Odgovori #5 u: 17-06-2013, 15:48:36 »
Pozdrav drustvo.Tester mi je pokazao gresku senzora bregaste.U pitanju je alfa 156 1.8 ts.Auto kad je srednje toplo.Znaci ne kad je hladno ili ugaseno prije 10 ili 15 minuta minuta ,nece da upali.Sacekam malo i onda upali.Zna li netko koja je njegova uloga tocno.I zna li netko da li je to plavi dzek na lijevoj strani usisne grane?Jer sam pokusao da iskljucim taj dzek i auto mi upali i bez njega?Cudi me da ako je senzor u kvaru,a kad iskljucim ga da auto upali?Ima li to logike?U svakom slucaju cu da ga promjenim jer mi je tester pokazao gresku na senzoru ali eto zanima me ,kako je moguce da auto pali kad iskljucim senzor,i da li je to uzrok sto mi auto ne pali ponekad?hvala svima
« Zadnja izmjena: 17-06-2013, 17:47:55 od VIRUS »

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #6 u: 17-06-2013, 18:01:54 »
funkcija senzora na bregastoj (barem na mom TS motoru) je ta da skuzi polozaj motora prilikom paljenja. Kad ECU skuzi koji cilindar je na redu za paljenje, ostalo radi RPM senzor, a senzor bregaste mozes komotno i odspojit (meni auto uredno radi ako ga odspojim nakon paljenja)...tako da ako se auto ugasi sam od sebe...to ne bi smjelo imat veze sa senzorom bregaste.

No tako je kod mene na TS-u...

riješio sam i pucanje na usis ujutro dok je auto hladan
bio greška senzor bregaste  :ok:
« Zadnja izmjena: 17-06-2013, 18:04:10 od Argor »

Offline fiatuno

• Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
« Odgovori #7 u: 19-06-2013, 02:39:23 »
Pozdrav drustvo.Tester mi je pokazao gresku senzora bregaste.U pitanju je alfa 156 1.8 ts.Auto kad je srednje toplo.Znaci ne kad je hladno ili ugaseno prije 10 ili 15 minuta minuta ,nece da upali.Sacekam malo i onda upali.Zna li netko koja je njegova uloga tocno.I zna li netko da li je to plavi dzek na lijevoj strani usisne grane?Jer sam pokusao da iskljucim taj dzek i auto mi upali i bez njega?Cudi me da ako je senzor u kvaru,a kad iskljucim ga da auto upali?Ima li to logike?U svakom slucaju cu da ga promjenim jer mi je tester pokazao gresku na senzoru ali eto zanima me ,kako je moguce da auto pali kad iskljucim senzor,i da li je to uzrok sto mi auto ne pali ponekad?hvala svima
ako radi bolje kad je odspojen nemora znacit da senzor nevalja on salje signal da nesto nije u redu mozda auto nije u fazi
.....................

VIRUS

• Gost
« Odgovori #8 u: 19-06-2013, 15:10:07 »
pa po meni auto mi slabije ide,ali radi savrseno.oticu kod majstora neka mi skine remen i provjeri da li je sve u redu.Ni sam ne znam kako 1.8 ts treba da ide.mnogo mi je je tromiji od 2.0 ts kojeg sam prije imao.senzor sam vec narucio i kosta 20 eura rabljen.vidjecu kad ga promjenim da odem kod majstora da provjeri remen.a i posle zamjene senzora oticu na tester da ga resetuje u svakom slucaju.Da li kod provjere remena na nesto posebno obratiti pozornost?citao sam da je u ts a to malo komplikovanije? :violent-smiley-039: :violent-smiley-039:.I ako je pogresna faza da li bi auto povremeno zezalo ,a ne ovako nekad pali nekad ne.Uvijek kad je srednje toplo nece da pali.kad je skoro ugaseno tada pali,i kad je hladan pali isto.kad je skoro ugaseno vjerojatno pali bez tog senzora ,a kad je hladan senzor vjerojatno funkcionise pa pali.U biti nece da pali jer je senzor topao znaci.
« Zadnja izmjena: 19-06-2013, 15:33:55 od VIRUS »

Offline fiatuno

• Trade Count: (+13)
  • Starosjedioc
  • Audi za svaki dan Fiat za vikend...
    • Velika Britanija - Zlobin
« Odgovori #9 u: 19-06-2013, 20:42:49 »
pa po meni auto mi slabije ide,ali radi savrseno.oticu kod majstora neka mi skine remen i provjeri da li je sve u redu.Ni sam ne znam kako 1.8 ts treba da ide.mnogo mi je je tromiji od 2.0 ts kojeg sam prije imao.senzor sam vec narucio i kosta 20 eura rabljen.vidjecu kad ga promjenim da odem kod majstora da provjeri remen.a i posle zamjene senzora oticu na tester da ga resetuje u svakom slucaju.Da li kod provjere remena na nesto posebno obratiti pozornost?citao sam da je u ts a to malo komplikovanije? :violent-smiley-039: :violent-smiley-039:.I ako je pogresna faza da li bi auto povremeno zezalo ,a ne ovako nekad pali nekad ne.Uvijek kad je srednje toplo nece da pali.kad je skoro ugaseno tada pali,i kad je hladan pali isto.kad je skoro ugaseno vjerojatno pali bez tog senzora ,a kad je hladan senzor vjerojatno funkcionise pa pali.U biti nece da pali jer je senzor topao znaci.
ts je osjetljiv sta se tice faze inace je 1.8 zivlji nego 2.0
.....................

VIRUS

• Gost
« Odgovori #10 u: 20-06-2013, 14:33:37 »
da li bi nesto zveckalo ako motor nije u fazi?ili kakve druge nuspojave?

VIRUS

• Gost
« Odgovori #11 u: 23-06-2013, 18:17:10 »
nabavio sam rabljen senzor bregaste ,ali mi nisu isti dzekovi.oba imaju tri zice sa oznakama 1,2,3 .da li bio problem da presjecem kabal i jednostavno iskoristim svoj konektor,a zice zalemim i izoliram?

VIRUS

• Gost
« Odgovori #12 u: 24-06-2013, 18:13:35 »
nije valjda da niko nezna ovo i da nije kominovao ova dva konektora senzora bregaste? :n075:

Offline Argor

• Administrator
  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 156 JTD + 33 Boxer
    • Koprivnica
« Odgovori #13 u: 24-06-2013, 18:22:48 »
nije valjda da niko nezna ovo i da nije kominovao ova dva konektora senzora bregaste? :n075:

Izgleda da ćeš ti biti pokusni kunić.  :funny:

Offline Isus

• Trade Count: (+9)
  • Ovisnik o alfistima
  • 164 TS
    • ZG Pešča
« Odgovori #14 u: 24-06-2013, 18:29:50 »

trebalo bi raditi, samo neznam jel ti senzori daju iste vrijednosti ili ne.
Kockasti auto, najbolji auto.

VIRUS

• Gost
« Odgovori #15 u: 24-06-2013, 19:26:20 »
Ma trebalo bi da radi.kad skinem senzor sa auta pogledacu po brojevima jel se slazu,ako budu isti na oko montiram to i gotovo.citao sam negdje na forumu da je neki decko to radio vec.

VIRUS

• Gost
« Odgovori #16 u: 06-07-2013, 21:46:16 »
Cisto da obavjestim one koji imaju problema sa senzorom bregaste da isti stima na AR156 od Lancie dedre.Susjed mi ima lanciu i danas sam nesto gledao,senzor je potpuno isti ali konektor je od CF1 motora znaci stariji tip konektora.Kod mene je malo vise okrugao konektor pa sam ,kad sam mjenjao taj senzor jednostavno precvikao kabal i zalemio zice po bojama i brojevima (iste su boje,brojevi su na konektoru-1,2,3) i sve 5 ,nemam problema s tim vise.

Offline prasac

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #17 u: 02-01-2019, 14:59:58 »
 :wait:  Prije 20 dana počeo se javljati alarm kvar motora te je motor išao u safe mode ( max 3000 o/min. to je bilo stalno stanje. nakon dijagnostike utvrđen je neispravan sensor bregaste. Prije 10 dana motor je normalno upalio ( bez verglanja) I izašao iz safe moda. u međuvremenu kupljen novi sensor ali nije ugrađen, pitanj: da li ga uopće staviti budući da se alarm ne javlja a motor radi uredno I čekati da se greška opet javi. ima li tko slično iskustvo ' :care
« Zadnja izmjena: 02-01-2019, 17:40:49 od prasac »
Alfa 147

Offline Batina

• Član Alfa Kluba 3
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • 166 2.4 20v/166 2.0 tb/156 2.5 24v
    • Zagorje, Luka
« Odgovori #18 u: 02-01-2019, 21:13:54 »
Kad bi znali koji auto je u pitanju Mozda bi ti lakse odgovorili 😁
Can a car ever be art? Most experts say no, but they obviously haven't seen the Alfa Romeo.

Offline prasac

• Učim polako
    • Rijeka
« Odgovori #19 u: 02-01-2019, 21:20:00 »
Alfa 147 16v 1,6 twin spark 77kw
Alfa 147