Alfisti.hr

Alfa Romeo modeli => 147, 156, GT => Autor teme: mdwolf - 26-01-2016, 20:39:50

Naslov: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 20:39:50

Dragi Alfisti,

Je li se nešto slično Vama dogodilo?
Mene danas zovu iz praonice da dođem - kad ono iznenađenje!?!

Odmah mogu reći da oni nisu jrivi jer sam bubrenje lima vidjela i sama ovu jesen samo nisam znala što se događa.

Stoga, ako je itko čuo za iskustvo sa ovakvim događajem - molim podijelite ga. Nevjerojatno mi se čini da jedina stvar koja ima najrjeđe šanse za propast ove vrste putem hrđe jest strop - dogodi baš meni.

Alfihno je u 11.-toj godini :( :( :( (http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160126/151e71c8a56f27d9b8fda1e9f4b8a70f.jpg)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160126/b3cc72efff55dc770a448145decba91d.jpg)

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160126/4558613fdaa97989e9b5951b768e613e.jpg)

Pozz - a ja idem tražiti limara da mi auto ne dobije privatni akvarij sa zlatnom ribicom u pentahouse razini...:D :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Luka_ri - 26-01-2016, 20:43:41
20:40:14 Luka_ri čita post
20:40:37 Luka_ri pregledava svoju 147-icu u strahu...
20:41:08 Luka_ri mirno ulazi u kuću

Nije za čuditi se ako je antena prilikom zamjene loše montirana ali svakako neugodna situacija i pomalo zabrinjavajuća...
Sretno s tim.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Alfa166DA - 26-01-2016, 21:09:58
 :o000: koma,, kakvi su joj pragovi i pod kada je takva na krovu
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Argor - 26-01-2016, 21:37:50
Vjerojatno oštećena zaštita (boja) kod montaže, s vremenom, korozija je uzela danak. Ipak ništa što dobar limar ne popravi.  :oldman:    ... bolje rupa na krovu nego na podu .    :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Stiv - 26-01-2016, 22:19:20
Imat ce limar finoga posla...skidanje krovnog tapicirunga.... izrezivanje veceg dijela lima na krovu da se makne truli lim i onda pripasivanje novog komada lima...busenje rupe za antenu....i naravno na kraju lakiranje cijelog krova.

Sretno sa popravkom....nadam se da ces nac pravog mestra koji ce to kvalitetno odraditi i lakirera koji ce jos bolje polakirati :drive::drive::alfisti:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 22:53:52

20:40:14 Luka_ri čita post
20:40:37 Luka_ri pregledava svoju 147-icu u strahu...
20:41:08 Luka_ri mirno ulazi u kuću

Nije za čuditi se ako je antena prilikom zamjene loše montirana ali svakako neugodna situacija i pomalo zabrinjavajuća...
Sretno s tim.


Antena originalna i nikad dirana - ovo je tvorničko stanje. :(
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 22:55:56

:o000: koma,, kakvi su joj pragovi i pod kada je takva na krovu

Savršeni - drugdje nigdje niti piknjice.

Sumnjam na kontinuirano habanje ležišta antene prilikom ulaska u garažu kad zapinje za garažna vrata.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 22:57:46

Vjerojatno oštećena zaštita (boja) kod montaže, s vremenom, korozija je uzela danak. Ipak ništa što dobar limar ne popravi.  :oldman:    ... bolje rupa na krovu nego na podu .    :)

Ovo je tvornički montirana antena kaj je najbolje...:(
He-he... Da - dobar je i takav pogled: skoro sam dobila šiber i akvarij u dodatnu opremu...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: chakija - 26-01-2016, 22:58:24
Savršeni - drugdje nigdje niti piknjice.

Sumnjam na kontinuirano habanje ležišta antene prilikom ulaska u garažu kad zapinje za garažna vrata.
onda ti je to uzrok...takve stvari brzo srulje do golog lima... i voda s godinama napravi svoje
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 23:03:06

Imat ce limar finoga posla...skidanje krovnog tapicirunga.... izrezivanje veceg dijela lima na krovu da se makne truli lim i onda pripasivanje novog komada lima...busenje rupe za antenu....i naravno na kraju lakiranje cijelog krova.

Sretno sa popravkom....nadam se da ces nac pravog mestra koji ce to kvalitetno odraditi i lakirera koji ce jos bolje polakirati :drive::drive::alfisti:


Hm, ako i za manje stvari mijenjaju komplet plohu, očekujem da će i ovdje biti tako osobito kaj je ovdje fina rupa gdje prstom pipaš kabel antene a nalazi se točno iznad lampice stražnjih siceva...

Mislim da će mi se smrznut mozak kad čujem za troškove...
Ajd kad ogrebeš, ali kad shit-zu nastaje erozijom limene kutije... Pretvaram se u Papinov lonac...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 23:05:35

onda ti je to uzrok...takve stvari brzo srulje do golog lima... i voda s godinama napravi svoje

To je jedino - ali kakve tu ima pomoći kad je antena zamišljena da bude - na krovu?!?

Jel mogu krovnu zamijeniti sa nekom drugom?
Na prastarom Opel Kadettu sam imala onu metalnu, teleskopsku koja se na pritisak utiskivala...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: chakija - 26-01-2016, 23:06:30
To je jedino - ali kakve tu ima pomoći kad je antena zamišljena da bude - na krovu?!?

Jel mogu krovnu zamijeniti sa nekom drugom?
Na prastarom Opel Kadettu sam imala onu metalnu, teleskopsku koja se na pritisak utiskivala...
jbg antena nije namijenjena ni zamišljena da svakodnevno zapinje za vrata garaže
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 26-01-2016, 23:08:29

jbg antena nije namijenjena ni zamišljena da svakodnevno zapinje za vrata garaže


Rado bih i ja da ju parkam u kakvu opernu ložu sa stropom od 3 metra, ali na raspolaganju mi je klasična garaža sa preklopnim vratima.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: chakija - 26-01-2016, 23:11:09

Rado bih i ja da ju parkam u kakvu opernu ložu sa stropom od 3 metra, ali na raspolaganju mi je klasična garaža sa preklopnim vratima.
a cek kakva je to antena kad ti zapinje... zar originalna nije ona 10-15 cm duga?
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 26-01-2016, 23:33:14
Mogu ti ja sa 147-ice izrezati komad krova koji trebaš  :ok:  :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Prta - 26-01-2016, 23:45:53
dobijes siber i jos se bunis.... :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 26-01-2016, 23:48:48
I to na straznjem dijelu krova siber, unikat  :)

Ma to samo malo pobrusiti, baciti kita gore, sprej u boji auta i kao novi je  :clap:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Prta - 26-01-2016, 23:53:45
I to na straznjem dijelu krova siber, unikat  :)

Ma to samo malo pobrusiti, baciti kita gore, sprej u boji auta i kao novi je  :clap:
skoro pa panorama :Rock:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: cupoalfa - 27-01-2016, 05:29:17
Kupio sam jednom 156 cu SW sa istim problemom. Zbrusio hrdu grundirao i stavio ajkulin rep antenu pokrila je sve sto pokriti treba
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 27-01-2016, 06:12:45
Zamjenit kompletan krov, NAJSIGURNIJE rijesenje, govorim iz iskustva a ne ono sto sam procitao na forumu. Krov sa donatora cca 500 kn,  skidanje prednje sajbe 300 kn, ruke limara 150 evrica i lakirer isto tak. Ak hoces kvalitetu, ak neces onda onda ti je moja preporuka da naljepis žvakaču jer davat nekome za fušeraj je bacanje novaca.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: deda - 27-01-2016, 06:54:31
Krpati krov i švasati,ravnati je najgora stvar na autu a da se to ne vidi.U principu se to ne radi,nego se promjeni cijela krovna ploća.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 27-01-2016, 07:34:37
Kupio sam jednom 156 cu SW sa istim problemom. Zbrusio hrdu grundirao i stavio ajkulin rep antenu pokrila je sve sto pokriti treba

MD, nakon popravka nabavi antenu o kakvoj kolega priča i nećeš više zapinjati.

http://www.aliexpress.com/item/Alfa-Romeo-159-shark-antenna-special-car-radio-aerials-shark-fin-auto-antenna-signal/32477375619.html?spm=2114.30010308.3.1.ttF4bT&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_401_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6148,searchweb1451318411_6449&btsid=972e9268-5fe8-426c-b1f9-f5df93071907


e da, i proleti malo onom temom "rasprava o kvaliteti Alfe" he he he
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 07:55:44

a cek kakva je to antena kad ti zapinje... zar originalna nije ona 10-15 cm duga?

Je - upravo ta, ali ta mi zapinje za ona klasična garažna vrata ...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 07:58:14

dobijes siber i jos se bunis.... :D

;) - i akvarij samo bez zlatne ribice...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 08:00:00

I to na straznjem dijelu krova siber, unikat  :)

Ma to samo malo pobrusiti, baciti kita gore, sprej u boji auta i kao novi je  :clap:

Mislim da je to malo teže s obzirom da je baš lim propao u radijusu od cca 2cm.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 08:03:03

Zamjenit kompletan krov, NAJSIGURNIJE rijesenje, govorim iz iskustva a ne ono sto sam procitao na forumu. Krov sa donatora cca 500 kn,  skidanje prednje sajbe 300 kn, ruke limara 150 evrica i lakirer isto tak. Ak hoces kvalitetu, ak neces onda onda ti je moja preporuka da naljepis žvakaču jer davat nekome za fušeraj je bacanje novaca.

To i mislim napraviti. Jer ga ne namjeravam prodavati - inače je cakum-pakim za svoje godinice i kilometražu...

Sa karambola si uzimao ili ...?
To sve limar radi? Mislim - skidanje šajbe?
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 08:06:16

Krpati krov i švasati,ravnati je najgora stvar na autu a da se to ne vidi.U principu se to ne radi,nego se promjeni cijela krovna ploća.

Da je to još neki minimalni krug oko antene još ajde, ali ovo ne bi dobro izgledalo...
Logika mi nalaže da promijenim jer - mi ev. podlokavanje a niti ne znam što ide i kamo od instalacija: ne bih se zezala...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 08:13:14

MD, nakon popravka nabavi antenu o kakvoj kolega priča i nećeš više zapinjati.

http://www.aliexpress.com/item/Alfa-Romeo-159-shark-antenna-special-car-radio-aerials-shark-fin-auto-antenna-signal/32477375619.html?spm=2114.30010308.3.1.ttF4bT&ws_ab_test=searchweb201556_6,searchweb201644_5_10001_10002_10005_301_10006_10003_10004_401_62,searchweb201560_1,searchweb1451318400_6148,searchweb1451318411_6449&btsid=972e9268-5fe8-426c-b1f9-f5df93071907


e da, i proleti malo onom temom "rasprava o kvaliteti Alfe" he he he

Ovo je "ajkula rep" za 159? Moj je 147. :)

A imam već taj autić neko vrijeme, a bila je i prije još jedna...:P

Gledajući ukupno s obzirom na ostalo što sam vozila, Alfe su mi se pokazale najbolji mogući izbor. Vitalni dijelovi su mu super, a da ima rješenja koja graniče sa "Pa kako im je samo to uspjelo"... - a ima, ali ... Ono što mi je bitno, motor, udobnost mi prevažu u ovoj kategoriji. :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Prta - 27-01-2016, 08:51:56
;) - i akvarij samo bez zlatne ribice...
nemos sad sve :craz
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 09:15:48
Konkretno pitanje: pretpostavljam da pošto je 5-vr model da sa istog takvog primjerka i ja tražim krov?

Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 27-01-2016, 09:21:28
Ovo je "ajkula rep" za 159? Moj je 147. :)

A imam već taj autić neko vrijeme, a bila je i prije još jedna...:P

Gledajući ukupno s obzirom na ostalo što sam vozila, Alfe su mi se pokazale najbolji mogući izbor. Vitalni dijelovi su mu super, a da ima rješenja koja graniče sa "Pa kako im je samo to uspjelo"... - a ima, ali ... Ono što mi je bitno, motor, udobnost mi prevažu u ovoj kategoriji. :)

To su unverzalne antene, slobidno u search upisi alfa 147 i izbaciti ce istu... ja svoju cekam pa javim dojmove.

Meni je 147 najbolji auto koji sam do sad imao, u globalu. Ali je isto tako i najkvarljiviji i vjerojatno najšlampavije napravljen.  Samo kazem da kupiti Alfu zbog kvalitete i pouzdanosti je isto kao gledati porno film radi fabule  :smijeh
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 27-01-2016, 09:22:50
ja bi ipak probao sa nekom jeftinijom varijantom fus popravka, pa ako ne upali onda isao na izmjenu krova. nije da ima sto za izgubiti
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 10:22:26

ja bi ipak probao sa nekom jeftinijom varijantom fus popravka, pa ako ne upali onda isao na izmjenu krova. nije da ima sto za izgubiti

A - ne sviđa mi se verzija vidljivog rezuckanog lima...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 10:31:51

To su unverzalne antene, slobidno u search upisi alfa 147 i izbaciti ce istu... ja svoju cekam pa javim dojmove.

Meni je 147 najbolji auto koji sam do sad imao, u globalu. Ali je isto tako i najkvarljiviji i vjerojatno najšlampavije napravljen.  Samo kazem da kupiti Alfu zbog kvalitete i pouzdanosti je isto kao gledati porno film radi fabule  :smijeh

Ajd, pliz - meni će to pričekati dok čitavu konstrukciju zatvorim.

Čitala sam na Alfaowner da postoji navodno razlike u tipovima dostupnih antena...prijem itd.

Ja ga nisam kupovala radi kvalitete - dogodila se prilika, prvo prvi pa onda automatski i drugi ali sjećam se da kad mi je predložen prvi da sam samo zakolutala očima: - Pa tko će te popravke plačati....!

Ipak, gledajući ostale aute koje sam duže vozila ili posjedovala - ova druga Alfa mi se pokazala nevjerojatno isplativa i dobra. Sve što je dosad otišlo, otišlo je zbog razumljivog razloga, a ukupno gledano nisam imala nekakvih velikih ulaganja: ovo će biti valjda prvo osim farova koji su kriminalni.
Auti koje sam izmijenila: od Corse, Astre, Escorta, Clijača, P 207...
Tako da - neću to tvrditi kao generalno ali moj je primjerak relativnije ok. :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 27-01-2016, 11:07:41
Napišem dojmove kada dođe.  :ok:

Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 27-01-2016, 13:46:09
A - ne sviđa mi se verzija vidljivog rezuckanog lima...

Ma nisam mislio pod fuš da se to napravi lijevom nogom kod susjeda dimnjačara nego da se samo prevari rupa.

Meni je tako na 75-ici zatvorena rupa od antene jer mi se ne sviđa imati antenu. Auto je kao jaje, ne vidi se ništa, ne kuzim zapravo zašto bi se i vidjelo. Veće su šanse da će se vidjeti razlika u boji ako mjenjas cijeli krov
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 15:29:30

Ma nisam mislio pod fuš da se to napravi lijevom nogom kod susjeda dimnjačara nego da se samo prevari rupa.

Meni je tako na 75-ici zatvorena rupa od antene jer mi se ne sviđa imati antenu. Auto je kao jaje, ne vidi se ništa, ne kuzim zapravo zašto bi se i vidjelo. Veće su šanse da će se vidjeti razlika u boji ako mjenjas cijeli krov

:D

Interesantna ideja - budem vidjela što će limar reći na prijedlog...
Hvala! :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 27-01-2016, 18:38:37
Ma nisam mislio pod fuš da se to napravi lijevom nogom kod susjeda dimnjačara nego da se samo prevari rupa.

Meni je tako na 75-ici zatvorena rupa od antene jer mi se ne sviđa imati antenu. Auto je kao jaje, ne vidi se ništa, ne kuzim zapravo zašto bi se i vidjelo. Veće su šanse da će se vidjeti razlika u boji ako mjenjas cijeli krov
Za mene je ovo opca glupost. Imaj u vidu da kit puca. Ak se lakira, lakira se čitavi element a ne samo oko toga di si radio jer se uvijek pozna magla laka iz spreja a pogotovo na krovu.  To samo hendleri i njihovi do neba hvalevrijedni majstori rade.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 27-01-2016, 18:53:34
To i mislim napraviti. Jer ga ne namjeravam prodavati - inače je cakum-pakim za svoje godinice i kilometražu...

Sa karambola si uzimao ili ...?
To sve limar radi? Mislim - skidanje šajbe?
Na otpadu ti krov  odrežu na štokovima,a prije toga skinu zadnju haubu i prednju šajbu. S tim ides kod limara, on odpunktira vanjski dio krova s tog donatora. Na tvom autu izvadi prvu sajbu ako ima alat za to (dogovori prije zahvata s njim jer neki to rade a neki ne),pa odpunktira vanjski dio krova na tvom autu i zapunktira donatorov. S tim ideš na pripremu za lakiranje ili ak je limar dobar samo lakiranje. Montaža krovnih lajsna i šajbe poslje lakiranja jer bi mogli hrđat zamaskirani punktevi. To je po meni jedini ispravan proces i jedino tako ja radim kad radim. Sretno..
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 27-01-2016, 19:07:36
Znači zavaruje se na štokovima, odnosno na A, B i C nosačima? Kako se stakla skinu i vrate ako su zaljepljena? Tko je kadar odlijepiti staklo i zalijepiti ga ponovno nazad a da cijela priča ne pušta i dam u staklo ne pukne prilikom skidanja?

Pitam ozbiljno jer bih volio prebaciti staklo vrata prtljažnika sa jednih vratiju na svoja.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Antonio - 27-01-2016, 19:09:56
Mislim da rizik od pucanja uvijek postoji, ne vjerujem da netko može garantirati da će ga 100% sigurno skinuti
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 27-01-2016, 19:18:35
Ak8 nema kamencica u staklu i nije bio karambol onda je problem u meštru i neznanju
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 27-01-2016, 19:21:33
Ja dosad skinuo preko 20 stakala na 156-icama i niti jedno mi nije puklo
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 27-01-2016, 19:28:07
Mislim da rizik od pucanja uvijek postoji, ne vjerujem da netko može garantirati da će ga 100% sigurno skinuti

Pa recimo da nije baš potpuna frka ako pukne jer bih prvo skidao staklo sa donatora, ako pukne nikom ništa. Ako ne pukne skida se sa moje alfe i ako ono pukne, opet nebitno jer imam čitavo skinuto sa donora.

Ak8 nema kamencica u staklu i nije bio karambol onda je problem u meštru i neznanju

Kamenčića ne bi smjelo biti jer se radi o stražnjem staklu. Karambola je bilo ali u tom karambolu je mijenjano staklo tako da nije "načeto" ako se na to misli. (hm, to je sa mojim autom, za donora naravno ne znam jer ne znam povijest auta)


Ja dosad skinuo preko 20 stakala na 156-icama i niti jedno mi nije puklo
Bravo! 

Na kraju balade koliko bi koštao takav pothvat kod nekoga tko zna što radi, a može odmah i neka preporuka na području Rijeke bi bilo najbolje, može i Zagreb.

A sad, sorry na  :off ali kako je više sugovornika nisam htio preko PP.a a da otvaram novu temu radi ovoga mi je malo bezveze.  A i eto, djelomično je vezano na izmjenu krova ako je 147 trovratna.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: M.P. - 27-01-2016, 19:43:05
Na otpadu ti krov  odrežu na štokovima,a prije toga skinu zadnju haubu i prednju šajbu. S tim ides kod limara, on odpunktira vanjski dio krova s tog donatora. Na tvom autu izvadi prvu sajbu ako ima alat za to (dogovori prije zahvata s njim jer neki to rade a neki ne),pa odpunktira vanjski dio krova na tvom autu i zapunktira donatorov. S tim ideš na pripremu za lakiranje ili ak je limar dobar samo lakiranje. Montaža krovnih lajsna i šajbe poslje lakiranja jer bi mogli hrđat zamaskirani punktevi. To je po meni jedini ispravan proces i jedino tako ja radim kad radim. Sretno..

po tome, vrlo jednostavno bi se mogao stavit šiber krov na auto koji ga nema u originalu ?
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 27-01-2016, 19:51:48
Po meni ne. Mislim da (ne drzi me za rijec) auti sa siberom imaju drugaciji kostur od auta bez sibera, pa trebas i crijeva od kadice sibera nekako provuc kroz štokove tj, šasiju... mislim da je to dosta veliki zahvat
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 27-01-2016, 19:53:28
Drugačiji je krov na autu sa šiberom, ima nekako ufrkane rubove prema unutra i da, lajtunzi prolaze kroz štokove
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Role 156 - 27-01-2016, 20:53:02
Mjenjat cijeli krov zbog ovoga na staroj 147 nema smisla , pravi majstor ubaci taj komad lima uz minimalno kita i nikad problema vise sa tim  :ok:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 27-01-2016, 20:55:04
Mjenjat cijeli krov zbog ovoga na staroj 147 nema smisla , pravi majstor ubaci taj komad lima uz minimalno kita i nikad problema vise sa tim  :ok:

Ma nemoj ni pokusavati, očito je konsenzus da treba auto raspiliti
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Role 156 - 27-01-2016, 21:06:22
Ma nemoj ni pokusavati, očito je konsenzus da treba auto raspiliti
:D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: signo - 27-01-2016, 21:26:34
Na otpadu ti krov  odrežu na štokovima,a prije toga skinu zadnju haubu i prednju šajbu. S tim ides kod limara, on odpunktira vanjski dio krova s tog donatora. Na tvom autu izvadi prvu sajbu ako ima alat za to (dogovori prije zahvata s njim jer neki to rade a neki ne),pa odpunktira vanjski dio krova na tvom autu i zapunktira donatorov. S tim ideš na pripremu za lakiranje ili ak je limar dobar samo lakiranje. Montaža krovnih lajsna i šajbe poslje lakiranja jer bi mogli hrđat zamaskirani punktevi. To je po meni jedini ispravan proces i jedino tako ja radim kad radim. Sretno..
Ova  tvoja  opcija  bi  koštala  bar  600-700 eur dakle neisplativo.
Po meni  to pedantan  limar  odradi  za  za  ok  lovu i puno  bezbolnije .Skine  tapecirung  krova  sa tog auta i izbuši pločicu zahrđanog  dijela  fi 100 mm  naravno  da  će  odispod  osigurati da  se  krov ne  uvija.Isto to  napravi   na  donator  krovu, ubaci pločicu  sa  postojećom rupicom   za  antenu, lagano  povari  iznutra, pobrusi skoro   bez  imalo  kita  bi  bilo i  sanira    na  fleku  ili  opitura kapu  krova i  miran.
Kakvi   krov  spajati  na   ABC nosačima, to  pola  auta  triba  piturat, nađi  samo   pedantnog  limara koji  se oće  malo  zezati, pa ne  metu se euri po    ulici da  ih se  tako rasipa.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Robertino - 27-01-2016, 21:29:21
bas tako, ponekad ne vjerujem sta se ovdje pise, pedantan limar ce to napraviti  sasvim ok
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Antonijo - 27-01-2016, 21:45:17
Ova  tvoja  opcija  bi  koštala  bar  600-700 eur dakle neisplativo.
Po meni  to pedantan  limar  odradi  za  za  ok  lovu i puno  bezbolnije .Skine  tapecirung  krova  sa tog auta i izbuši pločicu zahrđanog  dijela  fi 100 mm  naravno  da  će  odispod  osigurati da  se  krov ne  uvija.Isto to  napravi   na  donator  krovu, ubaci pločicu  sa  postojećom rupicom   za  antenu, lagano  povari  iznutra, pobrusi skoro   bez  imalo  kita  bi  bilo i  sanira    na  fleku  ili  opitura kapu  krova i  miran.
Kakvi   krov  spajati  na   ABC nosačima, to  pola  auta  triba  piturat, nađi  samo   pedantnog  limara koji  se oće  malo  zezati, pa ne  metu se euri po    ulici da  ih se  tako rasipa.

U potpunosti se slažem  :da:
Naslov: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 23:26:39
Gdje mogu u HR/SLO naći takve otpade? Sa alfama?

Drugo - piliti svoj auto na nosačima bi bilo ravno neurokirurškoj operaciji radi apscesa.
Ja sam shvatila da se donator auto pili na nosačima pa se skine gornja ploča (nisam upoznata sa arhitekturom krova) te prebaci na moj.

Radije bih odma id nhega napravila cabrio...:D :D :D. kad dojadi akvarij :P

Što se tiče šibera, ne znam kako se to danas radi ali kad mi je stari dopeljal Kadett iz DE imal je šiber. Dakle, običan auto koji je lokalni bankar išao malo prekrajati - bilo je fora dok tutach nije dobio po guzici te mu se uzdrmala arhitektura te je počeo puštati vodu.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 27-01-2016, 23:30:31
Nisam se zezao kad sam ti rekao, taman imam jednu 147-icu, moram samo raskopati tapecirung tj. skinuti ga i mogu ti izrezati komad krova koji ti treba, ustvari što se mene tiče možeš dobiti i cijeli krov, ali za to moraš pričekati malo duže jer moram skinuti prednje staklo  :ok:

Koštat će te točno 0 kuna
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 27-01-2016, 23:40:22

Nisam se zezao kad sam ti rekao, taman imam jednu 147-icu, moram samo raskopati tapecirung tj. skinuti ga i mogu ti izrezati komad krova koji ti treba, ustvari što se mene tiče možeš dobiti i cijeli krov, ali za to moraš pričekati malo duže jer moram skinuti prednje staklo  :ok:

Koštat će te točno 0 kuna

Preporučam se sa štovanjem za daljnje aktivnosti glede navedenoga. :)

Možeš li definirati "malo duže" vrijeme - idu kiše i proljeće i mada je sve skupa sada poljepljeno izolir-bandom, moram razmišljati o finalnom rješenju.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 27-01-2016, 23:44:04
Malo duze ti nemogu tocno definirati, mozda mjesec-dva dana... Za cijeli krov to govorim

Za izrezati komad krova gdje je antena moze biti vec kroz tjedan-dva pa eto, odluci se za opciju koja ti vise odgovara i javis mi se  :ok:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 04:47:37
Ova  tvoja  opcija  bi  koštala  bar  600-700 eur dakle neisplativo.
Po meni  to pedantan  limar  odradi  za  za  ok  lovu i puno  bezbolnije .Skine  tapecirung  krova  sa tog auta i izbuši pločicu zahrđanog  dijela  fi 100 mm  naravno  da  će  odispod  osigurati da  se  krov ne  uvija.Isto to  napravi   na  donator  krovu, ubaci pločicu  sa  postojećom rupicom   za  antenu, lagano  povari  iznutra, pobrusi skoro   bez  imalo  kita  bi  bilo i  sanira    na  fleku  ili  opitura kapu  krova i  miran.
Kakvi   krov  spajati  na   ABC nosačima, to  pola  auta  triba  piturat, nađi  samo   pedantnog  limara koji  se oće  malo  zezati, pa ne  metu se euri po    ulici da  ih se  tako rasipa.
Svako ima svoje mišljenje.Napravii ovako i za 2 godine opet plači da je izbila hrđa. kakvo farbanje pola auta ???? Pa keramičari i stolari da vam kažem da je ploča krova max. 2.5 kvadrata za što je potrebno 2 deci boje (baze) i nešto manje bezbojnog. Druga stvar; varit krov na tom dijelu a da se on ne uvine barem malo je nemogiča misija. Znam o čemu pričam. Kvaliteta je najbitnija i do kad če trajat a ne kak najlakše zakamuflirat.  Po zagrebu dosta limara koji rade svjesno svpj posao radi kak sam ja napisal a fušeraja uvijek ima i bit će. I da je 700 eura, a nije, isplati se to odradit jednom, zauvjek i pošteno. Više nismo u vremenima kada je bilo mjenjanje kompletne plohe neisplativo i netostižno, danas dapače autoindustrija to hvali i teži za time, ne samo zbog svog profita neho zbog reklamacija na krpanje. I to bi bilo to od mene za sad, slobodno me popljuvajte...
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 05:05:48
Ma nemoj ni pokusavati, očito je konsenzus da treba auto raspiliti
Vidim da imas dobar smisao za humor,ali auto se ne pili i flexa se uopče ne koristi, i ako je tebi to pola auta  onda dobro, druga polovica je podnica a osratak nečemo voditi pod auto.
Naslov: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 08:16:04
Svako ima svoje mišljenje.Napravii ovako i za 2 godine opet plači da je izbila hrđa. kakvo farbanje pola auta ???? Pa keramičari i stolari da vam kažem da je ploča krova max. 2.5 kvadrata za što je potrebno 2 deci boje (baze) i nešto manje bezbojnog. Druga stvar; varit krov na tom dijelu a da se on ne uvine barem malo je nemogiča misija. Znam o čemu pričam. Kvaliteta je najbitnija i do kad če trajat a ne kak najlakše zakamuflirat.  Po zagrebu dosta limara koji rade svjesno svpj posao radi kak sam ja napisal a fušeraja uvijek ima i bit će. I da je 700 eura, a nije, isplati se to odradit jednom, zauvjek i pošteno. Više nismo u vremenima kada je bilo mjenjanje kompletne plohe neisplativo i netostižno, danas dapače autoindustrija to hvali i teži za time, ne samo zbog svog profita neho zbog reklamacija na krpanje. I to bi bilo to od mene za sad, slobodno me popljuvajte...

Pozz Kocka,

Ja te sigurno ne sprdam, a drugima nije toliko bitno pa si dali malo oduška.

I ja si mislim da je ovo nekak trajnije rješenje... Zato - relax...:)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 08:18:55

Malo duze ti nemogu tocno definirati, mozda mjesec-dva dana... Za cijeli krov to govorim

Za izrezati komad krova gdje je antena moze biti vec kroz tjedan-dva pa eto, odluci se za opciju koja ti vise odgovara i javis mi se  :ok:

Moram kontaktirati limara - osim mogućeg podlokavanja pa makar i kapilarno, stišće me i tehnički koji moram proći početkom 3. mjeseca, a do tada sav popravak mora biti gotov...:(
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 28-01-2016, 09:04:32
Uh, do početka 3. mjeseca cijeli krov nikako...

Btw, čak je u istoj boji kao tvoj  :ok:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 09:34:11
:( Svjetlo plava sa efektom?
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: cupoalfa - 28-01-2016, 09:34:40
Kako se rijesava hrda ili propala podnica 156 poznati problem mjenja se cijela podnica il cijela karoserija?
Ne znam zasto se toliko komplicira oko malo hrde.Danasnje vrijeme ima toliko sredstava za hrdu da nikad ne tom mjestu ne izbije.
Od mrava pravi se slon
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 09:35:35
To bi me čak spasilo farbanja...

Možeš li kakvu fotkicu opalit? Može i na PM. :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 28-01-2016, 10:35:24
Vidim da imas dobar smisao za humor,ali auto se ne pili i flexa se uopče ne koristi, i ako je tebi to pola auta  onda dobro, druga polovica je podnica a osratak nečemo voditi pod auto.


Na 75ići mi je antena zatvorena, prošlo je već preko godinu dana. Auto je jaje, nema nikakvih nuspojava. Što se tiče sklapanja auta na tvorničkim varovima prošao sam to sa 156icom kad sam skoro četvrtinu auta promijenio jer shvaćam da to nije problem.

Mjenjat krov zbog onoliko korozije nema smisla. Znači ne govorim da auto treba pokrpati jer je star, nego jer je nepotrebno ista drugo.

A vi gospođo se očito vodite idejom da je skuplje sigurno i bolje. Što zapravo i je istina  :) ali nije toliko bolje da opravda extra 1000-1500kn
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 14:02:09


Na 75ići mi je antena zatvorena, prošlo je već preko godinu dana. Auto je jaje, nema nikakvih nuspojava. Što se tiče sklapanja auta na tvorničkim varovima prošao sam to sa 156icom kad sam skoro četvrtinu auta promijenio jer shvaćam da to nije problem.

Mjenjat krov zbog onoliko korozije nema smisla. Znači ne govorim da auto treba pokrpati jer je star, nego jer je nepotrebno ista drugo.

A vi gospođo se očito vodite idejom da je skuplje sigurno i bolje. Što zapravo i je istina  :) ali nije toliko bolje da opravda extra 1000-1500kn

Gospodine :D

Pitam za mišljenja, mogu imati svoje mišljenje ali vidim da nema baš nekog konsenzusa. S obzirom da još ne znam o kolikoj lovi se radi - ne mogu se povoditi za tim motom već logičkim razmišljanjem. Sad... Je li to ovdje primjenjivo - ne znam, ali zato pitam tko što i koliko iz iskustva zna.

Problem koji ja vidim jest činjenica da je ovo malo veće od otvora antene - to je cca 3 cm u radijusu i pitanje je koliko narušava arhitekturu lima.

Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Anton - 28-01-2016, 14:18:05
ma nista to nije... Kikiriki...
Krov najmanje utjece na statiku auta.
Izreze se bolesno, zavari zdravo, zastiti, pokita, ofarba se cijeli krov da nema traga tom karcinomu.
Kraj.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 14:47:02
Znači sve ovisi o induvidui čovjeka, neko misli da je bolje ovak a drugi bolje onak.. Ja u autolimariji mrzim kit (jer puca) koristim ga samo za sitno finiširanje i kad čujem hendler priče ma samo kiselina kit i lakiraj diže mi se kosa na glavi, dok drugi to prakticiraju i tako rade. To je moj stav. Možda na vikend autu koji se vozi jako malo nece doci do pucanja kita ali ak se voziš svaki dan s tim autom, jednog dana će se sigurno poznat risevi pa počet žutit pa se to širi i tak.
Ja bi razmišljal ovak....imam kompletan krov i to džaba, lakiranje kompletne plohe moram radit u oba slučaja (ak mjenjam samo dio ili komplet) ostaje mi samo razlika za limara odnosno zamjene vanjske plohe...Idem sad to napravit kak bog zapovjeda nego opet nakon par godina sve ispočetka.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: tool75 - 28-01-2016, 15:38:56
Punktiranje se ne radi ako auto nije ubijen. Problem je u zastiti gdje se limovi preklapaju, a kod punktova se uvijek preklapaju. Kako utjerat vosak ili temeljnu oko punktova? Izmedju dva stisnuta lima? Nikako, tvornica to radi drugacije, potapa cijele skoljke u zastitu,  spricanje prije punktiranja nekim cink sprejevima koji su smjesni u usporedbi s tvornickom zastitom ne pomaze jer temp. sve sprzi. A vlaga se zavuce svuda pogotovo na krovu ispod lajsni i oko stakla gdje je uvijek blatno i vlazno. Neka popuca negdje zastita ne samo da ce punktovi biti jos jace izlozeni nego ce i voda ulazit kroz nosace krova.

Dalje, sta ce interijer ostat u autu pri tom poslu? Razbusivanju punktova i punktiranju iznad svega?  :smijeh Ili ce sve rastavljati gdje ce ostat tehnickog viska nakon sastavljanja? I kako ce biti slozeno ispod svih tih plastika? Tko ce to provjeriti? Smrad u kabini od zavarivanja? Tockice zeljeza po staklu od zavarivanja? Skidanje i montaza sajbe? Raskupusat cijeli auto od malo trulog oko antene? A JE TO, nista drugo.

Nedavno sam rastavljao auto star 30 godina gdje je jedan zadnji bok punktiran novi prije 15 godina.
Svi punktovi truli, izbio sam pod bunkera nogom dole. Voda se zavude oko punkta i vrijeme radi svoje. A drugi bok original punktiran, sve zdravo i zastita tvornicka jos uvijek funkcionira. Sve zastite su nabubrile i odljepile se jer hrdja djeluje iznutra na van, uvijek. kad vidis da je naburila boja, onda je vec gotovo. Kad je lim preklopljen, on je uvijek vlazan i skuplja se blato, to po minusu mrzne i siri se onda imas veselje.


Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 16:07:13
Punktiranje se ne radi ako auto nije ubijen. Problem je u zastiti gdje se limovi preklapaju, a kod punktova se uvijek preklapaju. Kako utjerat vosak ili temeljnu oko punktova? Izmedju dva stisnuta lima? Nikako, tvornica to radi drugacije, potapa cijele skoljke u zastitu,  spricanje prije punktiranja nekim cink sprejevima koji su smjesni u usporedbi s tvornickom zastitom ne pomaze jer temp. sve sprzi. A vlaga se zavuce svuda pogotovo na krovu ispod lajsni i oko stakla gdje je uvijek blatno i vlazno. Neka popuca negdje zastita ne samo da ce punktovi biti jos jace izlozeni nego ce i voda ulazit kroz nosace krova.

Dalje, sta ce interijer ostat u autu pri tom poslu? Razbusivanju punktova i punktiranju iznad svega?  :smijeh Ili ce sve rastavljati gdje ce ostat tehnickog viska nakon sastavljanja? I kako ce biti slozeno ispod svih tih plastika? Tko ce to provjeriti? Smrad u kabini od zavarivanja? Tockice zeljeza po staklu od zavarivanja? Skidanje i montaza sajbe? Raskupusat cijeli auto od malo trulog oko antene? A JE TO, nista drugo.

Nedavno sam rastavljao auto star 30 godina gdje je jedan zadnji bok punktiran novi prije 15 godina.
Svi punktovi truli, izbio sam pod bunkera nogom dole. Voda se zavude oko punkta i vrijeme radi svoje. A drugi bok original punktiran, sve zdravo i zastita tvornicka jos uvijek funkcionira. Sve zastite su nabubrile i odljepile se jer hrdja djeluje iznutra na van, uvijek. kad vidis da je naburila boja, onda je vec gotovo. Kad je lim preklopljen, on je uvijek vlazan i skuplja se blato, to po minusu mrzne i siri se onda imas veselje.



:ok:
Slažem se u potpunosti,sve je ovo istina kaj si napisal al ovo kaj si napisal događa se u slucaju samo ako se radi nabrzinu da se odere lova. Tu se koraci preskacu. Fleksa nema kaj raditi po autu, poslje punktiranja se stavlja kiselina,kad ona odstoji 24 sata najmanje odnosno kad lim poljubičasti stavlja se temeljna ili ti prajmer u obilnoj kolicini,pa nadalje kad se posuši ima locktide silikon za spojeve na autu, riketko koji ga limar koristi jer je skup pa stavljaju siku i ostale gluposti. Kad se stvrdne silikon iznutra se ušprica temelj u najmanje 3 sloja,vremenski svaka 2 sata a kasnije se stavi med odnosno vosak. Sad malo izvana. Kad se posušio izvana silikon dolazi opet primer u 2 sloja ili 1 deblji na to dolazi šprickit,baza,bezbojni. Ako bilo koji se korak preskoci ili ubrza dolazi do truljenja punkteva.  :thanks
Moje mušterije se nikad ne žale na loš posao i mogu garantirati za njega. PS nikome to ne radim osim najbližoj familiji i prijateljima i ovaj moj post nije svrha reklame za mene jer se ni ne želim reklamirati već aljkavosti pojedinih lihvara limara kojima je profit i kako sje.. t nekog najbitnije
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: signo - 28-01-2016, 16:10:49
Svako ima svoje mišljenje.Napravii ovako i za 2 godine opet plači da je izbila hrđa. kakvo farbanje pola auta ???? Pa keramičari i stolari da vam kažem da je ploča krova max. 2.5 kvadrata za što je potrebno 2 deci boje (baze) i nešto manje bezbojnog. Druga stvar; varit krov na tom dijelu a da se on ne uvine barem malo je nemogiča misija. Znam o čemu pričam. Kvaliteta je najbitnija i do kad če trajat a ne kak najlakše zakamuflirat.  Po zagrebu dosta limara koji rade svjesno svpj posao radi kak sam ja napisal a fušeraja uvijek ima i bit će. I da je 700 eura, a nije, isplati se to odradit jednom, zauvjek i pošteno. Više nismo u vremenima kada je bilo mjenjanje kompletne plohe neisplativo i netostižno, danas dapače autoindustrija to hvali i teži za time, ne samo zbog svog profita neho zbog reklamacija na krpanje. I to bi bilo to od mene za sad, slobodno me popljuvajte...
Ako pilas krov na stupovima pa valjda ga mislis i spojiti na istom mistu, u tom slucaju pitura se stup A B i C tj oba zadnja boka plus kapa krova.
Druga je opcija izmjena kape krova sta je opet ogroman posa i neisplativo Ali nebitno, nije vridno komentara.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 16:17:00
Kapa krova, bez ikakvog piljenja, 4  dana dobrog posla s montažom i demontažom auta.. To ne radi bilo ko, znam, smo oni koji su u horoskopu djevice.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: signo - 28-01-2016, 18:34:37
Kapa krova, bez ikakvog piljenja, 4  dana dobrog posla s montažom i demontažom auta.. To ne radi bilo ko, znam, smo oni koji su u horoskopu djevice.
I budimo realni 400-500 eura  će   uzeti za taj posa ka  amen a to  nije  vridno toga. Do 200 eura  je  ok  ali  sve  priko  neisplativo  ulaganja, to je  moje mišljenje.
Koliko   bi  ta  4  dana    u limara koštala po tebi. 
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 19:15:18
Znaci sa svim poslom limara vise od 300 eura je kamatarenje. Neko radi za to čitav mjesec.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 28-01-2016, 19:48:15
Znaci sa svim poslom limara vise od 300 eura je kamatarenje. Neko radi za to čitav mjesec.


skupa sa lakiranjem i 4 dana javnog prijevoza?

kao sto si rekao, netko radi za to mjesec dana i taj cjelomjesecni rad dat za pisljivih 4cm2 lima i 10cm2 lakiranja?
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: kocka - 28-01-2016, 20:07:15
Ok,opet se vracamo na isto, tak da ne važi više išta raspravljati. Ja znam svoje, vi svoje, ja rekao svoje iskustvo vi svoje i td.. Ja nebi nikad to radio kako vi, ni vi kao ja. Vi o financijama ja o necem drugom... to je čar foruma. Na sve ovo se mogu nasmijat. Za daljnje cjene ispitujte "piture". :pivo:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: jakov - 28-01-2016, 20:20:22
neznam ja na sta se vracamo. u zadnje 2-3 godine dva auta sam kompletno uredio. prosao sam vise limara i pitura nego sto neki upoznaju za svojih zivota. naslusao sam i savjeta i savjeta.

neznam koja je tvoja profesija, po ovome sto upinjes za izmjenu krova, rekao bi da si limar. ako je to tvoja profesija, onda nemamo sigurno o cemu vise raspravljati, jer imas svoje profesionalno misljenje u kojeg zbog postovanja necu ulaziti ali niti ni uvaziti.

isto tako, rijetki su limari koji su dali pare nekome za limarski posao, pa je onda lako tudim parama gloginje mlatiti, kao nije to nista, placa iz konzuma za srediti hrdu oko antene.

da se razumijemo:

(http://www.image-share.com/upload/3157/24.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3157-24.html)

(http://www.image-share.com/upload/3157/25.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3157-25.html)

(http://www.image-share.com/upload/3157/26.jpg) (http://www.image-share.com/ijpg-3157-26.html)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Mi$ki - 28-01-2016, 20:55:36
Ma to se izreže do zdravog zavari zakrpa i gotovo. Usput staviš nutarnju antenu kad već skidaš tapecirung krova. Sve drugo je utopija. :mah:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: deda - 28-01-2016, 21:18:05
Ali ga komplicirate,kakvo varenje,kakav limar,kakvo pucanje kita,nemate pojma.Ne uspoređujte rad nadri šljakera koji sve useru kada zavaruju i poslie nikak niš ne zaštite,naravno da sve strune poslije.
Danas postoji takva tehnologija kojom se sve sredi da traje duže nego da je itko išta dirao.
Moj savjet ti da se ne bacaš u veliki trošak nepotrebno,daj da ti netko to zatvori sa poliesterom(naravno,mora se obavezno dobro očistit hrđa),izbuši nova rupa za antenu,zakita se armatur kitom i poslije ferokitom i neče se nikad ništa dogodit,prije će cijeli auto strunut,a možeš i dat pofarbat samo tu fleku, a ne cijeli krov,pravi majstor će to napraviti da se ništa ne vidi.
Nema skidanja tapecirunga ,nema švasanja i ni ostalih pizdarija.
Ja sam jednom cijeli auto zakrpao poliesterom,mulde ,podove,pragove,ni nakon 15 godina poslije niš nije strulo,jer je strulo sve prije toga što je trebalo.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: hrc - 28-01-2016, 21:27:07
Isusa ti dragog, daj zakrpaj to sa poliesterom i uspricaj taj dio ili ako je vec bal onda udri cijeli krov. To je alfa 147 , skoro pa je punoljetna.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Božen - 28-01-2016, 21:37:44
Pukni karbon foliju u tri sloja i mir  :craz
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Argor - 28-01-2016, 21:38:35
Pukni karbon foliju u tri sloja i mir  :craz

Ili HR  magnetnu   :lol
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 28-01-2016, 21:48:39
Kolega pingo ima iskustva sa karbon folijom i rupama, on može dati neki konstruktivan savjet  :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Luka_ri - 28-01-2016, 21:53:15
Kolega pingo ima iskustva sa karbon folijom i rupama, on može dati neki konstruktivan savjet  :D
On bi podbočio ovaj dio krova sa hrastovom letvom.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: tool75 - 28-01-2016, 21:56:06
(http://i00.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1813572304_1/Skoda-Fabia-Newest-design-shark-fin-font-b-antenna-b-font-Automobile-external-signal-font-b.jpg)

 :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 21:56:11

Kapa krova, bez ikakvog piljenja, 4  dana dobrog posla s montažom i demontažom auta.. To ne radi bilo ko, znam, smo oni koji su u horoskopu djevice.

:D :D :D

Oprosti, ali zašto svi misle da moram i svoj auto na nosačima raspiliti umjesto zamijeniti kapu krova?
Pa kad bih pilila nosače - razmrcvarila bih zaštitni kavez: pa ne kitamo merđo 124...!
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Pol ZF1 - 28-01-2016, 21:57:25
Vi znate da taj auto za dvije godine realno neće vrijediti puno više od 2000€?
A tu se priča o popravcima za soma eura. Čast struci, ali ne pričamo o Maseratiju...   
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:01:03

Ali ga komplicirate,kakvo varenje,kakav limar,kakvo pucanje kita,nemate pojma.Ne uspoređujte rad nadri šljakera koji sve useru kada zavaruju i poslie nikak niš ne zaštite,naravno da sve strune poslije.
Danas postoji takva tehnologija kojom se sve sredi da traje duže nego da je itko išta dirao.
Moj savjet ti da se ne bacaš u veliki trošak nepotrebno,daj da ti netko to zatvori sa poliesterom(naravno,mora se obavezno dobro očistit hrđa),izbuši nova rupa za antenu,zakita se armatur kitom i poslije ferokitom i neče se nikad ništa dogodit,prije će cijeli auto strunut,a možeš i dat pofarbat samo tu fleku, a ne cijeli krov,pravi majstor će to napraviti da se ništa ne vidi.
Nema skidanja tapecirunga ,nema švasanja i ni ostalih pizdarija.
Ja sam jednom cijeli auto zakrpao poliesterom,mulde ,podove,pragove,ni nakon 15 godina poslije niš nije strulo,jer je strulo sve prije toga što je trebalo.

Ok :)
Idem pisat na papir - ZA i PROTIV. :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:03:26

Isusa ti dragog, daj zakrpaj to sa poliesterom i uspricaj taj dio ili ako je vec bal onda udri cijeli krov. To je alfa 147 , skoro pa je punoljetna.

Jel' po turskoj metodologiji? :D

Je - nije u cvijetu mladosti, dapače ... Ali me fino služi i zasad nemam namjeru je mijenjat dok su mi performanse prihvatljive; a više nego jedu :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Božen - 28-01-2016, 22:03:51
Ili HR  magnetnu   :lol

Plavu rotirku  :pol:  :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:04:18

Ili HR  magnetnu   :lol

Ajoj! Dakle da se ne mičem sa trenutnog stanja :D :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:05:19

On bi podbočio ovaj dio krova sa hrastovom letvom.

:D :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Argor - 28-01-2016, 22:06:16
Ajoj! Dakle da se ne mičem sa trenutnog stanja :D :D
Pozitivna strana je da ne treba rezati , bušiti , variti niti bojati.  :Crazy
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:08:41

Vi znate da taj auto za dvije godine realno neće vrijediti puno više od 2000€?
A tu se priča o popravcima za soma eura. Čast struci, ali ne pričamo o Maseratiju...   

Znam - ali znam i da sam prekoračila neku magičnu granicu kada bi ga netko kupio (osim za dijelove ili neki mladac za prvi stup) pa sam se odlučila za verziju da me još posluži...:)

Nisam imala bogzna kakvih ulaganja za radnog vijeka osim nešto limarije tako da su zasad troškovi uloženo-dobiveno daleko više na dobivenoj strani :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:10:20

Pozitivna strana je da ne treba rezati , bušiti , variti niti bojati.  :Crazy

:D :D Tutach mi je hit na forumu - toliko neočekivano interesantne rasprave :D
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:11:18

Plavu rotirku  :pol:  :D

Vidiš, vidiš...:D :D
I onda atmosfera nije kreativna ;)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 28-01-2016, 22:13:19

:ok:
Slažem se u potpunosti,sve je ovo istina kaj si napisal al ovo kaj si napisal događa se u slucaju samo ako se radi nabrzinu da se odere lova. Tu se koraci preskacu. Fleksa nema kaj raditi po autu, poslje punktiranja se stavlja kiselina,kad ona odstoji 24 sata najmanje odnosno kad lim poljubičasti stavlja se temeljna ili ti prajmer u obilnoj kolicini,pa nadalje kad se posuši ima locktide silikon za spojeve na autu, riketko koji ga limar koristi jer je skup pa stavljaju siku i ostale gluposti. Kad se stvrdne silikon iznutra se ušprica temelj u najmanje 3 sloja,vremenski svaka 2 sata a kasnije se stavi med odnosno vosak. Sad malo izvana. Kad se posušio izvana silikon dolazi opet primer u 2 sloja ili 1 deblji na to dolazi šprickit,baza,bezbojni. Ako bilo koji se korak preskoci ili ubrza dolazi do truljenja punkteva.  :thanks
Moje mušterije se nikad ne žale na loš posao i mogu garantirati za njega. PS nikome to ne radim osim najbližoj familiji i prijateljima i ovaj moj post nije svrha reklame za mene jer se ni ne želim reklamirati već aljkavosti pojedinih lihvara limara kojima je profit i kako sje.. t nekog najbitnije


Zašto SVI promjene mišljenje čim prijeđu prag Cose Nostre??
Odmah krenu razrijeđivanja vatrene vode...:)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Argor - 28-01-2016, 22:16:41
:D :D Tutach mi je hit na forumu - toliko neočekivano interesantne rasprave :D
Zato što je i rupa na neočekivanom mjestu  :D   da je odozdo , nebi bila tako žestoka rasparava.
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Role 156 - 28-01-2016, 22:38:16
Pukni karbon foliju u tri sloja i mir  :craz
:lol  :lol
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Dalibor-L - 28-01-2016, 22:50:02
Sunce ti žarko, 5 stranica ispisanih na temu 5 cm kvadratnih hrđe. Drama. Jebeš Ivu Andrića i Na drini ćuprija di opisuje kako izgleda cigla koja se stavlja u most, taman nekih xy stranica.
Ja mislim da je najbolje da promijeni cijeli auto jer za taj posao po navedenim ciframa, uz mali dodatak, kupi drugi koji nema rupu na krovu.  :pivo:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 29-01-2016, 07:54:34
Svaka čast Dalibor - :D :D :P
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 29-01-2016, 07:55:40

Zato što je i rupa na neočekivanom mjestu  :D   da je odozdo , nebi bila tako žestoka rasparava.

Znam, znam - zato je i uvod išao:
- Pa ljudi moji, jel' to moguće!!! :P :D :P
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 02-03-2016, 21:54:53
Rezime priče :)

Prvo, javna zahvala forumašu Maxonji koji mi je izašao ususret uvelike i donirao dio svog krova! ;) :)
Krajnji cilj foruma da pomažemo jedni drugima - ispunjen ;)

Donor je graftirao rupu ali limar je ipak morao farbati čitav krov - navodno se pri obradi termički jako pigao jer je kapa krova jako tanka.
A moram mu vjerovat' :D

Sad to izgleda ovako - shark antena je u nabavci, pa cemo da Bemburimo :D :D

(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160302/d38bdafd760ea047ce7e17a78e1533e6.jpg)(http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160302/537db4edcb9b7ef5360734bb623656ef.jpg)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Anton - 02-03-2016, 21:57:24
Maxonja...švaleru stari....  :)
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: maXonja - 02-03-2016, 22:10:02
Ma nema potrebe za zahvaljivanjem
Treba pomoći alfistici u nevolji  :ok:

Drago mi je da je riješeno i da je dobro ispalo  :hello:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Vasko - 02-03-2016, 22:19:12
Eto baš super...

Ja sam eto zbog loše forumske reakcije svoju šarkušu držao u tajnosti  :smijeh ali eto, mogu potvrditi da je sa mojom prijem istovjetan klasičnoj anteni bojnog broda koja ide kao prva ugradnja na 147  :hap:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Antonijo - 02-03-2016, 23:13:33
Super izgleda, good job  :da:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Stripi ri - 02-03-2016, 23:34:24
A ja se ponadao da če bit prva 147 bez krova  :tooth
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: Prta - 03-03-2016, 00:20:22
vise nema sibera :roll:


odlicno je ispalo :ok:
Naslov: Odg: 147: Propao lim krova...:(
Autor: mdwolf - 03-03-2016, 07:51:53
:D. Dečki - super ste...

Uglavnom, sve je dobro što se dobro svrši :)

Maxonja - i dalje smatram da je barem pohvala ok jer je dobava materijala bio najdelikatniji dio ;)

Vasko - javim dojmove sa svojom, ne trebaju mi vise slicni problemi.