13-12-2019, 09:00:13

Autor Tema: OBD - Općenito  (Posjeta: 8958 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

trabbbak

• Gost
  • Trade Count: (0)
OBD - Općenito
« u: 27-01-2010, 11:10:54 »
Ljudi, imam jedno pitanjce za vas... imajte na umu da sam "informaticar" (pojam opisuje svasta al bavim se racunalnim mrezama) i laik o autima...

Obzirom da se u mom "fahu" svaki iole bolji komad hardvera koji ima svoj prateci softver da konfigurirat, zanima me da li je to moguce i na nasim alfama?
Ne pricao o cistom upgrade-u softvera centralne jedinice auta vec ono... spojis se na njega i uz dijagnostiku mozes konfigurirati recimo duzinu kojom ce svjetlit lampica u kabini prije automatskog gasenja ili, ono sto ja specificno trazim, konfiguriranje automatskog zatvaranja prozora kada stisnes i dugo drzis zakljucavanje na kljucu (pod uvjetom da imas centralno daljinsko) i tako...

Citao sam o VAG-COM-ovima (aplikacija i kabel), OBD2 kablovima, alfadiag-u... jel netko tako nesto pokusavao?
BTW, ono na sto sam naletio je da cak i samom DIJAGNOSTIKOM nekih stvari u autu koristenjem VAG-Com-ovog softvera mozes onesposobiti auto (ne znam kako bih drukcije preveo "render your car unusable" :))...

Pa sad... neki komentari?

AR156 1.9JTD

Offline vlado0332

• Pripravnik
  • **
  • Spol: Muški
  • GT 1.9 16v M-jet
    • Rijeka
Odg: OBD - Općenito
« Odgovori #1 u: 27-01-2010, 11:40:55 »
Citat:  konfiguriranje automatskog zatvaranja prozora kada stisnes i dugo drzis zakljucavanje na kljucu (pod uvjetom da imas centralno daljinsko) i tako...

Vjerojatno je moguće jer to Alfe već imaju. Kod GT-jke kad dugo držim dugme daljinskog otvaranja vratiju spuste mi se prednja stakla i obrnuto kod zatvaranja, podignu, ako su bila spuštena.  Možda bi ti više mogao pomoć Seb koji se kuži u reprogramiranje Eproma auta.
TS je gušt, al` je M-jet zakon

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #2 u: 27-01-2010, 11:46:03 »
e ovo je zanimljivo pitanje, baš to i mene zanima...recimo na vw gti-u imaš daljensko za prozore, otvaranje zatvaranje, isto tako i šiber itd.  mislim možda ima i na još nekima ja sam sad uzeo golfa za primjer jer znam da na njemu ima... nevažno...
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

Offline SALE-82

• Trade Count: (+2)
  • Ovisnik o alfistima
    • Mainz (DE)
« Odgovori #3 u: 27-01-2010, 11:56:39 »
e to i mene zanima,malo mi je glupo što na 147ici mogu samo spustiti prozore a ne mogu ih dignuti preko daljinskog
Meni kad krene u životu, toliko se zalaufa, da krene bez mene.

Offline LOŠA

• Trade Count: (+22)
  • Ovisnik o alfistima
  • AR 146 TD, AR 156 JTD 16V M-JET, AR Brera 2.0 JTDM
    • BJELOVAR
« Odgovori #4 u: 27-01-2010, 12:01:51 »
Na novijim autima svu tu perifernu elektriku regulira BodyComputer koji je preko CAN-a povezan sa ECU itd...
Ali čini mi se da kod 156-ica to baš i nije tako.

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #5 u: 27-01-2010, 12:44:18 »
E pa sad bi ste i Vi i prozore na struju. Pa to je  QV ako hocete luksuz kupite Audia ili Passata.

Offline Alfa_gtv

• Global moderator
  • Trade Count: (+7)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GTV V6 TB, AR GT, Z750
    • ZG
« Odgovori #6 u: 27-01-2010, 13:04:43 »
pa pošto navodno drže korak sa ostalim proizvođačima i izbacuju svakakve umotvorine na tržište što nazivaju autima, mogu se onda malo i potrudit oko toga... i onda neko pljuje po vw-u itd.

:off  :off
V6  moja AR GTV 2.0 V6 TB

"Many of the technical solutions you'll find in a Ferrari, are also often used in an Alfa Romeo"

trabbbak

• Gost
« Odgovori #7 u: 27-01-2010, 13:31:58 »
Paaaaa... i imam prozore na struju, sam se ne zatvaraju automatski :-)
Ok salu "nastranu".

Uz to zatvaranje stakala drzanjem tipke za zakljucavanje imam mozda jos potencijalnih stvarcica.
Sto kazete na funkcionalnost koju sam imao na Peugeotu 206 (da, ok, vozio sam 206icu prije :-) ) a mogla bi se zvat nesto tipa... "follow-me-headlights". Ne znam kak se zove al kaze ovako: ugasis auto i svjetla, blicnes jednom dugim svjetlima a auto ostavlja upaljena kratka svjetla od tog trenutka 30 sekundi dok ga ti fino ne zakljucas i udjes u kucu. Simpa ne?
Uz to, mozda i funkcija automatskog paljenja svjetala NAKON sto se upali auto?

Kazem, zdrava logika mi nalaze da bi se sve to moglo "konfigurirati", samo je pitanje kako...

Offline nixa

• Trade Count: (+1)
  • Starosjedioc
  • 156 1.9 JTD
    • Nasice/Osijek/Zagreb
    • Nema zime za pingvine
« Odgovori #8 u: 27-01-2010, 13:37:33 »
Jedan decko na svojoj BMW 5ici ima mogucnost da namjesti da se auto upali u 0645, tako da u 0700 kad krece auto vec bude ugrijan  :ok:

trabbbak

• Gost
« Odgovori #9 u: 27-01-2010, 14:03:18 »
Eeee jos ak i kavu skuha... KUPUJEM!   :craz

Offline Boksi

• Trade Count: (+4)
  • Ovisnik o alfistima
    • Pula
« Odgovori #10 u: 27-01-2010, 14:07:50 »
Jedan decko na svojoj BMW 5ici ima mogucnost da namjesti da se auto upali u 0645, tako da u 0700 kad krece auto vec bude ugrijan  :ok:

TO je jedan dečko u Puli imao na Yugu, ali ne na vrijeme, več bi nazvao "auto" mobitelom i on bi se palio. Ista stvar se da napraviti i za zaključavanje s porukom :da:. Ali su to dodatni sklopovi :ok:

Meni bi bilo fora da se da ubrzati podizanje i spuštanje stakala, ili je to možda stvar do nečeg drugog?

Zanimljiva tema :craz
« Zadnja izmjena: 27-01-2010, 14:12:03 od Boksi »
Alfa--Fiat--Lancia

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #11 u: 27-01-2010, 14:10:40 »
Ja znam da sva vozila iz VW-skoda grupacije imaju tu mogucnost sa daljinskim da otvaraji i zatvaraju prozore pridrzavajuci dugme na daljinskom. Mada je (ne)logicno da nase ljubimice to nemaju. STA JE TU JE  QV

Offline Joke

• Ovisnik o alfistima
  • 164-2.0 TS,166-2.4 JTD,156-1.9 JTD, Ducato 2.8 JTD
    • Split
« Odgovori #12 u: 27-01-2010, 14:35:08 »
VAG grupaciji se preko dijagnostičkih uređaja ( brain bee ) može svašta podešavat od periferne elektronike.
Neke aute možeš palit i gasit preko dijagnostike.
Oko kuće jedan auto i hrpa traktora...

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
    • BJELOVAR
« Odgovori #13 u: 27-01-2010, 14:37:54 »
Ok salu "nastranu".

Uz to zatvaranje stakala drzanjem tipke za zakljucavanje imam mozda jos potencijalnih stvarcica.
Sto kazete na funkcionalnost koju sam imao na Peugeotu 206 (da, ok, vozio sam 206icu prije :-) ) a mogla bi se zvat nesto tipa... "follow-me-headlights". Ne znam kak se zove al kaze ovako: ugasis auto i svjetla, blicnes jednom dugim svjetlima a auto ostavlja upaljena kratka svjetla od tog trenutka 30 sekundi dok ga ti fino ne zakljucas i udjes u kucu. Simpa ne?

Kazem, zdrava logika mi nalaze da bi se sve to moglo "konfigurirati", samo je pitanje kako...

Pa i 156-ica ti ima tu "folow me home" opciju :da:

Offline Marcus

• Starosjedioc
  • 156 2.4 Ursus
    • Zagreb, Trnsko
« Odgovori #14 u: 27-01-2010, 15:16:06 »
Ok salu "nastranu".

meni se recimo dopala funkcionalnost na e36 koji sam imo na zamjeni a veznana je uz brisace....kad upalis brisace na najmanju brzinu normalno rade dok se ne zaustavis...onda se prebaci na impuls (povremeno brisanje) dok opet ne krenes...onda opet brise normalno na najsporijoj brzini konstantno   :hap:..
inace da nebudem skroz  :off ja sam nedavno imao prvo iskustvo  :hap: sa alfadiagom preko OBDII...doduse ja sam se koncentrirao na ocitanja senzora,ali ne sjecam se da je bilo u njemu  nekih opcija za ovakve igrarije   :?:
Da mi je i dolinom smrti proći, zla se ja ne bojim  jer Ti si sa mnom....

http://zalauru.blog.hr/

Offline LOŠA

• Ovisnik o alfistima
    • BJELOVAR
« Odgovori #15 u: 27-01-2010, 15:29:04 »
meni se recimo dopala funkcionalnost na e36 koji sam imo na zamjeni a veznana je uz brisace....kad upalis brisace na najmanju brzinu normalno rade dok se ne zaustavis...onda se prebaci na impuls (povremeno brisanje) dok opet ne krenes...onda opet brise normalno na najsporijoj brzini konstantno   :hap:..
inace da nebudem skroz  :off ja sam nedavno imao prvo iskustvo  :hap: sa alfadiagom preko OBDII...doduse ja sam se koncentrirao na ocitanja senzora,ali ne sjecam se da je bilo u njemu  nekih opcija za ovakve igrarije   :?:

OBD2 interface i Alfadiag program služi samo za čitanje parametara rada motora i čitanje/brisanje grešaka.

Za izmjene u ECU (chip tunning i slično) bi mogao poslužiti jedino Galletto interface.

Offline Mirsad

• Ovisnik o alfistima
  • 156 2.0TS+LPG
    • Sarajevo
« Odgovori #16 u: 28-01-2010, 09:16:30 »

Znam da je golf 3 ima tu opciju manuelnog izabira vremena brisanja (gurnes rucicu za intervalno brisaje na on i pratis kad ti trebaju brisaci  da se uljuce zbog padavineonda na off i ponovo na on i tako radi) pratis gustoci padanja kise

Online Pero156TS

• Predsjedništvo
  • Trade Count: (+13)
  • Ovisnik o alfistima
  • *
  • GT 1.9 JTD, Lancia Y
    • Zagreb
« Odgovori #17 u: 28-01-2010, 09:20:49 »
Ok salu "nastranu".

to imam ja na grane puntu
GT 1.9 JTD
Svi pričaju da pijem, a nitko ne priča da sam žedan.

trabbbak

• Gost
« Odgovori #18 u: 28-01-2010, 09:30:13 »
Eee i ta opcija je takodjer odlicna, stanem na semaforu i on uspori jos interval rada brisaca.

Takodjer imao taj "feature" na 206ici pa sad vidite razlog iz kojeg sam postavio topic.
BTW, tnx na Galleto tip-u, provjerit cu sto se da.

Kazem, taj vag-com mi se cini ok aplikacija ali deklarirana za vw-ove i to... za alfe mi je veliki  :?: sto ce se dogodit a nigdje ne mogu naci informacije.

Offline Joke

• Ovisnik o alfistima
  • 164-2.0 TS,166-2.4 JTD,156-1.9 JTD, Ducato 2.8 JTD
    • Split
« Odgovori #19 u: 28-01-2010, 09:44:14 »
Oko kuće jedan auto i hrpa traktora...