15-09-2019, 19:05:18

Autor Tema: VDC system failure / unavailable !?  (Posjeta: 23470 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Schox

• Gost
  • Trade Count: (0)
VDC system failure / unavailable !?
« u: 21-11-2007, 14:51:33 »
Zanima me da li je itko od vas imao problema sa VDC sustavom i ako jest kako ga je riješio.
Naime več mi se par mjeseci javlja povremeno prilikom laganijih skretanja ta obavijest na BC-u.
Kad startam auto svi se sustavi pogase i sve normalno radi, no povremeno  ( svakih 10-ak dana ) mi se u vožnji zna uključiti " VDC system failure"
Auto je bio u auitocomerccu na reklamaciji i oni su rekli da su počistili senzore i fakat jedno 2-3 mjeseca je sve bilo ok.
Bio je i kod Seba na kontroli i Seb ga je isprobao i Vdc se uključio. Skužio sam da mi se to češće događa kad je vani mokro ili pada kiša, mada ne znam imali s time veze.
Uglavnom ako je tko imao takav problem neka udjeli savjet.
Auto je 156 1.9 JTD 2003g. unutrašnji redesign.

LAVIC 159

• Gost
Odg: VDC system failure / unavailable !?
« Odgovori #1 u: 22-11-2007, 10:28:25 »
Pogledaj naprijed relej ispred akumulatora jeda od ona dva mala crvene boje :mah:

Schox

• Gost
« Odgovori #2 u: 22-11-2007, 10:30:22 »
Pogledaj naprijed relej ispred akumulatora jeda od ona dva mala crvene boje :mah:

lavić 159...govori ti big. b ..OBJASNI... :?: :hehe:

LAVIC 159

• Gost
« Odgovori #3 u: 22-11-2007, 10:42:38 »
Nazovi me :craz

Montoya

• Gost
« Odgovori #4 u: 24-11-2007, 20:57:00 »
Imam model kao i ti. ( unutrašnji redizajn) no moja je 2.4 i to mi se desilo samo jednom, sada kada je pao prvi snjeg. Uključio se čim sam ujutro krenuo sa mjesta i svjetlila je lampica sve dok nisam nakon 200 km ugasio auto. ??? Prije i poslije nikada više. Mođ
žda je negdje bilo snjega koji je brzo otišao, no da bi se ugasila lampica potrebno je bilo ugasiti auto :craz. Znam da je glupo, no tako sam si ja to za utjehu nekako protumačio. :craz :craz :craz
« Zadnja izmjena: 10-03-2012, 22:05:54 od a.m.alfa »

Schox

• Gost
« Odgovori #5 u: 25-11-2007, 10:16:59 »
Nije smješno, to je upravo zato što nije problem u centrali nego negdje u kontaktima ili senzorima. Tako je i kod mene ...kad ugasim auto sve je u redu jedno vrijeme.
Našao sam na vanjskom forumu ( alfaowners ) da je to učestali problem kod 156-ica i da je u pitanju upravo konektori odnosno senzori na kotačima ( mislim da su to oni za abs ) .
Ali na žalost koliko god da su ljudi to popravljali za godinu ili dvije im se ponovno to pojavljivalo. I to samo ispod +5 stupnjeva ili kada pada kiša, kao i meni.

To je očito neki alfa 156 feller koji se ne da popravljati.
I još jedno....saznao sam da kada se javi ta poruka na BC-u da je poželjno restartat auto jer u tome momentu nije da ne radi samo VDC , nego ne rade ni ABS i ASR !
« Zadnja izmjena: 25-11-2007, 10:23:31 od Schox »

Offline zdravka

• Administrator
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Spol: Ženski
  • TY
    • Zagreb
« Odgovori #6 u: 25-11-2007, 12:12:21 »

I još jedno....saznao sam da kada se javi ta poruka na BC-u da je poželjno restartat auto jer u tome momentu nije da ne radi samo VDC , nego ne rade ni ABS i ASR !

istina, jer ako želiš ručno uključiti na onaj gumbić, nemožeš, pomaže samo restart  :da:
meni se to u dva navrata događalo (po par puta u svakom navratu) i Seb nije mogao nači nikakvu grešku, ali srečom, ima već skoro godinu dana da mi se ne ponavlja
...tko nije naučio gledati nebo u potoku, ne zna što su ribe na drveću...

Andrić

Offline kinggo

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • Spol: Muški
  • 147 2.0 TS
    • ZG Dumovec
« Odgovori #7 u: 01-12-2007, 20:06:50 »
I meni se to danas upalilo na 147. Lijevi zavoj od 90 stupnjeva sa cca 40 kmh i par puta (2 ili 3, jedva da sam skuzio kaj uopce svijetli) i ugasila se. Mozda stvarno vlaga ima neke veze s time jer je danas prestrasna maglustina.
... a htio sam crnu...

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #8 u: 02-12-2007, 18:52:35 »
iskreno...dok god vam se to na trenutak pojavi nemojte dizat paniku a i u tim uvijetima če se teško nać kvar...kad se skroz upali ili često javlja grešku onda na tester i vidjet što je

Schox

• Gost
« Odgovori #9 u: 10-12-2007, 14:10:31 »
Seb je kao i uvjek u pravu.
Ja sam malo surfao i po stranim forumima i saznao sam da je to jednostavno boljka na alfama u tim godištima.
Ljudi su navodno čak mjenjali i senzore i glavne jedinice i problem je bio rješen samo na nekoliko mjeseci. Ako koga zanima mogu mu to i potkrijepiti linkovima.
Jednostavno...to je nesavršen Vdc sustav.  :mad:
Bolje i to nego da trokiraju ili kaj ja znam kaj.
Ja sam se za sada sa time pomirio. 
I da, jedino što je važno je da kad vam se to upali....čim stignete ( na semaforu ili...) ipak restartate vozilo jer kad se upali lampica za VDC failure tad vam ne radi ni asr a niti ABS koji je u toj cjeloj priči ipak najpotrebniji  :ok:

Montoya

• Gost
« Odgovori #10 u: 04-01-2008, 08:02:17 »
Samo za inf. od sredine studenog, kada je ovdje pao prvi snjeg i poprilično je zahladilo, nikada mi se više to nije ponovilo. Čak ni sada kada snjega ima puno više, pa sam na to i zaboravio. No neću biti previše optimist, moguće je da se greška pojavi svaki dan. Pozdrv! Boris
« Zadnja izmjena: 10-03-2012, 22:09:37 od a.m.alfa »

Offline kinggo

• Starosjedioc
  • 147 2.0 TS
    • ZG Dumovec
« Odgovori #11 u: 07-03-2008, 20:34:14 »
.......i u kojoj je kombinaciji sa ASRom?
Danas mi se dogodilo da mi je auto proklizao prilikom starta jer sam se stvarno htio pozuriti a cesta je bila mokra i kotaci mi naravno proklizu i pocinje mi zmigati lampica VDCa.
Pa me sad zanima da li je normalno da kotaci proklizu s obzirom da je ASR ukljucen i kaj je u tom trenutku zapravo radio VDC?
... a htio sam crnu...

Offline Antac

• Pripravnik
  • **
    • Čakovec
« Odgovori #12 u: 06-02-2010, 18:06:57 »
imam alficu 156 distinctive + sport pack, 2004. i kolko sam vidim nema ASR i VDC, to su dodatne opcije? malo mi je cudno posto je distinctive da nema toga

Offline Antac

• Pripravnik
  • **
    • Čakovec
« Odgovori #13 u: 06-02-2010, 19:41:18 »
hmmm....sad gledam i za ovu novu 159, VDC + Hill Holder imaju samo TI i business plus oprema bez mogucnosti nadoplate, valjda je tako bilo i za 156.

Schox

• Gost
« Odgovori #14 u: 26-03-2010, 21:53:32 »
hehehee..pa to se tak kaže da ne bi morali pisati " ugasite pa ga ponovno upalite "  :funny:

Nego ..mali update mog problema. Jesen 2009 se još dosta puta javljao kvar, no dolaskom zime i puno nižih temperatura nije se javilo ni jednom.
U glavnom sad kad sam se s time pomirio i alfica je prestala izazivati :)

Alfa-Dodo

• Gost
« Odgovori #15 u: 20-07-2010, 13:36:04 »
kao što sam pitao Seba, skinuo sam jučer volan kako bi zamjenio relej žmigavaca. Kad sam sve vratio i kad krenem vozit upali se greška VDC sustava i ne radi VDC.
Kod frenda na testeru smo otkrili grešku na upravljačkom sustavu, šta napravit  :?: :sad:

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #16 u: 20-07-2010, 13:53:40 »
Sprćko si nešto kod senzora koji prate koliko je zakrenut volan.

Alfa-Dodo

• Gost
« Odgovori #17 u: 20-07-2010, 14:00:08 »
to sam skužio, opet sam danas rastavio i ponovno lijepo sve vratio, sve zubce natrag i tako to, sad ne mogu centrirat volan, ode u bok i jebi se ti  :sado:
ne treba mi mehaničar već kompjuteraš, jesu ga zasrali s tim glupostima  :gun:
Za promjenit relej žmigavca, rastavi pol auta, nabijem ih na  :song:
Sad kad odem u servis, naplate mi ulaz 300 kn, spajanje na komp 200 i dva sata rada 500 i onda još centriranje trapa 200 i onda ću im tamo ostavit kantu pa nek se naplaćuju prodajom talijanskog govna  :mad: :mad: :mad:

Offline st-lancia

• Starosjedioc
  • alfa 145 1.8ts
    • split
« Odgovori #18 u: 20-07-2010, 14:48:33 »
ako ti je senzor pozicije volana ok trebaju samo napravit kalibraciju istog.
potreban examiner2 za kalibraciju :cigara:

Offline Seb

• Donator kluba
  • Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
    • Velika Mlaka
« Odgovori #19 u: 20-07-2010, 14:57:05 »
 :da:
od prilike bi reko da treba kalibrirat senzor pozicije volana...ili nešto nisi ušteko