22-06-2026, 05:05:49

Autor Tema: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??  (Posjeta: 58875 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Paso

  • Član Alfa kluba 14
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 1566
  • Karma: 82
  • Spol: Muški
  • GTV 3.0, GT 1.9, Giulia 2.2 JTDM, Giulia 2.0 Turbo
    • Zaljev, Rijeka
Kako sam trenutno u fazi nabavke polovne dizel Alfe za dragu i nije mi lako naći auto koji je solidan i da nisu vraćani km, upalila mi se lampica da možda ne treba biti ishitren u godini pred ulazak u EU?

Koliko sam shvatio carine nestaju i time bi cijene polovnih na domaćem tržištu trebale biti gotovo prepolovljene. Ima li tko kakva saznanja o tome kako to u stvarnosti funkcionira kod naših EU susjeda?

Moje drugo iskustvo je da su auto uvezeni iz Italije gotovo uvijek s vraćenim km, dok su oni iz Njemačke ipak uredni jer je tamo kontrola trgovaca tako uređena da gube dozvolu za rad ako se uhvate u "prljavoj raboti", pa su valjda jednostavno odlučili da se ne isplati muljati.

Gledam malo cijene lijepo očuvanih 156 i 166 po Njemačkoj... o ljudi moji, pa za 2000-3000 eura dobije super auto. Imam iskustvo od prije uvoza iz Njemačke (uz pomoć trgovca koji mu je dovezao i obavio sve papire) tako da mi to nije neki bauk, a ako ovo s EU zbilja sruši cijene to bi mogao biti raj za nas Alfiste ako nema neka kvaka.

Volio bih čuti vaša razmišljanja na tu temu! :)
 

Offline Alfa_gtv

  • Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 17165
  • Karma: 503
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, GIULIETTA, Z750, SF1098S
    • ZG
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #1 u: 22-04-2012, 11:58:40 »
Vise manje se svi nadamo tome, ali, uvijek postoji ali, vjerojatno ce troskovi bii nesto sitno smanjeni... sumnjam da ce dozvoliti bas da se sve to samo tako prepolovi, plus sto uvijek se moze dogoditi da nam lupe neki embargo i opet 0 bodova neko vrijeme...

ono sto mene zanima je kako ce biti oko uvoza tj dovesti auto za dijelove... po "nestanku" granica to bi trebalo biti moguce smao dovesti auto na slepi... iako nekako sumnjam da ce i to samo tako lako proci... smislit ce oni sigurno vec nesto da nam opet zakompliciraju maksimalno, bilo kod uvoza ili kod dovoza auta za dijelove :rolll:
moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"
 

Offline Bandit

  • Član Alfa Kluba 19
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8973
  • Karma: 568
  • Spol: Muški
  • Stelvio 280 Q4 TI
    • Split
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #2 u: 22-04-2012, 12:02:01 »

Idemo u Svicu po SZ hehe
Postoji Alfa i (ne) postoje drugi automobili.
 

Offline deda

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 430
  • Karma: 23
  • Spol: Muški
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #3 u: 22-04-2012, 12:05:07 »
Pa nema carine ni sada,prema tome nemamo se kaj nadat.Sumnjam da će se država odreći PDVa na fakturu vozila koju moraš donesti,ili kupoprodajni ugovor.Jedino što će se ušparati na špediterskim troškovima,jer onda nema osnove za uvoz pa to neće trebat.
 

Offline alfavu

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2619
  • Karma: 101
  • Spol: Muški
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #4 u: 22-04-2012, 12:06:10 »
mislim da mi je neko rekao da ce se sluzbeno granice makniti kad od ulaska u eu prodje god ili dvije ..da se nemicu odma i da ce i dalje biti kontrole  :mah:
Music : ON
World: OFF
 

Offline daniels1001

  • Trade Count: (+57)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2018
  • Karma: 93
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V Multijet
    • PŽ-ZG (HR), München (DE)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #5 u: 22-04-2012, 12:18:55 »
svi nameti oko uvoza auta ce ostati.
tako da ne moras cekati godinu ili i koji mjesec vise da se ponovis, mozes slobodno odmah po novi auto.
nećeš izgubiti nista.
izgubiti mozes eventualno ako kod nas počmu drastično padati cijene zbog zasičenosti tržišta...

Ako odeš sam u njemačku po auto, ne mora značiti da kilometri nisu skinuti. prije 5-6 dana sam zvao za 2 audija, za ni jednog od njih, trgovac ne garantira da su (180 000km) kilometri stvarni...

 :mah: :mah:
 

Offline plavi156

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2998
  • Karma: 55
  • Spol: Muški
  • Giulietta 1.4 TB
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #6 u: 22-04-2012, 12:24:59 »
kao što su kolege rekle, neće se ništa promjeniti nakon srpnja 2013. Carine ni sad nema na aute proizvedene u EU, plaća se trošarina i poseban porez kojeg se država sigurno neće odreć.

Još jednom čestitke svima koji su odabrali DA na referendumu :metak
EX: 156 1.8TS|156 1.9 JTD|164 TS|156 1.6TS|159 1.9 JTS|166 2.0TS LPG|156 2.0 JTS|147 1.6 TS
 

Offline Paso

  • Član Alfa kluba 14
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 1566
  • Karma: 82
  • Spol: Muški
  • GTV 3.0, GT 1.9, Giulia 2.2 JTDM, Giulia 2.0 Turbo
    • Zaljev, Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #7 u: 22-04-2012, 12:51:08 »
Kako je to sada kod prijatelja Slovenaca?

Što se tiče dijelova tu vjerojatno ne bi trebalo biti ekstra troškova jer koliko vidim ne postoji granična kontrola kod njih, a pogotovo ne dalje u EU (čak i između FR i CH sam prolazio bez da itko išta pita i nitko nije zaustavljao) pa bi "kućice" trebale nestati i kod nas, a tko te onda pita jesi li kupio razbijenu Alfu vani za 500 eura i na prikolici je dofurao doma za dijelove?
 

Offline daniels1001

  • Trade Count: (+57)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2018
  • Karma: 93
  • Spol: Muški
  • Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V Multijet
    • PŽ-ZG (HR), München (DE)
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #8 u: 22-04-2012, 12:53:44 »
Neznam u sve kod Slovenaca, znam da oni ne mogu dovesti auto za regu manji od Euro4. pa ti sad vidi.... Znači, opet u tom slučaju, puno auta dostupnih nama, opet otpada...
Možda klaudio zna bolje...
 

Offline gandi

  • Trade Count: (+1)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 513
  • Karma: 27
  • Spol: Muški
  • Tempra, full+ oprema, bez kože, klime i ABS-a
    • Fiume
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #9 u: 22-04-2012, 12:57:04 »
Pa nestat će kućica i kod nas, samo ne 1.6. sljedeće godine.
Ulazak u EU nije isto što i ulazak u Schengenski pojas.
Prije ovog drugog treba srediti, za početak, skoro 1000 granice sa BiH + sve ostalo
:?: :?: :?: :?: nije valjda da je tolko bila ruzna da si glavu kroz otvor za skije gurnio   :funny: :funny: :funny: :funny:
 

Offline Alfa_gtv

  • Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 17165
  • Karma: 503
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, GIULIETTA, Z750, SF1098S
    • ZG
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #10 u: 22-04-2012, 12:57:51 »
Kako je to sada kod prijatelja Slovenaca?

Što se tiče dijelova tu vjerojatno ne bi trebalo biti ekstra troškova jer koliko vidim ne postoji granična kontrola kod njih, a pogotovo ne dalje u EU (čak i između FR i CH sam prolazio bez da itko išta pita i nitko nije zaustavljao) pa bi "kućice" trebale nestati i kod nas, a tko te onda pita jesi li kupio razbijenu Alfu vani za 500 eura i na prikolici je dofurao doma za dijelove?

E to i mene zanima, ali evo kolega alfavu kaze da je negdje cuo da granice nece "nestati" jos godinu do dvije nakon ulaska u eu :rolll:
moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"
 

Offline Mike20

  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 4693
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • Lancia Delta t-jet
    • Varaždin-Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #11 u: 22-04-2012, 13:21:18 »
S obzirom da nam je država iz  godine u godinu u sve većem dugu (navodno 3 mlrd godišnje) sumnjam da će se ukinuti ikakvi nameti, uvijek će postojati neka nova trošarina.

Osim toga u EU auti koji nešto valjaju, ispravni su i sa stvarnim km su skupi
 

Offline Suki_san

  • Trade Count: (0)
  • Starosjedioc
  • ****
  • Postova: 1210
  • Karma: 77
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTDm 16V SW SP
    • Đakovo
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #12 u: 22-04-2012, 15:07:02 »

Još jednom čestitke svima koji su odabrali DA na referendumu :metak
O čemu ti pričaš :?: Stavi sebi  :metak

Šta misliš da bi auti bili jeftiniji da je bilo NE na refefendumu :?:
Every night  I have the same dream
I'm hatching some plot, scheming some scheme!
 

Offline alfavu

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2619
  • Karma: 101
  • Spol: Muški
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #13 u: 22-04-2012, 15:08:38 »
Ulazak u EU nije isto što i ulazak u Schengenski pojas.

upravo tako kolega..to mi je frend pricao on je policajac na granicnom prijelazu RUPA..nakon ulaska u EU proci ce jos neko vrijeme dok se maknu rampe-granice izmedju hr-slo itd.
Music : ON
World: OFF
 

Offline Stanko

  • Predsjedništvo
  • Trade Count: (+5)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 8729
  • Karma: 809
  • Spol: Muški
  • GTV6 2.5; Berlina 1750; 156 1.9 16v jtdm
    • balkon s pogledom na Kvarnerski zaljev RI
SPASIMO ZEMLJU!...to je jedino mjesto u svemiru gdje ima čokolade...
 

Offline alfavu

  • Trade Count: (+3)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2619
  • Karma: 101
  • Spol: Muški
  • Mercedes W123--Alfa 166 2.4 x2 MT09 TRACER
    • VU
Music : ON
World: OFF
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #16 u: 22-04-2012, 16:07:17 »
E to i mene zanima, ali evo kolega alfavu kaze da je negdje cuo da granice nece "nestati" jos godinu do dvije nakon ulaska u eu :rolll:
i ja sam tako čuo da to nije evo nas došli mi nego je to proces od još koju godinu :da:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline mikela

  • Trade Count: (0)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 2221
  • Karma: 49
  • Spol: Muški
  • - fiat 500 abarth- alfa giulietta 2.0jtdm
    • dugopolje-hvar-split
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #17 u: 22-04-2012, 16:08:34 »
:funny: :funny: :funny:  super ..znaci prije 2020 nema uvozenja krsina za nase potrebe  :hap:
a ništa mi možemo naše kršine dilat južnije van šengena ili u prese pa vagat di je bolja lova :funny: :funny:
jopet će bit alfa pa di puklo da puklo
 

Offline Paso

  • Član Alfa kluba 14
  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 1566
  • Karma: 82
  • Spol: Muški
  • GTV 3.0, GT 1.9, Giulia 2.2 JTDM, Giulia 2.0 Turbo
    • Zaljev, Rijeka
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #18 u: 22-04-2012, 23:42:46 »
Zamolio sam frenda Slovenca da mi kaže iz prve ruke...

"Auto možeš kupiti u EU. Potom platiš porez u istoj državi (To je čak dobro jer je kod nas za postotak ili dva viši). Dolaskom u svoju državu potrebno je platiti još nekakav porez (mislim da je porez na motorna vozila) i homologaciju. Homologacija je cca. 80 €. Porez na motorna vozila se određuje obzirom na tip motora. Novija generacija motora, niži porez.

I to je to. Nema nikakve cake.

Dosta ljudi sa juga kupuje aute u SLO, jer imaju dobre cijene i nisu razgaženi (mala država). Konkretno, tražio sam Toyotu Yaris, pronašao sam jednu izvrsnu sa dobrom cijenom u Essenu, ali troškovi odlaska gore su je učinili manje prihvatljivom. Sličnu sam dobio ovdje za cca. 200 € više, ali nisam platio 3-4 rezervoara benzina, tunelarine, vinjete i konačno vrijeme.

Želim reći da je potrebno napraviti kalkulaciju i doći do TCOa, a potom nije teško odlučiti. Kakav će biti zakon kod vas u Hrvatskoj - tko zna."
 

Offline Maegor

  • Trade Count: (0)
  • Pripravnik
  • **
  • Postova: 176
  • Karma: 2
  • Spol: Muški
    • Oldenburg - DE
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #19 u: 23-04-2012, 00:07:33 »
Ljudi zaboravljate trošarine. Trošarine OSTAJU. Svaka država u eu ima pravo na poseban porez, zato Danska ima najveca davanja na aute u Europi. Ako su Slovenci ukinuli trosarine ili ih smanjili ili vezali za eko norme ne znaci da cemo i mi. I za aute vrijedi da se pdv ne placa u zemlji gdje se auto kupuje vec u zemlji prebivalista. Auti drugdje mozda jesu postali pristupacniji ulaskom u EU, u hrvatskoj nece. Ne potcjenjujte mastovitost hrvatskih političara kad je u pitanju haracenje vlastitih građana. U ovoj državi ne može ništa jeftinije, može samo skuplje.

Sent from my Optimus 2X using Tapatalk 2
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #20 u: 24-04-2012, 17:34:45 »
zato cu sad u EU moc vozit auto na strane rege  u HR bez problema :hap:
provjereno prolazi jer frend radi u Njemackoj a nasao si je auto u Nizozemskoj registriran još 9 mjeseci i na te tablice se vozio dok ga nije prenio na sebe :da:

EU  :volim
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!
 

Offline wiking

  • Trade Count: (+4)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 511
  • Karma: 21
  • Spol: Muški
  • 156 1.9 JTD
    • zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #21 u: 24-04-2012, 17:51:15 »
zato cu sad u EU moc vozit auto na strane rege  u HR bez problema :hap:
provjereno prolazi jer frend radi u Njemackoj a nasao si je auto u Nizozemskoj registriran još 9 mjeseci i na te tablice se vozio dok ga nije prenio na sebe :da:

EU  :volim

i sto onda nakon isteka rege opet moras pljunut hrpu love da ga prebacis na sebe :rolll:
Bolje umrijeti od litre nego od kapi
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #22 u: 24-04-2012, 19:00:28 »
i sto onda nakon isteka rege opet moras pljunut hrpu love da ga prebacis na sebe :rolll:

nemoras, opet ga registriras kod tog vlasnika ( naravno ako ti on to hoce napraviti a mislim da svi imamo barem nekoga u Njemačkoj, Austriji i inima... )  :clap:
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #23 u: 24-04-2012, 20:40:01 »
zato cu sad u EU moc vozit auto na strane rege  u HR bez problema :hap:
provjereno prolazi jer frend radi u Njemackoj a nasao si je auto u Nizozemskoj registriran još 9 mjeseci i na te tablice se vozio dok ga nije prenio na sebe :da:

EU  :volim

to isto kao sta slovenci voze na talijanske, njemci na austrijske, austrijanci na talijanske tablice, itd , koliko sam upucen mozes samo sanjat o tome. jer ja nesmijem vozit auto koji je registriran na austrijske tablice a imam prebivaliste u italiji i talijansku vozacku, a sve je to EU. sve se moze dok te ne ulove  :pol:
 

Offline Alfa_gtv

  • Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • Postova: 17165
  • Karma: 503
  • Spol: Muški
  • GTV V6 TB, GIULIETTA, Z750, SF1098S
    • ZG
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #24 u: 24-04-2012, 20:52:53 »
Meni to isto dijeluje malo nerealno, i mislim da su to samo price da se mogu vozit tak auti na tudjim regama :ok:
moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #25 u: 24-04-2012, 21:04:10 »
to isto kao sta slovenci voze na talijanske, njemci na austrijske, austrijanci na talijanske tablice, itd , koliko sam upucen mozes samo sanjat o tome. jer ja nesmijem vozit auto koji je registriran na austrijske tablice a imam prebivaliste u italiji i talijansku vozacku, a sve je to EU. sve se moze dok te ne ulove  :pol:

vjerovatno zato jer nemaš državljanstvo talijasnko nego hrvatsko kaj ne?
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #26 u: 24-04-2012, 21:41:35 »
imam dvojno tal i hr, to nema veze sa drzavljanstvom. jednostavno nesmijes vozit auto iz druge drzave, jer to je carinski prekrsaj. primjer. firma di radim je u italiji i kamoni su registrirani u italiji. imamo poslovnicu u sloveniji di su kamioni reg na slovenske tablice. ja kao njihov radnik - vozac nesmijem vozit kamion koji je regan u sloveniji, ista firma , gazda, EU, ali je druga drzava.
zato nemojte nasjedat na takve price, poznam ih nekolicinu koji rade u italiji. talijanske vozacke a auti na hr reg. normalno auti u vlasnistvu zena, majki, oceva a ovi imaju punomoc. pa kad ih je zaustavila  :pol: koji odmah zovu carinike jer je to carinski prekrsaj, prisjelo im je . zadnji je platio preko 6000 eura kazne.
svi se hvale kako se moze a kad dobe po usima onda sute i nikom nista ne govore.
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #27 u: 25-04-2012, 12:57:09 »
 a cuj ja pricam kakva ja imam iskustva :ok: vozim po Austriji i Češkoj njihove autobuse i aute i nikad problema, par puta me policija zaustavila i samo provjere dal je vozilo u redu i dal su moji papiri u redu!  u HR to ne radim ( bar ne aute ) jer znam da su osjetljivi na to! kak onda npr tegljac je registriran na npr Italiju a prikolica na Njemačku, kak to prolazi :?:
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!
 

Offline Marin krk

  • Trade Count: (+1)
  • Ovisnik o alfistima
  • *****
  • Postova: 8271
  • Karma: 544
  • Spol: Muški
    • KRK
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #28 u: 25-04-2012, 16:51:52 »
to prolazi, zato jer sada jako puno slepa i sanduka-kasa putuju vlakom. i zato sto zele da po svakoj drzavi radnju utovara-istovara rade ljudi koji su iz te regije. a prikolice ce se mjenjat u logistikama.
 vozis njihove autobuse i aute u njihovim drzavama  :?:
pojasni malo, ciju vozacku imas, na kojim tablicama su vozila reg i po kojim drzavama vozis ta vozila.
 

Offline Ivek...

  • Trade Count: (0)
  • Sa stažom
  • ***
  • Postova: 434
  • Karma: 8
  • 156 2.4 JTD 10V
    • Zagreb
Odg: Kako prijaviti i registrirati vozilo kupljeno u EU ??
« Odgovori #29 u: 25-04-2012, 18:09:13 »
HR vozačka, tablice su A i CZ, po tim državama, ponavljam, nikad me nisu ništa pitali :mah:

evo za koga radim

http://www.traveleurope.cc/index.php?l=en&nID=&ID=1118047452__ID42a40cdc57d967.76527996&detail=true
« Zadnja izmjena: 25-04-2012, 18:32:31 od Ivek... »
Tko drugom jamu kopa, trecom proklizava!